Hezký sobotní večer, vítejte u sledování on-line přenosu z dalšího utkání osmifinálové skupiny E.
Slovenští hokejisté nutně potřebují zvítězit, neboť po včerejší prohře s Českem 2:3 stále nemají v osmifinále ani bod a jedna z posledních cest mezi osm nejlepších vede právě přes Finsko.
Finům naopak pomůže do čtvrtfinále jakýkoliv bodový zisk, čímž už by byly slovenské šance nulové.

Rozhodčí: Kurmann (SUI), Reiber (SUI) - Carlson (CAN), Murchison (CAN)
Počet diváků: 9 321

Slovákům dnes chybí Ladislav Nagy, nejspíš kvůli zranění z pátečního utkání s Českem.
Hráči obou týmů nastupují na led.
0:01
0:20
Finové hned zaútočili, ale Ruttu za brankou ztratil kotouč.
0:50
Višňovský rozjíždí akci zpoza vlastní branky.
1:20
Při druhé rozehrávce Višňovský zapomněl kotouč za sebou, ale naštěstí byl u něj první gólman Halák a rozehrál za svého beka.
2:02
Růžička donutil Vehanena k prvnímu těžšímu zákroku, když slovenský útočník střílel z hranice levého kruhu a finský gólman vyrazil puk betonem.
3:45
Jurčinova rozehrávka nebyla přesná a puku se zmocnil v obranném pásmu Finů Salmela.
3:56
Stümpel nabral rychlost ve středním pásmu, pronikal pravou stranou a proti jeho pokusu Vehanen vytasil svůj pravý beton.
4:54
Na Granlundovo nahození před branku nikdo z Finů nedosáhl.
5:25
Na druhé straně pálil Růžička, Vehanen znovu zasahuje.
5:40
Vyloučen hráč Jaakola (Finsko), 2 min. za nedovolené bránění
6:10
Střelu Mariána Hossy z mezikruží Finové zblokovali.
6:46
Finové vyhazují k Halákovi.
7:00
A znovu...
7:40
Jaakola je na ledě a už pomáhá Finům s obranou.
7:59
Pesonenovo nahození z levé strany skončilo zblokované v ochranné síti.
9:01
Surový sice vybojoval puk za brankou, jenže Slováci ani tak Vehanena neohrozili.
9:12
Na druhé straně Lepistö tvrdě pálil od modré, ale Halák dobře viděl.
10:10
Slováci se usadili v útočném pásmu, jenže místo střel si házeli puk mezi modrou a rohem hřiště.
11:20
Lahti vystřelil z pravé strany, Halák na chvíli zaváhal a kotouč jen vyrazil, ale slovenskému brankáři pomohla obrana, která puk odpálila mimo nebezpečný prostor.
12:20
Koivu pálil z pravého křídla, Halák puk vyrazil.
12:38
Salmela dostal v útočném pásmu hodně prostoru a dovolil si prokličkovat až před Haláka, jenže bekhendem zakončil jen do míst, kde byl připravený brankář Slováků.
13:40
Aaltonen v souboji v rohu útočného pásma přišel o puk a navíc odjel otřesený na střídačku.
14:45
Graňákovo nahození Vehanena neohrozilo.
15:21
Vyloučen hráč Salmela (Finsko), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
15:25
Finové hned prostrčili puk do středního pásma.
16:21
Gáborík (Slovensko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Handzuš a Demitra
Stav zápasu Finsko - Slovensko 0:1

