0:01
Utkání začalo.
0:13
První zákrok si připisuje domácí Machovský, na kterého střílel z pravého kruhu Nosek. Rána byla slabá a gólman bez obtíží vyrazil.
0:59
Duda nezachytil dlouhý pas Růžičky, zakázané uvolnění Plzně.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Wagner (CZE), Pavlovič (SVK) - Brejcha (CZE), Suchánek (CZE)

1:44
Nepříjemný odraz od zadního mantinelu, který vyjíždějící Machovský nečekal. Puk nakonec skončil zezadu na síťce plzeňské branky a po buly domácí dostali kotouč do středního pásma.
3:35
Až teď měl práci i hostující gólman Hudáček, s nahozením Kratěny ještě ze středního pásma ale starosti neměl.
4:11
Teď už se Hudáček zapotil víc. Po nahození Jeřábka prošla přihrávka Lva brankovištěm a pak bomba Růžičky prosvištěla těsně nad pardubickou brankou.
4:36
Duda (Plzeň) vstřelil branku (13. gól v sezóně) , asistence Vlasák
Stav zápasu Plzeň - Pardubice 1:0

Domácí jdou do vedení! Duda si zkrotil puk za pardubickou brankou, vybruslil si na kruh a z otočky vystřelil. Hudáček toho přes hráče před sebou moc neviděl a puk mu proskočil až do sítě.
5:32
Zakázané uvolnění Plzně.
6:33
Dvořák si udělal prostor na své parketě za brankou a puk poslal před ní. Tam číhali Holec s T. Sýkorou, ale zblízka nedokázali kotouč trefit.
7:36
Nosek si žádal dlouhý pas z obranného pásma, ale nakonec puk nezasáhl a po úpravě ledu se bude vhazovat před Hudáčkem.
7:51
Pardubičtí nedokázali vyhodit puk z pásma a Duda ho hned od mantinelu poslal na Hudáčka. Ten jej musel zkrotit pod lapačkou.
8:09
Vlasák to zkoušel bez přípravy po přihrávce Dudy, ale rána mu moc nesedla a mířila hodně vedle pravé tyče.
9:10
Machovský odolal dvěma střelám hostů. Nejprve vyrazil ránu Píši od modré a vzápětí betonem dokázal odrazit i pohotovou dorážku Tybora!
9:44
Další zásah plzeňského brankáře lapačkou, vhazuje se po jeho levici.
10:40
Dvakrát teď Plzeňští vyhodili přes všechny čáry a znovu se vhazuje v útočném pásmu hostů.
11:06
Kolář nahazoval puk do pásma, ale jeden ze spoluhráčů byl rychlejší a akce Pardubic skončila.
11:23
Pěkná kombinace třetí formace Škody, od Indráka se dostal puk na kruh ke Kašpaříkovi a jeho švih skončil těsně vedle pravé tyče!
12:03
Hudáček měl co dělat s ostrou ranou Jeřábka, který napřáhl tři metry za modrou.
12:15
Vyloučen hráč Číp (Pardubice), 2 min. za zásah do oblasti hlavy a krku
12:15
Vyloučen hráč Číp (Pardubice), ot 10 min. za zásah do oblasti hlavy a krku
13:44
Až ve druhé části přesilovky se Plzeň dostala do šance, Vlasák našel Kratěnu, který se dostal mezi kruhy a bekhendem těsně přestřelil.
14:15
Hosté jsou v plném počtu, v závěru oslabení Hudáček čelil ještě střele Vlasáka z levého kruhu, kterou dokázal vyrazit do rohu.
15:19
Straka se dokázal přes tři protihráče dostat do pásma, ale za pardubickou brankou už o kotouč přišel.
16:05
Vyloučen hráč Kočí (Pardubice), 2 min. za podražení
Lev si v útočném pásmu vynutil faul pardubického obránce.
16:30
Hudáček uhájil svou branku, i když na něj po střele Slováka zle dotíral Kašpařík a puk chvíli poskakoval před pardubickou brankou. Ale Hudáček ho nakonec dokázal ukrýt pod chrániči.
