Po půl roce se dnes v Pardubicích znovu objevují hokejisté Jágrova Kladna. V dubnu zde hráli baráž, tentokráte však již půjde o regulérní extraligový špíl v rámci osmého kola. Začínáme v 18.00!
0:00
0:20
Jágr se hned v úvodu utkání ve středním pásmu natahoval po volném kotouči do jízdy, ale nedosáhl na něj.

Rozhodčí: Pešina (CZE), Obadal (CZE) - Jindra (CZE), Zíka (CZE)
Počet diváků: 9 241

0:36
Na druhé straně byl zase volný prostor před Radoslavem Tyborem, ale ten příliš dlouho otálel se zakončením a nakonec poslal puk úplně mimo.
1:22
Z pravého křídla to přízemní střelou zkoušel Marek Hovorka, ale Denisu Godlovi nemohl nadělat žádné starosti.
2:35
Zakázané uvolnění Kladna.
3:18
Dynamo se v prvních minutách zdržuje na kotouči více než soupeř z Kladna, ale koncovka je nulová.
3:59
Velkou šanci teď však měl na levém křídle Látal, ale jen těsně přestřelil!
4:25
Jágrova střela přes obránce na druhé straně letěla mimo.
5:07
Kusý (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Zdráhal a Poulíček
Stav zápasu Pardubice - Kladno 1:0

Dynamo nejprve spálilo obrovskou šanci z mezikruží, ale kotouč se ještě dostal na modrou ke Zdráhalovi, který našikmo přes pásmo našel Kusého, jenž zametl puk do odkryté brány!
6:06
Úplně sám na Godlu jel Radoslav Tybor, ale kladenského gólmana nepřekonal!
7:17
Probít se dopředu pokoušelo také Kladno, ale zastavil jej ofsajd.
7:17
Během komerční přestávky se v aréně vzpomíná na Karla Gotta. Lidé tleskají ve stoje.
8:46
Brendan O´Donnell nenápadně projel pardubickou obranou a překonal i Jakuba Štěpánka, trefil však pouze tyč!
9:44
Martin Látal se procpal před Godlu, ale ten jeho bekhend vyrazil.
12:31
Látal byl v další šanci když mu kotouč do mezikruží sklepl obránce Zdráhal, ale pardubický útočník nevystřelil ideálně.
13:34
Oscar Eklund se procpal až před Godlu, ale nadvakrát proti němu se svým bekhendem neuspěl.
13:58
Jaromír Jágr poslal krásnou přihrávku spoluhráči přímo před prázdnou bránu, ale vyrovnání překazila na ledě ležící zlomená hokejka, od které se puk odrazil mimo!
14:09
V dalším samostatném úniku byl Radoslav Tybor, ale ani tentokrát neuspěl!
14:48
Vyloučen hráč Hovorka (Pardubice), 2 min. za hákování
Máme tu první vyloučení v dnešním utkání. A přesilovku si zahraje Kladno, protože Marek Hovorka inkasuje dvě minuty za hákování.
15:14
Dynamo vyhazuje.
15:56
Střela Brendona Nashe od modré byla sražena mimo.
17:13
Již za plného počtu se kotouč dostal k Jakubu Strnadovi, jenž stál před poloodkrytou bránou a mohl vyrovnat, ale přestřelil!
19:01
Rozběhla se poslední minuta první třetiny.
20:00
Skončila první třetina, ve které jsme sledovali velmi pohledný hokej. Aktivnější bylo domácí Dynamo a po zásluze vede 1:0, když se v šesté minutě prosadil mladík Denis Kusý.
20:00
20:34
Stach (Kladno) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Jágr
Stav zápasu Pardubice - Kladno 1:1

Parádní vstup Kladna do třetiny a je srovnáno! Jaromír Jágr prošel přes Rhetta Hollanda a předložil puk do druhé vlny Davidu Stachovi, jenž v klidu překonal Štěpánka.
22:16
Od modré pálil Brady Austin, ale kotouč pouze proskákal kolem branky.
23:25
Přihrávku do dobré pozice dostal Radoslav Tybor, ale netrefil branku.
24:38
Látal (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Zdráhal a Harju
Stav zápasu Pardubice - Kladno 2:1