Handzuš chtěl z pravého kruhu vystřelit, ale pak si všiml lépe postaveného Gáboríka, přihrál mu na druhou stranu a Gáborík se trefil přesně k tyči.
16:35
Finové hned mohli vyrovnat! Ruttu dorážel u pravé tyčky, ale Halák tam měl položený beton a finskému útočníkovi neustoupil.
18:20
Demitra chtěl rychle rozehrát, jenže Gáborík odešel střídat, a tak se první jmenovaný musel vrátit s pukem zpět za slovenskou branku.
19:20
Radivojevič se pokoušel o samostatný průnik, ale proti třem Finům to měl těžké.
19:54
Zakázané uvolnění Slováků.
20:00
Slováci hrají o vše a po první třetině vedou 1:0. Trefu obstaral v 17. minutě Marian Gáborík, jenž se prosadil při přesilovce. Byla to teprve druhá využitá početní výhoda Slováků na domácím šampionátu.
20:01
20:30
Demitra překvapivě nahodil puk před branku, ale nikdo ze Slováků nebyl připravený na dorážku.
21:20
Granlund mohl vyrovnat, stál před poloprázdnou brankou, jenže kotouč mu sjel z čepele a střela zamířila těsně vedle.
22:37
Zakázané uvolnění Slováků, dlouhá přihrávka přes střední pásmo byla nepřesná.
23:15
Koivu přihrával na levou stranu, kde napřahoval Ruttu, jenže Slováci kotouč zblokovali.
23:35
Vyloučen hráč Jurčina (Slovensko), 2 min. za hákování
24:10
Immonenovi se střela od modré nepovedla.
24:30
Slováci vyhazují k Vehanenovi.
25:30
Šatan drze zabrzdil před Vehanenem tak, aby na finského brankáře napadalo co nejvíce sněhu a rozhodčí Šatanovi domlouvali.
25:35
Slováci jsou kompletní.
26:10
Demitrovo nahození z levé strany Finové zblokovali za branku.
26:56
Salmelovu střelu od modré Halák vyrazil do ochranné sítě nad svou brankou.
27:15
Koivu se ve středním pásmu natahoval po dlouhé přihrávce a kotouč jen zblokoval do útočného pásma, kde ho sebrali Slováci.
27:43
Vyloučen hráč Stümpel (Slovensko), 2 min. za krosček
29:01
Immonenovu střelu z hranice levého kruhu Halák zneškodnil lapačkou.
29:10
Slováci po buly vyhazují.
29:43
Vyloučen hráč Pesonen (Finsko), 2 min. za nedovolené bránění
29:43
Současně s koncem Stümpelova trestu začíná přesilovka Slováků.
30:00
Finové zblokovali přihrávku Slováků skrz útočné pásmo a puk je ve střední třetině.
30:53
Růžička nahazoval puk od modré a Vehanen musel zakončovat, i když skrz hradbu těl před sebou příliš neviděl.
31:30
Další střela Růžičky, tentokrát z hranice levého kruhu.
32:00
Granlund stál mezi kruhy, dostal puk na hokejku, ale trefil jen Haláka!
33:03
Marián Hossa se snažil vysunout Demitru, ale pak za obranu Finů byl příliš dlouhý.
33:40
Salmelovu střelu od modré Halák bez problémů vyrazil.
34:00
A slovenský brankář si o chvíli později poradil i s pokusem Koiva.
34:59
Višňovský stál mezi kruhy, srovnal si kotouč na forhend a Vehanen musel vytasit svůj beton.
36:10
Zakázané uvolnění Slovenska.
37:10
Hra je v posledních chvílích kostrbatá, Finové se mnohem více tlačí do útoku, ale také více chybují.
38:41
Aaltonen vybruslil zpoza branky na levý kruh, ale jeho střelu Slováci zblokovali.
39:58
Lepistö střílel v úplném závěru druhé třetiny od modré, ale na stavu se nic nemění.
40:00
Ve druhé třetině gól nepadl, a tak Slovensko stále vede díky Gáboríkově trefě 1:0.
40:01
40:30
Koivu mohl hned na začátku třetí třetiny vyrovnat! Jeho střelu však Halák vyrazil betonem mimo!
41:24
Vyloučen hráč Niskala (Finsko), 2 min. za sekání
41:30
42:43
Gáborík ve velké rychlosti najel do útočného pásma, ale jeho pokus Vehanen zlikvidoval.
43:15
Velký závar před Vehanenem gólem neskončil! Demitrovy dorážky nebyly dost důrazné.
43:19
Jurčinovo nahození Vehanen ukryl do lapačky.
43:24
Finové jsou v pěti.
44:03
Puistola lehce nahazoval puk od modré, a protože před Halákem nikdo nebyl, slovenský brankář si připsal snadný zákrok.
44:51
Koivu pálil z vrcholu levého kruhu a Halák bezpečně udržel puk v náruči.
46:00
Finsko zahajuje další útok za vlastní brankou.
46:15
46:20
Pesonenovu střelu po buly zblokoval Štrbák.
47:08
Granlund kličkoval na pravé straně, nakonec vystřelil švihem mezi beky, ale Halák zasahuje úspěšně.
47:14
Ruutu (Finsko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství) , asistence Pyörälä a Koivu
Stav zápasu Finsko - Slovensko 1:1

