Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


ANKETA: Kádr pro SP? Hokejové osobnosti kvitují zařazení beka Kempného

Michal Kempný na tréninku české reprezentace. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

3 2016
Trenér Josef Jandač a jeho kolegové ve středu odtajnili úvodní nominaci pro Světový pohár, který v září hostí Toronto. Hokejové osobnosti, které oslovila redakce iDNES.cz, příjemně překvapilo hlavně zařazení Michala Kempného z Omsku. Nejvíce naopak v kádru postrádají Jiřího Hudlera.

1) Jak se vám zamlouvá sestava, kterou vybral trenér Jandač?

2) Kdo vám ve výběru nejvíce chybí?

PAVEL PATERA

Pavel Patera

1. Sestava se mi líbí. Myslím, že hlavně brankáře a útočníky zas tak těžké vybírat nebylo. Jsem rád, že tam je i Michal Kempný. Omsk sleduju, protože jsem tam kdysi působil, a vím, že tam hraje výborně.

2. Zatím mi tam chybí Hudler, ale on to má na postu centra těžké. Máme tam Krejčího, Plekance. S Hudlerem se znám ze Vsetína a vím, že by přijal jakoukoli roli, ale bylo by asi lepší, aby hrál v prvních dvou lajnách. A k tomu asi zatím trenéři přihlíželi. Nikde ale není psáno, že v konečné nominaci nebude.

ROBERT REICHEL

Robert Reichel

1. Sestava je předpokládaná. Jen zařazení Kempného je možná trochu překvapivé, ale trenéři ho několikrát viděli, hrál i na reprezentačních akcích. Myslím, že skoro vždycky je v sestavě hráč, který se novinářům nejprve nezdá, ale pro tým se potom ukáže jako důležitý. Já osobně vidím Kempného jako hráče do přesilovek.

2. Zatím mi tam nikdo nechybí. Trenéři byli na inspekčních cestách, hráče viděli a mohli jich zatím vybrat jen šestnáct. Víc bych se tím momentálně nezaobíral.

Jiří Holeček.

JIŘÍ HOLEČEK

1. Nemám sice možnost všechny hráče průběžně sledovat, ale co se týče brankářů, tak jsem spokojen, je to správný výběr. Jednoznačně by měli jet brankáři, co hrají v NHL. Odrazy a úhly jsou v zámoří úplně jiné než na širším kluzišti. Zkušenosti z NHL jsou důležité a ty mají všichni tři. Na takovou akci musí jet ti nejlepší.

2. Chybí mi tam Jarda Jágr. Je otázka, jestli nebude unavený, jestli budu mít chuť jet. Hudler je také skvělý hráč, ale toto je úzký kádr, který se nedá nafouknout. Uvidíme, možná bude Hudler první, koho trenéři na soupisku připíšou.

Autor:


Hokej na zimních olympijských hrách 2018

Hokejový turnaj v jihokorejském Pchjongčchangu startuje ve středu 14. února.

Čtvrtek 15. února, 13.10: Česko - Korea
Sobota 17. února, 4.10: Kanada - Česko
Neděle 18. února, 8.40: Česko - Švýcarsko

Josef Jandač, Martin Erat, Roman ČervenkaOndřej Němec, Dominik Furch, Pavel Francouz, Vojtěch Mozík, Jakub Nakládal, Michal Řepík, Michal Birner

Najdete na iDNES.czmobilní verze