Dobrý den, vítejte u sledování on-line reportáže z úvodního utkání druhé semifinálové série, v němž Třinec hostí Spartu. Oba týmy mají za sebou dlouhou zápasovou pauzu, Sparťané nehráli dokonce od 16. března.
Sparta ve čtvrtfinále play off deklasovala Hradec Králové poměrem 4:0, Třinec, jasně nejlepší tým základní části, sice porazil Mladou Boleslav 4:1 na zápasy, ale herně zcela nepřesvědčil.
V základní části se oba týmy utkaly čtyřikrát a třikrát zvítězila Sparta, Třinec se radoval pouze jednou. V play off na sebe naráží potřetí, v roce 2002 uspěla v šesti zápasech Sparta, ale v roce 2013, kdy se oba týmy potkaly ve čtvrtfinále, zase uspěl Třinec poměrem 4:3.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Hejduk (CZE) - Bláha (CZE), Svoboda (CZE)
Počet diváků: 5 063

V této sérii se setkávají ofenzivně laděná mužstva, vždyť Pražané nasázeli v základní části svým soupeřům 194 branek, tedy nejvíce ze všech, a Třinec pouze o 11 méně.
0:00
Utkání začalo.
0:53
Zatím se hraje bez přerušení. Třinečtí se ke střele nedostali. Na opačné straně se až do útočné třetiny prokličkoval Hlinka, potom byl zastaven Galvasem
1:28
Trončinského nahození minulo sparťanskou branku, skákavý kotouč následně zkrotil brankář Novotný a rozehrál po hrazení.
1:54
Třetí formace Třinec se už usadila v útočném pásmu. Novotný vyrážel střelu Adamského, Dravecký už přesně nemířil.
3:28
Pech dojel Pilařovo nahození a pak přihrál mezi kruhy zcela volnému Buchtelemu! Sparťanskému útočníkovi střela vůbec nesedla, i tak ovšem kotouč zamířil těsně kolem tyče vedle!
5:12
Kotouč se přímo z buly odrazil k Novotnému, před nímž však nadělali pořádnou paseku Polanský s Adamským. Sparťané se do nich okamžitě pustili. Bitka před brankou se neobejde bez trestů.
5:12
Vyloučen hráč Polanský (Třinec), 2 min. za hrubost
A právě tito dva kohouti byli jako jediní potrestání dvěma minutami za hrubost. Pro pořádek ještě jednou. Jsou to Jiří Polanský (TRI) a Miroslav Forman (SPA). Oba týmy hrají ve čtyřech.
5:12
Vyloučen hráč Forman (Sparta), 2 min. za hrubost
5:41
Vyloučen hráč Klepiš (Třinec), 2 min. za hákování
Přesilovku čtyř proti třem si zahrají sparťané. Vyloučen je totiž Jakub Klepiš (TRI) na dvě minuty za hákování. Před brankou Hrubce Ocelářům pořádně zatápěli Pech s Poláškem, domácí pak byli nuceni faulovat.
6:03
Réway nabil ke střele Poláškovi, jehož ránu Hrubec vytěsnil mimo branku. Poradil si i s dorážkou Hlinky z těžkého úhlu a pak už se Třinec osvobodil.
7:08
Ďaloga předal puk Pechovi, ten vystřelil hodně jedovatě, jenže Hrubec byl na místě a puk alespoň vyrazil. O zbytek se postaral Linhart. Za chvilku se přesilovka změní do formátu pět na čtyři.
7:50
Oceláři jsou v plném počtu a krušné chvíle během oslabení přečkali bez úhony. Hrubec pokryl další nahození a je tady první komerční přestávka.
9:08
Orsava uvolnil na pravé straně útočného pásma Rotha, který byl rázem sám před brankou! Kličkou doprava se dostal do těžkého úhlu a těsně minul!
