Hezký páteční večer, vítejte u podrobné on-line reportáže z duelu 51. kola hokejové extraligy. Beznadějně poslední Slavia hostí v Edenu aktuálně třetí Kometu Brno. Úvodní buly je naplánováno na 18:20 hodin, průběh zápasu můžete sledovat zde minutu po minutě.
Slavia si na dnešní utkání vymohla výjimku a z důvodu příprav na atletické halové mistrovství Evropy se přestěhovala z moderní O2 areny do svého starého stánku v Edenu. Zde odehraje i play-out a baráž, které se s největší pravděpodobností nevyhne.
Naposledy pražský klub sehrál extraligové utkání v Edenu před dvěma lety. S Vítkovicemi zde prohrál 0:1, jediný gól tehdy během výluky v NHL vstřelil obránce Roman Polák.

Rozhodčí: Mikula (CZE), Polák (CZE) - Gerát (CZE), Hynek (CZE)
Počet diváků: 3 110

Statistika vzájemných zápasů v této sezoně vyznívá jasně pro Brno, které vyhrálo všechna tři střetnutí.
Slávistický kouč Josef Beránek ml. nasazuje do dnešního utkání brankáře Adama Svobodu, naopak hosté výběrem gólmana překvapili. Bude jím totiž Lukáš Klimeš, pro něhož to bude první extraligový start v kariéře.
Na stadionu panuje bouřlivá atmosféra, zápas za malou chvíli začne.
0:00
0:16
Slávisté si připisují první střelu - nahození Pletky v klidu přikryl dvacetiletý debutant Klimeš.
1:08
Domácí začali náporem a zamkli hosty v jejich obranné třetině. Nejprve zblízka dorážel Doležal, pak i Poletín. V obou případech byl Klimeš na místě.
1:52
Slávisté se dostali do přečíslení 2 na 1, Miloslav Čermák vzal zakončení na sebe, ale Klimešovu branku netrefil.
3:15
Kometa měla první vážnější šanci, kapitán Leoš Čermák trefil tyč!
3:28
Ton se srazil se Štichem, hostující útočník musel zamířit s krvavým zraněním do kabin.
3:21
Vyloučen hráč Štich (Slavia), 2+2 min. za hru vysokou holí
3:47
Kuboš pálil od modré, Svoboda měl nezakrytý výhled a puk bez potíží přikryl.
4:09
Sražená brněnská rána, slávisté se dál úspěšně brání.
4:51
Trest týmu (Kometa), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
5:20
Holec přesně přihrál obránci Šenkeříkovi, který ovšem z úhlu Klimeše neohrozil.
6:38
Dlouho se hrálo ve středu ledové plochy, až se po rychlém výpadu dostal ke střele Vojtěch Němec, jehož ránu ovšem zblokoval jeden ze slávistických beků a gólman Svoboda nemusel zasahovat.
6:50
Další zblokovaná brněnská střela, tentokrát v podání Honejska.
6:51
Hosté jsou v plném počtu.
7:21
I domácí už hrají v pěti.
8:53
Kometa zamkla slávisty, ke střele se probíjel třeba Čermák nebo Mrázek, oba bezúspěšní.
9:15
První slávistická pětka v akci! Vlasák se dostal až před Klimeše, mladík v brněnské brance zachoval chladnou hlavu a puk bez problémů vyrazil. Ani druhá Vlasákova střela po přihrávce Bednáře se neujala.
10:07
Tomica (Slavia) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Sklenář a Čermák
Stav zápasu Slavia - Kometa 1:0

Slávisté se dostali do přečíslení, na pas Sklenáře si počíhal Tomica, který se nemýlil.
10:59
Vyloučen hráč Poletín (Slavia), 2 min. za hákování
12:17
Čermák (Slavia) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Holec
Stav zápasu Slavia - Kometa 2:0

