Dobrý podvečer z Olomouce, kde za pár minut začne utkání 38. kole mezi domácí Morou a Mountfield Hradec Králové. Půjde o souboj sousedů v tabulce, o dva body více mají zatím sedmí hosté.
Olomouci se doma daří, z posledních čtyř zápasů ve své hale třikrát vyhrála. Naopak Mountfield z posledních jedenácti venkovních zápasů deset prohrál.
Před začátkem této nelichotivé bilance ale byla výhra Hradce právě v Olomouci, kde uspěl 4:2. Naváže na to i dnes? To budeme moci sledovat už za chvíli. Přejeme příjemný online přenos.

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Hejduk (CZE) - Charvát (CZE), Skopal (CZE)
Počet diváků: 4 943

Do začátku utkání zbývá pár minut, olomoucká plecharéna má však k zaplněnosti hodně daleko. To je však obvyklý jev, Hanáci si dávají načas i s příchodem na hokej.
Malé vzrušení před začátkem, na led společně s hráči vnikl fanoušek, okamžitě ho ale ochranka odvedla pryč. Může se začít.
0:00
0:20
Kudrna vystihl špatnou domácí rozehrávku a Vošvrda musel vytáhnout skvělý zákrok. Mertl ještě mohl do odkryté branky dorážet, ale puk mu přeskočil hokejku.
0:52
Vyloučen hráč Dej (Hr. Králové), 2 min. za podražení
1:44
Domácí při průniku do útočného pásma zbrzdil ofsajd.
Hosté jsou v plném počtu.
4:18
Další ofsajf domácích, zatím se jim nedaří přechod přes útočnou modrou, Hradec ji výborně brání.
5:15
Rác střílel z velkého úhlu, nebezpečsnost ale zvýšil clonící Cibák před brankou. Kacetl srazil puk do ochranné sítě.
5:30
První lajna domácích si vypracovala další střelu, Majeský střílel od modré Kacetl puk přes clonící hráče nejspíš vůbec neviděl, protože puk ho trefil přímo do masky.
7:01
Dnes se bude hrát do těla, ukázal Škůrek u mantinelu Nedvídkovi.
7:41
Kudrna zkoušel vyškrábnout puk Vošvrdovi z pod lapačky, Škůrek mu vysvětlil, že takto ne. Útočník Hradce toho má dost, opouští led s pomocí lékaře. Vylučovat se nebude.
8:07
Vyloučen hráč Vyrůbalík (Olomouc), 2 min. za vražení na hrazení
VYrůbalík to s důrazeum u mantinelu přehnal, přesilovku si zahrají hosté.
9:36
Minutu a půl strávil Hradec v pásmu, domácí dvakrát nedokázali vyhodit puk. Nakonec hosty v tlaku zastavila přihrávka rukou.
12:07
Několik chyb vyrobili domácí, z té poslední vytěžil střelu zpoza levého kruhu Nedvídek a Vošvrda musel vystřelit svou lapačku.
12:53
Dvakrát za sebou hosty brzdí zakázané uvolnění.
14:10
Výbornou příležitost měl Vantuch po rychlé přihrávce Červeného, Vošvrda se ale stihl proti rychlé střele přesunout. Vzápětí Vantuch fauloval.
14:10
Vyloučen hráč Vantuch (Hr. Králové), 2 min. za podražení
Hosté jsou v plném počtu, ubránili se bez větších vrásek.
18:50
Minimálně pátá střela domácích končící v ochranné sítí po sražení hostující defenzívy.
20:00
Viděli jsme třetinu plnou úporného boje. Oběma týmům se dařilo spíše bořit hru soupeře, než tu vlastní tvořit. Nebezpečnější šance měli hosté, těch vyložených jsme však viděli velmi málo.
20:00
Začínáme jak jsme skončili, sražený puk zamířil na tribunu.
20:45
Marosz krásně nalil na střelu Romanu Rácovi, domácí útočník v dobré pozici minul.
21:39
Patera mířil z úhlu nahoru, Kacetl nijak jistým zákrokem puk lapil.
23:50
První lajna Hradce zle zatápěla domácím.
24:16
Roman Rác v podobné situaci jako před pár minutami, znovu pálí z první z pravé strany, Kacetl stihl zakročit i díky tomu, že střela nešla do horní poloviny.
25:53
Ostrá rána Deje končí v lapačce Vošvrdy.
26:24
Nedvídek (Hr. Králové) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Pilař a Kopta
Stav zápasu Olomouc - Hr. Králové 0:1

