Dobrý podvečer z Olomouce u online přenosu utkání místní Mory s Chomutovem. V 10. kole baráže mohou domácí v případě zisku alespoň dvou bodů postoupit do nejvyšší soutěže, naopak Piráti budou chtít snížit pětibodovu ztrátu na vedoucí duo.
Pro olomoucký hokej jde o historickou šanci. Extraliga už se na tomto stadionu jednou slavila, Mora postoupila mezi elitu v brzkém porevolučním čase na jaře roku 1990 a udržela se v ní do roku 1997, kdy tehdejší vedení klubu prodalo licenci do Karlových Varů.
Přesně před dvaceti lety se tu slavil také titul. Vybojovat ho pomáhal také Jiří Dopita, nynější majitel klubu. Mnohými fanoušky je však vnímán jako důvod pozdějšího krachu. Klub žil na dluh a závazky ho později nutně dostihly.

Rozhodčí: Husička (CZE), Hradil (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 5 500

Do začátku zápasu zbývá přibližně deset minut, zimní stadion je téměř zaplněný. V sektoru hostů je odhadem dvacet až třicet příznivců Pirátů.
V brance domácích začne Tomáš Halász. V brance Pirátů bude Martin Růžička.
0:01
1:30
První střelu vyslal hostující Hruška, bekend do středu brány Halásze nepřekvapil.
4:33
Vodný (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Bartoň a Marosz
Stav zápasu Olomouc - Chomutov 1:0

Domácí udeřili z první vážnější šance. Bartoňova nabídka se odrazila k volnému Vodnému, který uklidil do odkryté branky. Chomutovští nepochopitelně jen staticky přihlíželi.
5:00
Vzápětí jeli domácí dva na jednoho, Rácova bomba těsně minula levou tyč.
7:30
Chomutovští jsou zaskočeni, v úvodu byli aktivnějším týmem, ale momentálně mají problém s přechodem středního pásma.
9:00
Kaše si vybruslil mezi kruhy, s jeho ránou měl Halász problémy, ale nakonec ji do sítě nepustil.
12:00
Domácí Herman dvakrát dorážel sám před brankou, Růžička drží Piráty.
12:52
Kaše (Chomutov) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Kubinčák
Stav zápasu Olomouc - Chomutov 1:1

Kaše využil své rychlosti proti stojícím obráncům, dostal se až před Halásze, kterého nádherně vymíchal a zavěsil pod víko.
15:29
Bartoňovu tvrdou střelu od modré tečoval hostující bek Hromas, Růžičku k jeho štěstí puk trefil.
17:45
Další slušná přiležitost domácích, po nahození před branku se puk několikrát odrazil, tím posledním byl znovu Pirát Růžička.
18:30
Na opačné straně pálil z křídla Sikora, Halász je na místě.
20:00
V úvodní třetině jsme sledovali spíše opatrný hokej, i když ani o vyložené šance nebyla nouze. Víc jich bylo na straně domácích, průběžný stav je však zatím vyrovnaný.
Hosté jsou ve čtyřech.
Hosté jsou v plném počtu, bez větších problémů přežili dvě oslabení.
26:15
Piráty přežité oslabení naladilo na útočnou notu, dlouho svírali domácí v pásmu, ale bez gólového užitku.
27:14
Mezi kruhy pálil Pirát Gajovský, Halász příklep po ledě srazil těsně mimo.
29:00
Rychlý brejk Pirátů zakončoval Krstev, z úhlu pálil zřejmě do spodního oblouku domácí branky.
31:29
Vyloučen hráč Krstev (Chomutov), 2 min. za podražení
Přesilovky dnes zatím nejsou silnou stránkou domácích, hosté se bez větších problémů ubránili.
35:15
Domácí si zavařili před vlastní brankou, pomohl jim nechtíc rozhodčí, který si nevšiml, že Halász nemá puk pod kontrolou a ubral šanci Hruškovi na dorážku.
36:50
Mora ve druhé třetině vypadla z role. Nedaří se jí kombinace, dá se říct, že čeká, s čím přijde Chomutov a soustředí se spíš na bourání jeho hry než na tvoření té vlastní.
40:00
Mora v závěru druhé třetiny přitlačila, na branku Růžičky letělo několik střílených nabídek na teč, útočnícidomácích ale žádnou nedokázali nasměrovat mezi tyče. Zatím je tedy stále vyrovnaný stav 1:1.
40:01
40:44
Vyloučen hráč Hřebejk (Chomutov), 2 min. za nedovolené bránění
Domácí mají šanci v další přesilovce. Sehrají ji lépe než ty předešlé?
43:00
Domácí Ostřížek trefil tyč, hosté jsou v plném počtu.
45:31
Kubinčák si sjel na dorážku těsně před Halásze, ten chvíli nevěděl kde má puk. Nakonec ho našel pod sebou.
Utkání sleduje 5500 diváků, tedy plná kapacita zdejšího stadionu.
46:30
Piráti si trochu zavařili nepřesnou rozehrávkou, domácí z toho vytěžili jen pokus z nulového úhlu, který však Růžičku nepřekvapil.
46:35
Jergl (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Diviš a Švaňhal
Stav zápasu Olomouc - Chomutov 2:1

Vedoucí gól přinesl domácím čtvrtý útok, přesněji devatenáctiletý Aleš Jergl.
Domácí Ostřížek se řítil sám na Růžičku, ten jeho kličku do forhendu přečetl.
47:12
Vyloučen hráč Jaroměřský (Olomouc), 2 min. za držení protihráče
47:12
Vyloučen hráč Svoboda (Chomutov), 2 min. za držení protihráče
Sám před Růžičkou se zjevil i s pukem Švaňhal, pálí mimo.
50:01
Domácí po druhé brance viditelně ožili, snaží se svého soupeře dorazit. Piráti zatím odolávají.
52:00
Domácí bek Robin Staněk nepochopitelně ztratil puk za vlastní brankou, Piráti se okamžitě natlačili do branky, ale gól sej im vstřelit nepodařilo.
Do konce třetí třetiny zbývá 7 a půl minuty. Za tu dobu musí Chomutov minimálně srovnat, pokud chce oživit šance na záchranu.
52:58
Vyloučen hráč Sikora (Chomutov), 2 min. za hrubost
52:58
Vyloučen hráč Staněk (Olomouc), 2 min. za hrubost
Staněk se Sikorou si vyměnili pár názoru pěstmi před domácí brankou. Oba půjdou vychladnout, domácí však mají o trest více.
Domácí v plném počtu, do konce třetí třetiny zbývá pět minut.
58:00
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
58:49
Hruška (Chomutov) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Hřebejk
Stav zápasu Olomouc - Chomutov 2:2

Olomouc byla 1:11 od jistoty extraligy. Teď začínáme znovu.
59:34
Zbývá 26 vteřin, vhazuje se před domácí brankou.
59:59
Gajovský vteřinu před koncem z první pálil, Halász musel vytáhnou skvělý zákrok, aby puk špičkou betonu vyrazil.
60:00
60:01
64:00
Běží poslední minuta prodloužení.
64:30
Ve stoprocentní šanci se zjevil Hruška, tváří v tvář gólmanovi ale kraloval Halászův beton.