Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Plekanec: O omluvenkách se moc píše. Kdyby kluci byli zdraví, přijedou

KAPITÁN. Tomáš Plekanec na tréninku národního týmu před zápasy seriálu Euro Hockey Tour se Švédskem. | foto: ČTK

28 2016
Mohl si připadat, jak kdyby vůbec nepřeletěl Atlantik a zůstal v Montrealu. I tam prožil v sezoně Tomáš Plekanec skvělý start a následně postupný pád, tak jako při středečním přípravném zápase se Švédskem. Z vedení 2:0 se nakonec vyklubala prohra 2:7. "V pátek musí vlézt na led úplně jiný mančaft," burcuje tým jeho kapitán.

Jak se takový duel hodnotí?
Nebylo to dobré. V pátek musí vlézt na led úplně jiný mančaft. A musíme hrát daleko lépe celý zápas, ne jenom dvacet minut.

Není prohra 2:7 až moc krutá?
Nehráli jsme dobře. Musíme hrát pořád až do konce. I když to nejde, i když se nedaří spousta věcí. Je ale pravda, že Švédové všechno stříleli na branku a tečovali to. S tím brankář nemůže nic dělat. Musíme tak být víc v dráze střely a stát před bránou. Padlo jim tam toho hodně, ale zasloužili si to, protože si pro výhru šli.

Fotogalerie

Švédové výtečně bruslili, překvapili vás?
Spíš jsme jim to hodně usnadnili. Hráli výborně, ale nebylo to tak o nich. My prostě nehráli dobře, musíme hrát líp. A druhá věc je, že jsme byli často vylučovaní. Nějaké fauly jsem neviděl, nevím, jak se to píská. Musíme hrát disciplinovaněji, nedělat fauly v útočném pásmu. Hrát víc pět na pět.

Jak jste na ledě cítil?
Samozřejmě je to úplně jiné. Dlouho jsem nehrál, takže to horší být nemůže. Já myslím, že to může být jen lepší.

Během dne jste zaslechl všechny okolnosti, proč ostatní hráči z NHL nepřijeli. Teď jste tu čtyři, není to pro mistrovství světa málo?
Myslím, že se o tom píše zbytečně moc. Kluci jsou zranění, nemají to štěstí, aby jim zdraví drželo po celou dobu. Prostě to nemá cenu vůbec řešit. Kdyby byli zdraví, jsem si jistý, že spousta z nich přijede. Ti, co jsou tady, za sebou mají výborné sezony. Musíme hrát jako tým líp a bude to lepší.

Autor:
Lednová očista
Lednová očista

5 zdravých receptů, na kterých si opravdu pochutnáte

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze