Hezké odpoledne, Sparta se dnes pokusí ukořistit druhé domácí vítězství ve čtvrtfinále extraligy proti Olomouci. První duel byl poměrně urputný, jak už to v zápasech Hanáků bývá. Dnes se očekává podobně zaměřená hra. Domácí by měli hlavně dobývat hostující branku.
Ve výborné formě začal play off sparťanský útočník Vladimír Sobotka. Včera zaznamenal dvě branky a asistenci, ale jak u něj bývá dobrým zvykem, po utkání vyzdvihl zejména týmový výkon.
0:00

Rozhodčí: Šír (CZE), Sýkora (CZE) - Lederer (CZE), Rožánek (CZE)

0:16
Sparta sice vyhrála úvodní buly, bekům se nepodařilo přesně rozehrát a je tu první zakázané uvolnění.
0:31
Další nahození do pásma Olomouce, tentokrát měl Sobotka k puku blíže, Konrád raději přerušil hru.
1:45
Forman zavedl puk, dorazil i Buchteleho střelu, ale situace se bude ještě nejspíš přezkoumávat.
1:45
Na potvrzení si ještě budeme muset počkat. Sudí ještě po trenérské výzvě hostujícího kouče Motáka kontrolují, zda před gólem Buchtele nedovoleně neatakoval brankáře Konráda.
1:45
Sparťané sice předvedli hezkou akci, ale rozhodčí Šír se Sýkorou Formanovu branku neuznávají. Pokračuje se za nerozhodného stavu.
3:50
Vyloučen hráč Nahodil (Olomouc), 2 min. za podražení
Lukáš Nahodil zbytečně v útočném pásmu fauloval domácího beka a bude doufat, že spoluhráči i bez něj udrží další dvě minuty nulu.
4:34
Košťálek nečekaně upadl ve vlastní třetině, Strapáč prověřil Saláka.
5:25
Řepík (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Horák a Sobotka
Stav zápasu Sparta - Olomouc 1:0

Nádherná přesilovková kombinace na jeden dotek už bude platit. Sparťané si po ose Sobotka - Horák - Řepík vyměnili kotouč a kapitán skóruje do horního rohu.
8:26
Dobré střídání Kolouchovy formace. Hosté zmáčkali Spartu v jejím pásmu, nakonec střílel Dujsík, Saláka nepropálil.
8:38
Vyloučen hráč Dujsík (Olomouc), 2 min. za podražení
Obránce Dujsík opět zbytečně fauluje u mantinelu. Hanáci jdou opět do čtyř.
10:02
Pěkná sparťanská sehrávka na levý kruh k Buchtelemu, Konrád se stihl přesunout a pokryl puk.
10:40
Olomoučtí hráči tentokrát oslabení zvládli a jsou v plném počtu.
12:43
Hostující útočník Kolouch je dnes dobře naladěný, vyzkoušel Salákovu pozornost.
13:33
Oba týmy se teď přetahují o puk, začíná to být urputné jako ve většině olomouckých zápasů v této sezoně.
15:24
Domácí znovu zkoušejí ostřelovat Konrádovu branku, bek Škůrek však ránu obětavuje zastavuje.
16:35
Pěkně založený útok. Tomášek se probil do pásma, předal na Rouska a toho pravým betonem vychytal olomoucký gólman.
18:14
Sparťané se pokoušejí založit další protiútoky, ale narážejí na dobře organizovaný obranný blok ve středním pásmu.
19:43
Už víc než šest minut uplynulo od posledního vhazování, ale první část hry se hlavně v poklidu dohrává.
20:00
20:00
20:05
V zápase se nám možná bude ještě trochu jiskřit. Při odchodu na přestávku bylo v tunelu pěkně dusno, na startu druhé třetiny sudí nechali incident bez trestů.
21:33
Košťálek vyzkoušel Konráda, olomoucký brankář si s jeho ránou poradil, i když měl horší výhled.
23:06
Zákrok má i Salák, jenž lapil střelu od mantinelu.
24:19
Tomášek (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Košťálek
Stav zápasu Sparta - Olomouc 2:0

