Dobrý nedělní podvečer z Olomouce, kde za pár minut začne utkání 37. kola Tipsport extraligy mezi místní Morou a Vítkovicemi.
domácím v tabulce patří aktuálně 6. místo, zápasu přikládají velký význam i proto, že mohou desáté Vítkovice o podstatný kousek odsunout dále od sebe a tím se přiblížit k jistotu umístění v první desítce. Právě to je cíl Hanáků v této sezoně.
V sestavě Hanáků je jedno nové jméno. Na svou premiéru bude čekat Jakub Galvas, teprve šestnáctiletý obránce a syn Lukáše Galvase, obránce Třince.

Rozhodčí: Hradil (CZE), Lacina (CZE) - Hlavatý (CZE), Tošenovjan (CZE)
Počet diváků: 5 129

Vítkovice přijíždějí v solidní formě, ze čtyř posledních zápasů uhrály sedm bodů a to je posunulo na desáté místo. Na Olomouc ztrácejí 12 bodů.
0:00
0:06
Sudí pískají, hráči se diví. Na vině je časomíra, která se s úvodním buly nerozběhla.
1:27
Eberle rychle háčkoval po pravé straně a střílel skrz nohy obránce. Ostrá rána letěla nad branku.
2:21
Mikúš pálil a Kantor jeho střelu je vyrazil Dojíždějící Húževka ztratil stabilitu a místo puku skončil v brance sám.
3:43
Vítkovicím se nedaří dostat do útočného pásma, na první pořádnou střelu zatím čekají.
4:39
Domácí ve snaze o rychlou rozehrávku zapsali zakázané uvolnění. Hosté zadarmo získali buly v pásmu.
5:01
Z buly však byl brejk domácích zakončený tečovanou ránou Vodného. Konrád měl i trochu štěstí, protože puk proklouzal kolem pokryté tečky.
5:37
Mikúš vystartoval pro vyhozený puk, vytežil z toho však jen ránu z velkého úhlu, kterou Kantor v pohodě vyrazil ramenem.
6:14
Hra je přerušená, na ledě leží domácí Holec a drží se za obličej. Vypadalo to na zásah pukem.
7:32
Řípa (Olomouc) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Eberle
Stav zápasu Olomouc - Vítkovice 1:0

Řípa se dobře zorientoval před brankou a zblízka vymetl šibenici.
8:08
Vítkovice mohly hned vyrovnat. Burger vystihl špatnou domácí rozehrávku a namazal Zdráhalovi. Konrád ale domácí zachránil.
9:04
Vyloučen hráč Staněk (Olomouc), 2 min. za hrubost
9:04
Vyloučen hráč Olesz (Vítkovice), 2 min. za hrubost
Trochu emocí před domácí brankou. Domácím se nelíbilo osekávání ležícího spoluhráče, který držel ve výstroji puk.
9:04
Vyloučen hráč Jergl (Olomouc), 2 min. za hrubost
Nepochopitelně jdou domácí do oslabení, ačkoliv jediným, kdo se chtěl bít, byl Olesz.
9:13
Klok (Vítkovice) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Balán
Stav zápasu Olomouc - Vítkovice 1:1

Hostům stačilo devět vteřin k využití přesilovky.
11:45
Hosté si zahrají další oslabení. Při signalizované výhodě dlouho drželi puk, ale nebyli schopni se s ním dostat do třetiny.
11:45
Vyloučen hráč Jergl (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
12:04
Vyloučen hráč Klok (Vítkovice), ot 10 min. za nesportovní chování
Kloka stojí průpovídky deset minut na trestné lavici.
13:46
Domácí jsou v plném počtu.
15:47
Hezká akce Holce s Pekrem, druhý jmenovaný si kličkou připravil bekendovou střelu, pozorný Kantor ji ale vyrážečkou vychytal.
16:23
Laš na konci rychlé kombinace domácích, Kantor se na okamžik podíval za sebe, jestli dří puk mezi betony.
18:37
To je nepřesností... Ani jeden tým se nemůže dostat k pořádné střele a snaží se hlavně dostat puk z obranné třetiny.
20:00
Jako první na led vstoupila čtveřice sudích a z tribun se line kolektivní pískot. Diváci nezapomněli na podivné vyloučení dvojice domácích, po které přišlo vyrovnání.
20:00
21:09
Kucsera (Vítkovice) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Kolouch
Stav zápasu Olomouc - Vítkovice 1:2

