Letošní třetí utkání mezi Dynamem a Karlovými Vary začíná v 18 hodin. V dosavadních dvou případech se pokaždé radovali Západočeši, ve druhém kole zvítězili nad Pardubicemi 5:2, v patnáctém pak 8:0.
0:00
0:28
Rachůnek (K. Vary) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Gríger a Stříteský
Stav zápasu Pardubice - K. Vary 0:1

První karlovarská akce znamená vedení hostů 1:0! Pardubickou obranou jako nůž máslem projel Tomáš Rachůnek a forhendovým blafákem překonal Kacetla.

Rozhodčí: Lacina (CZE), Svoboda (CZE) - Kajínek (CZE), Rampír (CZE)
Počet diváků: 6 504

0:55
Mezi kruhy se ke střele dostal Roman Vlach, ale Novotný si ji v klidu pohlídal.
2:16
Kotouč na teč posílal od modré čáry před Novotného Oscar Eklund, ale prolétl pouze do rohu hřiště.
3:03
Tomáš Mikúš hledal před brankou Vojtěcha Poláka, tomu ale puk přeskočil hokejku.
4:01
Dynamo jelo tři na dva, ale domácí útočník během snahy o přihrávku podklouzl a je po akci.
4:53
Vyloučen hráč Beran (Pardubice), 2 min. za krosček
Dynamo se bude dvě minuty bránit ve třech. Nejprve fauloval Matěj Beran, jenž dostává dvě minuty za krosček...
4:53
Vyloučen hráč Eklund (Pardubice), 2 min. za hákování
...A v signalizované výhodě si dvě minuty za hákování vysloužil i Oscar Eklund.
6:03
Karlovy Vary trefují tyčku! A před tím si dva dobré zákroky připsal také gólman Kacetl.
6:54
Polák (K. Vary) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Eminger
Stav zápasu Pardubice - K. Vary 0:2

Kacetl během oslabení předvedl opravdu dost slušných zákroků, ale Vary jdou s koncem trestů přece jen do vedení 2:0. Po křižné přihrávce od Emingera se přesnou ranou prosazuje Vojtěch Polák.
7:22
Tak to je skutečně hrozivý úvod pro Dynamo. Následuje komerční přestávka.
7:40
Zpoza brány dostal přihrávku Johan Harju, ale netrefil.
7:56
Vyloučen hráč Stříteský (K. Vary), 2 min. za držení protihráče
Přesilová hra také pro Pardubice. Dvě minuty za držení dostává Matěj Stříteský.
9:18
Tvrdá rána Zdráhala byla zblokována.
9:25
A další končí v lapačce Novotného.
9:41
Jinak se ale domácí moc k ničemu nedostávají, Vary naopak vyhazují kotouč.
10:25
Voráčkovu střelu někdo před Novotným tečoval, ale puk pouze zpomalil a hostující gólman jej v pohodě sbírá do lapačky.
11:23
Útok domácích byl moc rychlý a je z toho ofsajd.
12:48
Od modré nahazoval puk Dominik Graňák, ale Kacetl kryje. Následuje další komerční přestávka.
13:08
Vyloučen hráč Rachůnek (K. Vary), 2 min. za krosček
Dynamo si zahraje další přesilovku. Rachůnek dostává dvě minuty za krosček.
14:02
V dobrých pozicích byli Mandát a po něm Kusý, ale ani jeden neuspěl.
14:16
Do úniku dvou na jednoho se naopak v oslabení dostaly Vary, ale Kacetl s obráncem a vypětím všech sil udrželi puk před čárou.
18:08
Prudká Emingerova rána letí mimo.
19:07
Mandát se před Novotným pokoušel tečovat nabídku od modré čáry, ale puk nakonec letěl úplně někam jinam.
20:00
Skončila první třetina, která se domácím vůbec nepovedla. Už po osmadvaceti vteřinách prohrávali 0:1 a Vary posléze přidaly i druhý gól, když vytěžily tlak z dvouminutové přesilovky pět na tři.
20:00
21:07
Polák (K. Vary) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Flek
Stav zápasu Pardubice - K. Vary 0:3