V oslabení se dostali slávisté do brejku, Čermák střílel k bližší tyči a zaskočil Klimeše.
12:59
Domácí jsou v pěti.
13:19
Vyloučen hráč Malec (Kometa), 2 min. za podražení
Slávisté si poprvé zkusí hru v přesilovce.
14:01
Domácí mohli vést už o tři góly! Vlasák nahodil puk před Klimeše, kde ho zkoušel Pletka dokopnout do odkryté branky - kotouč ale poslal jen do tyčky.
15:16
Nyní to zkusil Holec tvrdou ránou, která skončila v náruči Klimeše.
15:19
Hosté oslabení ustáli a hrají zase v pěti.
15:51
Dalekonosná střela Šenkeříka, kterou Klimeš jen s obtížemi vyrazil.
16:18
Slávisté jsou dál při chuti a tlačí Kometu. Doležal se obtočil kolem branky, ale byl tísněný a žádného spoluhráče nenašel. O puk tak přišel.
17:07
Vyloučen hráč Šulc (Slavia), 2 min. za hákování
17:35
Zohorna hledal před brankou Honejska, který Svobodovu branku pouze přestřelil.
18:31
Brňané jsou v této přesilovce nebezpeční, Svoboda ovšem puk přikryl a nedopustil žádné vzrušení před svou brankou.
18:36
Následně se slávisté osvobozují.
19:07
Tuhle přesilovku domácí ustáli, Šulc je zpátky ve hře.
20:00
20:00
20:55
První vážnější střelu druhé třetiny si připsali hosté, rána z dálky ale Svobodu neohrozila.
21:38
Kolařík (Slavia) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Stránský a Doležal
Stav zápasu Slavia - Kometa 3:0

Veterán Kolařík se raduje z premiérového gólu v této sezoně! Na začátku akce byl Doležal, který udržel puk za Klimešovou branku. Následně přesunul kotouč na Stránského, jehož ránu ještě brněnský gólman vyrazil levým betonem. Puk se ale dostal k volnému Kolaříkovi, jenž zvýšil skóre už na 3:0.
22:18
Vyloučen hráč Štich (Slavia), 2 min. za hákování
23:36
Kometa se dlouho držela v útočné třetině, ale ne a ne vystřelit. Nakonec od modré vypálil Ptáček, ale Ostřižek nebyl z dorážky úspěšný.
23:44
Vyloučen hráč Hruška (Kometa), 2 min. za hrubost
24:18
Štich je zpátky, Slavia má k dispozici zkrácenou přesilovku.
25:30
Vondráček (Kometa) vstřelil branku (17. gól v sezóně)
Stav zápasu Slavia - Kometa 3:1

Kometa snižuje po hrubce Vlasáka, který o puk v útočné třetině přišel a Vondráček vyrazil do brejku. Marně ho naháněl Šenkeřík a brněnský útočník bekhendem snížil skóre.
25:44
Hosté jsou kompletní.
27:37
Nahození Doležala končí u Klimeše, jenž s touto ránou neměl sebemenší problém.
28:16
Teď se Klimeš předvedl! Slavia mířila za čtvrtým gólem v tomto utkání. Hezky se uvolnil Stránský s Doležalem, prvně jmenovaný ještě zprava přihrával, Klimeš ale bekhendovou střelu Doležala stylově vychytal.
29:04
Vzápětí zahrozila i Kometa, na Honejska ovšem vyzrál Svoboda.
30:04
Vlasák křížnou střelou napálil jen tyč!
30:45
Ihned z protiútoku to "hořelo" i před slávistou Svobodou. Hosté vyrazili do přečíslení 2 na 1, mladý bek Knot obětavým zákrokem nebezpečnou akci zastavil.
32:30
Nepříjemná situace v maličkém Edenu - v sektoru hostujících fanoušků se rozhořela pyrotechnika. Zatím se hraje.
33:08
Nápor hostů pokračuje a nepolevuje! Do šancí se dostali postupně Čermák, Ostřižek i obránce Hanzlík. Svoboda ve spolupráci se slávistickými beky nebezpečí zažehnal.
34:10
Nervozita na ledě stoupá. Slávisté půjdou do čtyř, v ponechané výhodě Svoboda ránu z dálky přikryl a ihned poté se kolem jeho brankoviště hráči začali pošťuchovat. Rozhodčí ale situaci uklidnili.
34:10
Kouř z pyrotechniky se dostává na ledovou plochu. Polovina kluziště takřka není vidět.
34:10
Vyloučen hráč Kolařík (Slavia), 2 min. za podražení
35:10
Hosté předvedli pěkný ťukes, který ale nakonec trochu překombinovali a slávisté vyhazují.
35:50
Vondráčkova střela byla zblokovaná a za deset vteřin se slávisté i osvobodili.
36:10
Kolařík vlétl na kluziště, domácí toto oslabení zvládli.
37:05
Obránce Kolařík má dnes střelecké choutky, tentokrát však pálil vysoko nad.
38:10
Výraznějších šancí nyní ubylo, hraje se převážně ve středu hřiště.
39:15
Teď se mladík Klimeš předvedl! Sklenář nebezpečně pálil a brněnský gólman musel efektně sebrat puk ze vzduchu do lapačky, jinak by za něj zapadl přímo do branky.
39:48
Ofsajd domácích, do něhož se vystavil Pletka.
40:00
40:00
41:05
Hostující Vondráček vyrazil dopředu, ještě přihrával doleva, ale ránu zblokoval obránce Šulc. Ten však narazil do Svobody, jenž se skácel na zem. Okamžitě se zvedl a pokračuje ve hře.
41:13
Čermák (Slavia) vstřelil branku (4. gól v sezóně)
Stav zápasu Slavia - Kometa 4:1

