Dobrý den z Olomouce, kde v 17 hodin začne utkání mezi místní Morou a Vítkovicemi.
Oba celky v prvním kole prohrály, Olomouc v Chomutově 2:4, Vítkovice doma v prodloužení se Zlínem 1:2.
Zahajovací pětky už jsou na ledě, můžeme začít.

Rozhodčí: Čech (CZE), Hejduk (CZE) - Barvíř (CZE), Hanzlík (CZE)
Počet diváků: 4 674

0:00
0:45
Do první šance si najížděl Dávid Buc, těsně před Bartošákem ale přišel o puk.
2:25
Vyloučen hráč Výtisk (Vítkovice), 2 min. za hákování
3:43
Houdkovu ránu od modré tečoval Knotek, ale odrazila se od spodního oblouku.
4:03
Dlouhý zámek Olomouce zakončil ránou z velkého úhlu Strapáč. Mířil nahoru, Bartošák byl připravený.
4:39
Hosté jsou v plném počtu a s čistým štítem, Olomouc však sehrála hodně povedenou přesilovku, v níž měla několik střel.
4:57
Rychlá akce Sundhera, který nahodil puk před branku, kde ho ještě tečoval Burian.
6:04
Vyloučen hráč Roman (Vítkovice), 2 min. za krosček
Po faulu na Buce mají domácí druhou přesilovku.
7:09
Mora znovu sevřela hosty, ale tentokrát se nedostala k pořádné střele a Vítkovice vyhazují.
8:17
Hosté jsou v plném počtu.
8:57
Vítkovice zahrozily přečíslením a Dujsík raději vyhazuje přes všechny čáry.
9:07
Košíkáři alias muži s košíky v akci. Holec našel Vlacha, který pálil zápěstím, ovšem přímo do středu branky.
10:30
Rastislav Dej vyřešil akci jednoho na jednoho střelou do protipohybu Konráda, puk proletěl nebezpečně blízko tyče.
11:49
Vyloučen hráč Sloboda (Vítkovice), 2 min. za podražení
13:23
Vzruch po odpískání u mantinelu, kde do sebe najeli Sturz se Skladaným. Tentokrát se ale vše řeší bez trestu.
13:49
Vyloučen hráč Baranka (Vítkovice), 2 min. za hákování
14:07
Jergl nahazoval puk před branku, kde po teči cinkl o horní tyč.
14:40
Čtvrtý útok domácích v přesilovce předvedl velice dobré střídání.
15:31
Buc zblízka střílel hned z první, Bartošák se stihl přesunout k tyči a ukrýt puk ve výstroji.
16:06
Vyloučen hráč Galvas (Olomouc), 2 min. za držení protihráče
Šanci přesilové hry mají poprvé i Vítkovice.
17:10
Slušný závar Vítkovic, při kterém byl gólu nejblíže Dej, svou ránu zblízka, ale nedokázal zvednout přes Konrádovy betony.
18:08
V posledních vteřinách přesilovky si ještě hosté připravili nebezpečnou šanci, ránu Slobody z úhlu vyrazil Konrád do ochranné sítě maskou!
19:01
Rychlou kličkou si udělal prostor pro střelu Aleš Jergl, postrádala ale větší razanci.
19:38
Hosté už se viděli ve středním pásmu, nechali ale za sebou puk. Toho využil Jergl, ale střela ze stoje zápěstím od modré nemohla Bartošáka ohrozit.
20:00
V Olomouci je za námi první třetina. Kohouti ji odehráli ve velkém tempu, čímž si vynutili čtyři přesilovky, ke své smůle však ani jednu nedokázali využít. Vítkovice se pořádně nadechly až při své početní výhodě.
20:00
21:10
Lev využil své rychlosti, vjel do třetiny a z pravého kruhu zápěstím vprášil Konrádovi vyrážečku.
22:01
Vyloučen hráč Vlach (Olomouc), 2+2 min. za hru vysokou holí
22:22
Olesz (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Dej a Trška
Stav zápasu Olomouc - Vítkovice 0:1