9:21
Vyloučen hráč Polášek (Sparta), 2 min. za hákování
V další akci se před branku Novotného probíjel Plíhal a byl zezadu faulován. Na trestnou lavici musí na dvě minuty za hákování Adam Polášek (SPA). Také Třinec si vyzkouší přesilovou hru.
10:54
Třinečtí hokejisté sice nádherně kombinují, ale chybí jim střelba. Klepiš s Plíhalem si vyměňovali kotouč jako na tenisovém kurtu, střelou to však neskončilo.
11:21
Hosté jsou kompletní.
12:17
Orsava se dostal do ¨protiútoku, ve středním pásmu ho ale zbrzdil a poté ho musel řešit střelou zdálky, která těsně minula pravou zyčku sparťanské branky.
13:14
Plíhal poslal do akce po levém křídle Krepse, jeho tvrdou střelu z kruhu však hostující gólman vyrazil.
14:45
Matuš si na útočné modré čáře zpracoval dalekonosný pas Linharta, ale přes všechno úsilí se nakonec neprodral mezi Ďalogou a Mikuše k zakončení
16:01
Roth teď natlačil Rolinka do brankoviště, což se pochopitelně nelíbí brankáři Hrubcovi a je z toho menší strkanice.
16:20
Réway dobře kombinoval, ale nakonec byl zahákován, upadl a setrvačností doklouzal až do Hrubcovy branky.
16:52
Nepřesnosti v třinecké rozehrávce využil Sabolič, jeho střelu přes obránce ale Hrubec vyrazil.
17:20
Další důrazný dialog na ledě, rozmíšku u sparťanské střídačky ale včas rozehnali rozhodčí. Mezi oběma soupeři to jiskří.
18:13
Forman vyzkoušel Hrubce a i když gólman chytá, ihned po písknutí jdou hráči do sebe, jako kdyby čekali na každé přerušení a chtěli jej využít k šarvátce.
19:47
Do Kleslovy střely se položil Hlinka a v první třetině už se nic nestane.
20:00
Skončila první třetina.
Zápas je zatím plný emocí, téměř po každém přerušení následuje strkanice mezi hráči obou týmů. Branku jsme v první části neviděli, zatím na ledě kralují hlavně oba gólmani.
20:00
Začala druhá třetina.
20:49
Orsava vyháčkoval s pukem od mantinelu, ale následná střela byla zblokovaná. A Sparta vyvezla puk, čímž se dostala z půlminutového tlaku Třince.
21:48
Adamský se ocitl s pukem nečekaně sám před gólmanem. Sbíral ho však za sebou u bruslí a v těžké pozici nestačil dobře zakončit.
22:40
Sparta dostala soupeře pod tlak, ale Formanovastřela byla zblokovaná.
23:14
NAŘÍZENO TRESTNÉ STŘÍLENÍ! Polášek (Sparta) za sekání
Poměrně přísně nařízená penalta. Matuš se proháčkoval k brance a při zakončení ho zezadu kontaktoval Polášek.
23:14
Střídání Střídání brankářů hostů. Z branky odešel Filip Novotný, nahradil ho Jaroslav Janus
23:14
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Matuš (Třinec) proměnil (1 gól v play-off)
Spartě nepomohlo ani nečekané střídání gólmanů. Janus nedosáhl na Matušovu bekhendovou kličku.
23:14
Střídání Střídání brankářů hostů. Z branky odešel Jaroslav Janus, nahradil ho Filip Novotný
25:05
Vyloučen hráč Polášek (Sparta), 2 min. za držení protihráče
26:08
Adamský (Třinec) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Polanský a Klesla
Stav zápasu Třinec - Sparta 2:0