16:59
Vyloučen hráč Duda (Plzeň), 2 min. za hru vysokou holí
Straka se zbavil protihráče a byl sám mezi kruhy, jenže v tu chvíli se ozvala píšťalka. Chviličku předtím totiž Duda nedovoleně atakoval protihráče.
17:39
Kolář si mezi kruhy rychle zpracoval přihrávku Somíka, jeho švih ale Machovský nadvakrát dokázal zastavit.
18:05
Začíná zkrácená přesilovka hostů.
18:22
Dvořák vyhazuje přes všechny čáry...
18:59
I Duda už je na ledě, na konci přesilovky znovu střílel Kolář, Machovský vyrazil a nikdo z Pardubických už se k dorážce nedostal.
19:25
Vyloučen hráč Kolář (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
19:55
Plzeň ještě stihla šanci. Mozík střílel zápěstím od modré a Pletka těsně před Hudáčkem šikovně tečoval. Ale puk skrz betony gólmana Pardubic neprošel.
20:00
Skončila první třetina.
20:01
Začala druhá třetina.
21:07
Vyloučen hráč Duda (Plzeň), 2 min. za držení protihráče
21:25
Začíná přesilovka Pardubic.
22:23
Hostům se zatím vůbec nedaří udržet v útočném pásmu.
23:07
Ve chvíli, kdy vyloučený Duda skákal na led, dostal Somík skvělý pas za obranu a jel sám na Machovského. Zkusil kličku do bekhendu a zakončení mezi betony, ale plzeňský gólman předvedl parádní zákrok a puk zastavil.
23:53
Hosté pokračují v tlaku a přes Růžičku se až před Machovského šikovně proháčkoval Endál. Ale na zakončení už neměl čas a s pukem skončil nakonec za brankou.
24:45
Schleiss zatáhl puk do pásma a pak ho zprava poslal před branku, kam si najížděl Kašpařík. Tomu scházely centimetry, aby kotouč ze vzduchu dokázal usměrnit za Hudáčka.
24:50
Po souboji za plzeňskou brankou zůstal na ledě hostující Tybor a těžce se zvedá z ledu.
25:13
Pardubičtí zvýšili obrátky. Nahodil vybojoval puk u mantinelu a z kruhu švihem střílel na Machovského. Ten zasáhl lapačkou a kotouč se od ní odrazil za plzeňskou branku.
26:23
Vyloučen hráč Zohorna (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
Domácí pětice už téměř mlela z posledního, jenže akci hostů zastavil útočný faul Zohorny, který za brankou Plzně zvedl hokejku příliš vysoko a zasáhl Slováka.
26:36
Střelou Mozíka přizvedl Cetkovský až do ochranné sítě.
27:34
Těžké chvíle pro hosty. Hudáček nejprve se štěstím vyrazil bombu Mozíka, pak na pravém kruhu napřáhl Straka a trefil pravou tyč! A Hudáček pak skvěle vychytal Pletku, který zakončoval mezi kruhy.
28:23
Pardubice si oddechly, oslabení přežily a Zohorna je na ledě.
29:09
Střelu T. Sýkory přizvedli Pardubičtí do ochranné sítě, vhazuje se po levici Hudáčka.
29:55
Plzni přesilovka vrátila síly, po přihrávce Straky pálil z kruhu bez přípravy Lev, Hudáček byl připravený.
30:21
Zakázané uvolnění Pardubic.
30:50
Další střela Mozíka od modré, Hudáček dobře viděl a zasáhl bezchybně lapačkou.
31:51
Nejprve Plzeň dlouho držela puk v útočném pásmu a Dvořák s ním málem dokázal vybruslit zpoza branky až před Hudáčka. Z protiútoku pak akci Pardubic zakončil střelou od levého mantinelu Vašíček, Machovský puk zkrotil v lapačce.
32:46
Duda si zpracoval před brankou nahození od modré a zadovkou poslal puk na Pletku. Ten se natahoval k dorážce do odkryté branky, ale v zakončení mu zabránil dobrý obranný zákrok Gregorce, který útočníkovi Škody dokázal zablokovat hokejku.
