Dobrý nedělní podvečer z olomoucké Plecharény, kde za pár okamžiků začne utkání 3. kola baráže mezi místní Morou a Slavií Praha.
Oba soupeři se utkají v této sezoně už posedmé. Oba týmy přitom vyhrály třikrát, ve čtyřech případech skončil zápas výsledkem 3:2.
Slavia rozehrála baráž nejlépe ze všech čtyř týmů, po domácí výhře nad Chomutovem uspěla v nájezdech i v Českých Budějovicích, s pěti body tak vede tabulku. Olomouc v prvním kole porazila Motor a v pátek na nájezdy padla v Chomutově, má tedy body čtyři.

Rozhodčí: Pešina (CZE), Úlehla (CZE) - Hlavatý (CZE), Tošenovjan (CZE)
Počet diváků: 3 869

Deset minut před začátkem jsou tribuny téměř prázdné, výjimkou je zpola zaplněný kotel domácích. Uvidíme jak to bude při zahajovacím buly.
Ze sestavy domácích vypadl po pátečním utkání útočník Matěj Pekr, kterého nahradil Peter Zuzin. Místo obránce Jaroměřského nastoupí Robin Staněk.
Pro příznivce statistik, výsledky letošních soubojů Olomouce a Slavie jsou 2:3n, 3:2n, 4:2, 1:5, 2:3, 3:2. A aby toho nebylo málo, po dnešním utkání se oba soupeři znovu potkají v úterý v Praze.
0:00
0:27
První střelu domácího Laše srazila obrana slavie vysoko nad.
1:39
Vypadalo to, že u Zuzin byl podražený u mantinelu hokejkou, sudí však situaci viděli jinak.
1:46
Furcha donutil k zákroku Patera, puk mu však těsně před brankářem utekl.
2:37
Mora je zatím aktivnější, Buc pálil před obránce, Furch jeho střelu do středu v klidu ukryl.
3:36
Jakub Matai už střílel do odkryté branky, Furch skvělým zákrokem zabránil jistému gólu.
5:50
Tvrdá bomba Škůrka se odrazila od Furchova hrudníku.
6:34
Slávista Knot nahazoval od modré a puk se otřel o tyčku.
7:58
Stránský poslal na Trvaje propagační střelu z dálky, nakonec pro svůj tým vytěžil vhazování v útočném pásmu.
8:43
Vyloučen hráč Kolařík (Slavia), 2 min. za hákování
10:13
První lajna zamkla Slávii v pásmu, ostrou střelu od modré vyrazil Furch maskou.
10:50
Slavia je v plném počtu, vzápětí se provinila zakázaným uvolněním.
11:20
Domácí ztratili puk ve vlastním pásmu, Knot ale nedokázal hradbu před Trvajem prostřelit.
12:50
Slavia zvedá hlavu, dvakrát získala puk v útočném pásmu a vytvořila před Trvajem slušný zmatek. Na gól ale zatím čekáme.
14:28
Už Herman byl v obrovské šanci sám před Furchem, hledal ale ještě před prázdnou Mataie, tomu však dorážku překazil rybičkou jeden ze slávistů.
14:40
Jergl si najel za beky a dostal přihrávku, aby jel na Furcha úplně sám, chyběla mu přece jen rychlost.
16:27
Štich hrál vysokou holí, vhazuje se před Furchem.
20:00
Skončila první třetina, v níž byla aktivnější Olomouc, neví si však rady s aktivním forčekingem Slavie v útočném pásmu. Na Hané zatím sledujeme co do nasazení velmi slušný zápas, který oceňuje i zhruba 3 a půl tisíce diváků.
Střely v první třetině: 12:5 Blokované střely: 5:6 Hity: 7:5 Vhazování: 10:10
20:00
20:25
Vyloučen hráč Knotek (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
Vyrůbalík chyboval na útočné modré, Knotek si musel při zastavování akce Slavie pomoct faulem.
21:35
Vas vypálil od modré, puk se odrazil od spodního oblouku branky.
22:34
Domácí jsou v plném počtu.
23:58
Vyloučen hráč Valach (Slavia), 2 min. za faul loktem
Valach to u mantinelu s důrazem přehnal.
24:53
První polovinu přesilovky sice Mora strávila v pásmu, ale bez pořádné střely.
25:26
Knotek (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Vyrůbalík
Stav zápasu Olomouc - Slavia 1:0

Šťastný gól pro domácí, kteří se k němu dostali po nečekaném odrazu za brankou na Vyrůbalíka, který sice puk netrefil dobře, ale s pomocí Knotka se dostal do branky.
26:39
Řípa (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Zuzín a Marosz
Stav zápasu Olomouc - Slavia 2:0