Sparťané vyhráli vhazování, Košťálek objel branku, puk sjel k Tomáškovi, který pohotově pálí.
25:19
Olomouc je teď v tlaku a dlouhé vteřiny nepouští sparťany z vlastní třetiny.
26:41
Teď pro změnu útočí Sparta a dokáže se udržet v pásmu soupeře.
27:42
Puk se dostal k hostujícímu Ondruškovi, přikopl si ho, rychle však zasáhl domácí gólman Salák.
28:40
Z ledu se těžce zvedá nejproduktivnější olomoucký forvard Jan Káňa. Dostal nejspíš zasáh rukavicí do obličeje od Jurčiny.
29:01
Vyloučen hráč Řepík (Sparta), 2 min. za sekání
Řepík sekl útočícího olomouckého hráče a oslabí své mužstvo.
29:36
Olomouc se zatím nedokáže usadit v pásmu, získali alespoň vhazování poté, co Salák schoval puk pod lapačkou.
31:25
Vyrůbalík tvrdě pálí, Salák však nemusel zasahovat.
32:17
Domácí útočník Kudrna se pěkně proháčkoval až před Konráda, jeho střela však míří mimo tyče.
32:44
Vyloučen hráč Škůrek (Olomouc), 2 min. za sekání
34:04
Pech zkusil Konráda z úhlu, hostující gólman měl však lapačku připravenou.
34:45
Olomouc se ubránila a může znovu útočit. Zatím se však nedokáže prosadit přes důslednou sparťanskou obranu.
36:21
Spartě se daří držet hosty v jejich třetině. Po dalším Konrádově zákroku se vhazuje.
37:09
Klimek zkouší strhnout spoluhráče. Projel až před Saláka, dostal tvrdý hit a příliš se mu nechce vstávat z ledu.
37:49
Pěkný Rouskův průnik na druhé straně, který zarazil hokejkou Konrád.
38:32
Olomouci se teď nic nedaří. Kolouch se prokoušel prorazit domácí defenzivu na modré čáře, ale vystavil sám sebe do ofsajdu.
39:29
Oleszova pěkná rána, která však míří nad branku.
39:56
Salák si připisuje ještě jeden zákrok po ráně od modré čáry.
40:00
40:00
40:21
Konrád má první práci po Horákově střele.
42:00
Průběh třetí části je zatím urputný, vidíme hodně osobních soubojů. Olomouc to bude mít s vyrovnáním patrně dost těžké.
42:04
Salák v pohodě stahuje olomouckou ránu do lapačky.
43:10
Kunc vyrazil směrem ke sparťanské brance, byl však vytlačený k mantinelu, přesto vypálil do Salákovy náruče.
44:06
Na modré byl dobře najetý Buchtele, ten také pálí jen do Konrádova plastronu.
45:02
Hostující Rutar nepřesně hledal Knotka a je to další zakázané uvolnění. Třetí třetina zatím příliš hokejové krásy nepobrala.
45:44
Salák měl teď trochu starosti. Kotouč vystřelený mimo tyče se nepříjemně odrazil před branku, jeden z olomouckých forvardů ho však nestihl zasunout do branky.
47:27
Olomoucký Burian zakončoval bekhendem, Saláka nepřekvapil.
47:45
Vyloučen hráč Kolouch (Olomouc), 2 min. za držení protihráče
49:14
Polášek konečně dostal dobře nalitý puk na modrou čáru, trefuje přímo Konráda.
50:39
Němeček poslal od modré čáry rychlý puk, v akci je opět Konrádova lapačka. Olomoucký brankář bude mít dnes hodně přes třicet zákroků.
51:12
Olomouci se podařilo přečíslit sparťany, Káňův pokus dobře viděl Salák, s menšími starostmi nakonec zalehl kotouč.
52:27
Puk se odrazil přímo do jízdy k Nahodilovi, olomoucký pravák vypálil bekhendem, Salák opět bezchybně kryje.
53:47
Olomouc se dostává k velkým šancím jen sporadicky, krátce před koncem třetí části už to bude složité.
54:22
Vyloučen hráč Buchtele (Sparta), 2 min. za krosček
Buchtele tak dlouho masíroval soupeře, až jej sudí vyloučili a nabízí Olomouci ještě možnost ke snížení stavu.
54:53
Dobrá střela Navrátila, ale Salák ještě lépe zakročil.
55:22
Ostřížek zkoušel skrýt svou střelu z vrcholku kruhů za beka Sparty, znovu to není gól.
56:22
Hostující útočník Strapáč to ještě na konci přesilovky zkusil.
57:15
Salák si připisuje další úspěšný zásah po střele Rutara.
57:15
Hosté si berou oddechový čas, kouč Moták maluje klíčovým hráčům rozestavení na závěrečný nápor.
57:27
Teď byla Olomouc nejblíž vstřelení gólu, Olesz netrefil odkrytou branku.
57:40
Kotouč se odrazil o čárového rozhodčího přímo do jízdy Řepíkovi, ten však míjí prázdnou bránu.
58:55
Salák rozehrál jen k Olomouckým, Kolouch pálí, ale domácí gólman se stihl vrátit včas, aby zastavil jeho střelu.
59:32
Oddechový čas si bere i Sparta.
59:55
Sparťané už výsledek ubrání.
Sparťané vítězí i podruhé, po sobotní výhře 3:1 dnes přetlačila Olomouc v poměru 2:0 a stejným skóre vede i celou sérii.

28. 2. 2023 18:30Sparta–Olomouc 1:2
20. 12. 2022 18:00Olomouc–Sparta 0:1
30. 10. 2022 16:00Sparta–Olomouc 2:5
22. 9. 2022 18:00Olomouc–Sparta 4:0
25. 2. 2022 18:30Sparta–Olomouc 6:3
30. 1. 2022 17:00Olomouc–Sparta 1:6
12. 12. 2021 15:00Sparta–Olomouc 3:4
24. 10. 2021 17:20Olomouc–Sparta 4:3