Hezké odpoledne při sledování pondělního šlágru skupiny B. V 16.15 v ostravské ČEZ Aréně proti sobě nastoupí dosud neporažené týmy Ruska a USA.
Rusové, kteří mají v sestavě hvězdy Jevgenije Malkina či Ilju Kovalčuka, si v premiérovém mači na šampionátu poradili 6:2 s Dány. Včera si jeden z favoritů turnaje připsal další výhru, když porazil 5:3 Slovince.
Dvě výhry mají na kontě i Američané. V úvodním duelu tým složený převážně z neznámých mladíků si překvapivě poradil 5:1 s Finy. V sobotu Američané udolali 2:1 i Nory.

Rozhodčí: Vinnerborg (SWE), Piechaczek (GER) - Tošenovjan (CZE), Mills (CAN)
Počet diváků: 8 812

Zastoupení bude mít v prestižním utkání i Česká republika. Jako čárový rozhodčí se představí Rudolf Tošenovjan.
V dnešním duelu se představí dosud nejproduktivnější hráči celého mistrovství. Ruští útočníci Dadonov a Šipačov, kteří nastoupí ve třetí lajně, posbírali ve dvou zápasech už pět kanadských bodů. Nejlepší Američan Hendricks má na kontě tři body za dvě trefy a jednu asistenci.
Úřadující světoví šampioni z Ruska nastoupí v bílých dresech, Američané volí modrou variantu.
Zápas velmocí začne za pár chvil, oba celky jsou již na ostravském ledě.
0:00
0:13
A hned obrovská šance Američanů! Rusové zapomněli na Nelsona, který se ocitl před ruským golmanem, ten jeho švih dokázal vytěsnit ramenem nad.
1:09
Po minutě se ukázali i Rusové. Čudinov dostal u pravého kruhu prostor, ale americký brankář mu dobře zmenšil úhel a připisuje si úspěšný zákrok.
1:54
Nyní zaměstnal ruskou defenzivu Arcobello, Bobrovskij při zákroku posunul branku. Vhazuje se v ruském pásmu.
2:28
Nyní se bojuje o střední pásmo, oba celky rychle střídají.
2:50
Kovalčuk pálí bez přípravy z uctivé vzdálenosti. Campbell vyráží puk do ochranné sítě.
3:28
Američan Eichel se řítil sám na Bobrovského. Ač byl tísněný pokusil se o bekhendovou kličku, puk mu však při fintě ujel.
4:02
Na druhé straně se po Dadonovově akci musí ukázat Campbell, jeho lapačka je ale na pravém místě.
4:50
Moorovi utekl v útočném pásmu puk, své zaváhání ale dokázal hbitě napravit.
5:41
Dvakrát v krátkém sledu za sebou pálí od modré ruský bek Medveděv. Houštinou těl ale kotouč ani jedno neproletěl.
6:22
Lewis (USA) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Jones a Eichel
Stav zápasu Rusko - USA 0:1