Druhá třetina a druhý tragický vstup v podání domácích hokejistů. Před brankou Dynama se uvolnil Vojtěch Polák a přes beka se trefil přesně do šibenice.
21:07
Střídání Střídání brankářů domácích. Z branky odešel Ondřej Kacetl, nahradil ho Pavel Kantor
22:43
Vary jsou v laufu a patří jim útočné pásmo.
22:56
Tentokrát však Pavel Kantor sbírá do lapačky střelu od modré čáry.
23:13
Tybor (Pardubice) vstřelil branku (13. gól v sezóně) , asistence Mandát
Stav zápasu Pardubice - K. Vary 1:3

Ojedinělá akce domácích končí gólem a znovu je to o dvě branky. Obránce nejprve svou střelou trefil Jan Mandát, ale odražený kotouč se dostal k Radoslavu Tyborovi, který jej uklidil do sítě.
23:47
Mikuš (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Poulíček a Látal
Stav zápasu Pardubice - K. Vary 2:3

Tak pozor, mohlo by to by to být ještě zajímavé! Hned z dalšího útoku Dynamo dává kontaktní gól, když zpětnou přihrávku Poulíčka poslal do branky Juraj Mikuš!
24:41
Johan Harju teď zastavil stoprocentní šanci Karlových Varů! Na puk totiž přímo před Kantorem číhal volný útočník, ale švédský mistr světa jej zastavil.
24:59
A rázem jsou aktivnější domácí. Další střelu zkoušel Tybor, ale Novotný vyráží.
25:11
Zakázané uvolnění Varů.
25:52
Z rohu hřiště dostal přihrávku přímo před Novotného Martin Látal, ale trefil pouze hostujícího gólmana!
27:31
Tybor dobře udržel útočné pásmo a hledal Kousla, ten však nedosáhl na puk.
28:08
Polákovu střelu a následně i dorážku vyráží Pavel Kantor.
28:46
Svou vlastní střelu dorážel také Martin Látal a kotouč letěl jen těsně kolem tyče!
29:48
Kindlovu i Voráčkovu střelu vyráží Novotný.
32:22
Machala (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Poulíček
Stav zápasu Pardubice - K. Vary 3:3

A máme vyrovnáno! Filip Novotný vyrobil za vlastní brankou velkou chybu, puk získal Patrik Poulíček a posunul jej před prázdnou branku na Ondřeje Machalu, pro kterého nebyl problém zakončit.
32:27
Začínáme tedy od začátku.
34:46
Mandát (Pardubice) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Zdráhal
Stav zápasu Pardubice - K. Vary 4:3

Dynamo se po velkolepém obratu pět minut před koncem druhé třetiny dostává do vedení! Jan Zdráhal sice při své střele od modré zlomil hůl, ale i tak kotouč dokázal tečovat Jan Mandát a končí v síti.
34:46
Střídání Střídání brankářů hostů. Z branky odešel Filip Novotný, nahradil ho Jan Bednář
35:40
Další nebezpečná teč domácích, tu má ovšem v moci nový gólman v karlovarské brance Jan Bednář.
36:08
Tybor byl před Bednářem úplně sám a měl dlouhé vteřiny na zakončení, nakonec však vůbec netrefil branku!
36:58
Vyloučen hráč Graňák (K. Vary), 2 min. za hákování
Dynamo si teď zahraje přesilovku. Dominik Graňák dostává dvě minuty za hákování.
37:17
Hra je ale přerušena a hodně zle to vypadá s útočníkem domácích Ondřejem Machalou, který dostal sekeru před kralovarskou brankou a vůbec nebyl schopný odjet na střídačku po svých. Nehýbe nohama a museli mu pomáhat spoluhráči...
37:27
Za velkého protestu tribun se však nevylučuje, hra pokračuje.
38:45
Kotouč poskakoval po útočném pásmu a několik domácích hráčů se jej snažilo zasáhnout, nakonec jej sbírá Bednář.
40:00
Hned ve druhé minutě prostřední části sice Vary vstřelily gól na 3:0, nicméně Dynamo pak předvedlo něco na vlastní poměry málo vídaného. Tybor, Mikuš, Machala a Mandát dokázali během deseti minut utkání otočit a poslat svůj tým do vedení!
Stinnou stránkou druhé třetiny bylo pouze na pohled ošklivě vypadající zranění předposledního jmenovaného.
40:00
40:01
Do poslední třetiny nenastupuje ani domácí Robert Kousal.
40:21
Kusý (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Kolář
Stav zápasu Pardubice - K. Vary 5:3