Třinec podruhé trestá Poláškovo provinění. Polanský z rohu nadvakrát nahrál před branku Adamskému, který prostřelil Novotného.
27:17
Po druhém třineckém gólu se paradoxně žene do útoku Sparta. Jenže její akce zatím nevedly k ohrožení branky, ale jen k zakázanému uvolnění domácích.
27:39
Po pádu jednoho z beků Sparty dostal Štefan Růžička ideální přihrávku před branku. Potáhl puk, položil si Novotného a chtěl zakončit do prázdné branky, ale na poslední chvíli mu vložil hokejku do střely dojíždějící sparťan a zamezil gólu.
28:35
Vyloučen hráč Orsava (Třinec), 2 min. za hákování
Po čistém souboji rozhodčí velmi přísně vyloučili Orsavu.
30:09
Sparta se dvakrát nastěhovala do pásma. Poprvé z toho nic nebylo, podruhé se k brance dral Rolinek, který obejl branku a snažil se Hrubce překvapit. Po gólmanově zákroku se strhla u branky menší potyčka.
30:35
Sparťané se sami připravili o pásmo špatnou přihrávkou a jejich přesilovku zakončil ofsajd.
30:41
Vyloučen hráč Doudera (Třinec), 2 min. za podražení
Tentokrát už odůvodnitelné vyloučení, Sparta má další přesilovku.
30:58
Vyloučen hráč Polášek (Sparta), 2 min. za držení protihráče
Adamský perfektně vyvezl a podržel puk v rohu, aby šetřil čas. Zaměstnal tím dva sparťany, kterým se navíc málem vysmekl do šance. A vynutil si faul.
31:10
Pech (Sparta) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Kumstát
Stav zápasu Třinec - Sparta 2:1

Exkarlovarské dvojice při hře 4 na 4 snižuje. Pech se dostal na pravé straně do brejku a nadvakrát překonal Hrubce.
32:20
Orsava se hezky uvolnil na modré a našel Krepse, jehož střela se odrazila od tvrzeného skla zpět nad branku. Tam ji baseballovým stylem lapil Novotný.
32:41
Třinec je v pěti a začala jeho krátká přesilovka.
32:58
I Sparta je kompletní.
33:38
Vondrka tlačil puk zpoza brankové čáry na Hrubce, ten si však jakýkoliv odraz pohlídal a ztlumil kotouč pod sebou.
34:30
Hrňova sražená střela končí v ochranné síti. Sparta se před tím snažila útočit, ale přes střední pásmo se s pukem dostává málokdy.
34:47
Hrňa (Třinec) vstřelil branku (3. gól v play-off) , asistence Klesla a Ružička
Stav zápasu Třinec - Sparta 3:1

Třinec znovu vede o dva góly. Po buly se domácí usadili v pásmu a střelu výtečně hrajícího Klesly od modré ideálně tečoval Hrňa.
36:01
Dravecký se po chybě hostů dostal do slibné pozice, ale špatnou přihrávkou šanci pokazil.
37:39
Zcela zaplněná třinecká hala zní chorály nadšeného domácího publika.,Slezané hrají pozorně a Spartu do útoku často nepouštějí, Výjimkou byla šance Cingela, jemuž však na levé straně sklouzl puk z hole.
38:37
Pech s Kumstátem se tentokrát neprosadili. Sparta však vysunula forčeking a nutí Třinec ke komplikovanému přechodu ven z pásma.
38:51
Vyloučen hráč Trončinský (Třinec), 2 min. za sekání
38:51
Vyloučen hráč Buchtele (Sparta), 2 min. za hrubost
Vzájemné vyloučení za potyčku obou statných hokejistů na modré. Hraje ve ve čtyřech.
39:45
Vyloučen hráč Linhart (Třinec), 2 min. za hrubost
39:45
Vyloučen hráč Réway (Sparta), 2 min. za sekání
Opět vzájemné vyloučení. Réway najel s krvavýma očima do Linharta, ten oplácel. Při jejich střetu u třinecké střídačky dostal do hlavy hokejkou asistent trenéra Václav Varaďa.
40:00
Skončila druhá třetina.
Třinec ovládl druhou třetinu, v níž začaly padat góly. Hraje s větším nasazením a má lepší tah na branku i nápaditější akce. Sparta se občas prosadila také, ale jejím útokům chybí větší šťáva a důraz. Hrubec navíc chytá velmi spolehlivě a téměř nepřipouští možnost dorážek.
40:00
Začala třetí třetina.
40:45
Na ledě se znovu strhla šarvátka. Roth chytil za hlavu o notný kus menšího Pecha, toho přileji bránit spoluhráči. Bude se opět vylučovat.
59:45
Vyloučen hráč Roth (Třinec), 2 min. za hrubost
59:45
Vyloučen hráč Pech (Sparta), 2 min. za hrubost
40:50
Vyloučen hráč Orsava (Třinec), 2 min. za hru vysokou holí
Trestné lavice se plní. Tentokrát po delší době přineslo vyloučení i přesilovku.
41:04
Hlinka pěkně našel křížem Poláška, ten si chvíli rovnal puk, ale pak trefil tyčku!
42:39
Třinecká čtveřice se stáhla hodně před branku, ale sparťané toho nevyužili střelami od beků. Hru přerušila další potyčka, v níž byli aktivní hlavně Buchtele s Plíhalem. Tentokrát sudí už nevylučují.
42:50
Třinec se ubránil a je znovu v pěti.
43:23
Dravecký (Třinec) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Orsava a Galvas
Stav zápasu Třinec - Sparta 4:1