34:24
Kratěna přikopl bruslí puk mezi kruhy ke Strakovi, ale ten neprostřelil hradbu těl před sebou.
34:43
Straka se Lvem jeli na jediného obránce hostů, Lev dostal přihrávku na levý kruh a bez přípravy pálil. Jenže puk rozvlnil pouze boční síť pardubické branky!
35:12
Tybor číhal před plzeňskou brankou,kam také zamířila přihrávka od Cetkovského. Ale nejrychleji byl u puku Machovský a skryl ho pod lapačkou.
35:38
Pletka (Plzeň) vstřelil branku (16. gól v sezóně) , asistence Vlasák a Duda
Stav zápasu Plzeň - Pardubice 2:0

Parádní akce domácích, kteří už vedou 2:0. Duda vybojoval puk pro Vlasáka, který udělal rychlou otočku, oklamal obránce a poslal kotouč k pravé tyči na Pletku. Ten už měl před sebou jen prázdnou branku. Už jen čtyři trefy dělí Václava Pletku od vstupu do Klubu hokejových kanonýrů!
36:19
Vyloučen hráč Kratěna (Plzeň), 2 min. za sekání
Pardubice se dostal hned po vhazování do šance a Endálovi scházelo lepší zakončení, aby trefil odkrytý kout branky. Ale hosté dostanou další šanci v přesilovce.
37:02
Nosek poslal puk před branku, kde se snažil zakončit Somík. Ale jen šťouchl do lapačky Machovského, který byl o chloupek rychlejší.
37:13
Vyloučen hráč Hudáček (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
Pardubický gólman zastavil puk, rozehrál, jenže pak atakoval napadajícího Straku. Sudí to posoudili jako nedovolené bránění.
38:19
Kratěna na ledě, začíná zkrácená přesilovka domácích.
38:49
V oslabení se na zteč vydal Endál a jeho rána z levého kruhu byla pěkně jedovatá. Machovský vyrazil.
39:10
Teď už měl práci Hudáček. Nejpre kryl pokus Pletky mezi kruhy, za pár vteřin ho vystrašila ukrytá střela Vlasáka, kterou dokázal na poslední chvíli vytěsnit vedle levé tyče.
39:13
Pardubice jsou kompletní.
39:45
Hosté se nadechli k závěrečnému tlaku ve druhé třetině a jen obětavý pád Dvořáka zabránil v nebezpečné střele Vašíčkovi.
40:00
Skončila druhá třetina.
40:01
Začala třetí třetina.
40:38
Hudáček vyjel hodně z branky, aby byl u puku dříve než dojíždějící Duda. Trefil ale číhajícího Pletku, který jej vrátil Dudovi. Ten chtěl gólmana překvapit střelou z úhlu, Hudáček vyrayzil.
41:24
Schleiss se z levé strany natlačil až před Hudáčka, ale skončil i s brankářem v nehokejové pozici za brankovou čárou. Puk nikoliv.
43:34
Duda byl dvakrát blízko další trefě domácích. Nejprve ho parádně na pravém kruhu našel Vlasák a útočník pálil bez přípravy. Hudáček vyrazil a zanedlouho byl před ním Duda znovu sám mezi kruhy. I další ránu pardubický brankář dokázal zastavit!
44:01
Vyloučen hráč Kolář (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
45:41
Plzeň touží rozhodnout a v přesilovce má drtivý tlak. Ale Hudáček odolal bombě Jeřábka i střelám Dudy a Mozíka.
46:01
Pardubice se ubránily, v závěru přesilovky si ještě vybruslil do palebné pozice Holec, ale Hudáček jeho pokus i přes clonícího Sýkoru dokázal zkrotit v lapačce.
46:54
Hosté se po delší době usadili v útočném pásmu, akci zakončil střelou od modré Vašíček, ale puk až k Machovskému nedošel.
48:04
Jeřábek uhájil útočnou modrou a Holec našeln a pravém kruhu volného Dvořáka. Pálil bez přípravy a Hudáček si nebyl jistý, zda má puk pod betony. Ale stihl se přesunout a zachránil.
