Dobrý páteční podvečer z Olomouce, kde se dnes odehraje utkání 8. kola Tipsport extraligy. Domácí tým se utká s aktuálním mistrem z Liberce.
Půjde o souboj sousedů v tabulce, Mora (3-1-0-3) je s 11 body šestá, Liberec (3-0-1-2) má jen o jeden méně.
V sestavě domácích je nečekané jméno - ve 4. lajně dostává šanci Richard Diviš, který za Olomouc nastoupil naposledy předloni, jinak působí v Jihlavě.

Rozhodčí: Polák (CZE), Mrkva (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 4 211

Na led už nastupují oba celky, hosté byli přece jen o pár vteřin rychlejší, a tak je vítá obligátní pískot. Vzápětí však už dosud poměrně prořídlé tribuny vítají kohouty.
u středového puntíku už netrpělivě krouží zahajovací formace, můžeme začít.
0:00
0:36
První útok Tygrů zamknul domácí před Konráda, vážnější střelu si však nepřipravil.
2:14
první vzrušení před Willem způsobil Juraj Mikúš svou tečí, puk však letěl mimo levou tyč.
4:58
Ostřížek měl rychlost a využil ji k nájezdu ze strany, zkusil zakončit do horní poloviny, ale puk rozvlnil síť jen z vnější strany.
5:23
Vyrůbalík tvrdě pálil od modré přes clonící hráče a Will se štěstím vyrazil puk jen před sebe. Ve skrumáži byli úspěšnější Tygři a poslali ho pryč.
7:12
Knotek dostal puk do jízdy na modrou, krátkou kličkou si udělal prostor na střelu, pokus po ledě ale letěl těsně mimo.
9:01
Houdek poslal nabídku od modré, nikdo z domácích se ale k teči nedostal a Will puk bezpečně viděl.
9:17
Bulíř se pěkně uvolnil, dobruslil si puk a těsně před brankou stihl i vystřelit. Byl však už příliš blízko a nedokázal najít skulinu v Konrádově postoji.
11:57
A znovu Bulíř! Nejprve trefil do masky Konráda, svou střelu si ještě dobruslil a domácí gólman s vypětím jeho druhý pokus kryje.
12:25
Vyloučen hráč Ševc (Liberec), 2 min. za podražení
Ševc řešil dorážející kohouty jen podražením, zabránil tak gólové šanci.
12:59
A velká šance hostů, kteří v oslabení ujížděli ve třech proti jednomu. Střela zbyla na Stránského, Konrád byl připravený.
14:18
Mora si připravila v závěru přesilovky dobré šance, Ostřížek ale neprocedil puk za Willa a Strapáč v dobré pozici minul.
15:21
Jen pár centimetrů chybělo puku, aby se dostal za Konráda po střele Bartoviče. Poskakoval po čáře, než ho vyhodil Jaroměřský pryč.
18:40
Hosty zastavil ofsajd, pak si ještě na modré museli něco vyříkat Mikúš s Vantuchem.
20:00
20:00
21:59
Šimek si sjel od modré na střelu, která se odrazila od spodního oblouku pryč.
22:16
Lakatoš (Liberec) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Vantuch
Stav zápasu Olomouc - Liberec 0:1

