Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sekáč je připraven na Kanadu i na MS: Máme bojovné typy, můžeme uspět

Jiří Sekáč na tréninku české hokejové reprezentace. | foto: ČTK

2 2016
Trenér hokejového národního týmu Vladimír Vůjtek už tak řeší omluvenky hráčů z NHL a v závěru přípravy na mistrovství světa v Rusku hrozilo, že přijde o dalšího ze čtyř reprezentantů ze zámořské soutěže. Jiří Sekáč se po středečním utkání se Švédskem zotavoval z otřesu mozku. V neděli už trénoval.

Nejdřív zkoušel jezdit alespoň na rotopedu, jenže ho bolela hlava, tak nakonec odjel 23letý útočník ze Znojma domů. Nedělal nic, jen odpočíval. „Těch pár dní volna mi pomohlo, je to lepší,“ řekl Sekáč novinářům.

Hráč Arizony přiznal, že se bál možných dlouhodobějších následků, vždyť v NHL se zraněním hlavy věnuje velká pozornost. „Hodně se to tam řeší. Když se člověku něco takového stane a jde do dalšího zápasu, tak riskuje, že dostane další ránu, se pak může stát, že si půl roku nezahraje. A já jsem nechtěl riskovat, když nemám smlouvu na příští sezonu.“

Fotogalerie

Teď už jste tedy připraven nastoupit?
Počítal jsem s tím, že si dám pár dní volna, abych byl připravený zpátky co nejdřív. Záleží na trenérech, ale předpokládám, že do zápasu naskočím. Moc jsem toho neodehrál. V úterý budu určitě připraven. Snad se budu cítit dobře i na ledě. Nikdy jsem takhle víc otřesený nebyl, tak by to snad mělo být v pořádku.

Co očekáváte od úterního přípravného duelu s Kanadou?
Nemyslím si, že by zápas někdo bral jenom tak, že se nechce zranit. Všichni chceme být připravení na mistrovství světa, takže naopak bychom měli hrát v plném tempu.

Sledoval jste soupisku obhájců titulu?
Moc ne. Ale vím, že tam mám pár spoluhráčů (Sekáč v Arizoně hrál s útočníkem Maxem Domim a předtím v Anaheimu s Coreym Perrym. V minulé sezoně působil v Montrealu s Brendanem Gallagherem - pozn. aut.)

A jak se díváte na tvorbu českého kádru, který hodně ovlivnily omluvenky hokejistů z NHL? Myslíte, že tento fakt může pomoct ostatním hráčům z Evropy, že budou chtít dokázat, že na to také mají?
Před dvěma lety v Minsku jsem byl jedním hráčům z Evropy, takže tu situaci znám. Pro kluky je to zase o něco jednodušší v tom, že není takový přetlak v týmu, mohou se s tím lépe psychicky srovnat. Věřím, že kdo šanci dostane, odevzdá na šampionátu všechno.

Nenechte si ujít

Sada medailí pro hokejový šampionát v Praze a Ostravě a pohár pro vítěze

Nepropásněte hokejové mistrovství! Buďte u toho s MF DNES. Každý den. více

Přesto nejsou čtyři zástupci zámořské ligy málo?
Koukal jsem, že číslo čtyři je pro nás docela šťastný... (stejný počet hráčů z NHL mělo Česko při titulech v letech 1996, 2000 a 2010 - pozn. aut.) Máme tady sice méně hráčů z NHL, ale zase máme víc bojovných typů, nevidím to jako nevýhodu. Když budeme dělat, co máme, tak se nám nějaký úspěch může povést.

Cítíte, že byste mohl být jednou z vůdčích postav?
Nechci na sebe vytvářet zbytečný tlak, budu se snažit národnímu týmu pomoct co nejvíc.

Nepřemýšlíte o tom, že by vám dobré výkony v Rusku mohly pomoct při jednání o novém kontraktu?
Jak jsem říkal - nechci na sebe vytvářet tlak. To jsem dělal celou sezonu a vůbec mi to nepomohlo. Spíš se teď snažím uklidnit a hrát jako dřív.

Autor:
Najdete na iDNES.cz

mobilní verze