Hokejisté Slavie i Vítkovic jdou do odpoledního zápasu povzbuzeni předchozími výhrami: Pražané přivezli v pátek tři body z Hradce po vysokém vítězství 6:1, Ostravané o den dřív vyhráli v Brně. Jejich centr Jiří Burger odehrál ve čtvrtek 100. utkání v extralize.
0:01
3:00
V úvodu se oba celky oťukávají a pozorně brání modrou, brankáři jsou bez práce.

Rozhodčí: Šindler (CZE), Hodek (CZE) - Bádal (CZE), Pouzar (CZE)
Počet diváků: 3 326

3:50
První šanci měla Slavia. Krenželok dorážel Tomicovu střelu, ale byl v příliš ostrém úhlu a netrefil odkrytou část branky.
4:15
Slávisté přitlačili, hosté dvakrát byhodili na zakázané uvolnění.
4:27
Vyloučen hráč Skokan (Slavia), 2 min. za držení protihráče
Vítkovice si zahrají přesilovku.
6:27
Jiří Doležal obětavě skočil do střely od modré a odrazil puk z pásma. Ve zbytku přesilovky sye už Vítkovice k ničmu nedostaly.
6:56
Vandas promáchl puk, když dostal dobrou přihrávku od zadního mantinelu do šance.
7:07
Tomica s Klhůfkem si pěkně vyměnili puk před útočnou modrou a Klhůfek se dostal ke střele, ta však nebyla nikterak prudká ani přesná.
8:55
Krátký tlak Slavie ukončil Šindelář, který chytil do lapačky Holubovu střelu od modré.
9:11
Vítkovice po delší době zahrozily. Káňa se dral po pravé straně do šance, ale Furch se dobře roztáhl na brankovišti a puk vyrazil.
10:05
Čtvrtá lajna hostů dostala Slavii pod tlak, jenže Vandas byl v brankovišti, takže sudí hru přerušili.
11:11
Svačina zakončil protiútok střelou z levého kruhu, Furch puk tečoval vedle branky.
12:45
Vyloučen hráč Húževka (Vítkovice), 2 min. za podražení
13:34
Hosté ujeli v oslabení do brejku dvou na jednoho, ale Roman už dostal přihrávku do těžké pozice a puk se mu smekl vedle branky.
14:45
Domácí se v přesilovce k ničemu nedostali. Chyběla jim lehkost a tvořivost. Vítkovice jsou v pěti.
15:38
Jiří Doležal se pěknou kličkou uvolnil od Pastora a otestoval Šindeláře, ten jeho nadějný pokus vyrazil.
17:12
Roman se Svačinou si vypracovali hezkou kombinací velkou šanci a po ní i krátký tlak. Ten vyřešil Furch, který lapil Svačinovu střelu z kruhu.
19:30
První třetina se spíš jen dohrává, ani jednomu z týmů se nedaří trvaleji dobýt útočné pásmo.
20:00
Skončila nezáživná první třetina. Vítkovice v ní působily o trochu lepším dojmem, ale ani jim se nepovedla přesilovka a žádná skutečně velká šance se neurodila ani na jedné straně.
20:01
22:30
Domácí se ve druhé třetině zatím jen brání náporu Vítkovic. Furch však nemá mnoho práce, většina střel se k němu nedostane přes obránce.
23:49
Svačina dojel volný puk a střelou z levé strany otestoval Furchovu pozornost.
25:55
Kolouch zažil střídání, v němž dostal spoustu ran od bráncícíh slávistů. Přesto se nakonec dotalčil k brance a tělem tečoval nahozený puk. Ten však nakonec zamířil vedle branky.
26:20
Rychlou protiakci Slavie zlikvidoval pozorný Šindelář.
26:59
Šenkeřík pohotově střlílel od modré bez přípravy, ale puk netrefil ideálně - k brance doletěl obloukem a Šindelář ho vyrazil.
27:22
Vyloučen hráč Svačina (Vítkovice), 2 min. za hákování
28:52
Jelínek (Slavia) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Žejdl a Růžička
Stav zápasu Slavia - Vítkovice 1:0