Vantuchovu střelu ještě Konrád vyrazil, na Lakatošovu dorážku už byl ale krátký.
22:45
Vyloučen hráč Vitásek (Liberec), 2 min. za hrubost
25:48
Hosté bez větších potíží přestáli oslabení.
27:58
Mikyska tvrdě vypálil z levého kruhu a vytěžil vhazování v útočné třetině, Konrád schoval puk do lapačky.
29:01
Po buly si vzal puk Holec a z úhlu vyzkoušel pozornost Willa.
30:02
Liberecký Šimek si vyjel mezi kruhy a chystal si střelu zápěstím, v rozhodujícím okamžiku mu ale jeden z kohoutů zablokoval hůl. Tygři však zůstávají v pásmu.
32:16
Po delším tichu vzruch před Willem. Postaral se o něj Knotek, který střílel z levého kruhu po ledě.
33:15
Tygři se hnali ve čtyřech proti dvěma a ve výborné pozici těsně minul šibenici Špaček.
35:26
Vyloučen hráč Knotek (Olomouc), 2 min. za krosček
Knotek si v souboji pomohl holí a dává první přesilovku Liberci.
37:31
Domácí jsou v plném počtu a mohou vydechnout, Tygři je totiž pořádně zmáčkli.
38:04
Holec dostal puk do jízdy na červenou a obránci byli daleko, nezvládl ale obrátku a místo nájezdu si ustlal na ledě.
39:07
Vyloučen hráč Bartovič (Liberec), ot 10 min. za nesportovní chování
Necelou minutu před koncem třetiny si nedal pozor na ústa Bartovič.
39:24
Ve stoprocentní šanci pálil Stránský a Konrád zázračně škrtl puk bůhvíčím a vytěsnil ho mimo tyče.
40:00
Po dvou třetinách mají ke třem bodům blíže hosté z Liberce a nutno říct, že po zásluze. Sledujeme oboustranně hodně fyzický hokej plný soubojů. Směrem dopředu jsou ale Tygři daleko nebezpečnější. Mora za celou třetinu neměla velkou šanci a před Willa se jí nedaří dostat.
40:00
41:10
Ordoš se cpal před branku a zakončoval bekendem, puk jen těsně minul vzdálenější tyčku.
Olomoucký trenér Zdeněk Venera zúžil sestavu na tři lajny. Posadil Mataie, Fořta a Diviše. Miroslav Holec se z první posunul do třetí, na jeho místo šel zřejmě Juraj Mikúš.
43:06
Domácí ve velké šanci, jmenovitě David Ostřížek, který se po přihrávce Mikúše ocitl sám s pukem mezi kruhy, Will ale jeho pokus zápěstím s jistotou likviduje.
43:24
Hned po buly pálil od modré Vitásek, Konrád si na ránu po ledě vystačil s holí.
44:42
Vyloučen hráč Lakatoš (Liberec), 2 min. za naražení zezadu
V době, kdy domácí začínají tlačit, dostávají výhodu přesilové hry.
45:53
Sudí přerušil hru a Eberle přesto zakončil, což rozpoutalo potyčku šesti hráčů. Sudí jdou sčítat.
46:12
Atmosféra nám houstne, domácímu publiku se nelíbí posuzování některých výroků sudích.
47:30
Konrád drží naděje domácích, dělovka Mojžíše skončila na jeho vyrážečce.
49:22
Další zákrok si připisuje Will, bylo to však spíše nahození, které jen shodou okolností mířilo na branku. Takhle se domácí vyrovnání nedočkají...
50:52
Defenzíva Liberce je zatím bezchybná.
50:59
Až teď muselo Willovi zatrhnout, když mu nahození Jaroměřského mířilo mezi betony a se štěstím ho nasměroval mimo tyče.
51:27
Vyloučen hráč Mikúš (Olomouc), 2 min. za podražení
Domácí brzdí faul Mikúše, po kterém se ale zbylá čtveřice hráčů v bílých dresech vrhla na sudího, posouzení situace se jim nezdálo.
53:30
Herman na obranné modré zblokoval puk a dostal se díky tomu do nájezdu. Jenže puk se mu zamotal mezi nohy, takže nedokázal pořádně zakončit. Při dorážce Buriana se Will vrhl k tyči s takovou vervou, že posunul branku, což dopálilo fanoušky.
56:09
Mikúš (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Ostřížek a Laš
Stav zápasu Olomouc - Liberec 1:1

Tak přece se domácí dočkali. Laš nahodil před branku na Ostřížka, který puk jen zadovkou posunul na volného Mikúše a ten nemohl prázdnou branku minout.
Dnešní utkání sleduje 4211 diváků, v tom je odhadem asi patnáctka Libereckých.
58:00
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.
59:26
Vitásek pálil zápěstím do skrumáže, Konrád si udržel puk ve výhledu a lapačkou chytá.
59:50
Liberec končí třetinu v tlaku, který deset vteřin před sirénou přerušuje posunutá domácí branka.
60:00
V Olomouci je odehráno šedesát minut, ale zdaleka to není všechno. Dnes se budou body dělit, až prodloužení tři na tři ale rozhodne, v jakém poměru.
60:00
Začalo prodloužení.
60:51
První minutu drželi puk jen Tygři, nakonec je zastavil ofsajd.
61:10
Radivojevič uklouzl na obranné modré a Knotek mohl jet do nájezdu. Byl však faulován a uvidíme trestné střílení.
61:10
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Knotek (Olomouc) neproměnil
Knotek zkusil kličku do forhendu, ale Will bezpečně vyrazil.
61:40
Eberle zlomil hůl, ale domácí zároveň získali puk, takže mohli dostřídat.
62:30
Holec s Ondruškem jeli na jednoho, střelu prvně jmenovaného Will vyráží.
62:44
Vyloučen hráč Šimek (Liberec), 2 min. za podražení
Oddechový čas Liberce.
63:05
Mikúš se rameny zbavil obránce, prudký švih ale zamířil nad.
63:24
Vyloučen hráč Vyrůbalík (Olomouc), 2 min. za podražení
A vyloučení i na druhé straně, Vyrůbalík se snažil zastavit soupeře, ale nebylo to v souladu s pravidly.
64:28
Dnešní utkání má úplně vše. Ševc zasypal Konráda sněhem od bruslí a Houdek po něm hned skočil. Po další potyčce oba zamířili na trestnou, Ševc ještě po cestě hecoval diváky. Což má samozřejmě adekvátní ohlas.
64:28
Vyloučen hráč Houdek (Olomouc), 2 min. za hrubost
64:28
Vyloučen hráč Ševc (Liberec), 2 min. za hrubost
64:28
Vyloučen hráč Radivojevič (Liberec), 2 min. za hrubost
zbylou půlminutu budou hrát domácí ve čtyřech proti třem. Tedy pokud se ještě něco nestane.