Vošvrda vyrazil nahozený puk jen do Nedvídka, od jehož hrudi se puk odrazil do branky.
28:13
Vyloučen hráč Vantuch (Hr. Králové), 2 min. za držení protihráče
Vantuch to při napadání Buce přehnal s důrazem, domácí mají šanci vyrovnat v přesilovce.
29:12
Vyloučen hráč Pláněk (Hr. Králové), 2 min. za zdržování hry
29:49
Přesilovky se zatím domácím nedaří a platí to i pro tu dvojnásobnou. Střela Rachůnka z úhlu nemohla Kacetla překvapit.
29:56
Herman (Olomouc) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Laš a Majeský
Stav zápasu Olomouc - Hr. Králové 1:1

Laš přihrál pod padajícím Vašíčkem úplně volnému Hermanovi, který si puk ještě stihl u tyčky zpracovat a pak zamířit pod víko.
33:12
Už to vypadalo, že bude Pilař zakončovat jen přes beton ležícího Vošvrdy, v poslední chvíli mu ale do střely strčil hokejku jeden z domácích.
34:07
Sledujeme opravdu úpornou bitvu plnou soubojů u mantinelu. Hosté dokazují, že v téhle fyzické hře se vyžívají. Domácím dělá problémy.
34:30
Hostující Knotek se octil sám před Vošvrdou, skákající puk ale nedokázal zasunout k tyčce.
35:48
Vyloučen hráč Herman (Olomouc), 2 min. za podražení
Domácí tribuny zuří, na trestnou míří domácí Herman, nevoli způsobil hodně podobný zákrok na domácího Staňka, který akci předcházel.
36:41
Pospíšil (Hr. Králové) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Mikuš a Pilař
Stav zápasu Olomouc - Hr. Králové 1:2

Výborně sehraná přesilovka hostů, na jejímž konci byl v levém kruhu úplně volný Pospíšil, který příklepem trefil šibenici.
37:24
Do další šance se řítil hradecký Josef Červený, branku však minul.
39:36
Mertl (Hr. Králové) vstřelil branku (18. gól v sezóně) , asistence Kudrna a Šimánek
Stav zápasu Olomouc - Hr. Králové 1:3

Hosté před odchodem do šatny ještě vylepšují svou situaci. Domácí propadli v útočné třetině, Hradečtí se dostali do úniku ve dvou a do prázdné branky zakončil Mertl.
40:00
Na fyzickou hru Hradce domácí nemůžou nic vymyslet. Mora si nemůže vytvořit vytvořit žádný tlak a šance se rodí velice těžko.
40:00
40:57
Patera se zjevil úplně sám před Kacetlem, odražený puk hned poslal bekendem na branku. Gólman Hradce nevěděl, kde kotouč má, ale nakonec ho našel pod betony.
41:25
Dej (Hr. Králové) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Kukumberg a Pospíšil
Stav zápasu Olomouc - Hr. Králové 1:4

Mountfield dává domácím další direkt. Zblízka překonal Vošvrdu Rastislav Dej.
42:51
Nedvídek v nájezdu sám na Vošvrdu, olomoucký brankář měl tentokrát navrch.
43:27
Skrbek hodil puk do chumlu před brankou, Marosz se k němu ale dostal později než Kacetl.
45:01
Hradec strávil příjemnou minutu v pásmu domácích, kterým se jejich hra vůbec nedaří.
46:27
Střela domácích končí sražená na brankou. Za ní se jen těžko zvedá hostující Tomáš Pospíšil.
47:29
Vyloučen hráč Beránek (Hr. Králové), 2 min. za držení protihráče
48:30
Herman nebezpečně tečoval nahození před branku, Kacetl se štěstím vyráží.
49:47
Hosté jsou v plném počtu, po uplynutí trestu střílel z otočky Matai, Kacetl připravený.
50:30
Škůrek výborně pálil od modré, ještě hezčí zákrok betonem předvedl Kacetl.
53:10
Domácí zkouší střílet z každé pozice, ale v jejich případě to většinou znamená z velké dálky.
54:10
Buc našel zpoza branky volného Knotka, jeho pokus z bezprostřední blízkosti ale skončil znovu na Kacetlovi.
55:40
Ondrušek zachránil na útočné modré puk v pásmu a rychlosti využil k cestě před hostující branku. Tvrdá rána mířila do středu branky.