Dobré úterní odpoledne z Olomouce, kde za pár minut začne utkání Tipsport extraligy mezi místními kohouty a hosty z Karlových Varů.
Jde o dohrávku 27. kola, která se v řádném termínu nemohla odehrát pro poruchu chladícího zařízení.
Pro Olomouc jde o důležitý zápas v boji o místo v předkole play off. Vítězství by ji dalo definitivní jistotu. Nováček z Karlových Varů má také o co hrát, z aktuální čtrnácté pozice bojuje o lepší výchozí postavení s Chomutovem pro play out, z něhož vzejdou dva týmy pro baráž.

Rozhodčí: Hodek (CZE), Úlehla (CZE) - Brejcha (CZE), Jelínek (CZE)
Počet diváků: 3 517

V sestavě kohoutů chybí křídlo první formace Aleš Jergl, který chytil skvělou formu a je největším překvapením Mory v novém roce.
Naopak se vrací Petr Kolouch, který po faulu Zdeňka Okála vynechal pro zlomeninu nosu a otřes mozku 8 zápasů. Zlínský forvard za svůj zákrok dostal trest na dva zápasy, což berte jako drobný příspěvek do diskuze o faulu a trestu pro brněnského Erata.
Zahajovací pětky už jsou připravené ve středovém kruhu, vypadá to, že můžeme začít.
0:00
1:37
Skladaný se pokusil nahodit puku skrz obránce, Rohan ale včas sklepl brusle.
2:00
Škůrkova střela od modré už byla nebezpečnější, hlavně díky přejíždějícím hráčům, brankář Jan Bednář ale spolehlivě chytá.
2:51
Další střelu si po nápadité přihrávce Ostřížka připisuje Petr Kolouch, Bednář ji chytil mezi betony.
3:51
Na opačné straně nahodil od modré Podlipnik a byl z toho docela slušný vzruch před olomouckou brankou, protože puk po cestě dvakrát změnil směr.
5:29
Gorčík poměrně nepochopitelně pustil puk na červené čáře a je z toho zakázané uvolnění hostů.
6:00
Skuhravý u mantinelu pěkně zboural Tomečka.
6:13
Čtvrtá lajna Mory si ale vzala puk zpět a dohrála svou akci až do střely od modré, Bednář ale nepřipustil žádnou dorážku a schoval puk do lapačky.
7:22
Gríger zpoza branky dobře našel na levém kruhu Rohana, tomu ale střela švihem sjela z čepele a brankář Jan Lukáš ji bez problémů srazil do ochranné sítě.
7:42
Mora rozjela brejk tří na dva, který zakončil Strapáč střelou zápěstím, kterou však obránce Petr Šenkeřík zblokoval vysoko nad.
8:12
Vyloučen hráč Švrček (Olomouc), 2 min. za podražení
Švrček u mantinelu podrazil Vlacha a Energie má první přesilovku.
8:37
Plutnarovu dělovku kryl tělem Knotek a vzápětí se karlovarský bek dostal s pukem ze třetiny, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.
9:31
Další tvrdá rána od modré končí na těle olomouckého hráče, Petr Strapáč se po dělovce Podlipnika skácel na led a tak sudí raději po chvilce přerušili hru.
10:10
V okamžiku, kdy do konce trestu Švrčka zbývá pár sekund vypíchl puk Skladaný a resultovala z toho střela Marka Laše přímo na Bednáře.
10:28
Už to vypadalo, že Jan Káňa zasune puk do odkryté branky, ale v poslední chvíli o něj přišel.
11:00
A znovu Jan Káňa v dobré pozici, když se k němu odrazilo Švrčkovo nahození, jenže puk byl tak rychlý, že olomoucký útočník nestihl zareagovat.
11:31
Cinnnk! Nahození Lukáše Kozáka skončilo na tyči olomoucké branky.
12:20
Burian vybojoval puk a nahodil ho před branku, kde výborně tečoval Irgl, trefil však Bednáře.
13:06
Mora udělala chybu v rozehrávce a Balán tvrdým příklepem z mezikruží těsně minul.
14:03
Dezorientovaní domácí vyhazují na zakázané uvolnění, Vary v těchto chvílích dobře narušují jejich rozehrávku.
14:28
Kolouch už už na červené šlapal na plyn, ale předjel puk letící dlouhým obloučkem, takže se vystavil do ofsajdu.
16:20
Irgl hledal před prázdnou rankou Buriana, ale přihrávce chyběl kousek přesnosti.
17:48
David Škůrek se u vlastní branky nechtěl pouštět do větších akcí a přiťukl puk malou domů brankáři Lukášovi.
18:34
Výborná práce druhé lajny Energie, která zamkla domácí v pásmu. střelu Podlipnika nakonec řeší Lukášova lapačka.
19:10
Gríger (K. Vary) vstřelil branku (15. gól v sezóně) , asistence Šenkeřík a Balán
Stav zápasu Olomouc - K. Vary 0:1

