Zlín je připraven na start finále, kterým žije celý region jihu a východu Moravy. Poprvé od roku 1999 se ve finále potkaly dva moravské týmy: Zlín a brněnská Kometa.
Oba celky vyřadili v semifinále favority: hokejisté Zlína Třinec, brněnský tým Spartu. I proto je těžké určit pro finálovou sérii favorita. Na vlastním ledě by však měl mít navrch Zlín, který v play-off vyhrál doma poslední čtyři zápasy za sebou.
Do brněnské branky se na start prvního finále postaví Jiří Trvaj, zkušenější z obou brankářů. Za Zlín by měl chytat Libor Kašík.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Šindler (CZE), Jeřábek (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 7 000

Rozhodčí i zlínský tým už je na ledě, čeká se na nástup Komety. Zápas na stadionu Luďka Čajky je vyprodaný, tribuny se ponořily do žluté barvy.
Oba týmy jsou nastoupené na modrých čarách, studentka Markéta Pešková ve zlínském dresu zpívá českou hymnu.
0:01
Utkání začalo.
1:30
Začátek je podle očekávání celkem opatrný. Zlín drží častěji puk, ale hostující obrana ho zatím k ničemu nepustila.
2:06
Dlapa se uvolnil ve středním pásmu a nahozením vyzkoušel Kašikovu pozornost. Gólman raději podržel puk v lapačce.
2:57
První nápor Zlína. Holík se při něm vytočil u mantinelu a nahodil puk na Trvaje, ten vyrazil betonem do rohu.
3:32
Domácí kapitán Čajánek vyzkoušel střelu z úhlu přes Dujsíka, Trvaj si v pohodě poradil.
3:55
Po delším útoku Zlína se do brejku dral Čermák a po přejezdu modré čáry vyslal povedenou střelu na domácí branku. Kašík vyrazil puk ramenem.
4:21
Trvaj vyjel rozejrát puk až k levému mantinelu, ale trefil napadajícího Balaštíka. Hostující obrana si však s ošemetnou situací poradila a Trvaj zatím stačil zacouvat do branky.
5:22
Koreis ve snaze nahodit puk do pásma trefil Marušáka pukem do obličeje. Zlínský veterán odjel otřesený na střídačku, ale zdá se, že bude pokračovat.
6:21
Trest týmu (Kometa), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Brno špatně střídalo a několik vteřin hrálo v šesti. Zlín bude mít výhodu první finálové přesilovky, za tým jde trest odsedět Burian.
6:27
Marušák (Zlín) vstřelil branku (4. gól v play-off) , asistence Köhler a Leška
Stav zápasu Zlín - Kometa 1:0

Köhler vyhrál vhazování a Leška posunul puk na Marušáka, který měl na modré spoustu času. Brněnští útočníci špatně vyjeli a nechali zlínskému zadákovi prostor na střelu, která proletěla podél Trvaje do sítě.
8:10
Kometa se snaží odpovědět náporem. Kempného střelu však Honejsek dvakrát zablokoval a odrazil střelu do ochranné sítě.
9:33
Kubiš jako tank protlačil puk po mantinelu přes tři hráče a dostal tak Zlín do pásma, v němž se domácí udrželi přes půl minuty. Do šance se však nedostali.
10:16
Holík tak dlouho naznačoval střelu a podržel puk, až se dostal od mantinelu do výborné pozice mezi kruhy. Pak však zamířil těsně vedle.
11:15
Vyloučen hráč Zámorský (Zlín), 2 min. za sekání
Sekera přes hokejku soupeře znamená první přesilovku pro Kometu.
11:40
Brnu se nedaří dobýt pásmo, Zlín dvakrát vyhodil.
11:52
Kubiš dobře napadal a dostal se do šance v oslabení. Zohorna mu však dobře zvedl hůl.
13:15
V závěru Kometa zamkla zlínskou čtveřici a po sérii střel se dostal k odraženému puku Hruška. Z pravého kruhu však nedokázal dorážku usměrnit do odkryté poloviny branky. Zlín se ubránil.
14:25
Leška dostal přihrávku do jízdy a golfákem vypálil z levého kurhu. Trvaj puk vytěsnil.
14:40
Balaštík (Zlín) vstřelil branku (4. gól v play-off) , asistence Köhler a Zámorský
Stav zápasu Zlín - Kometa 2:0

Tlak Zlína přinesl druhý gól. Zámorského střelu od modré dorazil Köhler, kterého nechali brněnští beci volného clonit před Trvajem. Ten první dorážku vyrazil, ale na druhou od Balaštíka už nedosáhl ani on, ani chybující Dlapa, jenž ho nepokryl.
15:45
Zlín výborně napadá a dělá problémy brněnské rozehrávce. Marušák se dostal k puku, ale střela od modré mu tentokrát nesedla.
16:22
Jakub Svoboda se dostal do souboje s Köhlerem před brankou, po němž upadl brankář Kašík. Domácí však stačili uklidit puk do bezpečí.
17:20
Zlín se naopak zatáhl, ale dobře brání střední pásmo. Kometě nezbývá než nahazovat a snažit se dojet puky u mantinelu.
18:01
Holík chyboval ve vlastním pásmu, puk mu sebral Zohorna a nahrál zpět Čermákovi do druhé vlny. Brněnský kapitán pálil z první, ale netrefil branku.
18:54
Tomáš Svoboda se uvolnil a vystřelil z levého kruhu. Kašík si prostor u tyčky pohlídal.
19:40
Hosté v závěru třetiny převzali iniciativu. Napadají a tlačí se do pásma, ale Zlín jednoduše vyhazuje puky ven a nepouští soupeře do tlaku.
20:00
Skončila první třetina.
Zlín po zásluze vede. V první třetině dokázal střídat výborné napadání a ofenzivní aktivitu s obranou středního pásma. Navíc na rozdíl od Komety nechybuje v defenzivě.
Právě v defenzivní činnosti se Brno musí zlepšit. První gól dostalo poté, co se útočníci po buly nedohodli a vyjeli oba stejným směrem. Ten druhý pak poté, co beci nepokryli dva dorážející hráče před Trvajovou brankou.
20:01
Začala druhá třetina.
20:52
Vyloučen hráč Miller (Kometa), 2 min. za napadení
Zlín bude hrát druhou přesilovku. Tu první využil za sedm vteřin.
22:52
Tentokrát se domácím přesilovka nedařila. Na začátku nedostali Kometu pod tlak a po jejím vyhození se přes minutu komplikovaně dostávali do pásma. Trvaj byl bez práce, Brno je kompletní.
23:45
Vondráček pronikl po levém křídle do pásma a jedovatou střelou vystrašil Trvaje. Ten vytěsnil puk lapačkou.
24:11
Zlín se nikam nežene, čeká ve středním pásmu na chybu hostů. Ti se tentokrát protlačili do pásma a jejich akci zastavil až Kašík, který chytil nepříliš povedenou střelu Tomáše Svobody z pravého kruhu.
25:40
Zlín chyboval v rozehrávce, obráncům uskočil skákavý puk. Kometa z toho však vytežila jen nahození z rohu do brankoviště, kudy puk proletěl bez nebezpečí.
26:10
Zlín se nerozpakuje vyhazovat na zakázané uvolnění. Melenovského útok tak musí zůstat na ledě.
27:03
Káňa chyboval ve vlastním pásmu a k puku se dostal Ondráček. jeho střelu však Trvaj vyrazil.
28:30
Dějištěm soubojů je teď nejčastěji střední pásmo, přes nějž se těžko prokousávají oba celky. Gólmani jsou tak bez práce.
28:59
Čajánek najel po levé straně do pásma za nahozeným pukem a ihned vypálil. Trvaj byl pozorný a puk skryl pod betonem.
29:26
Melenovský projel s pukem po změnu po pravé straně a hned za modrou vypálil přes beka. Trvaj vrtící se puk napodruhé zkrotil.
30:01
Kometa se dostala do útoku. Káňa vystřelil od modré, ale Kašík viděl a bez potíží puk chytil. V polovině utkání jsou tak brněnské snahy dobýt jeho branku stále marné.
30:39
Kometa zatlačila soupeře v pásmu, ale Žižkovi při střele puk skákal a obránce ho poslal vedle branky.
31:24
Vyloučen hráč Čajánek (Zlín), 2 min. za nedovolené bránění
Brno zmáčklo soupeře v pásmu, Hruška posílal puk z rohu před branku. Čajánek však přitom zablokoval Svobodu bez puku hokejkou.
33:06
Brněnská přesilovka se až na nebezpečnou střelu z levého mkruhu na jejím začátku moc nepovedla. V závěru se dokonce Kometa provinila zakázaným uvolněním.
33:24
Zlín se v pohodě ubránil a dál drží vedení 2:0.
35:55
Honejsek (Zlín) vstřelil branku (5. gól v play-off) , asistence Melenovský
Stav zápasu Zlín - Kometa 3:0

