Slavia hostí v odpoledním duelu nepříliš oblíbeného soupeře, Zlín dokázala ze tří zápasů této sezony zdolat jen jednou v prodloužeí. Naopak Moravané brali proti Slavii sedm bodů z možných devíti, v Praze vychytal gólman Duba čisté konto.
0:01
Utkání začalo.
2:00
Vyloučen hráč Sivák (Zlín), 2 min. za hákování
Po úvodním oťukávání, kdy si ani jeden z gólmanů nesáhl na puk, přichází přesilovka Slavie.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Massy (SUI), Šindler (CZE) - Bláha (CZE), Kostka (CZE)
Počet diváků: 3 965

4:00
Zlín se bez větších problémů ubránil, Slavia se držela v pásmu jen v první polovině přesilovky. Pak už kazila rozehrávku, dokonce se dopustila i zakázaného uvolnění a po buly musel dokonce Kopřiva zasahovat lapačkou proti střele od modré.
4:32
První šanci domácích měl Třetina, který se nastěhoval před Sedláčka, nahozený puk od modré však nedokázal ve vzduchu dobře trefit.
5:17
Kopřiva skryl ve výstroji ránu Galvase ze středního pásma, bude se vhazovat po levici domácího gólmana.
6:08
Domácí přidali, Pospíšil projel celým hřištěm do rohu a našel na modré Žižku. Jeho nahození se odrazilo od chumlu těl těsně vedle Sedláčkovy branky.
7:00
Slávisté se snaží zmáčknout soupeře, modrožlutá obrana ale funguje dobře. Jakmile míří puk do nebezpečného prostoru před Sedláčkem, postarají se o něj obránci Zlína.
8:29
Přestože Pražané drží většinu času puk, k ohrožení branky se dostávají málokdy. Jelínkova slab á střela byla lahůdkou pro Sedláčkovu lapačku.
9:24
Důras dravě pronikal po pravém křídle, bekhendem nahrával před branku a puk si málem srazil do vlastní sítě dojíždějící Vašíček.
10:08
Důras (Zlín) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Balán
Stav zápasu Slavia - Zlín 0:1

PRakticky z prvního většího náporu Zlín skóroval. Balán objel branku a posunul puk na hranici brankovištgě, kde se mezi dvěma beky dostal ke střele Důras a poslal puk do sítě.
12:31
Po gólu se hra otevřela, ale chybí větší přesnost a tah na branku. Delší pasáž bez přerušení ukončil lehkým zákrokem Sedláček.
13:03
Vyloučen hráč Poletín (Slavia), 2 min. za hru vysokou holí
Slávisté se snaží o vyrovnání, ale jejich tlak je bezzubý. Junior Poletín navíc v útočném pásmu fauloval a Zlín tak bude hrát přesilovku.
15:03
První útok Zlína sehrál povedenou přesilovku. Balaštík při ní tečoval střelu od modré, Kopřiva ale rozklekem puk vytěsnil. Gólman řešil ještě ránu Linharta.
15:06
Balaštík (Zlín) vstřelil branku (20. gól v sezóně) , asistence Hamrlík a Leška
Stav zápasu Slavia - Zlín 0:2

Sotva naskočil vyloučený POletín na led, Zlínu se podařilo využít velký nápor z přesilovky ke skórování. Elitní formace tak zužitkovala více než dvouminutový pobyt na ledě. Hamrlíkovu střelu od modré tečoval Balaštík a po něm omylem i obránce Vašíček.
15:59
Horko bylo i na druhé straně, dva slávisté se tlačili před brankoviště. Sedláček se ale položil na led a puk odrazil.
16:25
Vondrka (Slavia) vstřelil branku (13. gól v sezóně) , asistence Krenželok a Sklenář
Stav zápasu Slavia - Zlín 1:2

