Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Moje lajna dostala tři góly a to je strašně moc, kál se střelec Sekáč

Jiří Sekáč na tréninku české hokejové reprezentace. | foto: ČTK

24 2016
Jediným střelcem české hokejové reprezentace při sobotní porážce 1:4 ve Finsku byl útočník Jiří Sekáč. "Jako náplast na porážku ten svůj gól určitě neberu," tvrdila posila z NHL.

„Neodehráli jsme špatné utkání, ale moje lajna dostala tři góly a to je strašně moc branek na jeden zápas. Tohle se nesmí stávat. Úplná náplast ani nějaká spokojenost to určitě není,“ řekl třiadvacetiletý forvard novinářům.

Finové nasadili možná o něco silnější tým v porovnání s čtvrtečním duelem, ale na ledě to podle Sekáče znát příliš nebylo. „Podle mého to bylo trošku pomalejší, alespoň já si to myslím. Možná jsem se už lépe srovnal s časovým posunem, takže to pro mě bylo jednodušší než v prvním zápase... To jsem byl na ledě hodně ztracený a na tom velkém hřišti jsem se hledal. Dneska to bylo lepší,“ porovnával útočník Arizony.

Přiznal však, že na jednom z obdržených gólů měl nešťastně o to větší podíl, když se snažil zblokovat střelu, ale úplně změnil její směr. „Sáhl jsem si na ten puk. Tohle musím zblokovat přímo,“ řekl Sekáč sebekriticky ke třetí inkasované brance z hole Topiho Jaakoly.

Soupeř si z jeho pohledu nevytvořil zase až o tolik více gólových příležitostí, než tomu bylo ve čtvrtek v Oulu. Jenže byl efektivní. „Spíš všechno cpali na bránu a potom se jim to tam odráželo. Z toho měli šance. To je prostě hokej, který se dneska hraje. Musíte hodně střílet, my jsme až tolik nestříleli,“ připustil Sekáč.

Dnešní zápas se zdál být také o něco ostřejší. „Fiňáci jsou odjakživa nepříjemní, tohleto nikdo nemá rád, když hrajete proti takhle kousavému týmu. Nenecháme se ale jen tak otloukávat. Snažili jsme se hrát stejným stylem,“ uvedl Sekáč.

Zda má dobrý pocit z alespoň jednoho vítězství ze dvou posledních utkání, říct tak jednoznačně nedokázal. „Musíme se na to dívat globálně, nekoukat jen na tyto dva jednotlivé zápasy. V naší hře bylo hodně dobrých věcí, ale taky špatných, na kterých musíme ještě zapracovat a posunout se dál,“ uvědomuje si Sekáč.

Za kuriozitu na této úrovni, ale velmi nepříjemnou, považoval fakt, že se zápas odehrál bez fungující časomíry. „To jsem moc nepochopil. To by se na mezinárodní scéně nemělo stát. Všechno by mělo být tak, jak má být. Je to nepříjemné. Člověk chce vědět, kde v tom zápase je. Čas je v hokeji jednou z nejdůležitějších věcí,“ prohlásil Sekáč.

Autoři: ,


Témata: Jiří Sekáč


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze