Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pastrňák: Párkrát jsem zazmatkoval, ale moje výkonnost se bude zvedat

David Pastrňák při debutu v národním týmu. | foto: ČTK

28 2016
Rozhodně nelze říct, že by české číslo 88 ve Znojmě proti Švédům zapadlo. Naopak, z Davida Pastrňáka při premiéře v národním týmu sršela touha se ukázat, často se dral do šancí, vybojoval trestné střílení. Jen koncovka jej zradila.

„Byl to můj první zápas po nějakých čtrnácti patnácti dnech, takže jsem se na začátku trošku hledal,“ přiznal mladý útočník, který teprve před pár dny přiletěl z Bostonu. „Bylo to ode mě trošku křečovité, ale věřím, že to bude jenom lepší,“ dodal po středečním debaklu 2:7.

Jaký byl ve vašich očích zápas?
Začali jsme dobře, šli jsme do brány, docela jsme hráli bez faulů. Po první třetině jsme vedli 2:1, ale pak jsme přestali bruslit, z toho vyplynuly fauly a o Švédech se ví, že mají výborné přesilovky. Dokázali je využít, což nás strašně potrestalo. Jediný způsob, jak to eliminovat, je hrát disciplinovaně.

Se Švédy znovu hrajete už v pátek. Jak takovou porážku vyženete z hlavy?
Pořád je to jenom příprava a my se musíme soustředit, abychom se zlepšovali každým dnem a byli připravení na mistrovství světa. Máme ještě jeden zápas se Švédy, zápas s Kanadou. Musíme si to vyříkat, potrénovat a být v příštím zápase lepší.

Jak se vám osobně hrálo ve formaci s Tomášem Plekancem a Romanem Červenkou?
Hráli jsme společně první zápas, takže tam určitě byly nějaké chybičky. Ale myslím si, že se sehrajeme a bude to lepší. Jak jsem řekl, trošku jsem se první dvě třetiny hledal. V té třetí už jsem se našel, ale je to evropské hřiště a ještě mám nějaký čas si na to zvyknout.

Co vám chybělo, abyste proměnil své trestné střílení?
Myslím, že jsem jel na tu kličku pomalu. Kdybych jel trošičku rychleji, tak se tam gólman nestihne vrátit.

Zažil jste premiéru v dospělé reprezentaci. Byl jste z ní nervózní?
Byl jsem takový křečovitý. Nevím, jestli je to nervozita, nebo ne, ale určitě jsem udělal nějaké chybičky. Párkrát jsem zazmatkoval, mohl jsem do pár šancí nahrát Červusovi. Ale byl to první zápas po delší době, navíc na evropském hřišti, navíc první zápas v nároďáku, takže toho bylo hodně. Myslím, že to bude jenom lepší a lepší.

Čekáte zlepšení už v pátek?
Teď už vím, co od toho očekávat. Teď jsem do toho šel s tím, že jsem ještě za seniorský nároďák nikdy nehrál. Myslím, že se moje výkonnost bude jenom zvedat.

V čem to pro vás byl největší nezvyk?
Těžko říct. Někdy jsem tam úplně zbytečně zazmatkoval, i když bylo trošku víc času a mohl jsem si to v klidu podržet. Někdy jsem si to naopak podržel a nebylo to dobře. Musím ty situace trošku líp rozeznat.

Autor:
Najdete na iDNES.cz

mobilní verze