Vary jdou do vedení a jen to odráží jejich mírnou převahu v závěru třetiny. Šenkeřík se dobře vyhnul obránci, zavezl puk před branku, kde našel hůl Grígera.
19:40
Laš se pokusil odpovědět, ale nepříliš prudká střela do středu branky neměla šanci na úspěch.
20:00
Je za námi první třetina, ve které padl jediný gól, v poslední minutě se trefil Gríger. Střely na branku: 11:13, střely mimo 3:7.
20:00
20:29
Vyloučen hráč Rachůnek (K. Vary), 2 min. za krosček
Rachůnkovi se nelíbila Škůrkova hra tělem, tak ho počastoval krosčekem a zbytečně oslabuje svůj tým.
21:18
Hosté si při zámku hlídali Irgla, tak puk putoval přes Káňu na Strapáče, jeho střelu bez přípravy ale dokázal Bednář srazit nad.
22:17
Nebezpečné dvě střely Škůrka gólem neskončily, stejně jako teč Knotka, po níž puk těsně přeletěl břevno.
24:21
Tomeček se šikovně otočil kolem branky, ale puk před brankou nikdo nedokázal dorazit.
26:49
Kverka se Stloukalem zkoušeli střídavě zasunout puk k jedné nebo druhé tyči, ale Lukáš se stíhal přesouvat.
28:22
Zakázané uvolnění domácích jen odráží, že si moc neví rady s napadáním a dobrým bruslením Energie.
29:29
Holec nabral rychlost a dostal se i ke střele, ovšem pro Bednáře byla z kategorie lahůdek.
30:00
Přetlačovanou Ondruška s Balánem prohrála branka, která vypadla ze zarážek.
30:43
Burian našel u volené tyčky Strapáče, tomu se ale puk zamotal mezi nohy.
31:48
Dujsík si sjel před branku, ale bekendovou kličkou přehodil i branku.
32:34
Na opačné straně se po nečekaném odrazu dostal do střelecké pozice Tomáš Mikúš, brankář Lukáš nadvakrát puk schoval pod sebe.
32:46
Skuhravý střílel z bezprostřední blízkosti bekendem jen do připraveného Lukáše.
34:09
Energie se dostala do přečíslení dvou na jednoho, přihrávku Vlacha srazil obránce Škůrek jen zpět na karlovarského útočníka a ten zblízka minul odrytou branku.
37:58
Zakázané uvolnění domácích, tedy přechod do útočného pásma se Olomouci dnes moc nedaří, už je to snad podesáté.
39:10
Kolouch zkusil vystřelit, ale puk končí vysoko v ochranné síti.
40:00
Ve druhé třetině jsme neviděli žádnou trefu, nicméně nedá se říci, že by hokej dnes nudil. Oba týmy hodně bruslí a snaží se útočit, žel obrany mají zatím navrch. A když k tomu přičteme jen dva vyloučené, tak se nejde nuznému skóre ani divit.
Střely na branku ve 2. třetině: 16:5, mimo 4:2.
40:00
40:45
Švrček tvrdě vypálil golfem od modré, Bednář je ale zatím pevný jako skála.
41:11
Vyloučen hráč Černý (K. Vary), 2 min. za hákování
Strapáč se napřahoval ke střele, ale kvůli hákování na ni nedošlo.
42:07
Dobře rozehraná přesilovka na volného Škůrka, jeho střela z první ale letěla úplně mimo. A olomoucký obránce jen zoufale zvedl oči k nebi.
43:04
V čase, kdy zbývá z přesilovky už jen sedm vteřin pískají rozhodčí ofsajd domácích.
43:40
Hosté v plném počtu a stále s hubeným vedením.
45:10
Vyloučen hráč Dujsík (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
Dujsík zahrál tělem Gorčíka, jenže puk už měl v tu chvíli za sebou a tak mají šanci hosté navýšit své vedení.
45:50
Gríger s Balánem dobře vyřešili přečíslení dvou na jednoho a Lukáš fantastickým zákrokem udržel kohouty na dostřel.
47:23
Domácí jsou v plném počtu.
49:39
Domácí honili puk po rozích dobrou minutu, ale nedokázali se s ním dostat do střelecké pozice, takže nakonec Energie vyhazuje na zakázané uvolnění a můžeme začít znovu.
49:54
Vyrůbalíkovu střelu zápěstím znovu chytá čarovná Bednářova lapačka.
50:39
Gorčík se chtěl vyhnout Škůrkovi, ale ten se naopak vyhnout nechtěl, takže karlovarský útočník pocítil každý z jeho 111 kilogramů.
51:09
Káňa ujížděl sám na Bednáře a mířil mezi betony, karlovarský gólman s tím ale počítal a včas je zavřel.
51:58
Tomečkovi v dorážce zabránil pád jednoho ze soupeřů v poslední chvíli, publikum se dožaduje faulu, sudí však nechávají pokračovat za plného stavu.
53:20
Balán natlačil Koloucha do brankoviště a sudí posílají hru do středního pásma.
53:46
Bednář, Bednář a zase Bednář. Karlovarský brankář nedovoluje domácím ani dorážky, všechno chytá na první pokus.
54:19
Burian (Olomouc) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Ondrušek
Stav zápasu Olomouc - K. Vary 1:1

