On-line reportáž
Zápas komentoval Jan Zikmund

Filtrovat:

USA - Rusko 0:4 (0:0, 0:0, 0:4) zápas skončil
Dobrý večer! Vítejte u on-line přenosu ze druhého semifinále letošního šampionátu. Sebevědomé Rusko v něm vyzve výběr dravých amerických mladíků. Zápas začíná v 19:15 hodin a my jej pro vás budeme podrobně sledovat.
Zajímavostí je, že oba týmy se v Praze střetnou už podruhé. Utkání ve skupině vyhrála Amerika 4:2, což ji velmi pomohlo k prvnímu místu ve skupině B. Rusové ale tehdy hráli bez hvězdného Alexandra Ovečkina, který přijel svůj tým podpořit až na finálový víkend.
Obě mužstva zvládla své čtvrtfinálové zápasy; Američané přehráli defenzivní Švýcary 3:1, Rusové zase zdolali Švédy 5:3. Vítěz dnešního duelu si to zítra rozdá o zlato se suverénní Kanadou, které dnes porazila Česko 2:0.

72 Bobrovskij

Rozhodčí: Wehrli (SUI), Rönn (FIN) - Dahmen (SWE), Mills (CAN)
Počet diváků: 14 938

Ruská soupiska je plná hvězd z NHL i KHL. Vedle zmiňovaného Ovečkina bude sborná spoléhat i na Ilju Kovalčuka, Jevgenije Malkina či Vladimira Tarasenka. Tým USA zatím táhne hlavně Brock Nelson, jenž si připsal už devět kanadských bodů za šest branek a tři asistence.
Utkání o finále za malou chvíli začne. Diváci v zaplněné O2 aréně už jsou ve varu.
0:00
0:22
Ovečkin vypálil první střelu na Hellebuycka! Je vidět, že z NHL přijel nabuzený.
0:53
První zákrok si připsal i Bobrovskij. Američané se na chvíli usadili v pásmu Ruska.
1:28
Dadonov dorážel střelu spoluhráče z bezprostřední blízkosti! Americký gólman ale v pohodě chytá.
2:10
Rusové teď dostali soupeře pod tlak. Dobré první střídání si připsala Kovalčukova lajna.
2:26
Na druhé straně byl úplně sám před brankou Vesey! Bobrovskij si ale skvěle vyjel a střelce vychytal.
3:56
Rusové si dobře předávají puk po mantinelech a tlačí Američany. Obě mužstva do utkání vletěla velmi aktivně a oba brankáři už se museli činit.
5:15
Kovalčuk si elegantně zpracoval puk mezi bruslemi, ale při následné střele mu kotouč sjel z hole.
5:58
Matt Hendricks vyzkoušel pozornost ruského gólmana střelou ze středního pásma. Bobrovskij bez větších potíží vyrazil do rohu.
6:22
Od modré čáry nebezpečně vypálil Lee, střelu však srazil ruský obránce. Američané teď oplácejí Rusům jejich úvodní tlak.
7:11
Američané dobře zavírají střední pásmo. Sborná má problémy s rozehrávkou.
8:19
Krug důrazně odstavil od puku Tarasenka. Po divokém začátku plném střel se hra trochu uklidnila. Obě mužstva pozorně brání.
9:54
Malkin to zkoušel z velkého úhlu, Hellebuyck si ale tyčku pokryl.
10:31
Američané teď vůbec nestíhají. Soupeř je zavřel ve třetině a Hellebuyck má hodně práce.
11:39
Trest týmu (Rusko), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Rusové hráli v šesti a budou za to potrestáni. Ruský kouč tomu nemůže uvěřit.
12:29
Rusové první polovinu oslabení přežili, Američani jsou ale nebezpeční.
13:27
Poslední vteřiny oslabení strávili Rusové v útočné třetině. Amerika přesilovku nevyužije.
14:36
Moses krásně objel branku, pak šikovně nabral kotouč na bekhend a poslal ho na Bobrovskiho. Ten puk sice chytil, ale nebyl si vůbec jistý a chvilku se kolem sebe zmateně rozhlížel.
15:43
Eichel pěkně našel obránce Moora, který si najel a jedovatě vystřelil. Bobrovskij jeho pokus vyrazil betony.
16:42
Američané jsou od přesilovky lepší týmem a Rusové se několik minut v podstatě nedostali z pásma. Mladíci v dresu USA potvrzují skvělou formu.
18:36
Kuljomin tečoval střelu spoluhráčem ramenem. Puk málem zapadl za záda zkoprnělého Hellebuycka
19:18
Do nebezpečné pozice se dostal Malkin! Hvězdný centr se ocitl úplně sám před brankou, trefil však pouze beton Hellebuycka.
19:41
Vyloučen hráč Malkin (Rusko), 2 min. za faul loktem
Frustrovaný Malkin se po neproměněné gólovce ohnal loktem a půjde na trestnou lavici.
20:00
Je za námi první dějství semifinále mezi USA a Ruskem. Oba týmy do utkání vlétly velmi dravě, zvláště Rusové byli nebezpeční. Poté však přišel útlum a začalo se hrát více takticky. Do druhé třetiny vstoupí Rusko pouze ve čtyřech hráčích, na trestné lavici sedí Malkin.