Dynamo si teď v útočném pásmu vytvořilo souvislý tlak a znovu jde do vedení! Zdráhalovu střelu od modré pohotově tečoval Látal a Godla se za kotoučem pouze ohlédl.
25:41
26:51
Kladno zajelo do útočného pásma, ale Štěpánek schovává kotouč do lapačky a přerušuje hru.
27:36
Brendon Nash pálil od modré, ale Štěpánek znovu našel kotouč ve své lapačce.
29:25
Ondřej Matýs si dobře vybruslil do kruhu pro vhazování a prověřil Godlu kvalitní střelou, ale kladenský brankář se nenechal rozhodit.
30:03
Na konci souhry první pardubické formace byl Robert Kousal, ale jeho střela letěla mimo.
31:11
Poulíček (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Kusý a Kloz
Stav zápasu Pardubice - Kladno 3:1

Denis Kusý našel dobrou přihrávkou na pravém křídle postaveného Patrika Poulíčka, a ten zápěstím propálil kladenského Gólmana! 3:1 pro Pardubice.
31:39
Kousal se natahoval po puku těsně před brankou, ale nezasáhl jej!
32:01
Vyloučen hráč Smetana (Kladno), 2 min. za nedovolené bránění
První přesilová hra také pro Dynamo. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Ondřej Smetana.
32:28
Kladenskému Patriku Machačovi se teď povedlo kotouč vyvézt až za Štěpánka.
32:37
Hned z protiútoku se však nádherně uvolnil Denis Kusý a předložil puk do jízdy Patriku Poulíčkovi, ten ale šanci na druhý gól odmítl.
33:11
Nejprve to zkoušel z křídla Kousal a po něm i Tybor, ale ani jeden z pardubických hráčů neuspěl.
33:44
Hovorka příklepem z levého křídla rozvlnil pouze boční síť.
33:56
Jeden z kladenských útočníků byl teď úplně, ale úplně sám před Štěpánkem! V klidu si zastavil a rozmýšlel, kam to dá, pardubický brankář však vytáhl parádní zákrok!
33:56
Trest týmu (Pardubice), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
A Dynamo jde záhy do čtyř pro příliš mnoho hráčů na ledě. Dvě minuty odsedí Martin Látal.
35:06
Matěj Blümel dostával přihrávku do jízdy, šel by sám na branku, ale nedosáhl na kotouč!
35:46
V mezikruží nebezpečně tečoval puk Ladislav Zikmund a Štěpánek skákající kus gumy zahlédl na poslední chvíli!
36:24
Vyloučen hráč Hajný (Kladno), 2 min. za držení hole
Bude se hrát čtyři na čtyři. Jakub Hajný dostává dvě minuty za držení hole...
36:24
Vyloučen hráč Látal (Pardubice), 2 min. za hrubost
...A Martin Látal z Pardubic za hrubost. Oba hráči pak na sebe ještě pokřikovali skrz box časoměřičů.
37:37
Z levého křídla se před Štěpánka prodral Jakub Strnad, ale domácího gólmana nepřekonal.
37:51
Vyloučen hráč Harju (Pardubice), 2 min. za podražení
Další vyloučení na pardubické straně. Johan Harju dostává dvě minuty za podrážení.
38:01
Ostrá střela Bradyho Austina od modré letěla mimo.
38:16
Jágr (Kladno) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Austin a Zikmund
Stav zápasu Pardubice - Kladno 3:2