Tak je přeci jen vyrovnáno. Burian se snažil před brankou tečovat, ale puk se mu ztratil z dohledu, jakmile ho však našel, zametl ho do sítě.
55:48
Tomeček krásně hledal najíždějícího Knotka, jehož teč těsně minula šibenici.
57:56
Ze třetí třetiny zbývá jen něco málo přes dvě minuty.
59:40
Vlach se krásnou kličkou zbavil Škůrka, v poslední chvíli mu ale puk vypíchl Vyrůbalík.
60:00
Střely na branku ve třetí třetině: 11:3. Celkem: 38:21.
60:00
60:48
Ostřížek si drze najel před branku a vypálil po ledě, Bednář zasáhl špičkou betonu.
61:22
Vyloučen hráč Rachůnek (K. Vary), 2 min. za podražení
Rachůnek podrazil Vyrůbalíka a kohouti budou hrát ve čtyřech proti třem.
Oddechový čas pro Olomouc.
61:47
Irgl vyzkoušel svoji oblíbenou střelu zápěstím z kruhu, Bednář i přes clonu dvou hráčů chytá lapačkou.
62:31
Vary vyhazují a Mora musí začít znovu.
63:45
Vary jsou v plném počtu, do přerušení se bude hrát 4 na 4.
63:55
A to přerušení přichází právě teď po střele Ostřížka.
64:15
Knotek (Olomouc) vstřelil branku (12. gól v sezóně)
Stav zápasu Olomouc - K. Vary 2:1

Knotek vystihl rozehrávku hostů na útočné modré a vyrazil sám na Bednáře. Ten jeho první střelu ještě vykryl, ale na dorážku už nestačil.

14. 3. 2023 17:00Olomouc–K. Vary 3:0
12. 3. 2023 15:30K. Vary–Olomouc 2:3
11. 3. 2023 15:30K. Vary–Olomouc 7:4
9. 3. 2023 18:00Olomouc–K. Vary 4:1
29. 1. 2023 17:00Olomouc–K. Vary 3:4
22. 12. 2022 17:30K. Vary–Olomouc 0:3
15. 11. 2022 17:30K. Vary–Olomouc 3:2
1. 11. 2022 18:00Olomouc–K. Vary 2:0