Čermák vypálil zprava a už to vypadalo, že Klimeš puk mezi betony udrží. To se ovšem nestalo a kotouč se dokutálel až do branky.
41:43
Vyloučen hráč Hájek (Kometa), 2 min. za faul kolenem
za faul na Čermáka
42:09
Ránu Šenkeříka od modré Klimeš vyráží, hosté pak vyhazují.
43:00
Valach to zkusil z dálky, jeho ráně chyběla přesnost.
43:43
Brno je v pěti, hosté okamžitě vyzkoušeli pozornost Svobody.
44:38
Slávisté nikam nepospíchají, zakládají postupný útok.
47:10
Čermák (Kometa) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Káňa a Mrázek
Stav zápasu Slavia - Kometa 4:2

Hosté se ještě nevzdávají. Čermák převzal zleva přihrávku a tvrdou ranou pod břevno snížil.
47:47
Vondráček se dostal až před Svobodu, ale žádné nebezpečí pro Slavii z toho nevzniklo.
48:21
Sklenář chtěl vrátit domácím třígólový náskok. Jeho ráně nechyběla prudkost, nebyla však dostatečně přesná.
49:13
Vyloučen hráč Šenkeřík (Slavia), 2 min. za hákování
49:45
Z dálky střílel Káňa, Svoboda byl na místě.
50:38
Vágner to zkoušel ránou od modré, napálil jen Sklenáře.
51:13
Slavia toto oslabení ustála.
51:36
Hanzlík nahodil puk a gólman Svoboda měl co dělat, aby ho přikryl.
51:54
Slavia tlumí nápor Komety jen za cenu zakázaného uvolnění.
52:37
Tomica jen nahodil puk do útočné třetiny, přihrávkou žádného spoluhráče nenašel.
52:51
Bednář vypálil z dálky, Klimeš byl připravený.
54:30
Vyloučen hráč Malec (Kometa), 2 min. za hru vysokou holí
55:15
Vlasák nahodil puk před branku, Bednář se z otočky neprosadil.
55:25
Bednář (Slavia) vstřelil branku (18. gól v sezóně) , asistence Pletka a Vlasák
Stav zápasu Slavia - Kometa 5:2

Slavia nyní předvedla krásnou akci v přesilovce, na jejímž začátku byl na modré Šenkeřík. Puk se po několika rychlých přiťuknutích dostal k Bednáři. A dezorientovaný Klimeš už na jeho ránu zblízka nestačil zareagovat.
56:30
Utkání sleduje 3 120 diváků.
56:48
Rychlý Doležal zkusil vystřelit technicky, Kometa jeho pokus stihla zblokovat.