I Slavia využila náporu ke skórování. Vondrka dostal ideální křížnou přihrávku a z pozice mezi kruhy prostřelil přesouvajícího se Sedláčka.
17:33
Vyloučen hráč Vašíček (Slavia), 2 min. za vražení na hrazení
Vašíček si vyšlápl u mantinelu na Balána, kterého skolik zezadu k ledu.
19:33
Tentokrát se Zlínu přesilovka vůbec nepovedla. Elitní formace se dostala na led až v závěru a ani ta nedobyla pásmo Slavie.
19:52
Vašíček naskočil na led a táhl protiútok, zasekl na modré a nahrál doleva Vondrkovi. Jeho střelu Sedláček odrazil a po následném krátkém náporu domácích raději zalehl puk.
20:00
Skončila první třetina.
První třetina nabídla hokej, kterému dominovaly spíš obrany. I proto mají gólmani málo zásahů: Sedláček jen 4, Kopřiva 6. Slavia přitom drží puk častěji, ale ZLín dobře brání a když už se dostane do útoku, je nebezpečenější.
20:01
Začala druhá třetina.
21:16
Vyloučen hráč Galvas (Zlín), 2 min. za pád pod nohy
Slavia měla obrovskou šanci, když se ve dvou na jednoho dostal puk k volnému Vondrkovi, který sám před brankou přestřelil. Galvas předtím padl nahrávajícímu slávistovi pod nohy a domácí tak z akce vytěžili aspoň přesilovku.
22:42
Slavia byla nastěhovaná v pásmu, ale dlouho se nedostala ke střele. Kubošovo nahození letělo vedle, pak obránce Slavie chyboval na modré a Zlín se dostal do brejku. Slabou střelu od modré však Kopřiva ztlumil na prsou.
23:16
Zlín je kompletní.
23:44
Třetina pěkně posunul puk Svobodovi mezi kruhy, útočník však trefil jen Sedláčka, který raději přikryl vyražený puk.
24:34
Sudí se upískli, neviděli teč slávisty ve středním pásmu a odpískali zakázané uvolnění. Po uznaném omylu se vhazuje ve středovém kruhu.
25:50
Slavia je ve druhé třetině aktivnější, většinu času se drží v pásmu hostů. Těm se nedaří protiútoky, ten poslední skončil ofsajdem.
25:57
Zlín se přece jen dostal na chvíli do pásma a hned z toho byla gólová šance. Sivák se zjevil zcela sám před Kopřivou a dostal přihrávku, ale mířil jen do připraveného gólmana.
26:58
Hosté měli další velkou možnost. Balaštíkovu ostrou střelu z pravého kruhu Kopřiva vykopl ke Köhlerovi, ten ovšem měl pukl na dlouhou hůl na bekhend a než se dostal k dorážce, brankář se stihl přesunout a šanci zlikvidovat.
29:00
Hraje se dlouhou bez přerušení, většinou však ve středním pásmu. Nahazování za branky si obě obrany hlídají a rychle zase posílají puky ven ze třetiny. Brankáři se nudí.
29:44
Po delší době si jeden z gólmanů sáhl na puk. Kopřiva skryl střelu od modré v lapačce.
30:08
V polovině zápasu nasatala velká mela před slávistickou brankou. Na povyjetého Kopřivu se natlačil chumel hráčů, gólman upadl a ztratil hůl. Poté však bravurně lapačkou zlikvidoval ránu Hamrlíka.
31:13
Zlín se dostal do další šance, dva hráči si vyměnili puk a po jejich překřížení se dostal do dobré šance Leška. V poslední chvíli mu však vložil hůl do střely dojíždějící juniorský obránce Barák.
31:46
Vyloučen hráč Grof (Zlín), 2 min. za nedovolené bránění
Slavia si po sérii zlínských šancí oddechne v přesilovce.
32:26
Slavia se nastěhovala do pásma, rozehrála kombinaci. Kadlec vypálil od modré, Sedláček puk vyrazil a nakonec i na poslední chvíli zalehl před dvěma dotírajícími útočníky domácích.
33:46
Zlín se ubránil, i když měl namále. Kadlec se dostal k odraženému puku a z úhlu mířil do prázdné branky, V pádu však netrefil přesně a kotouč proklouzal brankovištěm do rohu.
34:41
Ondráček (Zlín) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Míka
Stav zápasu Slavia - Zlín 1:3

