Vítejte při sledování dohrávky 29. kola domácí hokejové extraligy mezi Českými Budějovicemi a Libercem. Utkání začíná v 17.10 hodin.
Domácí trápí značná marodka. Dnes nebudou hrát z různých důvodů Abdul, Valský, Toman, Štich či Bindulis.
Liberec udělal oproti poslednímu utkání jedinou změnu, v brance začne Jaroslav Pavelka. Exbudějovický Petr Kváča tak začne jako náhradník. Mimo hru jsou zkušení Šmíd, Vitásek a Klepiš.

Rozhodčí: Pešina (CZE), Kika (CZE) - Lederer (CZE), Zíka (CZE)
Počet diváků: 1 000

Před utkáním Motor ocenil Milana Gulaše a Lukáše Pecha, kteří nedávno vstoupili do Klubu ligových střelců.
0:00
0:54
Jelínek tvrdou ranou sestřelil jen Bučka, který prožil nepříjemné úvodní střídání.
1:09
Pavelka snadno zasahuje proti nahození Vráblíka a přerušuje hru.
1:48
Před Hrachovinou se zjevil nekrytý Zachar, který zkusil zakončit po bekhendovém blafáku. Domácí brankář si však poradil.
3:23
Beránek nedokázal využít zaváhání hostující obrany. Karabáček mu přichystal pozici, ale Beránek z těžké pozice nevystřelil.
4:31
Pavelkovi vypadla střela Ondráčka z velké dálky. Ke štěstí libereckého brankáře těsně vedle jeho branky.
4:43
Gríger měl dobrou možnost, ale trefil jen oblouk branky. Tu při zákroku navíc Hrachovina vyhodil ze základního postavení.
6:03
Klapka se natlačil před branku, k zakončení se sice nedostal, ale zboural Piskáčka i Hrachovinu. Oba však budou v pořádku.
6:38
Hanzl hezky uvolnil Karabáčka, jeho ránu líbivě stáhl lapačkou Pavelka.
7:30
Další výpad rychlého Zachara zlikvidoval Hrachovina, poradil si i s jeho tečovanou střelou.
7:58
Ordoš (Liberec) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Ivan a Zachar
Stav zápasu Č. Budějovice - Liberec 0:1

Tygři se ujímají vedení. Střelu Michala Ivana od modré čáry tečoval do protipohybu Hrachoviny pohotový Jan Ordoš.
8:30
Vyloučen hráč Melancon (Liberec), 2 min. za sekání
9:28
Dlouho se domácí nemohli seskupit v útočném pásmu. Až pak Gulaš našel na brankovišti Hanzla, který jej tečoval jen do ochranné sítě.
10:34
Ještě pálil Štencel z dobré pozice, ale Pavelka si poradil. Nebyla to nejlepší přesilovka na úvod z domácí strany.
12:49
Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (14. gól v sezóně) , asistence Šenkeřík a Piskáček
Stav zápasu Č. Budějovice - Liberec 1:1

Aktivita Motoru vede k vyrovnání. Dlouhé minuty domácí napadali soupeře, až ho dostali do úzkých. Obránci Piskáček se Šenkeříkem připravili puk pro Milana Gulaše, který z výhodné pozice trefil přesně horní růžek branky.
13:39
Ofsajd zastavuje domácí akci, Karabáčkova střela už byla zbytečná.
14:47
Veterán Pech oslovil dlouhým pasem neméně zkušeného Michala Vondrku, který ale jen trefil Pavelku do betonu.
15:26
Piskáček (Č. Budějovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Pech a Gulaš
Stav zápasu Č. Budějovice - Liberec 2:1

Motor otáčí skóre a dostává se do vedení. Znovu se prosazuje sváteční střelec Jan Piskáček, který po minulé trefě přes celé kluziště tentokrát dává gól téměř z nulového úhlu, kdy procedil puk mezi betony Pavelky.
16:54
Trest týmu (Liberec), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
17:16
Gulaš pálil bez přípravy, brankář Liberce byl proti další změně skóre.
18:18
Tentokrát Gulaš hledal v mezikruží Ondráčka, ten byl přikrytý několika soupeři.
19:19
Hosté jsou kompletní, ale moc času na vyrovnání už jim v této části nezbývá.
20:00
Motor otočil stav v úvodní části, když na teč Ordoše zareagovali Gulaš a Piskáček. Tygři byli aktivnější v začátku zápasu, pak převzal iniciativu domácí výběr.
20:00
20:24
Doležal (Č. Budějovice) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Pech
Stav zápasu Č. Budějovice - Liberec 3:1

