Pardubice nevěří, deklasovala je Plzeň

6 2004
Plzeň - Neuvěřitelné! Plzeň obrátila ztracený zápas a stav série vyrovnala na 2:2. Ve 29. minutě ještě Pardubice vedly 3:1, ale Špaňhel s Matějovským během osmapadesáti vteřin vyrovnali a publikum bylo v extázi. Ve třetí třetině pak vítěze základní části a největšího aspiranta na titul Západočeši pokořili ještě třikrát a deklasovali jej 6:3.

zápas jsme sledovali v podrobné on-line reportáži

Korektury v sestavě učinil i kouč hostí Říha, který do první formace zařadil zpět Průchu a toto rozhodnutí se mu vyplatilo hned v úvodu. Blažek totiž zachytil chybnou rozehrávku Šaffera a právě mladík Průcha překonal se štěstím brankáře Málka již po 52 vteřinách.

Rychle inkasovaný gól domácími trochu otřásl, ale dostat se zpět do hry a potřebného tempa jim pomohly přesilové hry. Ani dvě výhody v rychlém sledu, deset vteřin dokonce pět proti třem, jim k vyrovnání nestačily.

Více hrozili Východočeši a Blažkovi či Divíškovi moc nechybělo, aby přiblížili svůj tým ke třetí výhře ve čtvrtfinále. Místo toho však udeřil na druhé straně Matějovský, kterému přesně nahrál Kracík.

O 2. duelu čtvrtfinálové série
Třinec - Zlín čtěte ZDE

Pardubicím se ale opět vydařil nástup po přestávce a už v první minutě se opět dostali do vedení. Nacvičený signál s hráčem sjíždějícím od modré proměnil v branku Mudroch. Hosté stejně jako o den dříve začali Plzeň přehrávat a vytvářeli si řadu šancí.

Kudrna se v průběhu jednoho střídání dostal hned do dvou. První zlikvidoval pozorný Málek, druhá střela skončila na tyči. Kudrna se ale nakonec dočkal. Po zmatku za domácí brankou vybruslil u druhé tyčky dřív, než Málek čekal a bylo to 1:3.

Domácí však nerezignovali a v rozmezí 58 vteřin se jim podařilo vyrovnat. Nejprve doklepl za Svobodova záda puk Šaffer a o chvilku později se podruhé prosadil Matějovský. V polovině utkání se tak začínalo znovu.

Vyprodaný stadion byl svědkem tvrdého hokeje s řadou šancí. Jen v poslední minutě před druhou sirénou se do velkých příležitostí dostali Šaffer, Kracík i Divíšek.

Větší touhou po vítězství se ale prezentovali domácí a jejich nadšení přineslo i ovoce v podobě branek, o které se postarali Špaňhel a po chybě M. Sýkory Vostřák.

Hostům se nepodařilo duel zdramatizovat ani se změněnými útoky. Naopak Plzeň s vynikajícím Málkem v brance ještě jeden gól přidala a vynutila si i minimálně šestý zápas, který bude hostit na svém ledě.

Ohlasy z Plzně - Matějovský: Doma bychom otrávili i Gretzkyho

Miroslav Přerost (Plzeň): "Nedařily se nám začátky třetin. Zlomová pro nás byla polovina druhé třetiny, kdy se nám nevedlo, ale dokázali jsme rychle otočit zápas. V poslední části jsme prokázali větší vůli po vítězství."
Miloš Říha (Pardubice): "Domácí zaslouženě vyhráli po naší profesorské hře a obrovských chybách, a  také díky jejich touze po vítězství. Do hry dali na rozdíl od nás srdíčko. Tak zkušené mužstvo, jaké máme, by ale nemělo stav 3:1 pustit."

Lasselsberger Plzeň - Moeller Pardubice 6:3 (1:1, 2:2, 3:0)
Branky a nahrávky:
15. Matějovský (Kracík), 30. Šaffer (Špaňhel, Dvořák), 30. Matějovský (Vostřák, Dobroň), 45. Špaňhel (Dobroň), 50. Vostřák (Kracík), 58. J. Straka (Andrašovský) - 1. Průcha (Dopita, Blažek), 21. Mudroch (Průcha, Dopita), 29. Jar. Kudrna (Mikeska, Pištek). Rozhodčí: Svoboda, Kolísek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:8. Bez využití. Diváci: 7853. Stav série: 2:2.
Plzeň: Málek - Cartelli, Výborný, Dobroň, Krajíček, Dobrovolný, Jindřich - Paroulek, J. Straka, Andrašovský - Dvořák, Špaňhel, Šaffer - Vostřák, Kracík, Matějovský. Trenéři: Přerost, Kučera.
Pardubice: A. Svoboda - Čáslava, Zábranský, M. Sýkora, Mudroch, Linhart, Pácal - P. Sýkora, Divíšek, Lubina - Průcha, Dopita, T. Blažek - Jar. Kudrna, Mikeska, Pištek, od 45. navíc Koukal. Trenéři: Říha, Seidl.

Plzeňský Josef Staka pálí na pardubickou branku, kterou střeží Adam Svoboda.