Hosté se dostali do brejku tří proti dvěma. Natlačili se před Kopřivu, který znovu upadl a ztratil hůl. Po následném tlaku se puk odrazil od zadního mantinelu k Ondráčkovi, jenž z nulového úhlu trefil dezorientovaného gólmana, který si sám srazil puk do branky.
35:09
Vyloučen hráč Žižka (Slavia), 2 min. za nedovolené bránění
37:09
První útok Zlína měl velký tlak, půldruhé minuty se držel v pásmu, ale málos střílel, akce překombinovával a nakonec se vytačil z pásma. Slavia je v pěti.
37:54
Třetina dostal puk před brankou, ale uskočil mu a sám se tak připravil o slibnou šanci.
38:42
Zlín opět zahrozil z brejku, Sýkorou bombu však Kopřiva vyrazil a poté slávisté raději vyhodili na zakázané uvolnění.
39:02
Vyloučen hráč Ondráček (Zlín), 2 min. za hákování
39:16
Leška vystihl domácí rozehrávku, najel s pukem do pásmama a za modrou vypálil. Trefil však jen Kopřivu do plastronu.
39:55
Slavii se přesilovka nevede, ve druhé třetině už ji nevyužije. Dokonce jí ujel kotouč na zakázané uvolnění.
40:00
Skončila druhá třetina.
Zlín byl ve druhé třetině mnohem nebezpečnější a v její druhé polovině už zcela ovládal hru. Slavia měla jen několik šancí na začátku a v přesilovce, hosté mají mnohem větší tlak do branky a lépr kombinují. Sedláček zasahoval ve 2. části sedmkrát, Kopřiva dvanáctkrát.
40:01
Začala třetí třetina.
40:02
Slavia dohrává ještě minutu přesilovou hru.
41:02
Zlín se ubránil. Domácí sice byli nastěhování v pásmu, ale Sedláčka vážněji neohrozili.
41:56
Důras pronikal do šance, nakonec se málem dostal do dobré pozice díkly tomu, že mu uklouzl puk. Ten podjel pod holí obránce až ke Kopřivovi, brankář byl však u něj dřív než zlínský forvard.
42:01
Po Sivákově střele z úhlu už někteří ze zhruba stovky fanoušků Zlína zvedali ruce, ale puk odrazil Kopřiva do boční síťky.
42:45
Krenželok (Slavia) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Třetina
Stav zápasu Slavia - Zlín 2:3

Slavia si vynutila velký tlak, který vedl ke snížení skóre. Krenželok dostal přihrávku na hranici brankoviště a poslal puk k pravé tyčce Sedláčkovy branky.
43:56
Slavia ožila. Svoboda se u mantinelu vyhnul bodyčeku a ostře vypálil, Sedláček vyrazil puk do rohu.
44:35
A znovu Sedláček, tentokrát zlikvidoval bez větších potíží střelu Žižky.
45:01
Po střele od modré Sedláček vyrazil puk betonem ke své pravé tyčce, odtud ho však rychle uklidil Řezníček.
46:13
Po delší době zazlobil Zlín. Po pěkné kombinaci se dostal Vlach sám před Kopřivu, puk ale dostal na brusle a stačil ho jen lehce hokejkou tečovat vedle branky.
47:12
Leška s Balaštíkem jeli do brejku, výjimečně si ale nerozuměli a Leška udělal otočku směrem ke svému parťákovi. Z akce tak nic nebylo.
47:34
Vyloučen hráč Vašíček (Slavia), 2 min. za podražení
Vašíček dnes podruhé usedl na trestnou lavici, Zlín bude hrát přesilovku.
49:34
Zlínu se přesilovka vůbec nepovedla, Kopřiva nemusel ani jednou zasahovat. Slavia je kompletní.
50:00
Slavii zbývá deset minut na vyrovnání. Její akci zastavila teč ve středním pásmu, puk vyletěl mezi diváky.
50:52
Hosté se nerozpakují a po krátkém náporu domácích vyhazují na zakázané uvolnění. Snahu Slavie o vyrovnání sleduje 3965 diváků.
51:38
Slavia zlepšila tlak na branku, kam chodí se dvěma až třemi hráči. Povalený Sedláček ležel na ledě, ale puk se od chumlu těl odrazil mimo nebezepočí.
52:24
Leška s Balaštíkem najížděli do otevřené obrany Slavie, Leška volil střelu, ale mířil nad.
52:41
Další šanci domácích vyřešil Sedláček, který si po střele Kadlece sednul na led a odražený puk schoval mezi betony.
53:53
Vyloučen hráč Sýkora (Zlín), 2 min. za hákování
Obrovskou šanci vyrovnat spálil Jelínek, který byl sám před přesouvajícím se Sedlíčkem, ale zamířil mimo. Přitom ho totiž nedovoleně rozhodil Sýkora, Slavia tak bude hrát přesilovku.
55:53
Slavia velkou šanci na vyrovnání promarnila. Dlouho se vůbec nemohla dostat do pásma, podařilo se jí to až na posledních dvacet vteřin. Mickova rána však skončila na zadním mantinelu a Zlín je v pěti.
56:32
Po ojedinělém útoku Zlína dostal Důras puk před branku,ale projel mu při otočce mezi bruslemi as Kopřiva tak vůbec nemusel zasahovat.
57:08
Skupina hráčů zašlápla puk v rohu, vhazovat se tak bude po pravici brankáře Sedlíčka. Na power play je však ještě brzy.
58:00
Zlín dobře brání a daří se mu vyhazovat do středního pásma. Slavii zbývají už jen dvě minuty.
58:05
Před dalším vhazováním si slávistický trenér Růžička vzal oddechový čas. Buly se však koná ve střendím pásmu a Kopřiva zůstal v brance.
58:12
Slávisté rychle nahodili do pásma a Kopřiva míří na střídačku. Domácí hrají v šesti proti pěti.
58:18
Puk končí po odrazu slávistů za mantinelem, vhazuje se tak před zlínskou modrou a Kopřiva se musí vrátit do branky.
58:51
Slavia nahodila puk na Sedláčka, ten ho přikryl lapačkou. Domácí jsou znovu v šesti, Kopřiva je na střídačce.
58:58
Zlín dostřal puk do středního pásma.
59:05
Svoboda T. (Slavia) vstřelil branku (13. gól v sezóně) , asistence Krenželok a Kadlec
Stav zápasu Slavia - Zlín 3:3