Hosté bleskově využívají přesilovku, Olesz zblízka zametl puk za ležícího Konráda.
22:56
Domácí se dál brání ve čtyřech, pokračuje druhý dvouminutový trest Vlacha.
24:13
V závěru přesilovky tvrdě pálil Jakub Lev, puk se otřel o vnější síťku.
24:29
Vyloučen hráč Olesz (Vítkovice), 2 min. za hrubost
24:29
Vyloučen hráč Knotek (Olomouc), 2 min. za hrubost
26:38
Vyloučen hráč Kolouch (Vítkovice), 2 min. za hru vysokou holí
Pátá přesilovka se domácím nedaří. Minuta už je pryč a nedostali se ke střele.
27:33
28:35
Hosté jsou v plném počtu, ubránili se v suchém ribanu.
30:43
Teď mohou domácí děkovat Konrádovi. Baranka bleskově pálil u tyče po zpětné přihrávce, olomoucký brankář se stihl přesunout a zakročit.
31:38
Vyloučen hráč Strapáč (Olomouc), 2 min. za držení protihráče
32:17
Herman v oslabení našlápl do brejku, našel ve druhé vlně Laše, ale ten těsně minul. Domácí měli šanci na vyrovnání.
33:15
Vyloučen hráč Knotek (Olomouc), 2+2 min. za hru vysokou holí
A je tu další trest pro domácí. 23 vteřin se budou bránit ve třech a pak další tři a půl minuty.
33:46
Strapáč je na ledě a domácí vyhazují.
36:16
Škůrek vyhodil puk přes celé hřiště, z trestu Knotkovi zbývá minuta.
37:21
Domácí se ubránili dlouhé přesilovce a mohou se ve zbytku třetiny pokusit o vyrovnání.
38:48
Holec našel přes celou šířku ledu Vlacha, střelu zápěstím ale Bartošák srazil do rohu.
40:00
Skončila druhá třetina, v níž jsme v Olomouci viděli jediný gól. Do domácí sítě ho vstřelil zblízka Rostislav Olesz, Vítkovice jsou tak po čtyřiceti minutách blíže třem bodům. Nic však není rozhodnuté, a tak se můžeme těšit na zajímavou třetí třetinu.
40:00
41:06
Kohouti ve snaze o rychlou rozehrávku porušili pravidlo o zakázaném uvolnění.
42:12
Holec (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Jergl a Herman
Stav zápasu Olomouc - Vítkovice 1:1

Při signalizovaném vyloučení hostů se domácí v šesti prosadili, jmenovitě Miroslav Holec, který z mezikruží střelou na lapačku odčaroval Bartošáka.
42:39
Za Vítkovice odpovídá tvrdým příklepem Trška, Konrád s jistotu chytá do lapačky.
43:17
Kurovský (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Stránský a Hrbas
Stav zápasu Olomouc - Vítkovice 1:2

Hosté bleskově odpovídají. Zamkli domácí v pásmu, Bucovi se nepovedlo vyhodit a Hrbasovo nahození od modré tečoval přímo do šibenice Szturc.
43:43
Burian vypíchl na modré puk a řítil se na Bartošáka sám, vsadil na střelu, ale minul pravou šibenici.
43:48
45:38
V oslabení ujel Kucsera, pod tlakem ale nedokázal bekendem zakončit, jak si představoval.
46:09
Vyloučen hráč Škůrek (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
Domácí musí svou snahu o vyrovnání odložit, dvě minuty se teď budou bránit.
48:46
Vyloučen hráč Szturc (Vítkovice), 2 min. za hru vysokou holí
48:54
Kevin Sundher se hned po buly cpal před branku, rozvlnil i síťku, ale jen z boku.
49:27
Lev po akci dvou na jednoho trefil břevno!
50:36
Květoň se řítil na Konráda, který mu skokem pod nohy vypíchl puk.
50:46
Obrovský závar před Bartošákem po Vlachově dělovce těsně mimo. Gólman si vyjel mimo brankoviště, ale domácí nebyli schopní puk do odkryté branky dostat.
50:46
Zápas má teď skvělé tempo se šancemi na obou stranách.
51:32
Vyloučen hráč Ondrušek (Olomouc), 2+10 min. za podražení
Souboj domácího Ondruška se Zdráhalem posoudili sudí jako faul domácího obránce k nevoli nejen publika, ale také samotného hráče, který do sudího strčil, a tak ke dvěma minutám dostal dalších deset.
53:51
Roman (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Tybor
Stav zápasu Olomouc - Vítkovice 1:3

Vteřinu před koncem přesilovky přidávají hosté třetí gól. Vypadalo to, že domácí si mysleli, že puk drží Konrád.
53:51
Stále se nehraje, debaty neberou konce. Domácí trenér Zdeněk Venera je velmi rozčilený a domáhá se vysvětlení od jednoho z hlavních rozhodčího, který ale za ním odmítá jet.
53:51
Vypadá to, že Venera reklamuje, že branka padla v okamžiku, kdy už jeden z hlavních měl zvednutou ruku signalizující přerušení hry.
54:06
Dnešní utkání sleduje 4674 diváků. Na olomoucké poměry průměr.
54:57
Domácí skórovali do prázdné branky, překonaný Bartošák ji však při svém razantním přesunu vyhodil z pantů, takže sudí rozpažují. A domácí, jmenovitě střelec Vlach, mohou vyletět z kůže.
Volá se videorozhodčímu.
Verdikt sudího - branka neplatí, kvůli posunutí. Faktem ovšem je, že Bartošák jí nemohl zabránit.