Melenovský se protáhl podél mantinelu, zaparkoval za brankou Komety a dlouho míchal pukem. Počkal, až mu najede čerstvě střídající Honejsek a poslal mu žabku k pravé tyčce, odkud se zlínský mladík v pohodě trefil.
34:31
Jakub Svoboda měl nečekanou šanci, když se k němu po podivném odrazu dostal puk od mantinelu. Možná byl tak překvapený, že nestačil přesně zamířit a Kašík puk kryl.
37:19
Leška přišel v rohu a puk a Svoboda bleskově vystřelil z kruhu. Kašík však byl připravený a puk kryl.
38:27
Šikula Melenovský opět zlobil za brankou. Tentokrát vyjel sám a snažil se zasunout puk u tyčky, ale Traj byl připravený.
38:41
Parádní forčeking Zlína zapřičinil, že se puk dostal k volnému kotvanovi na modré. Obránce ještě nastřelil puk na hůl Ondráčka na teč, Trvaj s vypětím všech sil šanci chytil.
39:45
V závěru třetiny se Kometa usadila v pásmu, ale přes pevnou obranu se neprosadila a sražené Koreisovo nahození letělo vedle.
40:00
Skončila druhá třetina.
Zlín předvádí velmi dobrý taktický výkon. Střídá dobré napadání s obranou středbního pásma a v pohodě navýšil náskok. Ve vlastní třetině Kometu k ničemu moc nepouští, a to ani při její přesilovce.
40:01
Začala třetí třetina.
41:50
Kubiš předvedl pěknou individuální akci. Projel až před Trvaje, ale v tísni nezamířil přesně.
43:18
Vyloučen hráč Honejsek (Zlín), 2 min. za držení protihráče
Kometa si zahraj přesilovku.
44:10
Kometa má potíže s rozehrávkou a přes půl minuty se nevyhrabala z vlastního pásma.
44:39
Až po minutě se Brno znovu usadilo v pásmu. Velkou šanci měl Čermák, který dostal puk křížem k tyčce. Ani on však nedokázal překonat hbitého Kašíka.
45:18
Přesílovku zakončilo postavení Hrušky v Kašíkově brankovišti. Zlín je v pěti.
46:30
Kometa zamkla soupeře, Horák navíc přišel o helmu a musel sprintovat na střídačku. Domácí se přesto ubránili a vyvezli puk.
47:11
Raška dlouho držel puk za brankou, pak vyjel k levému mantinelu a nahodil do brankoviště, tam se však o kotouč postarali domácí beci.
47:52
Zlínskou protiakci táhl Holík, který zpětnou nahrávkou našel Kotvana. Jeho střelu Trvaj vyrazil.
48:20
Zlín napadá jen jedním hráčem a snaží se držet vlastní modrou. Hosté se však stále častěji nahozením a forčekingem dostávají do pásma. Tam se však málokdy proderou až do šance.
49:01
Tlak Komety do zlínské branky roste. Čermák dorážel puk zblízka, Kašík ho jen ztlumil pod sebe. Z brankoviště ho však vymetli pozorní obránci.
49:41
Vyloučen hráč Balaštík (Zlín), 2 min. za nedovolené bránění