Domácí potrestali chybu libereckého Štibingra třetím gólem. Hostující bek před Vondrkou dal puk jen o mantinel za sebe, kde se ho zmocnil Lukáš Pech, přesně oslovil Zdeňka Doležala, který trefil volnou část branky.
22:40
Liberec je pod dekou a nemůže se vůbec dostat do tempa. Naopak Jihočeši jsou rozjetí a natěšení na další útočné akce.
23:41
Rychlovský zkusil vypálit z levé strany, Hrachovina puk jen vyrazil, ale k jeho štěstí do míst, kde byli domácí hráči.
23:53
Vyloučen hráč Pech (Č. Budějovice), 2 min. za zdržování hry
25:24
Zatím nejnebezpečnější situací liberecké přesilovky byla riskantní rozehrávka Hrachoviny. I s trochou štěstí to pro domácí dopadlo dobře.
26:43
Chlubna se šikovně uvolnil u mantinelu, hledal Venkrbce, který byl však ostře atakovaný Kolmannem.
27:46
Holec z nulového úhlu chtěl překvapit Pavelku, ten ošemetnou situaci u tyčky ustál.
30:06
Vlach se dostal ke kotouči v útočné třetině, vystřelil přes obránce, ale Hrachovinu nenachytal.
32:06
Bílí Tygři očividně přidali. Zlepšili pohyb, zvýšili agresivitu a tlačí na domácí. Zatím ale bez efektu.
32:26
Najman se otočil kolem branky, vystřelil nepřesně, ale projíždějící Percy si dal skoro vlastní gól. Od něj se puk odrazil do tyčky!
32:59
Vyloučen hráč Vondrka (Č. Budějovice), 2 min. za hru vysokou holí
34:47
Jihočeši precizně zvládli další oslabení, i když to druhé ještě není celé. Motor vůbec nenechal hosty vystřelit.
35:51
Na ledě se trošku přiostřilo. Motor se nemůže dostat z tlaku, vytvořil tři zakázaná uvolnění během jedné minuty.
36:54
Hanzl zpoza branky vyzval Lytvynova, který naskočil zřejmě poprvé v zápase. Gólem se však neuvedl.
38:15
Sledujeme část hry, která je dost neurovnaná. Oba celky hodně chybují při rozehrávce, a tak se kupí hlavně nepřesnosti a zakázaná uvolnění.
39:00
Karabáček (Č. Budějovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Piskáček
Stav zápasu Č. Budějovice - Liberec 4:1

A je to už 4:1. Jan Piskáček krásně přes dvě třetiny uvolnil Václava Karabáčka, ten z úhlu najížděl na Pavelku a přesnou střelou k tyči ho pokořil.
39:51
Vondrka (Č. Budějovice) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Gulaš a Pech
Stav zápasu Č. Budějovice - Liberec 5:1

Další chyba hostů a je to už 5:1. Podobná situace jako zkraje třetiny - nedůrazné vyhození, Pech se ujmul puku, posunul ho Gulašovi, ten na brankovišti našel Michala Vondrku, jenž zametl kotouč do sítě.
40:00
Motor orámoval druhou třetinu třemi góly a je blízko výhry, když vede 5:1. Jihočeši mají navrch, na Liberci je deka. Prostřední část třetiny byla neurovnaná, ale hlavně domácím to moc vadit nemusí.
Před startem třetí části se řeší problém s ledovou plochou.
40:00
41:19
Vyloučen hráč Ondráček (Č. Budějovice), 2 min. za hru vysokou holí
42:02
Hosté mají asi jednu z poslední šancí, jak se trochu vrátit do zápasu. Ani třetí přesilovka Liberci však zatím nevychází.
43:15
Snadná práce pro Motor, při oslabení se domácí moc nezapotili.
44:35
Rosandič pálil dvakrát v krátkém sledu, jednou zasáhl Hrachovina, jednou puk srazil bránící Vráblík.
46:38
Domácí jsou možná až moc pasivní a dopředu skoro nehrají. Zatím jim to však stačí.
49:37
Hanzl nápaditým pasem nabídl zakončení Beránkovi, který v tísni zblízka přestřelil branku.
50:54
Holec byl v mezikruží v dobré pozici. Nechal však jen vyniknout Pavelku střelou do středu branky.
51:10
Ordoš (Liberec) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Gríger
Stav zápasu Č. Budějovice - Liberec 5:2

Další zaváhání domácí obrany už Severočeši trestají. Přečíslení dva na jednoho vyřešil Gríger přesným pasem na Jana Ordoše, který druhým gólem v utkání pokořil Hrachovinu.
51:29
Vyloučen hráč Klapka (Liberec), 2 min. za hru vysokou holí
52:55
Motor se ani v přesilovce nikam nežene, zatím ani nevystřelil.
53:47
Zachar (Liberec) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Ivan
Stav zápasu Č. Budějovice - Liberec 5:3

Už po návratu Klapky mohli hosté snížit, tehdy ale Rosandič nedostal přesný pas. Záhy však Marek Zachar zkusil vypálit a možná i trochu překvapil Hrachovinu.
55:45
Augustův celek se dál tlačí za dalšími góly a zápas ještě nevzdává. Dá se čekat, že to hosté zkusí i bez brankáře.
56:38
Klapkova formace zamkla domácí v jejich obranné třetině, další gól ale nevstřelila.
57:22
Rychlovský (Liberec) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Faško-Rudáš
Stav zápasu Č. Budějovice - Liberec 5:4

A je tu drama. Liberec se dostává na dostřel. Odražený kotouč v mezikruží přikopl bruslí Faško-Rudáš přímo na střelu Jakubu Rychlovskému, jenž prostřelil Hrachovinu.
58:35
Domácí se teď dobře brání, ale hosté pořád mají ještě čas.
59:16
Motor drží puk v útočném pásmu.
59:27
Liberec je v šesti.
Kdo by to byl řekl, že to ještě bude drama. Motor vedl po dvou třetinách 5:1, Liberec to ale nevzdal a třemi góly utkání zamotal. Na vyrovnání ale nedosáhl, a tak Jihočeši berou výhru 5:4.

22. 2. 2023 17:30Č. Budějovice–Liberec 3:4
8. 1. 2023 16:00Liberec–Č. Budějovice 2:3
27. 11. 2022 17:00Č. Budějovice–Liberec 4:1
4. 10. 2022 18:00Liberec–Č. Budějovice 6:1
6. 3. 2022 17:00Č. Budějovice–Liberec 5:3
30. 1. 2022 16:00Liberec–Č. Budějovice 1:2
11. 1. 2022 17:10Č. Budějovice–Liberec 5:4
5. 10. 2021 18:00Liberec–Č. Budějovice 3:2