Američané po buly hned vypálili. Bobrovskij úmyslně zasáhl puk maskou, což byla zásadní chyba. Odražený kotouč si našel před brankovištěm Lewis, kterému nedělalo problém překonat rozhozeného ruského brankáře.
7:55
Američané se po vedoucí brance lehce zatáhli.
8:33
Širokov nezpracoval Bělovův pas. Píská se první zakázané uvolnění v zápase.
8:59
Jakovlev se řítil na americkou branku, jeho přihrávku ale modří vystihli.
10:07
Plotnikov se s Kovalčukem valil proti jednomu americkému bekovi. Nakonec první jmenovaný se odhodlal zakončit sám. Jeho bekhend ale Campbell kryje.
11:02
Zaplněná hala zatím sleduje velice svižný duel.
11:26
Tarasenko se krásně uvolnil na pravém křídle. Jeho bleskové zakončení americký golman vyrazil pravým betonem.
12:44
Další akci táhl Malkin, jeho šikovná přihrávka na Plotnikova ale vyrovnání neznamenala. Campbell se přemístil včas.
13:30
Rusové poté měli další šance, teď sborná střídá a chystá další atak.
14:27
Puk končí na americké střídačce, následuje komerční přestávka. Rusové ve druhé polovině první třetiny stupňují tlak, Campbell ale zatím hájí čisté konto.
15:27
Krugovu rozehrávku tečoval jeden z ruských útočníků mezi diváky, buly se bude házet ve středním pásmu.
15:50
Malkin se snažil vtipně uvolnit parťáka, který by byl sám před americkým brankovištěm. Americká defenziva jeho úmysl vystihla.
16:20
Obránce Jones si dojel hluboko do ruské třetiny pro puk, do kterého plácl. Po ruské teči končí opět mimo led. Pro USA alespoň vybojoval buly v útočné třetině.
16:54
Vyloučen hráč Jakovlev (Rusko), 2 min. za držení protihráče
Diváci v Ostravě uvidí první početní výhodu.
16:59
Čtveřici bránících Rusů se hned po buly daří vyhodit.
17:21
Krugova dělovka z levé strany. Beton Bobrovského je na pravém místě. Ještě předtím měl dobrou možnost obránce Faulk, zblízka z těžkého úhlu ale netrefil klec.
18:26
Šipačov v oslabení tečoval nahození od modré. Puk proskákal těsně vedle americké branky.
18:54
Rusové druhou polovinu přesilovky sehráli skvěle. Američanům nic nedovolili.
19:16
Vyloučen hráč Faulk (USA), 2 min. za krosček
19:43
Dobře zapracoval v defenzivě Jones, který vyhodil puk.
19:59
V poslední sekundě pálí Antipin, ale pouze do výstroje Hendrickse.
20:00
Diváci v Ostravě viděli jednu z nejlepších třetin na šampionátu. Díky pohotovosti útočníka Lewise odjíždí do kabin spokojenější Američané, kteří vedou 1:0.
20:00
20:16
Rusové mají o jednoho bruslaře na ledě navíc. Faulk si ještě odpykává dvouminutový trest za krosček.
21:16
Mozjakin z pravé strany míří na přední tyč. Na jeho švih si však Campbell počíhal.
22:02
Američanům se povedlo soupeře přečíslit, Nelson se ale po přihrávce natahoval marně. Akce USA končí v rohu kluziště, kde o puk přicházejí.
23:40
Bělov (Rusko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Panarin a Dadonov
Stav zápasu Rusko - USA 1:1

A v Ostravě je srovnáno! Obránce Bělov vytěžil z dobré práce Dadonova a Panarina, který mu nabil do druhé vlny. Ruský bek propálil vše, co mu stálo v cestě. Ležící Cbrankář Campbell byl bezmocný.
24:29
Vyloučen hráč Čudinov (Rusko), 2 min. za podražení
Američané si zahrají druhou přesilovku.
24:46
Kostrbatá rozehrávka Američanů u vlastní branky.
25:01
Vyloučen hráč Medveděv (Rusko), 2 min. za zdržování hry
Medveděv odpaluje puk z vlastního pásma do hlediště. Američané mají v dvojnásobné přesilovce skvělou možnost, jak vrátit vedení na svoji stranu.
25:01
USA si bere oddechový čas. Proti třem Rusům mohou hrát téměř minutu a půl.
25:14
Američané si několikrát vyměnili puk, nakonec pálí Krug, který trefil Bělova. Od ruského beka zamířil puk vysoko nad.
25:30
Faulk versus Bělov, díl druhý. Obětavý Rus opět výborně blokuje americký pokus.
26:02
Teď z první pálí Krug, Bobrovskuj betonem vyráží.
26:22
Krug (USA) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Jones a Faulk
Stav zápasu Rusko - USA 1:2

