Příjemný podvečer ze Zlína, kde dnes za stavu 1:1 pokračuje čtvrtfinálové série. Sparta vyhrála první duel 4:3, Zlín pak favorita zaskočil vítězstvím 4:0.
O zápas je obrovský zájem, je vyprodáno, lístky zmizely dnes v poledne během hodiny.
Domácí trenér Rostislav Vlach musel udělat vynucenou změnu, zraněného kapitána Veselé nahradil ve druhé lajně uzdravený Kubiš. Céčko dnes dostal obránce Marušák.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Úlehla (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 7 000

Spartě schází Buchtele, na pravé křídlo elitní lajny se ze čtvrté posunul Dragoun. Poprvé do série zasáhne obránce Barinka.
0:00
0:06
Zápas začal zakázaným uvolněním Sparty.
0:11
A první střelu vyslal Marušák, Pöpperle nemusel zasahovat. Puk po prudké ráně doklouzal po odrazu o mantinel až do třetiny Zlína.
1:12
Fanoušci Sparty už jásali, puk po střele Netíka však otřel jen boční síť.
2:10
Kumstát vyprášil betony Kašíka, který se pak vyznamenal proti Formanovi, jeho pokus zblízka vytěsnil nad horní tyč tělem.
3:16
Chvíle uvolnění po ofsajdu Zlína. Sparta nasadila zběsilé tempo.
4:37
Netík se nedomluvil se Saboličem a Sparta se sama připravila o útočné pásmo.
5:01
Marušák našel před bránou hostů zcela volného Šťastného, ten byl ale tak překvapený, že se zmohl jen na bekhendovou střelu do gólmana.
5:01
Vyloučen hráč Čajkovský (Sparta), 2 min. za hrubost
5:53
Marušák (Zlín) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Čachotský a Vlach
Stav zápasu Zlín - Sparta 1:0

Zlín využívá první přesilovku. Marušák napřáhl od modré a Pöpperle zaregistroval puk až v síti. Dobrou práci odvedl před brankovištěm clonící Okál.
6:07
Vyloučen hráč Horák (Zlín), 2 min. za podražení
Sparta dostává v přesilovce šanci na vyrovnání.
7:11
Přibyl (Sparta) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Čajkovský a Polášek
Stav zápasu Zlín - Sparta 1:1

A také Sparta se prosazuje v přesilovce po střele od modré. Čajkovského ránu tečoval šikovně Přibyl.
9:33
Kudrna se dral k zakončení, zlínští obránci na poslední chvíli puk odpálili.
10:44
Vlach nabral puk ještě před červenou, a tak se po icingu Zlína vrací hra před Kašíka.
12:40
Poláškovu střelu tečoval jeden z domácích obránců těsně vedle Kašíkovy levé tyče. Zlínský brankář pak zlikvidoval Čajkovského ránu od modré.
12:55
Říčka to zkusil hned po vyhraném buly, Pöpperle se nenechal překvapit.
13:54
Netík dostal od mantinelu puk před odkrytou klec Zlín, z úhlu ale minul.
15:30
Vyloučen hráč Čajkovský (Sparta), 2 min. za nedovolené bránění
Rozhodčí to teď pěkně zmastili. Vysokou hokejku v obličeji Maruny neviděli, Čajkovského pak vyloučili za běžný zákrok.
16:25
Vyloučen hráč Eminger (Sparta), 2 min. za hrubost
Nic neřešící faul u střídačky Sparty posílá hosty do tří.
16:41
Marušákovu střelu Pöpperle viděl a jistě ji chytá.
16:59
Říčka měl puk před odkrytou klecí, černá guma mu ale sjela z hole.
17:15
Vyloučen hráč Hamilton (Sparta), 2 min. za podražení
Další trest pro Spartu.
18:24
Zlín hraje přesilovku pěti proti třem staticky a do jejího konce zbývá už jen vteřina.
19:36
Sparta je v pěti, kritické momenty přežila bez úhony. Zlín si nevypracoval byť jedinou pořádnou šanci.
20:00
Po první třetině je stav nerozhodný 1:1, protože Zlín v závěru třetiny promrhal dvě minuty trvající dvojnásobnou přesilovku.
20:00
20:34
Bukarts hledal před bránou Sparty volné spoluhráče, hosté puk odklidlili do bezpečí.
21:22
Holík jel s Okálem na jednoho beka hostů, akci ale pokazili a ke střele se vůbec nedostali.
21:56
Vyloučen hráč Sabolič (Sparta), 2 min. za podražení
21:58
Vyloučen hráč Říčka (Zlín), 2 min. za nedovolené bránění
A síly na ledě se hned po buly vyrovnávají.
22:02
Vyloučen hráč Pech (Sparta), 2 min. za hru vysokou holí
Série vyloučení pokračuje. Hráči stihli tři fauly za šest vteřin!
22:20
Holík (Zlín) vstřelil branku (7. gól v play-off) , asistence Žižka
Stav zápasu Zlín - Sparta 2:1