Dravecký se prosadil po krásné akci z levého křídla. Stahovačkou se zbavil soupeře, dostal se před branku a zavěšil střelou k tyči.
43:56
Štefan Růžička šel hokejkou po puku, který ve stejné chvíli přikryl lapačkou brankář Novotný. A hosté se jeli mstít. Nervózní zápas tak pokračoval další hromadnou potyčkou. Rozhodčí mají dnes hodně těžkou šichtu.
43:56
Vyloučen hráč Ružička (Třinec), 2 min. za sekání
43:56
Vyloučen hráč Kumstát (Sparta), 2 min. za hrubost
Opět se hraje 4 na 4.
43:56
Vyloučen hráč Klesla (Třinec), 2 min. za hrubost
43:04
Vyloučen hráč Réway (Sparta), 2 min. za podražení
Frustrovaný mladík Réway nesmyslně podkopl soupeře a sebral Spartě přesilovku.
44:40
Doudera (Třinec) vstřelil branku (1. gól v play-off)
Stav zápasu Třinec - Sparta 5:1

44:40
Střídání Střídání brankářů hostů. Z branky odešel Filip Novotný, nahradil ho Jaroslav Janus
46:13
Oba týmy jsou kompletní.
46:30
Rozjetý Třinec zcela ovládl zápas. Janus se musí v brance hostů hodně otáčet.
46:39
Vyloučen hráč Réway (Sparta), 2 min. za pád pod nohy
Réway se nechal opět vyloučit a Třinec má přesilovku.
47:15
Plíhal (Třinec) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Ružička a Hrňa
Stav zápasu Třinec - Sparta 6:1