Slavii se podařilo využít power play a vyrovnat. Obrovskou zásluhu na tom má Krenželok, který křížem našel na levém kruhu úplně volného Svobodu. Ten už měl lehkou práci, Sedláček se totiž nestihl přesunout k pravé tyčce.
59:50
Slavia je s bodem spokojená, drží puk, ale dopředu už se nežene.
60:00
Skončila třetí třetina.
Slávisté byli ve třetí třetině aktivnější, na Sedláčka vyslali 15 ran. Zlín vypálil jen pětkrát, soustředil se spíš na obranu. Tři body mu utekly až v poslední minutě, v níž domácí vystřelili prodloužení.
60:01
Začalo prodloužení.
60:30
Prodloužení začalo v rychlém tempu. na jedné straně promáchl Třetina v dobré šanci, Zlín pak šel ve třech proti jednomu, ale Leškovi přeskočil puk hokejku ve chvíli, kdy chtěl přihrát Balaštíkovi před prázdnou branku.
61:32
Obrany přece jen zpozorněly a šance tak ublyly. Kolařík přidržel Galvase, ale sudí už nechávají hře volnější průbeh.
62:54
Po akci obránců Slavia málem skórovala. Žižka poslal puk na Kadlece, který před brankou lehce tečoval. Sedláček ale betonem kotouč vykopl.
63:43
Prodloužení kazí řada nepřesných nahrávek, ani ve čtyřech proti čtyřem tak nejsou k vidění velké šance.
64:12
Zlín chyboval v rozehrávce, puk sebral Kolařík. Najel na pravý kruh a nahodil ho do brankoviště. Od brusle Vondrky kotouč mířil do branky, ale Sedláček ho reflexivně vykopl.
64:31
Vhazuje se ve středním pásmu, zdá se, že utkání míří k nájezdům.
65:00
Skončilo prodloužení.
V prodloužení zasahoval Sedláček třikrát, Zlín neohrozil Kopřivu ani jednou. Rozhodnou až samostatné nájezdy.
Začaly samostatné nájezdy.
0:0
Vondrka (Slavia) nájezd neproměnil
Sedláček puk vyrazil.
0:1
Hamrlík (Zlín) nájezd proměnil
Hamrlík najel k levému mantinelu a trefil se k protější tyčce.
1:1
Svoboda T. (Slavia) nájezd proměnil
Sedláček si na puk sáhl, ale přesto mu propadl k levé tyči.
1:1
Leška (Zlín) nájezd neproměnil
Leška předvedl pomalou kličku, mířil mezi nohy. Kopřiva se nenechal nachytat.
1:1
Třetina (Slavia) nájezd neproměnil
Po kličce do bekhendu mířil zbytečně na střed a trefil Sedláčka.
1:2
Holík (Zlín) nájezd proměnil (4 gól v sezóně)
Junior Holík zamíchal puk a trefil se k pravé tyčce.
Konec utkání.
Druhý bod bere Zlín, který tak Slavii potřetí v sezoně porazil.

