Hezký podvečer, vítejte u zápasu posledního kola letošní široké baráže. Tři týmy se na špici tabulky seřadily se stejným počtem bodů, postoupit však mohou pouze dva. Jedno místo v příštím ročníku extraligy najisto získá vítěz souboje mezi Libercem a Mladou Boleslaví.
Vyprodaná liberecká aréna bude hnát své mužstvo za vítězstvím v jednom z nejosudovějších utkáních Bílých Tygrů v historii. Pád do první ligy by pro domácí znamenal velkou ostudu.
0:01

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Fraňo (CZE) - Lederer (CZE), Hlavatý (CZE)
Počet diváků: 7 500

0:14
Vyloučen hráč Demel (Ml. Boleslav), 2 min. za hákování
Neuběhlo ani čtvrt minuty a Liberec si zahraje přesilovku. Demel fauloval při napadání ve středním pásmu.
0:58
Boleslav vytlačila hru do středního pásma. Liberečtí si nemohou vypracovat užitečnější tlak.
1:33
Když se Liberci nedařila kombinace, zkusil Kudrna projít individuálně. Hladce se protáhl mezi beky a z mezikruží pálil. Valent si povyjel a ránu zneškodnil.
1:54
Už se to mele. Dravec Duda zápasil na kraji brankoviště a pak spadl na gólmana. Boleslavští se hned do něj pustili. Ve třech.
2:01
David Štich na konci přesilovky zakončoval do prázdné branky. Už se zdálo, že musí padnout gól! Jenže puk se zastavil na brankové čáře, zřejmě o jednoho z libereckých útočníků. Aréna burácí, taková atmosféra tu v sezoně dosud nebyla.
2:45
Demel se po návratu z trestné lavice pustil do útoku. Pronikl po pravé straně a sám střílel. Schwarz zůstal stát u tyče a utěsnil všechny mezery, jimiž mohl puk projít.
3:43
V klíčovém utkání sezony spoléhá trenér Hynek na své nejzkušenější hráče. Na ledě jsou opět Nedvěd s Dudou, teď se snažili dorážet na brankovišti.
4:32
Z utkání se neodehrálo ještě ani pět minut a protihráči už po sobě řvou a strkají do sebe. Emoce duelu chybět rozhodně nebudou a je otázkou, jak si s tím poradí zkušení rozhodčí Fraňo s Jeřábkem.
5:13
Domácí opět soupeře na chvíli sevřeli před Valentem. Boleslavští ještě v podstatě neútočili a s potížemi se dostávají ke kotouči.
7:14
Do Liberce přijelo i moře fanoušků z nedaleké Mladé Boleslavi, jejich barvy zaplavily celý sektor za Valentovou brankou. Zatím ale sledují spíše trápení svého celku.
8:10
Dvě nadějné šance pro domácí hokejisty v řadě. Nejdříve se po pravé straně utrhl obránci Kudrna, jenže mířil příliš vysoko. Pak Valent těžko krotil nahození z rohu a útočníci už sahali po dorážce.
8:42
Vyloučen hráč Vantuch (Liberec), 2 min. za držení protihráče
9:44
Hosté minutu roztáčeli libereckou čtveřici v útočné třetině, jenže pořádně nevystřelili. Perfektní pozice měl Toman a promrhral je. Pak Liberec s úlevou puk vyhodil.
10:23
Liberečtí i podruhé vystřelili puk od vlastní branky.
10:42
Domácí už jsou v plném počtu. Boleslav početní výhodu slušně rozehrála, ale chybělo jí lepší zakončení.
11:55
Boleslav znovu unikla z drtivého lisu. Velké šance skórovat měli nejprve Dušek a pak Vantuch. Puk se stále motal kolem branky, ale šťastný Valent puk za záda nepustil.
13:21
Poslední chvíle zápasu patřily Boleslavi. Držela puk na svých holích, ovšem vážnější šanci si nevypracovala. V závěru pálil Pabiška a Nouza dorážel do Schwarze.
15:12
Po libereckých příležitostech se hra zklidnila. Hokejisté hledají cesty, kudy by pronikli obranou, a čekají na přesnější přihrávky.
17:09
Obě mužstva dobře kryjí střední pásmo, útočníci se těžko prosazují do útočného pásma, natož před branku.
17:54
Trochu místa získal kousek za modrou Pospíšil. Natáhl hokejkou za sebe a prudkým švihem poslal puk nad branku.