Demolice Sparty pokračuje. V přesilovce se prosadil Plíhal, který se zorientovcal před brankou a zblízka překonal Januse.
47:48
Zápas sleduje 5063 převážně nadšených diváků, neobsazená jsou jen místa za sponzorským autem v rohu.
48:30
Třinec je dál při chuti a mění zápas v exhibici. Pechanec se protlačil před branku, ale Janus jeho pokus vykopl betonem. Sparta vyhazuje na zakázané uvolnění a zoufale počítá čas.
50:17
Domácí se ostře opřeli do Formana, který se snažil protlačit k brance po vlastní střele. Další série potyček přinese další vyloučení.
50:17
Vyloučen hráč Forman (Sparta), 2+2 min. za hrubost
50:17
Vyloučen hráč Doudera (Třinec), 2+2 min. za hrubost
Hraje se opět ve čtyřech.
51:42
Třinečtí si počínali příliš liknavě ve vlastním pásmu a stálo je to gól. Přišli o puk, který hostí natřikrát protlačili do branky. Regulérnost musí potvrdit videozáznam.
51:43
Rozhodčí gól neuznali, padl po kopnutí bruslí. Pokračuje se vhazováním v pásmu Třince.
54:30
Kdyby nebylo na ledě tolik emocí, dalo by se říct, že se zápas jen dohrává. Ale na ploše se tak často jiskří, jako kdyby už chtěli oba celky soupeře postrašit před nedělním druhým duelem. A k tomu přibylo i několik pěkných hokejových akcí a krátký domácí tlak, který vyřešil až Janus.
56:38
Vyloučen hráč Réway (Sparta), ot 10 min. za nesportovní chování
Réway korunoval svou frustraci s řadou vyloučení osobním trestem poté, co okomentoval ataky dvou třineckých soupeřů.
2:45
Sparťané podruhé za šest minut dopravili puk do třinecké branky. A podruhé musí situaci zkoumat videorozhodčí.
57:15
Barinka (Sparta) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Přibyl a Forman
Stav zápasu Třinec - Sparta 6:2

Tentokrát záznam hry potvrdil regulérní gól.
58:38
Janus se zaskvěl, když chytil tři pokusy Erika Hrni za sebou i následnou střelu slovenského krajana Štefana Růžičky.
59:05
Vyloučen hráč Růžička (Třinec), 2 min. za hákování
59:26
Další strkanice před domácí brankou prodlužuje rozhodnutý zápas.
Konec utkání.