Rusové se nakonec neubránili. Krug si vybruslil od mantinelu až do pravého kruhu, odkud vyslal přesnou ránu k přední tyči. Bobrovskij u ní mezeru neucpal a USA vede 2:1.
27:10
Reilly opět rozvlnil ruskou síť. Tentokrát však jen z boční strany. Ruský strážce ránu z úhlu kontroloval jen očima.
28:03
Hala, v níž mají převahu ruští fanoušci, nyní ztichla.
28:46
Čtvrtý útok Američanů teď zaměstnal ruskou obranu. Rozhodčí nakonec pískají přihrávku rukou.
29:36
Rusové trochu vypadli z role. Na koně je nevrátil ani bleskový příklep Šipačova, který dostal chvíli čas mezi kruhy. Campbell výstrojí vyráží.
30:43
Bonino si sám pro sebe nahodil puk, který dokázal vybojovat. Poté z otočky tlačil puk do brankoviště. Klečící ruský golman si kotouč u přední tyče pohlídal.
31:10
Tichonův pokus proletěl až ke Campbellovi, ten puk odrazil před sebe. Před brankovištěm ale dobrou práci odvedli američtí beci.
31:56
Sexton nebezpečně pálí z prostoru mezi kruhy. Bobrovskij stihl zřejmě vytěsnit puk mimo.
32:31
Šipačovův pokus Campbell pouze vyrazil. Po následném závaru se nakonec kotouč ocitl v americké brance. Sudí už předtím ale hru přerušili. Tempo hry se opět zvýšilo.
32:57
A zase nebezpečný Šipačov. Těsně před americkým golmanem tečuje prudkou střelu. Campbell ale vykryl velký prostor branky a puk za záda nepustil.
33:58
Ruský tlak se stupňuje, teď ho trochu mírní arbitři, kteří signalizují postavení útočícího hráče v brankovišti.
34:37
Brankář Bobrovskij se už hezkých pár minut nudí narozdíl od diváků, kteří se baví mexickou vlnou.
35:52
Sexton šikovně posouval na Larkina, centrovi ale při zpracování uskočil puk, který následně skryl pod lapačku Bobrovskij.
36:31
Dadonov rychle vymíchal jednoho Američana a pohotově zakončuje. Po teči končí střela v ochranné síti.
36:43
Vyloučen hráč Redmond (USA), 2 min. za držení protihráče
37:02
Mozjakin propálil bránícího beka. Američané měli štěstí, puk prosvištěl těsně vedle pravé tyče.
38:02
Panarin zkoušel z rohu nastřelit puk, Dadonov ho ale nedokázal přesně usměrnit.
38:38
Bonino jako zkušený baseballista odpaluje letící puk. Američané se i díky tomuto momentu dokázali ubránit.
39:06
Američané si rychle vyměnili v útočné třetině puk. K bekhendovému zakončení se nakonec procpal Nelson. Bobrovskij však dobře zalehl, americký forvard po ledě puk do sítě neprotlačil.
39:45
Plotnikov se prosmýkl před americkou branku. Puk však nezasunul za přesunujícího se Campbella, jehož beton byl včas u levé tyče.
40:00
Atraktivní podívaná pokračuje. V souboji velmocí srovnal ve druhé třetině Bělov. Američanům se ale vyplatilo vzít si při dvojnásobné přesilovce time-out. Vedení zámořskému celku v ní vrátil obránce Krug. USA tak po 40 minutách vede 2:1.
40:00
40:17
První vzrušení ve třetí třetině rychle utíná brankář Campbell, jenž u tyče ukrývá puk pod lapačkou.
41:10
Šipačov pálí pouze do nohy jednoho z amerických beků.
41:47
Campbell se klouže po ledě zbytečně. Ani jedna z nadějných ruských střel nenalezla cíl.
42:47
Draví Američané dobře napadali, Rusové tak krkolomně rozehrávají a dopustili se zakázaného uvolnění.
43:30
Eichel se dokázal uvolnit přes bránícího beka, vybruslil před branku, ale na zakončení už neměl dost sil ani prostoru.
44:04
Antipin dostal pěknou pobídku přímo proti hokejce. Jeho rána od modré je ale hodně nepřesná.
44:43
Kovalčukova akce po pravém křídle k úspěchu nevedla. Na zteč vyráží USA.
45:16
Jakovlev opět útočí po pravé straně. Dostal se k zakončení, jeho technický pokus, který mířil mezi betony golmana Spojených států nepřekvapil.
45:45
Sborná se teď nastěhovala na americké území. Medveděvovi ale v důležitý moment ujel puk do středního pásma.
46:43
Vyloučen hráč Hendricks (USA), 2 min. za nedovolené bránění
Dadonov a Tichonov se v tlačenici před americkým brankovištěm neprosadili. Rusové ale budou mít početní výhodu.
47:20
Rusové zamknuli americkou čtveřici v obranném pásmu. Kromě nebezpečného nahození si zatím šanci nevytvořili.
48:30
Začátek ruské přesilovky vypadala nadějně, nyní se však svěřenci Olega Znaroka trápí. Teď se lapili do ofsajdové pasti.
49:11
Tarasenko měl dobrou možnost, ale rána se mu nevyvedla. Navíc se do trajektorie střely vložil obětavý americký zadák.
49:50
Jako by Američané do útočného pásma potřebovali ve třetí třetině výjezdní doložku. Bobrovskij je bez práce. Jeho spoluhráči si ale vepředu zatím také žádnou tutovku nevypracovali.
50:42
Až teď Moses zaměstnal ruského brankáře, ten je nyní bezchybný.
51:32
Puk mají na hokejce Rusové, oba celky střídají.
51:52
Arcobello (USA) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Vesey
Stav zápasu Rusko - USA 1:3