48:23
Na druhé straně Machovského hodně vystrašil švih Kočího za útočnou modrou, ale dokázal vyrážečkou zasáhnout.
50:09
Růžička střílel od modré, před Hudáčkem v tu chvíli projel obránce a moc toho neviděl. Ale dokázal betonem vyrazit.
50:57
Vyloučen hráč Jeřábek (Plzeň), 2 min. za napadení
51:50
Teď pro změnu velký tlak hostů, ale schází jim střelba. Ale Endálovo nahození ze strany bylo hodně nebezpečné a Machovský se štěstím vyrazil betonem.
52:21
Vyloučen hráč Kratěna (Plzeň), 2 min. za nedovolené bránění
36 vteřinu 5 na 3 pro Pardubice! Přes Kratěnu spadl jeden z hostů a sudí to posoudili jako nedovolené bránění.
52:54
Somík v obrovské šanci, když střílel z levé strany bez přípravy. Machovský se stihl přesunout a předvedl skvělý zákrok i proti další bomě Píši od modré.
52:57
Plzeň je ve čtyřech a hned se před Machovským strhla mela poté co byl atakován u levé tyče a nestihal se chvíli přesunout. Ale střelu z levé strany nakonec vleže zastavil.
53:21
Nosek už zvedal ruce, když dokázal tečovat střelu Gregorce. Machovský puk lehce lízl a ten projel těsně vedle jeho levé tyče do rohy. Hostům scházelo pár centimetrů.
53:37
Další zákrok domácícho brankáře po střele Píši.
54:11
Další šance Pardubic. Kolář se skvěle dostal přes dva protihráče a přihrál Noskovi na levý kruh. Ten ale prudkou přihrávku nedokázal trefit ideálně a těsně minul.
54:21
Plzeň hraje v pěti,zvládla zatím nejtěžší chvíli v zápasu.
55:12
Pletka mohl rozhodnout, když se po přihrávce Dudy řítil sám na Hudáčka. Ale Hudáček jeho střelu dokázal přizvednout nad břevno!
55:20
6838 diváků, to je dnešní návštěva v plzeńské čEZ Areně.
56:24
Kašpařík se snažil zblízka tečovat nahození Sýkory, úspěšný nebyl. Plzeň si pečlivě hlídá kontry Pardubických.
57:44
Duda nejprve pálil z pravého kruhu těsně vedle levé tyče, pak ale ztratil puk na modré a Machovský musel zasahovat proti střele Radila. A za pár vteřin si poradil i s nebezpečným švihem Endála, vyrážečkou vyrazil do rohu.
59:11
Puk ve středním pásmu, Škodováci soupeře k ničemu nepouští.
59:24
Machovský musel přidržet puk a hosté si hned vyžádali oddechový čas. Ještě to zkusí při power-play.
59:36
Píša zachránil gólu, když zastavil nohou střelu Dudy do prázdné branky!
59:45
Puk v síti Plzně, studuje se video!!
59:45
Radil (Pardubice) vstřelil branku (12. gól v sezóně) , asistence Zohorna
Stav zápasu Plzeň - Pardubice 2:1

Nakonec hosté odčarovali kouzlo Machovského. Od mantinelu nahodil puk Radil a ten se přes několik tečí dostal až do sítě.
Konec utkání.