Halák vůbec nebyl připravený na buly, čehož využil tečující Ruutu, který změnil směr střely Pyöräläho.
48:30
Pokud si Slováci chtějí udržet naději na čtvrtfinále, jednoznačně dnes musí vyhrát za tři body.
49:35
Ofsajd Slováků, v němž je přistižen Šatan.
49:59
Po kontaktu puku s odrannou sítí nad brankou Haláka se vhazuje ve středním pásmu.
50:26
Stav zápasu Finsko - Slovensko 2:1

To je pro Slováky katastrofa! Ruutu se trefil z levé strany nad beton Haláka a domácí hokejisté potřebují nutně dva góly.
53:00
Slováci sešlápli plyn, zato Finové už se najednou do útoku přiliš nehrnou.
54:10
Zakázané uvolnění Finska.
54:20
Graňákovu střelu z pravého kruhu Vehanen zneškodnil.
54:33
Gáborík se tlačil před Vehanena zpoza branky, ale už nestačil přesněji zakončit.
55:25
Slováci začínají další útok za vlastní brankou.
56:06
Šatan nahodil puk zpoza červené čáry a Slovákům je odpískáno zakázané uvolnění.
56:30
Pesonen vypálil od modré, ale minul Halákovu branku.
57:40
Zedník se k dorážce před Vehanenem nedostal.
58:15
Slováci to zkoušejí v šesti.
58:45
Jenže teď jsou s pukem ve středním pásmu.
58:59
Buly po levici Vehanena a Slováci si berou oddechový čas.
59:01
Vhazování se opakuje.
59:30
Šest slovenských útočníků se nemůže dostat do střelecké pozice.
59:56
Vyloučen hráč Radivojevič (Slovensko), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Slováci to zkusili i v sedmi a ještě budou pykat.
Slovenští hokejisté napsali na domácím mistrovství světa smutný příběh. Po prohře s Finskem 1:2 už je jisté, že nepostoupí do čtvrtfinále.
Nejlepšími hráči vyhlášeni Gáborík (Slovensko) a Ruutu (Finsko).
Bratislavskou arénou zní finská hymna, což je v kontextu s důležitostí dnešního utkání pro Slováky extrémně trpké.
Díky za poroznost u sledování on-line přenosu, hezký zbytek sobotního večera.

11. 5. 2019 20:15Slovensko–Finsko ?:?
9. 5. 2015 16:15Finsko–Slovensko 3:0
16. 5. 2013 17:30Finsko–Slovensko 4:3
4. 5. 2013 19:15Finsko–Slovensko 2:0
6. 5. 2012 15:15Finsko–Slovensko 1:0
7. 5. 2011 20:15Finsko–Slovensko 2:1
17. 5. 2010 16:15Finsko–Slovensko 5:2
28. 2. 2010 4:00Finsko–Slovensko 5:3