Hezký podvečer u on-line přenosu ze třetího čtvrtfinále hokejového mistrovství světa, zápas mezi Slovenskem a domácím Finskem začíná v 17.30 hodin.
Oba týmy už na sebe na šampionátu narazily, Finsko v základní skupině vyhrálo 2:0. Ani loni Slováci proti tomuto soupeři neskórovali, na šampionátu prohráli s Finskem 0:1.
Jestli mají Finové mezi silnými výběry nějakého oblíbeného soupeře, tak jsou to Slováci. Posledních deset vzájemných zápasů mělo vždy stejného vítěze, právě Finy. I když čtyřikrát vyhráli jen o gól a jednou po prodloužení, je jejich dominance obrovská.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Kaval (UKR) - Blümel (CZE), Morrison (USA)
Počet diváků: 9 250

Ve slovenské sestavě chybí zkušený útočník Josef Stümpel, kterého kouč Vladimír Vůjtek posadil na tribunu během nevydařených vystoupení v základní skupině.
Na ledě jsou i čeští rozhodčí, hlavní Antonín Jeřábek a čárový Petr Blümel. Díky tomu, že český národní tým vypadl, mají oba velkou šanci, že zasáhnou i do dalších bojů.
0:01
0:24
Jako první v utkání vypálil slovenský obránce Sekera.
1:07
Miklík svým pokusem pořádně vyděsil Raantu. Finský gólman zasáhl maskou, puk se mu svezl i někam na klíční kost a zdá se být trochu otřesen.
1:18
První možnost Finů, před branku se dral Savinainen.
1:31
Väänänen (Finsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství)
Stav zápasu Finsko - Slovensko 1:0

Finové byli vlastně poprvé v utkání v útočném pásmu a hned jdou do vedení. Väänänen nahodil puk od modré a vysokou střelu nakonec nikdo netečoval, takže propadla až do sítě.
2:42
V útočném pásmu kombinují Slováci Kopecký a Surový.
4:17
Do útočného pásma se vřítil Hudáček, ale do koncovky se neprosadil.
4:54
Melart velmi důrazně napadal, ale Slováci jdou přece jen dopředu.
5:12
Vyloučen hráč Daňo (Slovensko), 2 min. za faul loktem
6:10
Pesonen zblízka pálil mezi betony Stani, ten bleskově zareagoval.
6:32
Salminen měl tisíciprocentní šanci, střílel z půlmetru do úplně prázdné branky, ale trefil jen úzkou část natažené hokejky Vydareného, od níž se odrazil puk nad břevno.
7:10
Slováci vyhodili a jsou v plném počtu.
8:08
Finové nahodili do útočného pásma a jdou střídat.
9:06
Záborský kombinoval s Miklíkem, na modré pak Vydarený neudržel útočné pásmo.
9:49
Kontiola (Finsko) vstřelil branku (7. gól na mistrovství)
Stav zápasu Finsko - Slovensko 2:0

Kde teď byli Slováci? Finové jeli do přečíslení čtyři na dva, puk dostal křižně Kontiola a nádherným blafákem "vykoupal" brankáře Staňu.
11:04
Pihlström mohl jít sám na brankáře, přihrávka mu o kousek ujela.
11:25
Finové jsou zatím jasně nebezpečnější, teď byl v další šanci Savinainen.
12:01
Vyloučen hráč Bližňák (Slovensko), 2 min. za hákování
12:53
Přesilovka zatím Finům příliš nevychází.
13:39
Radivojevič mohl vyhodit, ale ještě se s pukem otočil a ušetřil vteřiny.
14:01
Slováci jsou v plném počtu.
15:00
Daňovi nevyšla finta a Slováci musejí začít znovu z vlastního pásma.
15:44
Kontiola (Finsko) vstřelil branku (8. gól na mistrovství) , asistence Aaltonen
Stav zápasu Finsko - Slovensko 3:0

Surový přenechal Finům puk před vlastním gólmanem, to byla asistence dnes... Kontiola to pohotově potrestal, puk se pomalu došoural za Staňu.
17:17
V další ofenzivě Finů Melart.
18:10
Finové jeli tři na jednoho, Pesonen z úhlu netrefil volnou branku.
18:50
Bitka před finskou brankou, velmi důrazně si tam počínal Radivojevič.
18:50
Vyloučen hráč Radivojevič (Slovensko), 2 min. za hrubost
18:50
Vyloučen hráč Lepistö (Finsko), 2 min. za hrubost
19:30
Surový úplně sám před Raantou, vypálil dobře, ale trefil jen tyčku finské branky.
20:00
Finové vtrhli do čtvrtfinále s velkým odhodláním a hned v první třetině si vytvořili náskok, který se bude Slovákům jen hodně těžko dotahovat. Finsko je dnes prvním z favoritů, komu se daří svou roli potvrzovat.
20:01
20:33
Slovenského brankáře hned provřil Melart.
21:02
Kontikoski najížděll z úhlu, Staňa připraven.
22:00
Finové jsou i na začátku druhé třetiny aktivnějším týmem.
23:00
Antilla nahodil puk za slovenskou branku a ještě si ho stihl dojet.
23:44
Konečně jdou dopředu i Slováci, jenže Surový o puk brzy přišel.
24:11
Staňa podržel puk před napadajícím Korkikoskim.
24:37
Posunutá finská branka, vhazovat se bude před Raantou.
25:03
Miklík (Slovensko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Mezei a Kukumberg
Stav zápasu Finsko - Slovensko 3:1