Vzájemné zápasy

1. 3. 2015 18:20Zlín–Slavia 3:2
18. 1. 2015 15:00Slavia–Zlín 0:2
30. 11. 2014 15:30Zlín–Slavia 7:4
17. 10. 2014 18:15Slavia–Zlín 1:2
4. 2. 2014 17:30Zlín–Slavia 4:2
28. 12. 2013 15:00Slavia–Zlín 1:2
15. 11. 2013 17:30Zlín–Slavia 4:3
29. 9. 2013 17:00Slavia–Zlín 6:0
13. 1. 2013 15:00Slavia–Zlín 3:2
26. 11. 2012 17:30Zlín–Slavia 4:3
21. 10. 2012 17:00Slavia–Zlín 1:2
14. 9. 2012 17:30Zlín–Slavia 2:1
17. 1. 2012 18:15Slavia–Zlín 2:1
23. 11. 2011 17:30Zlín–Slavia 4:3
25. 10. 2011 17:30Zlín–Slavia 0:3
21. 10. 2011 18:15Slavia–Zlín 4:5
16. 1. 2011 15:00Slavia–Zlín 3:4
5. 12. 2010 17:00Zlín–Slavia 3:1
24. 10. 2010 15:00Slavia–Zlín 0:2
19. 9. 2010 18:10Zlín–Slavia 3:4
27. 3. 2010 18:10Slavia–Zlín 6:3
25. 3. 2010 18:10Zlín–Slavia 8:3
23. 3. 2010 17:40Slavia–Zlín 6:5
22. 3. 2010 18:10Slavia–Zlín 4:3
19. 3. 2010 18:10Zlín–Slavia 0:2
18. 3. 2010 18:10Zlín–Slavia 6:1
3. 3. 2010 18:10Zlín–Slavia 1:2
7. 1. 2010 18:15Slavia–Zlín 4:3
20. 11. 2009 18:10Zlín–Slavia 1:3
4. 10. 2009 17:00Slavia–Zlín 4:1
30. 1. 2009 17:00Zlín–Slavia 4:3
23. 12. 2008 18:15Slavia–Zlín 3:5
31. 10. 2008 17:00Zlín–Slavia 1:0
23. 9. 2008 18:15Slavia–Zlín 6:2
1. 5. 2008 0:00Slavia–Zlín 4:3

Diskuse

pettyo: No. Zlíne se taky daří. Hlavně když je v bráně Sedlo. (17:49)

CocrousPaja: to holomolo ajo máš recht,ale jinak se nám ta činnost daří (17:48)

holomolo: corcouspaja: není,ještě jsem v pr.prohrali s konfetou (17:44)

sobak: no nic škoda třetího bodu, hlavně že jsme ale udrželi prozatím 4 příčku, tak v úterý na kladno (17:44)

Hurghada.cz: čus Cocr :) (17:44)

CocrousPaja: zdar Hurghada.cz a všichni Sešívaní! (17:43)

CocrousPaja: to bara235 jestli si na to dala lít´o tak asi určitě dopredele,ale jinak je tu fuk první porážka v sezoně v prodloužení.Slavie ole titul dáme! (17:43)

Pivas: jj (17:43)

Hurghada.cz: Sláááávie Praha!!! (17:43)

pettyo: No jo. Sedlo. Ten nájezdy prostě neprohrává. (17:42)

CocrousPaja: to vzdor jdi si vzdorovat někam na záchod a nebo na duel posledního s předposledním...tam je místo pro zoufalce (17:42)

bara235: a do prdele !!!!!!!! (17:42)

CocrousPaja: ale ale,no nic máme o jeden bod mín...mám do jem,že se jedná oprvní porážku v prodloužení v sezoně co? (17:41)

vzdor zrušení účtu nejsem ovcí: Slavia - rachachachachachachacha. (17:41)

Pivas: mame Sedlačka (17:41)

Hurghada.cz: takže 1 bod ok :) taky dobrý (17:41)

Pivas: zlin vyhraje.... (17:41)

Lubow: Bobby Holik nas potopil.. (17:41)

Lubow: stary leska predvedl pomalou klicku, to se dalo cekat... (17:40)

CocrousPaja: no ted my (17:40)

PIOLIN +: SLÁVIA JE NEJLEPŠÍ !!!!!!!!!!!!! (17:40)

CocrousPaja: no ... (17:39)

Marobud Veliký: jjojo (17:39)

Hurghada.cz: :) (17:39)

Slavistaaaa: jedeme Slavie jedeme (17:39)

Lubow: heski dobre (17:39)

Lubow: ruza (17:39)

Lubow: psssssssst, ted dame my (17:39)

Pivas: jen tak dal (17:38)

Pivas: joooo (17:38)