Teď už je to ovšem gól! Kladno přesilovou hru využilo, neprosadil se nikdo jiný než Jaromír Jágr, jenž se do puku opřel zápěstím na pravém kruhu pro vhazování a propálil Štěpánka.
38:24
Oba týmy jsou kompletní.
39:46
V závěru třetiny ještě typickým způsobem v rohu hřiště operoval Jágr a snažil se vytvořit šanci pro spoluhráče, nakonec to však bylo bez ohrožení pardubické klece.
39:59
Vyloučen hráč Redlich (Kladno), 2 min. za podražení
Do třetí třetiny půjde Dynamo s přesilovkou. Vteřinu před vypršením času totiž dvě minuty za podrážení inkasuje Tomáš Redlich.
40:00
Skončila druhá část hry, po které jsou Pardubice stále ve vedení, ovšem již 3:2. Za domácí skórovali Látal s Poulíčkem, za Kladno pak Stach a Jágr.
40:00
41:36
Dynamu zbývá z přesilovky necelá půlminuta a ještě nic nepředvedlo.
42:00
Rytíři jsou kompletní.
43:21
Domácí drží útočné pásmo, ale opět jim drhne finální fáze.
43:48
U puku je teď Kladno a Nashovo nahození od modré bylo tečováno jen těsně mimo!
44:31
46:06
Středočeši teď zamkli Dynamo v jeho obranném pásmu. Naštěstí pro Dynamo je však přerušená hra a následuje komerční přestávka.
46:11
Vyloučen hráč Zikmund (Kladno), 2 min. za hrubost
Ještě před vhazováním ale dochází k dalšímu vyloučení na obou stranách. Ladislav Zikmund za Kladno dostává dvě minuty za hrubost...
46:11
Vyloučen hráč Poulíček (Pardubice), 2 min. za hrubost
...A stejně tak Patrik Poulíček z Dynama.
46:37
Dopředu spěchal Radoslav Tybor, ale zastavil jej ofsajd.
47:06
Vyloučen hráč Jágr (Kladno), 2 min. za sekání
Přesilovku si nakonec ale zahraje Dynamo. Na dvě minuty za sekání odjíždí na trestnou lavici Jaromír Jágr.
47:34
Jeden z kladenských hráčů byl bez hokejky, takže Dynamo hrálo 4 na 2, ale byla z toho pouze jedna střela, kterou Godla pokryl.
48:04
Kusý mířil z levé strany na lapačku, ale puk neprošel.
48:20
Robert Kousal trefuje tyč!
48:45
Dynamo pokračuje v přesilovce a v útočném pásmu je velmi aktivní.
49:05
Mikušův příklep Godla v klidu kryje.
50:14
Pardubice v dalším útoku zastavil ofsajd.
51:22
Vyloučen hráč Bláha (Kladno), 2 min. za držení protihráče
Východočeši si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za držení protihráče inkasuje Štěpán Bláha.
51:55
Tři ostré střely v krátkém časovém sledu letěly teď od modré čáry na Denise Godlu, ale kladenský brankář všechny zneškodnil.
52:38
Pardubice se téměř celou přesilovku drží v útočném pásmu, ale čtvrtý gól nepřichází.
53:18
Kladno se osvobozuje a brzy bude kompletní.
53:48
Godla teď několik vteřin ležel na brankovišti a byl zcela bezradný, trojce domácích však nedokázala puk dotlačit do branky! Veliká šance pro domácí...
54:05
Mohlo platit nedáš - dostaneš, ale Jakub Štěpánek v tlačenici na svém brankovišti předvedl dobrý zákrok lapačkou!
54:17
Po vhazování v obranném pásmu Dynamo vyhazuje na zakázané uvolnění.
54:59
Vyloučen hráč Zikmund (Kladno), 2 min. za podražení
Pardubice si pět minut před koncem vyzkouší další přesilovku. Dvě minuty za podrážení pro Ladislava Zikmunda.
55:15
Špatná přihrávka a domácí jsou venku z pásma.
55:29
V oslabení se na Štěpánka rozjel Tomáš Kaut, ale přes obránce netrefil branku.
56:09
Z první tvrdě pálil Hovorka, ale pouze doprostřed, což Godla dobře viděl.
56:59
Kladno je v pěti.
57:37
Jágr si sjížděl pro puk do mezikruží, ale nezpracoval.
58:04
Zikmund sám před Štěpánkem netrefil!
58:36
Kladno teď hodně tlačí svého soupeře... Pardubice se vůbec nemůžou dostat na kotouč.
58:51
Až teď Štěpánek přerušuje hru a dává svým spoluhráčům odpočinout.
58:51
Kladno si bere oddechový čas a bude to zkoušet v šesti hráčích.
59:27
Mandát, respektive Tybor mohl rozhodnout, když dostal přihrávku od spoluhráče, ale puk zablokoval jediný obránce Kladna!
Závěrečný velký tlak Kladna nakonec Dynamo s vypětím všech sil ustálo a získává dnes večer tři body za výhru 3:2. Příjemný vstup do nového týdne vám z Pardubic přeje Marek Votke.

24. 2. 2023 18:00Pardubice–Kladno ?:?
22. 1. 2023 17:00Pardubice–Kladno 4:2
18. 1. 2023 18:00Kladno–Pardubice 1:4
23. 10. 2022 17:00Pardubice–Kladno 6:2
16. 9. 2022 18:00Kladno–Pardubice 4:5
25. 2. 2022 18:00Kladno–Pardubice 3:1
14. 1. 2022 18:00Pardubice–Kladno 4:3
10. 12. 2021 17:00Kladno–Pardubice 4:5