Balaštík bránil Buriana bez puku. Kometa bude mít čtvrtou přesilovku, ani jednu zatím nevyužila.
50:54
Brno se natlačilo se třemi hráči před branku, ale odražený puk po střele od modré nakonec odehrál Marušák. Kometa však jhraje zatím svou nejlepší přesilovku.
50:57
Kašík velmi dobře likviduje střely od modré, které navíc chytá a nevyráží. Tak jako teď nahození od modré.
51:03
Vyloučen hráč Köhler (Zlín), 2 min. za nedovolené bránění
Köhler v souboji bez puku natlačil Čermáka do branky. Kometa hraje přesilovku pět na tři!
51:29
Čermák se na brankovišti neprosadil a Zlín vyhazuje.
51:41
Balaštík je na ledě, Zlín je ve čtyřech.
52:10
Domácí znovu vyhodili.
52:40
Vyloučen hráč Svoboda (Kometa), 2 min. za krosček
Kometa prohospodařila velkou šanci. Jakub Svoboda navíc fauloval soupeře před jeho brankou a ukončil tak přesilovku hostů.
53:03
Köhler je na ledě a začíná tak zkrácená zlínská přesilovka.
53:54
Zlín se dostal do přečíslení, ale Veselý s Honejskem předvedli čtyři přihrávky na jeden dotek a akci tím už překombinovali.
54:40
Brno je kompletní. Na to, aby se pokusilo dostat do zápasu, však zbývá už jen něco málo přes pět minut.
55:15
Zlín bez problémů kontroluje hru ve vlastním pásmu. Po Káňově průniku přes modrou se nedsotal puk ani ke Kašíkovi, před nímž si ho převzali domácí beci.
55:29
Dujsík bránil Ondráčka bez puku, ten upadl, ale vše se obejde bez vyloučení.
56:14
Vyloučen hráč Kotvan (Zlín), 2 min. za podražení
Vzhledem k předchozímu zákroku Dujsíka poměrně přísné vyloučení. Kometa má další šanci na skórování.
56:35
Kašík si poradil s Čermákovou tečí, Veselý pak vyhodil puk z pásma.
57:13
Zlín se v pohodě brání, tentokrát vyhodil puk z pásma Leška.
57:55
Fantastický zákrok Kašíka, který se přesouval od tyčky k tyčce, zastavil dobrou akci Komety. Svoboda dostal puk křížem na hranici brankoviště a mířil do odkryté branky, trefil však jen hbitého zlínského gólmana.
58:14
Zlín se ubránil i v šestém oslabení. Tentokrát však měla Kometa ke gólu nejblíž, Tomáš Svoboda však ve velké šanci nemířil úplně přesně.
59:00
Minutu před koncem se zdá, že Kašík už udrží nulu. Zlín kontroluje střední pásmo a nepřipouští žádný útok soupeře.
59:45
Zámorský najel z druhé vlny, dostal křížnou přihrávku a tvrdou ranou ještě pozdravil Trvaje.
59:55
Vyprodaný stadion slaví, diváci zpívají Vysoký jalovec a vstoje aplaudují žlutomodrému týmu.
Konec utkání.
Zlín kontroloval zápas od začátku do konce a po výborném taktickém výkonu podpořeným spolehlivým Kašíkem má ve finálové sérii první bod. Druhý zápas se hraje v pátek od 18:20.