Střely na branku po první třetině: USA - Rusko 10:11.
20:00
20:06
Po vyhraném buly okamžitě pálil Tichonov, Hellebuyck je ale jistý i v úvodu druhé části.
21:08
Americe se přesilovka vůbec nedaří, Rusům se povedlo už třikrát vyhodit.
22:17
Obranou Ruska se prodral Moore, který střílel do hrudi Bobrovskyho. Ruský brankář puk jen vyrazil před sebe a Moore se málem dostal k dorážce. Pak ale zasáhl jeden z ruských obránců.
24:12
Oba týmy dobře bruslí a napadají, k větším šancím to bohužel pro diváky nevede.
25:09
Talentovaný Eichel na chvíli vybojoval puk za brankou soupeře, pak ho ale srazil jeden z protihráčů.
25:37
Američané zahrozili hned po vhazování! Ke dvěma dorážkám z bezprostřední blízkosti se dostal Smith, Bobrovskij ale se štěstím situaci zvládl.
26:56
Ovečkin střílel po nahrávce Tichonova. Jeho pokus zápěstím byl však sražen daleko od branky. Rusové nicméně předvedli výborné střídání.
28:17
Hellebuyck se teď vyznamenal! Dobře si vyjel a vychytal Kovalčuka, která tvrdě pálil ze tří metrů. Ruská hvězda promarnila velkou šanci.
29:59
Vyloučen hráč Krug (USA), 2 min. za nedovolená výstroj
Přesilovku si poprvé v zápase vyzkouší Rusové.
30:49
Rusové teď předvádějí skvělý hokej a na amerického brankáře během minuty vyslali salvu střel. Hellebuyck se musí činit.
32:09
Mužstvo USA se díky vynikajícímu gólmanovi nakonec ubránilo.
33:19
Bobrovskij teď ve skrumáži skočil po puku jako lev. Američané jsou poslední dvě minuty v laufu.
34:15
Malkin byl chvíli úplně volný a z mezikruží rychle vypálil příklepem. Střela těsně minula branku.
34:52
Hendricks byl přehnaně důrazný před ruskou brankou, což se nelíbilo rozhodčím, kteří odpískali postavení útočícího hráče v brankovišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
35:27
Obě mužstva zatím hrají vyrovnanou partii. Hra se přelévá z jedné strany na druhou, oba brankáři ovšem mají svůj den.
36:28
Mladíci v dresu USA ukázkově napadají a znepříjemňují Rusům rozehrávku.
36:51
Smith byl úplně volný před ruskou brankou, ale Bobrovskij se proti němu zaskvěl dalším parádním zákrokem.
38:11
Bobrovskij znovu podržel Rusko! Eichel se ocitl uplně sám před ruským gólmanem, ten si však pěkně vyjel a střelu amerického mladíka chytil do náruče.
38:41
Blíží se konec druhé třetiny. V posledních minutách mají jednoznačně navrch Američané, kteří velmi aktivně a efektivně napadají.
39:26
Bobrovskij zkušeně podržel nahozený puk. Vhazovat se bude v obranném pásmu Ruska.
40:00
Ani druhá dvacetiminutovka gól nepřinesla. Předvedli se oba brankáři, kteří zatím působí nepřekonatelně. Pravdou ale je, že ani jednomu z týmů se ve 2. třetině nepovedlo vypracovat žádnou tutovku. Hraje se velmi taktický hokej, nikdo nechce udělat chybu. Uvidíme, co nabídne třetí část.
Střely na branku po druhé třetině: USA - Rusko 23:21.
40:00
40:59
Hellebuyck teď zariskoval při rozehrávce, puk se ale se štěstím dostal až k Jonesovi.
41:48
Bombu Moora od modré si s přehledem pohlídal Bobrovskij. Vypadá to, že gól z přímé střely dnes asi nepadne, oba gólmani jsou jistí. Rozhodnout by mohly nebezpečné teče, kterých jsme dnes mnoho neviděli.
42:45
Ruský brankář kryje i nahození Bonina.
43:17
Malkin teď svým důrazem dělá obraně USA vrásky. Jeho pokus o obtočení kolem branky mu ale nevyšel, protože mu na poslední chvíli sjel puk z hole.
43:48
Moses úplně sám před gólmanem, Bobrovskij ale vykopl beton a šanci chytil!
44:13
Vyloučen hráč Larkin (USA), 2 min. za podražení
Zbytečné vyloučení Larkina. Rusové mají jedinečnou příležitost dát gól.
45:10
Přesilovky se Rusům nedaří. Ani při této početní výhodě se sborná zatím k ničemu nedostala. Američané k Rusům rychle přistupují a nedávají jim čas na rozehrávku.
45:59
Od modré nebezpečně nahazoval Faulk, Rusové se místo útočení musí bránit.
46:26
Na ledě se přiostřuje a je k vidění čím dál více soubojů. Ani jeden tým ale nemůže dát gól, který by zápasu určitě pomohl.
47:16
Mozjakin (Rusko) vstřelil branku (6. gól na mistrovství) , asistence Bobrovskij
Stav zápasu USA - Rusko 0:1