Slavia využívá do té doby nepříliš dobře sehranou přesilovku a střílí úvodní gól utkání. Po krátké kombinaci se puk odrazil k Jelínkovi, který doklepával do prázdné branky.
31:13
Vítkovice zmáčkly soupeře, ale jejich nápor ukončila přihrávka rukou.
32:30
Vyloučen hráč Svačina (Vítkovice), 2 min. za napadení
Vítkovičtí dál mačkali Slavii, ale přemíra snahy vedla k útočnému faulu. Svačina se hodně zlobil a diskutoval o svém zákroku s rozhodčími, ale není mu to nic platné.
33:19
Húževka ujel v oslabení do protiútoku a z pravé strany vystřelil. Furch vyrazil puk přímo k němu, ale ani napodruhé ho hostující útočník zblízka nepřekonal.
34:30
Hezkou kombinaci domácích zakončoval Tomica, ale jeho střelu Šindelář vykopl. Ostravané jsou kompletní.
36:56
Delší pobyt slávistů v útoku vyřešil obránce Stehlík, který jako Chára masíroval za brankou Sklenáře tak dlouho, až ho povalil na led a odstavil od puku, který pak vyhodil.
37:56
Vítkovický tlak zakončil Kovář střelou bez přípravy, která však neměla razanci. Po Furchově zásahu se strhla menší strkanice u slávistické branky.
37:56
Vyloučen hráč Kadlec (Slavia), 2 min. za nedovolené bránění
38:20
Slávistický útočník Vladimír Růžička promarnil velkou šanci. Obral o puk vítkovického obránce a jel sám na bránu. Udělal bekhendovou kličku a mohl zasunout kotouč za čáru, ale minul.
39:48
Vyloučen hráč Roman (Vítkovice), 2 min. za hrubost
39:48
Vyloučen hráč Tomica (Slavia), 2 min. za hrubost
Vyloučeni jsou oba hráči současně za vzájemnou potyčku.
39:56
Vítkovická přesilovka skončila, hosté v ní měli mnohem blíž k inkasování než ke vstřelení gólu.
40:00
Slavia se dokázala i bez chybějícího lídra ofenzivy Bednáře prosadit jako první.
Zatím jediný gól zápasu dal v přesilovce Jelínek. Druhý mohl přidat v oslabení Růžička, ale v obrovské šanci nakonec zamířil puk vedle odkryté branky. Vítkovice, které často dovedou soupeře zamknout v pásmu, tak mají do třetí třetiny stále velkou naději.
40:01
41:57
Vyloučen hráč Doležal (Slavia), 2 min. za hákování
43:00
Svačina trefil z úhlu jen boční síťku, poté Slavia vyhodila puk z pásma.
43:57
Szturcovu střelu Furch vyrazil, Slavia je kompletní.
44:23
sklenářovu střelu po Tomicově přiťuknutí vyřešil Šindelář vyrážečkou.
45:06
Vandas (Vítkovice) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Valčák a Bail
Stav zápasu Slavia - Vítkovice 1:1

Rozhodčí ještě zkonzultovali situaci s mužem u videa, poté gól uznali. Rychlá vítkovická kombinace skončila pohovotou Vandasovou trefou do odkryté poloviny branky.
46:30
Oba celky jsou po vítkovickém vyrovnání opatrné a nikam se neženou. Gólmani jsou tak bez práce.
47:35
Slávisté si vytvořili velký nápor, ale slibnou akci překombinovali.
48:56
Furch zlikvidoval obrovskou šanci Huny. Ten dostal přihrávku z rohu přímo na hůl a bez přípravy mířil k tyčce. Domácí gólman však předvedl zákrok večera: roztáhl se na brankovišti a puk vyrazil.
49:08
Vyloučen hráč Stehlík (Vítkovice), 2 min. za hru vysokou holí
51:08
Hosté se bez větších potíží ubránili.
54:00
Hraje se dlouho bez přerušení, ale také bez většího vzruchu. Defenziva obou týmů je precizní, útok se nemůže prosadit a gólmani mají klid.
57:00
Zápas, který pomalu spěje k vyvrcholení, sleduje na prořídlých tribunách O2 areny 3326 diváků.
57:44
Slavia přidala a tlačí se dopředu. Jenže střelba není to, co by jí dnes zdobilo. Šindelář naposledy pokryl lehké nahození Sklenáře.
59:23
Vyloučen hráč Jelínek (Slavia), ot 10 min. za nesportovní chování
Před blížícím se prodloužením se nechal vyloučit Jelínek. Zápas tak pro něj skončil.
59:50
Šindelář pokryl puk, Vítkovice se musí ubránit na buly 10 vteřin před koncem třetí třetiny.
60:00
60:01
61:00
V úvodu prodloužení drží puk Vítkovice, ale do útočného pásma se dostaly až po minutě, navíc jen nakrátko.
63:00
Zdá se, že i v prodloužení sází oba týmy předeším na jistotu. Zatím nebyla k vidění jediná šance ani nebezpečná střela na branku.
63:49
Agilní Svačina se dostal do náznaku šance, když vyjížděl z rohu před branku. Furch ale vytrčil hůl a puk mu vypíchl.
64:51
Kadlec namířil svou ránu od modré vedle branky, zápas směřuje k nájezdům.
65:00
0:0
Vandas (Vítkovice) nájezd neproměnil
Střelu na vyrážečku Furch vytěsnil.
0:0
Žejdl (Slavia) nájezd neproměnil
Žejdl najel pomalu před branku a zkusil blafák do bekhendu, Šindelář ho vystihl.