Tak to je šok pro Rusy! Arcobello vyšťoural ve středním pásmu puk, ujel po levém křídle a přesným forehendem na zadní tyč posílá Američany do dvoubrankového vedení! Bobrovskij nestihl na střelu zareagovat.
53:20
USA ve třetí třetině výborně brání. Co pronikne za záda obránců, spolehlivě kryje brankář Campbell.
54:20
Většina amerických akcí končí ve středním pásmu či nahozením za ruskou branku. Sborné však rychle utíká čas...
55:43
Plotnikov zpoza branky hledal před brankovištěm Kovalčuka. Ten však byl přihrávkou zaskočen, snadný zákrok pro Campbella.
55:56
Další americký brejk táhne Lee. Jeho švih z levé strany ukrývá Bobrovskij do výstroje.
56:19
Plotnikov (Rusko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Kulikov a Anisimov
Stav zápasu Rusko - USA 2:3

Plotnikovovi se vyplatil důraz a dobré sledování puku. Jeho první ránu Američané zblokovali, Rus si však pokus dojel a chtěl servírovat před branku jednomu ze svých parťáků. Kotouč si ale nešťastně hokejkou do vlastní branky srazil Jones. V Ostravě bude ještě veselo...
56:57
Snížení vlilo do ruských nohou energii. Nyní táhne další útok Mozjakin. Američané tentokrát odolali.
58:00
Hlasatel oznamuje poslední dvě minuty. USA drží puk daleko od své branky.
58:26
Jakovlev se obětavě vrhl po puku, v pádu ho však zasáhla soupeřova hokejka. Nepříjemný moment pro ruského zadáka. O vysokou hůl se nejednalo, čepel totiž trefila zadáka těsně nad ledem.
58:50
Vznášející puk chytá Campbell, Sborná si žádá time-out.
59:01
Malkinovi se u modré čáry nepovedlo zpracování puku, dorážející sok vytěsnil jeho pokus mimo led.
59:11
Lewis v kleče z úhlu pálí, slabý pokus do ruské sítě nedoletěl.
59:40
Ruský tlak graduje. Kovalčuk minul těsně před brankovištěm poloprázdnou klec.
59:47
Tečovaný puk končí na americké střídačce. Arbitři vyhání hru do středního pásma. USA je blízko překvapivému výsledku.
59:51
Nelson (USA) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Lee
Stav zápasu Rusko - USA 2:4

A je rozhodnuto! Po buly si dojel puk ve středním pásmu Nelson a trefuje opuštěnou klec.
Jeden z vrcholů základních skupin je u konce. Mladičký americký tým vyškolil ruskou sbornou 4:2. Rusové v závěrečné dvacetiminutovce byli aktivnější. Výbornou zámořskou defenzivu ale nedokázali překonat.
USA tak má po dnešku na kontě devět bodů za tři vítězství a je lídrem skupiny B. Děkujeme za pozornost a při sledování on-line reportáží ze světového šampionátu zase někdy na viděnou.

23. 5. 2019 16:15Rusko–USA 4:3
22. 5. 2016 15:15Rusko–USA 7:2
16. 5. 2015 19:15USA–Rusko 0:4
4. 5. 2015 16:15Rusko–USA 2:4
12. 5. 2014 19:45Rusko–USA 6:1
15. 2. 2014 13:30USA–Rusko 3:2
16. 5. 2013 12:00Rusko–USA 3:8
7. 5. 2013 19:15Rusko–USA 5:3