Rusko dává první gól utkání! Mozjakin předvedl krásnou individuální akci, když se prohnal obranou Rusů a pak parádně zavěsil pod víko. Hellebuyck byl proti přesné střele bezmocný.
48:59
Malkina vyzval ke střele nabuzený Mozjakin, mohutný centr však pálil mimo. Rusů je teď plné kluziště.
49:56
Utkání sleduje 14938 diváků. Ti se v napínavé třetí třetině baví.
50:18
Ovečkin (Rusko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství)
Stav zápasu USA - Rusko 0:2

Ovečkin potrestal zaváhání Faulka! Americký bek zazmatkoval v obranném pásmu, čehož využil sniper Alex, který mu vzal puk a rychlou střelou mezi betony překonal Hellebuycka.
50:52
Vyloučen hráč Nelson (USA), 2 min. za držení protihráče
Rusové jsou rozjetí, a navíc si teď zahrají přesilovku.
51:53
Rusové se dlouho drželi v pásmu Američanů, ti se z tlaku ruského celku nakonec vymanili. Byla to pro ně ale perná minuta v oslabení.
53:18
Bobrovskij se vyznamenal při střele Nelsona, který tvrdě pálil na vyrážečku.
54:46
Kovalčuk teď obětavě padl do střely - to se moc často nevidí.
55:28
Šipačov (Rusko) vstřelil branku (4. gól na mistrovství) , asistence Kuljomin a Mozjakin
Stav zápasu USA - Rusko 0:3

A je po zápase! Sborná přidává další gól po pohotové dorážce Šipačova.
55:53
Američané to zkoušejí v šesti bez brankáře! Už nemají co ztratit.
56:38
Malkin teď mohl přidat další branku, šanci vystřelit na prázdnou branku soupeře ale prováhal.
57:39
Američané se v závěru utkání snaží dát alespoň čestný gól, Rusové ale vyhazují na zakázané uvolnění.
57:39
Rusové si vzali oddechový čas.
58:34
Malkin (Rusko) vstřelil branku (4. gól na mistrovství) , asistence Ovečkin
Stav zápasu USA - Rusko 0:4

Malkin pečetí postup Ruska do finále! Ovečkin s Malkinem si pohráli s obranou soupeře a v pohodě dali gól do prázdné brány.
59:13
Zápas už se jen dohrává, Rusové v hledišti 02 arény slaví.
Nejlepší hráč utkání na americké straně je Justin Faulk. Cenu pro nejlepšího hráče Ruska si zaslouženě odnáší Sergej Bobrovskij.
Tři nejlepší hráči turnaje na straně USA: Connor Hellebuyck, Seth Jones, Trevor Lewis.
Tři nejlepší hráči Ruska na turnaji: Sergej Bobrovskij, Nikolaj Kuljomin, Arťjom Panarin.
Druhé semifinále hlavně díky výborné třetí třetině lépe zvládla sborná. Zítra od 20:45 se tedy můžeme těšit na bitvu dvou hokejových velmocí: Kanady a Ruska. Od 16:15 vyzve Česká republika v utkání o bronz Američany.
To je od nás pro dnešní večer vše. Zítra nás ale čeká vyvrcholení turnaje, sledujte nás tedy i v neděli. Dobrou noc!

22. 5. 2016 15:15Rusko–USA 7:2
16. 5. 2015 19:15USA–Rusko 0:4
4. 5. 2015 16:15Rusko–USA 2:4
12. 5. 2014 19:45Rusko–USA 6:1
15. 2. 2014 13:30USA–Rusko 3:2
16. 5. 2013 12:00Rusko–USA 3:8
7. 5. 2013 19:15Rusko–USA 5:3
8. 5. 2009 16:15Rusko–USA 3:2