Holík v roli falešného obránce popojel od modré a střelou těsně nad ledem se trefil přesně k levé tyči.
23:20
Sparta se při hře čtyř proti čtyřem držela minutu v pásmu Zlína, leč bez střeleckého pokusu.
24:01
Vlach se proháčkoval přes dva obránce, blafák zakončil do horní tyče. Diváci se radovali z gólu, sudí si byl ale jistý a video si nebere na pomoc.
24:30
Konečně se hraje v plném počtu hráčů na obou stranách.
25:13
Hamilton vypálil od modré, Kašík vystavil puku stopku semaforem.
26:04
Sparta přidala, její nápor ale utnul útočící hráč v brankovišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
26:59
Vyloučen hráč Pech (Sparta), 2 min. za nesportovní chování
Pech to přehnal s atakováním brankáře a jde za katr.
27:52
Zlín honí puk v přesilovce po mantinelech, Matějíčkova střela z úhlu nemohla Pöpperleho ohrozit.
29:00
Sparta je v pěti. Na konci přesilovky měl šanci třetí útok Zlína, jenže Čachotský puk na brusle nezpracoval.
30:06
Vyloučen hráč Ondráček (Zlín), 2 min. za faul kolenem
První přesilovku hosté využili, co druhou?
31:06
Sparta svírala domácí minutu před Kašíkem, Říčka pak puk došťouchal do středního pásma.
32:00
Spaťané dopravili puk do sítě, rozhodčí jim ale radost kazí pro postavení hráče v brankovišti. Sudí situaci ještě zkontrolují na videu.
32:00
Forman (Sparta) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Kumstát a Mikuš
Stav zápasu Zlín - Sparta 2:2

Gól platí. Rozhodčí se znovu sešli spolu a jeden z nich ukázal po delší poradě na střed plochy. Střelcem je Forman.
32:44
Hosty vyrovnání povzbudilo, před komerční přestávkou dvakrát prověřili Kašíka.
34:00
Sparta má teď hru ve své moci, Zlín se k puku moc nedostane.
34:31
A nyní se připomněli domácí. Bukartsova střela ale postrádala razanci, Pöpperle hru raději přerušil.
35:16
Přibyl (Sparta) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Hlinka a Čajkovský
Stav zápasu Zlín - Sparta 2:3

Tenhle gól jde za obráncem Horákem. U mantinelu chyboval a hosté kontr dvou proti jednomu využili. Skóre otáčí Přibyl.
35:49
Okál mohl hned srovnat, jenže proti jeho prudké raně zasáhl špičkou betonu Pöpperle.
37:29
Vyloučen hráč Matějíček (Zlín), 2 min. za nedovolené bránění
38:00
Sparta se vyhnala z pásma sama, ale bleskově se tam vrátila.
39:30
Až třetí přesilovku Sparta nevyužila.
40:00
Sparta v prostřední třetině inkasovala jako první, výsledek ale obrátila a zaslouženě. Hosté lépe bruslí a častěji kontrolují puk.
Rozhodčí při druhém gólu Sparty fatálně chybovali. Přezkoumání brankovým videorozhodčím postavení v brankovišti podle pravidel nepodléhá.
40:00
41:00
Zlín by rád začal aktivně, ale Sparta se drží před Kašíkem.
41:34
Vyloučen hráč Barinka (Sparta), 2 min. za podražení
42:34
Minuta zlínské přesilovky uplynula bez šance, Sparta rychle přsitupuje k hráčům Zlína.
43:35
...a je po zlínské přesilovce.
45:00
Zlín se snaží vyrovnat, ale nenemá z čeho.
46:00
Zlín dnes často chybuje v obranném pásmu a dává tak šanci soupeři,aby si vytvářel tlak.
47:45
Pöpperle propagační střelu od modré chytá a následuje komerční prodleva.
48:12
Kotvan zamířil do šatny na úpravu výstroje a ve zlínské obraně hrají vedle sebe veteráni Marušák se Žižkou.
49:45
Netík dostal puk před Kašíka, který se proti jeho střele bryskně vrhl a předvedl zákrok večera.
50:56
Vyloučen hráč Čajkovský (Sparta), 2 min. za zdržování hry
Čajkovský je potřetí za katrem, tentokrát za sevření puku.
52:00
Jenže Zlín hraje přesilovku bídně a za minutu nic nevymyslel.
53:00
Zlínské pžesilovky ve třetí části - to je jeden velký zmar. Pöpperle se dostal k puku jen, když ho potřeboval rozehrát.
55:00
Čas plyne a Sparta si pohodlně hlídá těsný náskok.
55:53
Po icingu Zlína se bude vhazovat u Kašíka. Domácí mají zjevně méně sil než hosté.
57:38
Dvě minuty do konce a Zlín se nemůže dostat k tlaku.
58:00
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí části.
58:57
Místo, aby Zlín tlačil, musel Kašík čelit střele Čajkovského od modré. Po ní se vhazuje před domácím gólmanem.