Vzájemné zápasy

26. 1. 2023 18:15Pardubice–Plzeň 4:3
20. 12. 2022 17:30Plzeň–Pardubice 0:2
30. 10. 2022 17:00Pardubice–Plzeň 7:2
23. 9. 2022 17:30Plzeň–Pardubice 1:4
27. 1. 2022 17:30Plzeň–Pardubice 3:4
7. 12. 2021 18:00Pardubice–Plzeň 4:3
22. 10. 2021 17:30Plzeň–Pardubice 3:2
10. 9. 2021 18:00Pardubice–Plzeň 4:0
31. 1. 2021 16:30Plzeň–Pardubice 3:0
22. 12. 2020 18:00Pardubice–Plzeň 4:1
9. 11. 2020 19:20Plzeň–Pardubice 5:2
20. 9. 2020 16:20Pardubice–Plzeň 3:2
28. 2. 2020 18:00Pardubice–Plzeň 3:1
12. 1. 2020 16:30Plzeň–Pardubice 5:0
29. 11. 2019 18:00Pardubice–Plzeň 4:3
13. 10. 2019 16:30Plzeň–Pardubice 5:3
17. 2. 2019 17:00Pardubice–Plzeň 3:8
4. 1. 2019 17:30Plzeň–Pardubice 11:1
16. 11. 2018 18:00Pardubice–Plzeň 2:3
30. 9. 2018 16:30Plzeň–Pardubice 2:3
2. 2. 2018 18:00Pardubice–Plzeň 2:0
26. 12. 2017 16:30Plzeň–Pardubice 2:3
5. 11. 2017 15:00Pardubice–Plzeň 0:4
24. 9. 2017 16:30Plzeň–Pardubice 10:2
28. 2. 2017 17:20Plzeň–Pardubice 5:2
13. 1. 2017 18:00Pardubice–Plzeň 2:3
27. 11. 2016 15:00Plzeň–Pardubice 3:4
14. 10. 2016 17:20Pardubice–Plzeň 4:2
29. 1. 2016 17:30Plzeň–Pardubice 4:1
13. 12. 2015 17:00Pardubice–Plzeň 2:4
30. 10. 2015 17:30Plzeň–Pardubice 4:2
13. 9. 2015 17:00Pardubice–Plzeň 1:4
27. 2. 2015 18:20Plzeň–Pardubice 2:1
16. 1. 2015 18:00Pardubice–Plzeň 3:4
28. 11. 2014 17:30Plzeň–Pardubice 5:1
14. 10. 2014 18:00Pardubice–Plzeň 3:2
28. 2. 2014 18:20Pardubice–Plzeň 3:4
5. 1. 2014 17:30Plzeň–Pardubice 2:1
26. 11. 2013 18:00Pardubice–Plzeň 3:1
6. 10. 2013 18:20Plzeň–Pardubice 4:5
20. 1. 2013 17:00Pardubice–Plzeň 4:3
7. 12. 2012 18:10Plzeň–Pardubice 1:3
26. 10. 2012 18:00Pardubice–Plzeň 3:4
21. 9. 2012 17:30Plzeň–Pardubice 1:2
24. 2. 2012 18:10Plzeň–Pardubice 4:1
13. 1. 2012 18:00Pardubice–Plzeň 3:4
27. 11. 2011 17:30Plzeň–Pardubice 5:2
16. 10. 2011 18:10Pardubice–Plzeň 4:1
30. 1. 2011 17:30Plzeň–Pardubice 3:2
26. 12. 2010 17:00Pardubice–Plzeň 1:2
7. 11. 2010 17:30Plzeň–Pardubice 3:4
3. 10. 2010 18:00Pardubice–Plzeň 2:3
29. 1. 2010 18:10Pardubice–Plzeň 1:4
11. 12. 2009 17:30Plzeň–Pardubice 3:2
23. 10. 2009 18:10Pardubice–Plzeň 3:2
20. 9. 2009 18:10Plzeň–Pardubice 1:2
15. 3. 2009 17:00Pardubice–Plzeň 3:4
13. 3. 2009 17:00Plzeň–Pardubice 3:1
11. 3. 2009 17:00Pardubice–Plzeň 3:0
9. 3. 2009 17:30Plzeň–Pardubice 3:4
8. 3. 2009 17:30Plzeň–Pardubice 2:1
5. 3. 2009 17:00Pardubice–Plzeň 3:1
4. 3. 2009 17:00Pardubice–Plzeň 1:2
19. 2. 2009 17:30Plzeň–Pardubice 4:1
9. 1. 2009 18:00Pardubice–Plzeň 5:2
25. 11. 2008 17:30Plzeň–Pardubice 3:2
9. 10. 2008 17:00Pardubice–Plzeň 8:5
12. 5. 2008 0:00Pardubice–Plzeň 0:0