A je tu druhý gól v síti Furcha. Na konci parádní kombinace byl volný Řípa, který střelou do horní poloviny rozsvítil červené světlo za brankou.
26:58
Vyloučen hráč Zuzín (Olomouc), 2 min. za podražení
Zuzin hasil hákem rozjetého Pletku, Slavia má šanci snížit.
28:39
Sklenář dorážel úplně sám jen proti Trvajovu betonu, nedokázal však v kritické chvíli puk zvednout z ledu.
29:00
29:35
Vyloučen hráč Houdek (Olomouc), 2 min. za držení hole
29:35
Vyloučen hráč Pletka (Slavia), 2 min. za hru vysokou holí
Houdek měl s Pletkou nějaké pletky před Trvajem, z téhle zápletky ale jsou jen dvě minuty pro oba dva.
31:18
Vyloučen hráč Majeský (Olomouc), 2 min. za podražení
Stránský sebou u mantinelu řízl na zem, podle rozhodčích za to mohlo podražení Majeského.
32:04
Domácí se osvobodili, navíc se síly na ledě vyrovnají.
32:04
Vyloučen hráč Bednář (Slavia), 2 min. za hákování
32:55
Mora špatně vystřídala a Slavia byla ve čtyřech proti dvěma bekům. Trvaj ostrou střelu Valacha sice chytil, chvíli však nevěděl, kde má puk. Nakonec byl pod betonem.
33:20
Domácí jsou v plném počtu, zahrají si 44 vteřin přesilovky.
34:20
Pletka to zkusil sympaticky bekendem z úhlu, Trvaj mu ale nenechal žádnou škvíru.
36:10
Marosz vybídl Kucharczyka, který sice už neměl dobrý střelecký úhel, stejně ale zkusil tvrdým příklepem pozornost Furcha.
36:47
Domácí Řípa už už našlapoval do nájezdu, sudí však odpískali přihrávku rukou.
37:10
Štich si počkal na Ondruška a připnul ho na mantinel, jen to zadunělo.
38:42
Buc okamžitě napálil odražený puk směrem na branku, Furch se k tyčce stihnul přesunout včas.
39:58
Vyloučen hráč Šulc (Slavia), 2 min. za nedovolené bránění
Za faul dvě vteřiny před koncem třetiny nejspíš Šulce o přestávce nepochválí.
40:00
Ve druhé třetině jsme v Olomouci viděli dvě branky, k potěše tribun obě do sítě slávisty Furcha. Dá se říct, že domácí gólově vyjádřili svou převahu a mají nad soupeřem mírně navrch. Uvidíme, co nabídne třetí část.
40:00
41:02
Domácím se přesilovka nedaří, nejsou schopni se dostat do pásma.
41:27
Tak nakonec se jim to přece jen povedlo a Kucharczyk dvakrát zkoušel pálit, napodruhé zasáhl Furch těsně před připraveným Maroszem.
42:03
Hosté jsou v plném počtu a hned se nastěhovali do útočného pásma. Domácí jen vyhazují.
44:58
Slavia teď zažila Olomoucký tóčo. Druhá lajna je na víc než minutu sevřela v pásmu, Marosz při dvou střelách ale Furcha nepřekonal.
46:07
Stadionem obíhá mexická vlnka.
46:23
Slávisté vyhodili s takovou vervou, až je z toho zakázané uvolnění.
47:30
Pletka tvrdě pálil přibližně od modré čáry, Trvaj ale střelu dobře viděl a bez potíží ji nasměroval do své lapačky.
48:08
Vyloučen hráč Staněk (Olomouc), 2 min. za hákování
49:09
Slavia domácím zle zatápěla, Knot nahodil puk a Pletka několikrát zblízka dorážel. Trvaj ale dál drží nulu.
49:34
Furch při rozehrávce našel domácího Mataie, který okamžitě střílel na branku, gólman Slavie ale svoje zaváhání napravil.
51:22
Laš-Buc-Laš. Olomoucká dvojice jela na jediného obránce, přihrávek ale bylo příliš, Dávid Buc už měl raději pálit.
52:25
Mora po tlaku Slavie jen vyhazuje a střídá.
Utkání sleduje 3869 diváků, v tom přibližně dvacítka v dresech Slavie.
56:09
Cink! Marosz nabil Řípovi a jeho střlu vyrazil Furch na tyč.
56:23
Vyloučen hráč Štich (Slavia), 2 min. za hrubost
Šance Slavie snižuje faulující Štich, sešívaní se budou dvě minuty bránit.
56:45
Knotek se řítil sám na Furcha, ten si ale prostor mezi betony dobře pohlídal.
58:30
Slavia je v plném počtu.
58:50
Trochu emocí na ledě i tribunách, Marosz přihrál pád u mantinelu a pak se trochu kočkoval se Šulcem. Pokračovat se bude v pěti na obou stranách.
59:30
Domácí drží puk.
Domácí si připisují hodně cenné tři body a nutno říct, že je získali po velmi dobré výkonu. Slavie bude mít šanci na odvetu už v úterý, kdy se oba celky potkají v Praze. Sudí Beránek si ještě něco na ledě vysvětluje se sudími.

14. 4. 2015 18:00Slavia–Olomouc 3:2
12. 4. 2015 17:00Olomouc–Slavia 2:1
31. 3. 2015 18:00Slavia–Olomouc 2:1
29. 3. 2015 17:00Olomouc–Slavia 2:0
23. 1. 2015 18:15Slavia–Olomouc 5:1
5. 12. 2014 18:00Olomouc–Slavia 4:2
19. 10. 2014 17:00Slavia–Olomouc 2:3
12. 9. 2014 18:00Olomouc–Slavia 2:3