Místo něj však místo v první formaci zaujal Denis Kusý, který právě teď z vrcholku kruhu pověsil puk přímo za Bednáře. 5:3 pro Dynamo!
40:42
Bednář teď kryje Vlachovu střelu z pravého křídla.
41:13
Špičkou lapačky teď Kantor vyrazil velmi prudkou střelu Adama Rašky!
41:38
Dynamo ujelo dva na jednoho, ale nepovedla se finální přihrávka.
42:58
Eklund z první vysoko přestřelil. Dynamo teď vůbec nepouští Vary ven z pásma.
43:22
Až teď si Pavel Kantor sáhl na kotouč, když zastavil karlovarské nahození.
43:47
Zakázané uvolnění domácích.
44:08
Po vhazování v útočném pásmu Dynama to z otočky zkoušel Denis Kindl, ale Bednář dobře zasáhl.
45:09
Matěj Beran teď možná sám sebe překvapil, když obehrál posledního beka Varů a najednou stál sám před Bednářem, ale nezakončil ideálně.
46:46
Sám před Kantorem byl také Vojtěch Polák, ale netrefil branku!
47:33
Raška mohl dorážet do prázdné branky, puk mu ovšem přeskočil hokejku!
48:45
Domácí ujeli dva na jednoho, měli spoustu času, ale Bednář nájezd pokryl, stejně jako chvíli nato Kusého střelu z mezikruží!
49:31
Přihrávku na teč dostal před Kantora Flek, ale netrefil branku.
51:01
Raška (K. Vary) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Mikúš
Stav zápasu Pardubice - K. Vary 5:4

Vyhráno však Dynamo ještě nemá! Kontaktní gól totiž střílí i Vary, když v pádu prostrčil Tomáš Mikúš puk před Kantora na Adama Rašku, a ten zakončil přesně!
51:40
53:05
Přihrávku na levé křídlo dostal Johan Harju, ale přestřelil.
53:59
Domácí Kindl už se nadechoval na samostatný únik, ale Tomáš Mikúš se položil do přihrávky a zabránil velké šanci domácích!
55:54
Čtyři minuty před koncem utkání se hra trochu rozkouskovala a tempo je pomalejší.
58:09
Rozběhly se poslední dvě minuty třetí třetiny, Bednář odjíždí z branky!
58:24
Rachůnek (K. Vary) vstřelil branku (12. gól v sezóně) , asistence Flek a Šenkeřík
Stav zápasu Pardubice - K. Vary 5:5

A hosté power play okamžitě využívají, je opět vyrovnáno! V útočném pásmu dobře číhal Tomáš Rachůnek a dorazil puk za Kantora.
58:57
Zdráhalovu raketu jen tak tak vytahuje Bednář!
59:48
Gríger dostal přihrávku přímo před branku, ale minul!
60:00
Vary dokázaly minutu a půl před koncem základní hrací doby vyrovnat a budeme tak sledovat prodloužení.
60:00
60:15
Beránek (K. Vary) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Šenkeřík a Stříteský
Stav zápasu Pardubice - K. Vary 5:6

Po patnácti vteřinách prodloužení končí! Karlovarský útočník Ondřej Beránek se dostal do samostatného úniku a trefil se Kantorovi přesně mezi betony.
Utkání tak končí, bonusový druhý bod si odveze Energie. Ta však dnes dokázala během deseti minut ve druhé třetině ztratit třígólové vedení. V poslední třetině ale nakonec Vary vyrovnaly dvěma góly na 5:5 a v prodloužení rozhodl Ondřej Beránek.
Z Pardubic vám pěkný víkend a hlavně veselé Vánoce přeje Marek Votke.

19. 2. 2023 15:30K. Vary–Pardubice 0:5
6. 1. 2023 18:00Pardubice–K. Vary 7:4
25. 11. 2022 17:30K. Vary–Pardubice 1:3
9. 10. 2022 18:00Pardubice–K. Vary 2:4
14. 3. 2022 19:00K. Vary–Pardubice 2:3
12. 3. 2022 19:00Pardubice–K. Vary 4:2
11. 3. 2022 18:00Pardubice–K. Vary 3:2
20. 2. 2022 15:00K. Vary–Pardubice 5:4