Druhý gól Vítkovic putuje za domácím brankářem. Branislav Konrád otálel s rozehrávkou za svou brankou a Kucsera snadno poslal puk do prázdné branky.
22:50
Vyloučen hráč Němec (Vítkovice), 2 min. za hákování
23:02
První útok si dobře předal puk a Buc pálil okamžitě na volné místo. Kantor stihl puk perfektně vyrazit.
24:50
Mikúš dvakrát nebezpečně střílel, přesto přesilovka domácím vyrovnání nepřinesla.
26:39
Kucsera nebezpečně střílel, navíc před Konrádem dobře hosté clonili. Olomoucký gólman však puk dobře viděl.
26:56
Vandas švihem pálil z levého kruhu, Konrád vše řeší lapačkou.
29:55
Domácí teď tlačí Vítkovice, výsledkem poslední akce byly dvě střely Holce.
30:16
Olesz v samostatném nájezdu si dobře pokryl puk před Valentou, olomoucký obránce mu vščak přesto zakončení ztížil a puk skončil v Konrádově výstroji.
Domácí stáhly hru na tři lajny, do hry už nezasahuje trojice Pekr, Jergl, Kucharczyk.
32:01
Vyloučen hráč Zdráhal (Vítkovice), 2 min. za hru vysokou holí
Zdráhal chtěl zabránit Hermanovi v zakončení, holí ho však trefil do obličeje.
33:14
Až po minutě přišlo ohrožení vítkovické branky, rána Eberleho však byla spíše k získání pásma. To se povedlo.
35:07
Kucsera pálil ostře od modré, Konrád vyrazil puk do sítě helmou.
36:04
Vyloučen hráč Balán (Vítkovice), 2 min. za podražení
Balán podrazil Staňka celkem zbytečně a okatě ve středním pásmu.
37:50
Holec dorážel těsně před brankou, Kantor vyrazil puk snad betonem.
38:16
Laš v dobré pozici pálil sice ostře, ale těsně mimo. Tlak domácích v závěru druhé třetiny sílí.
40:00
40:00
41:28
Vyloučen hráč Vodný (Olomouc), 2 min. za hákování
42:30
Vítkovice se zatím nedokážou dostat do pásma.
43:10
Kolouchovu střelu Konrád vyrazil, ale puk mu nepozorovaně vypadl vedle betonu. Nejrychleji u něj nakonec byl jeden z jeho spoluhráčů.
44:53
Solidní zmatek měli kohouti ve svém pásmu, puk nakonec skončil v síti. Vhazuje se před Konrádem.
45:05
Buc (Olomouc) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Laš a Herman
Stav zápasu Olomouc - Vítkovice 2:2

Buc, a je tam. Dávid Buc zakončil rychlý brejk švihem přímo do šibenice. Kantorovi navíc těsně před střelou přejel hráč, takže střelu viděl až v síti.
48:02
Domácí vyrovnání nastartovalo, Vítkovice teď mačkají.
49:32
Vyloučen hráč Štich (Vítkovice), 2 min. za podražení
50:03
Laš nahodil do jízdy za beky Bucovi, tomu ale puk těsně před Kantorem přeskočil hokejku.
51:42
Ostrava je v plném počtu.
52:47
Eberle vystihl vyhození a předložil puk Řípovi. Ten byl sice Kantorovi nejblíž, ale neměl rychlost, zvolil tak střelu, která nebylo pro vítkovického gólmana problém.
53:22
Vyloučen hráč Kolouch (Vítkovice), 2 min. za hru vysokou holí
Kolouch fauloval Staňka, který měl problém se zvednout z ledu a odjet na střídačku.
54:41
Po střele Buce dorážel do odryté branky Herman. Jen bůhví proč puk proletěl těsně mimo.
55:32
Vyloučen hráč Štencel (Vítkovice), 2 min. za podražení
A znovu jdou Vítkovice do čtyř. Štencel v souboji u mantinelu podrazil domácího hráče přímo před sudím.
Utkání sleduje 5129 diváků.
57:25
V závěru přesilovky si vyjel před branku Húževka a nadvakrát se mu nepodařilo dostat puk přes ležícího Kantora.
58:56
Mikúš mohl rozhodnout, ale jeho tvrdá střela proletěla těsně mimo.
59:37
Zakázané uvolnění domácích, vhazuje se před Konrádem.
60:00
60:00
60:59
První minuta se odehrála ve středním pásmu. Hlavně neinkasovat, tím se řídí oba týmy.
61:33
Balán vystihl slabý pas Ondruška, nakonec ale domácí dostali puk do rohu a zalehli.
62:48
Laš pálil nebezpečně mezi nohama obránce, Kantor puk jen vyrazil před sebe.
64:19
Žádnou větší šanci jsme neviděli, co ukáže zbývajících 40 vteřin?
65:00
65:00
39:0
Kucsera (Vítkovice) nájezd neproměnil
40:0
Buc (Olomouc) nájezd proměnil
Precizní klička do bekendu, když si předtím rameny poslal Kantora na druhou stranu.
40:0
Kolouch (Vítkovice) nájezd neproměnil
Konrád se vrhl Kolouchovi pod nohy, puk tedy netrefil, ale ten minul i tyč.
40:0
Houdek (Olomouc) nájezd neproměnil
40:0
Olesz (Vítkovice) nájezd proměnil
Klička do bekendu a puk do víka. Je srovnáno.
40:0
Mikúš (Olomouc) nájezd neproměnil
Mikúš zkoušel trefit místo u pravé tyčky. Kantor si to pohlídal. Pokračujeme.
40:0
Buc (Olomouc) nájezd neproměnil
Buc tentokrát mířil na forhend, ale netrefil.
40:0
Balán (Vítkovice) nájezd neproměnil
Balán jen vyprášil Konrádovi lapačku.
41:0
Laš (Olomouc) nájezd proměnil (14 gól v sezóně)
Střela, ani ne moc prudká, mezi betony, prošla až do sítě. Domácí jsou znovu blíže.
41:0
Kucsera netrefil, možná i s přispěním Konráda a domácí získávají druhý bod. Mora poráží Vítkovice poprvé v sezoně.
Nejlepší hráči zápasu: Jakub Herman - David Štich.

15. 2. 2023 17:30Vítkovice–Olomouc 3:1
30. 12. 2022 18:00Olomouc–Vítkovice 2:4
18. 11. 2022 17:00Vítkovice–Olomouc 3:0
2. 10. 2022 17:00Olomouc–Vítkovice 5:4
17. 3. 2022 17:00Vítkovice–Olomouc 3:1
15. 3. 2022 19:00Olomouc–Vítkovice 3:4
14. 3. 2022 18:00Olomouc–Vítkovice 3:2