18:45
Další a další šance přibývají pouze na straně Liberce. Tentokrát se před branku protlačil Bulíř, ale dosud bezchybného Valente také nepřekonal.
20:00
Utkání, které provází výborná divácká kulisa, zatím patří domácím hokejistům. Šancí na vstřelení branky měli několik, jenže v zakočení pokaždé selhali. Mladoboleslavští toho zatím v rozhodujícím duelu sezony moc nepředvedli, přesto drží nadějnou nulu na kontě.
20:01
20:48
Vyloučen hráč Němeček (Ml. Boleslav), 2 min. za podražení
Liberec stejně jako v první části získal hned v úvodu třetiny přesilovku.
21:14
Soupeř jim však už dvakrát puk vyklidil z hokejek.
21:31
Prostor se uvolnil pro libereckého kapitána Nedvěda, jenž však střílel ze záklonu a minul branku.
22:28
Puk se zasekl v boční síťce a rozhodčí tak museli přerušit hru. Valent ještě nemusel zasahovat, spoluhráči na něj žádný puk zatím nepustili.
22:48
Hosté jsou opět v pěti. Liberci se přesilovka nepovedla a i druhá třetina se kvůli tomu rozjíždí velmi pomalu.
23:15
Jen co Boleslav doplnila sestavu na ledě, Liberečtí zase zabrali. Dva útočníci postupovali proti jedinému obránci, vyměnili si puk a Urban střílel proti rozhozenému brankáří. Přesto ho trefil...
24:40
Vyloučen hráč Žabka (Ml. Boleslav), 2 min. za nedovolené bránění
Rozhodčí, který stál až na půlicí čáře, vyloučil Žabku za střet před brankou, po němž se Nedvěd složil na led.
25:45
Jenomže liberecká přesilovka je stejně bídná jako ta předchozí. Domácí neudrželi puk v útočné třetině déle než pár sekund.
26:40
Puk se odrazil od boční konstrukce a Žabka skočil na led. Ačkoliv domácí hokejisté mají dnes znatelnou převahu, šance na výhru jsou stále vyrovnané.
27:47
Vyloučen hráč Štich (Liberec), 2 min. za podražení
28:34
Snad první lepší šance Mladé Boleslavi v zápase. Nouza měl čas i místo, aby zeširoka napřáhl a tvrdě z mezikruží vystřelil. Schwarz sice padl na záda, ovšem puk udržel.
29:43
Bulík s Pospíšilem se ve vlastním oslabení hnali do útoku, ale chyběli jim síly. Jejich přečíslení tak Boleslavští zmařili a nenechali je ohrozit branku.
30:32
Víšek si dojel pro odražený puk před brankou, nicméně pak si ho ukopl a k zakončení se vůbec nedostal.
31:43
Boleslav přečkala další chvíle v libereckém sevření. Nakonec přerušil hru Valent, jemuž se podařilo udržet ránu Jánošíka.
33:00
Vyloučen hráč Kasík (Ml. Boleslav), 2 min. za hákování
Pohyblivější jsou dnes liberečtí hokejisté a soupeř nestíhá, proto fauluje. Další trest padl na Jaroslava Kasíka.
34:32
Liberec v početní výhodě pálí odevšud, odkud může, ale není to nic platné. Střely to jsou uspěchané a nevedou k cíli. Duda se teď za brankou vzteká, na sebe i spoluhráče.
35:00
Nic z další přesilovky nebude. Kasík je na hřišti a Liberečtí musí zase bušit do pětičlenné hradby.
35:56
Nedvěd ujížděl po levé straně a hned, jak to bylo možné, střílel. Trefil Valenta a odjel střídat. Na lavičce si vyměnil hokejku a zkusí to znovu.
37:07
Vyloučen hráč Vantuch (Liberec), 2 min. za vražení na hrazení
37:20
Liberecký gólman Schwarz zůstal po zákroku dezorientovaný, a tak Pabiška dorážel do nekryté branky. Mířil pod hroní tyč, ale přestřelil.
37:38
Vyloučen hráč Nouza (Ml. Boleslav), 2 min. za podražení
Nouza v rohu zápasil s Dernerem, načež ho sudí poslal na trestnou lavici. Bude se hrát ve čtyřech.
39:10
Liberečtí jsou v plném počtu a mají k dispozici krátkou přesilovku.
39:45
Domácí fanoušci se chytají za hlavu a nevěří, co jejich hokejisté zase nedali. Puk klouzal kolem brankoviště, chvíli se držel v boční síti, jenže Nedvěd, Duda ani nikdo další ho do branky nenasměrovali.