Vzájemné zápasy

30. 1. 2022 15:30Zlín–Kometa 5:2
12. 12. 2021 17:00Kometa–Zlín 2:1
24. 10. 2021 15:30Zlín–Kometa 5:3
12. 9. 2021 17:00Kometa–Zlín 3:2
19. 2. 2021 18:00Kometa–Zlín 9:3
7. 1. 2021 17:30Zlín–Kometa 4:5
5. 1. 2021 18:20Zlín–Kometa 0:3
22. 11. 2020 17:00Kometa–Zlín 5:3
22. 2. 2020 15:00Zlín–Kometa 3:5
5. 1. 2020 15:00Kometa–Zlín 2:3
13. 11. 2019 17:30Zlín–Kometa 5:4
6. 10. 2019 17:00Kometa–Zlín 0:7
8. 3. 2019 18:00Zlín–Kometa 3:1
27. 1. 2019 17:00Kometa–Zlín 4:2
9. 12. 2018 15:30Zlín–Kometa 1:4
24. 10. 2018 18:00Kometa–Zlín 3:2
26. 1. 2018 18:00Kometa–Zlín 3:1
16. 1. 2018 17:30Zlín–Kometa 2:4
27. 10. 2017 18:00Kometa–Zlín 2:3
15. 9. 2017 17:30Zlín–Kometa 0:4
20. 1. 2017 18:00Kometa–Zlín 2:4
4. 12. 2016 15:30Zlín–Kometa 4:3
21. 10. 2016 17:20Kometa–Zlín 4:2
9. 9. 2016 17:30Zlín–Kometa 3:5
4. 3. 2016 18:20Kometa–Zlín 2:4
24. 1. 2016 15:30Zlín–Kometa 4:1
6. 12. 2015 15:30Kometa–Zlín 1:2
23. 10. 2015 17:30Zlín–Kometa 2:3
23. 3. 2015 18:20Kometa–Zlín 5:0
21. 3. 2015 16:20Zlín–Kometa 5:0
19. 3. 2015 17:20Kometa–Zlín 2:1
16. 3. 2015 18:20Zlín–Kometa 5:3
15. 3. 2015 15:30Zlín–Kometa 1:2
12. 3. 2015 18:00Kometa–Zlín 4:2
11. 3. 2015 18:00Kometa–Zlín 2:3
25. 1. 2015 15:30Zlín–Kometa 4:2
7. 12. 2014 17:00Kometa–Zlín 2:0
28. 10. 2014 15:30Kometa–Zlín 0:0
28. 10. 2014 15:30Kometa–Zlín 4:3
24. 10. 2014 18:20Zlín–Kometa 3:6
25. 4. 2014 18:20Zlín–Kometa 5:3
22. 4. 2014 18:20Kometa–Zlín 3:1
21. 4. 2014 18:50Kometa–Zlín 1:4
18. 4. 2014 18:20Zlín–Kometa 3:0
17. 4. 2014 18:20Zlín–Kometa 3:0
2. 2. 2014 18:20Kometa–Zlín 0:4
26. 12. 2013 15:30Zlín–Kometa 1:4
13. 11. 2013 18:00Kometa–Zlín 3:1
27. 9. 2013 18:20Zlín–Kometa 4:3
27. 1. 2013 18:15Kometa–Zlín 1:3
19. 12. 2012 18:15Zlín–Kometa 6:3
2. 11. 2012 18:00Kometa–Zlín 3:4
25. 9. 2012 17:30Zlín–Kometa 4:3
26. 2. 2012 18:10Kometa–Zlín 4:1
15. 1. 2012 17:00Zlín–Kometa 2:3
29. 11. 2011 18:00Kometa–Zlín 0:1
18. 10. 2011 17:30Zlín–Kometa 4:1
21. 1. 2011 18:00Kometa–Zlín 2:4
10. 12. 2010 19:00Zlín–Kometa 3:2
31. 10. 2010 17:00Kometa–Zlín 4:2
24. 9. 2010 17:30Zlín–Kometa 1:4
7. 2. 2010 17:00Zlín–Kometa 3:2
29. 12. 2009 17:10Kometa–Zlín 4:3
13. 11. 2009 17:00Zlín–Kometa 2:0
29. 9. 2009 18:00Kometa–Zlín 1:4

Diskuse


P47a36v26e38l H50e59r48i70n15e44k 6400338472533: my máme hráče na obranu, vy hráče na útok. Tak by byla přece blbost sanžit se o útočný styl hry... :) (21:37)

M56i59c63h29a97l S78l28e71z81á44k 5251406587651: Pavel Herinek 60823: a proč bych to dělal? já jsem rád že fandím týmu který hraje pěkný hokej. ale vy už jste z toho betonu zblbnutí (20:58)

M85a56r13e29k N52o75v12á22k 5398875500701: Pavel Herinek 60823: Dneska to hlavně bylo také o tom, že Brno nedá gól ani kdyby šli sami na prázdnou bránu :D (20:48)

P83a42v77e13l H23e75r24i58n46e34k 6640228252423: Doufám, že to takto bude pokračovat, dneska to byl od Zlína dobrý taktický výkon... :) (20:46)


Advertisement