Miklíkovo nahození prošlo až do branky, Raantovi dobře clonil Kukumberg.
26:16
Slováků je najednou plno a tlačí se do útočného pásma.
27:26
Kopecký přejel do pásma, ofsajd Slováků.
28:27
Ze skvělého napadání těžil Pihlström a vyzkoušel Staňu bekhendem.
29:03
Haščák dostal puk před branku, kde se snažil zakončit Bližňák.
29:16
Jurčina si to rozdává v pěstním souboji s Anttilou.
29:16
Vyloučen hráč Anttila (Finsko), 2 min. za hrubost
29:16
Vyloučen hráč Jurčina (Slovensko), 2 min. za hrubost
30:25
Hra čtyři na čtyři znamená více prostoru, ale také opatrnost obou týmů.
32:11
Obrovská šance Slováků, obléhali tam branku, zblízka neuspěl Ölvecký.
32:18
Sekera (Slovensko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Mezei a Hudáček
Stav zápasu Finsko - Slovensko 3:2

Sekera využil velkého náporu Slováků a nakonec prostřelil puk až do sítě.
33:16
Záborský neudržel útočnou třetinu, puk je ve středním pásmu.
34:37
Raanta vyrazil Haščákovu střelu mezi betony.
34:57
Koskiranta nahodil puk do útočného pásma, kotouč nakonec skončil mimo mantinely.
35:52
Jak se zápas může otočit. Zatímco v první třetině Finové pouze útočili, teď jsou pod obrovským tlakem.
36:22
Slováci trefil tyčku! Byl to obránce Vydarený od modré čáry.
37:17
Zakázané uvolnění Finů.
37:24
Raanta zachránil Finy při dorážce Miklíka, obrovská šance.
37:34
Vyloučen hráč Hietanen (Finsko), 2 min. za hru vysokou holí
Jeden z finských hráčů ztratil hůl, to je pro domácí složitá situace.
40:00
To je tedy obrat. Nikoliv zatím výsledkový, ale herní určitě. Slováci nedali ve druhé třetině Finům dýchat, hrají výtečně a závěrečné dějství bude ještě hodně zajímavé.
40:01
40:30
Surový (Slovensko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství) , asistence Radivojevič a Mezei
Stav zápasu Finsko - Slovensko 3:3

Radivojevič svou dravostí vybojoval šanci pro Surového, který zblízka dostal puk do branky.
41:37
Savinainen nahodil na slovenskou branku, Staňa připraven.
42:24
Na finskou branku nebezpečně vypálil Bližňák.
43:43
Finové rozjíždějí akci za svou brankou.
43:48
Finské zakázané uvolnění.
44:10
Finskou strnulost se snaží rozhýbat Pihlström, ale je příliš osamocený, kolegové ho v útočném pásmu nedoplnili.
45:00
Slováci se ubránili a útok zakládá Mihálik.
45:48
Vyloučen hráč Kontiola (Finsko), 2 min. za podražení
47:08
Raantova lapačka vychytala střelu Miklíka.
47:50
Finové jsou v plném počtu.
48:13
Aaltonen (Finsko) vstřelil branku (4. gól na mistrovství)
Stav zápasu Finsko - Slovensko 4:3

Kontiola předložil Aaltonenovi geniální přihrávku před branku, stačilo vystřelit z první a trefit horní polovinu branky, protože Staňa byl na ledě.
49:13
Na Raantu pálil Záborský, branku netrefil.
49:40
Vyloučen hráč Kopecký (Slovensko), 2 min. za hákování
50:36
Do brejku se vrhnul Šatan, situaci řešil technicky, oklamal obránce a částečně i gólmana Raantu, po obkroužení branky se mu však nepodařilo zasunout puk do brnky.
51:40
Kopecký je zpět ve hře, Slovensko v plném počtu.
52:15
Sekera skvěle nahazoval puk na Surového, který zblízka jemnou tečí těsně minul volnou tyčku.
53:34
Obránce Sekera dvakrát až na hrotu slovenské ofenzivy.
53:48
Aaltonen šel do rychlého výpadu, nakonec si to však rozmyslel, akci otočil a vrátil puk zpátky.
55:00
Posledních pět minut, slovenský útok rozjíždí Bližňák.
55:17
Dva pokusy Hagmana, oba vyřešil brankář Staňa.
56:00
Proti finské přesile se vrhali Miklík se Záborským, Slováci jsou usazení v útočném pásmu.
56:55
Finové lehce nahodili puk do útočného pásma a odjeli střídat.
57:21
Bližňák zkusil vypálit z otočky, rána k Raantovi neprošla.
Slováci si vzali timeout.
58:00
Slovenská branka je prázdná, Slováci to zkoušejí bez gólmana.
58:33
Finové se dostali do středního pásma.
59:00
Slováci nahazují do pásma, do rohu jde Surový.
59:23
Finové těsně minuli prázdnou branku a je z toho zakázané uvolnění.
59:30
Puk je ve středním pásmu.
Finové se štěstím postupují do semifinále, kde na ně bude čekat lepší z duelu Švédsko - Kanada. Slováci se dnes nemají za co stydět, sice prospali první třetinu, ale pak byli lepším týmem. Za stavu 3:3 měli několik obrovských šancí, jenže vítěznou trefu si připsal soupeř.
Nejlepší hráči zápasu: Tomáš Kopecký a Petri Kontiola.
Ceny pro tři nejlepší slovenské hráče na šampionátu: Rastislav Staňa, Andrej Sekera a Branko Radivojevič.