Vzájemné zápasy

28. 3. 2023 17:00Třinec–Sparta 5:1
26. 3. 2023 16:30Sparta–Třinec 0:3
24. 3. 2023 19:00Třinec–Sparta 3:1
23. 3. 2023 17:00Třinec–Sparta 2:4
20. 3. 2023 19:00Sparta–Třinec 2:3
19. 3. 2023 14:00Sparta–Třinec 3:2
26. 2. 2023 16:00Sparta–Třinec 4:2
29. 11. 2022 18:30Sparta–Třinec 1:0
16. 11. 2022 17:00Třinec–Sparta 2:1
16. 10. 2022 17:00Třinec–Sparta 4:2
28. 4. 2022 19:00Sparta–Třinec 1:2
26. 4. 2022 17:00Třinec–Sparta 7:3
23. 4. 2022 17:00Sparta–Třinec 5:2
22. 4. 2022 18:30Sparta–Třinec 2:3
19. 4. 2022 17:00Třinec–Sparta 1:2
18. 4. 2022 17:00Třinec–Sparta 4:1
4. 2. 2022 17:00Třinec–Sparta 4:1
23. 12. 2021 18:30Sparta–Třinec 5:8
29. 10. 2021 17:00Třinec–Sparta 4:2
17. 9. 2021 18:30Sparta–Třinec 4:7
28. 2. 2021 17:20Sparta–Třinec 4:2
9. 2. 2021 17:20Sparta–Třinec 3:2
17. 1. 2021 17:30Třinec–Sparta 5:4
1. 12. 2020 17:00Třinec–Sparta 4:2
31. 1. 2020 17:00Třinec–Sparta 5:1
22. 12. 2019 16:00Sparta–Třinec 3:2
1. 11. 2019 17:00Třinec–Sparta 2:3
19. 9. 2019 18:30Sparta–Třinec 4:2
27. 2. 2019 18:30Sparta–Třinec 2:3
13. 1. 2019 17:30Třinec–Sparta 2:1
25. 11. 2018 15:00Sparta–Třinec 1:3
12. 10. 2018 17:00Třinec–Sparta 4:5
23. 1. 2018 17:00Třinec–Sparta 1:0
3. 1. 2018 18:30Sparta–Třinec 3:5
19. 11. 2017 15:00Sparta–Třinec 2:1
6. 10. 2017 17:00Třinec–Sparta 4:1
29. 1. 2017 17:00Sparta–Třinec 12:3
20. 12. 2016 17:00Třinec–Sparta 2:1
30. 10. 2016 15:00Třinec–Sparta 3:2
16. 9. 2016 18:30Sparta–Třinec 3:4
26. 2. 2016 17:00Třinec–Sparta 2:3
12. 1. 2016 18:30Sparta–Třinec 4:3
27. 11. 2015 17:00Třinec–Sparta 4:2
11. 10. 2015 15:00Sparta–Třinec 7:5
6. 4. 2015 18:20Sparta–Třinec 2:3
4. 4. 2015 16:20Třinec–Sparta 3:2
2. 4. 2015 18:20Sparta–Třinec 2:1
1. 4. 2015 18:20Sparta–Třinec 4:1
29. 3. 2015 17:20Třinec–Sparta 5:4
28. 3. 2015 15:00Třinec–Sparta 6:2
1. 3. 2015 18:20Sparta–Třinec 6:5
18. 1. 2015 15:00Třinec–Sparta 5:4
30. 11. 2014 17:00Sparta–Třinec 4:1
17. 10. 2014 17:20Třinec–Sparta 1:2
2. 2. 2014 15:00Třinec–Sparta 5:4
26. 12. 2013 15:10Sparta–Třinec 4:0
13. 11. 2013 18:20Třinec–Sparta 3:2
27. 9. 2013 18:30Sparta–Třinec 8:3
20. 3. 2013 17:00Třinec–Sparta 5:0
18. 3. 2013 19:10Sparta–Třinec 3:1
16. 3. 2013 17:00Třinec–Sparta 6:3
13. 3. 2013 18:30Sparta–Třinec 5:4
12. 3. 2013 18:15Sparta–Třinec 3:4
9. 3. 2013 17:00Třinec–Sparta 3:4
8. 3. 2013 18:15Třinec–Sparta 4:0
1. 2. 2013 17:00Třinec–Sparta 4:5
22. 12. 2012 17:00Sparta–Třinec 4:2
4. 11. 2012 17:00Třinec–Sparta 6:1
27. 9. 2012 18:10Sparta–Třinec 3:4
17. 2. 2012 18:10Třinec–Sparta 2:5
5. 1. 2012 18:10Sparta–Třinec 5:4
20. 11. 2011 17:00Třinec–Sparta 1:5
9. 10. 2011 17:00Sparta–Třinec 3:2
23. 1. 2011 17:00Sparta–Třinec 3:5
12. 12. 2010 17:00Třinec–Sparta 1:5
2. 11. 2010 18:00Sparta–Třinec 0:3
26. 9. 2010 17:00Třinec–Sparta 5:3
5. 2. 2010 18:00Sparta–Třinec 2:1
27. 12. 2009 18:10Třinec–Sparta 1:2
1. 11. 2009 17:00Třinec–Sparta 3:6
27. 9. 2009 17:00Sparta–Třinec 2:5
23. 1. 2009 17:00Třinec–Sparta 2:1
12. 12. 2008 18:00Sparta–Třinec 5:4
24. 10. 2008 18:00Sparta–Třinec 2:3
19. 9. 2008 17:00Třinec–Sparta 2:4

Diskuse


M14i27c57h20a55l S96l81e14z58á70k 5291666707481: tak dnes jednoznacna zalezitost. zitra potvrdit. (18:17)

M55a82r60t76i11n V89a68c34h79u52l19k10a 3603808248895: erda nemá žádný byznys - nefiguruje v obchodním rejstříku (18:07)

M94a93r75t46i77n V75a90c33h59u32l57k59a 3413148758555: to není Erdův byznys - je to německá firma (18:06)

T57o95m64á52š K70u61c59h15a29ř 6459921771676: dnes je to den plný objevů :) jdu tam cvičně napsat stížnost, že jsem měl mezi ombony pisek,podle chuti zrejme z Dubaje :-) (18:05)


Advertisement