Vítejte u dnešního utkání 49. kola Tipsport extraligy. Poslední duel dnešního programu nepřinese nic jiného, než souboj lídra tabulky s nejbližším pronásledovatelem. Vedoucí oceláři z Třince přicestovali do Prahy vyzvat druhou Spartu.
Čtyři utkání před koncem základní části Třinec shlíží na zbytek tabulky z nejvyšší pozice. V dosavadních 48 zápasech připsali 103 bodů. Druhá Sparta ztrácí čtyři body. Oceláři si mohou vytvořit rozhodující náskok v boji o Prezidentský pohár, ale Sparta bude jistě chtít závěr sezony zdramatizovat.
S koncem sezony finišují také souboje o individuální trofeje. V dresu Třince se představí nejlepší střelec dosavadního průběhu Matěj Stránský. O vítěze kanadského bodování bojuje Martin Růžička, jenž se o vedení dělí s brněnským Muellerem.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Hodek (CZE), Hejduk (CZE) - Ondráček (CZE), Špůr (CZE)

0:00
Utkání začalo.
0:16
Martin Růžička rozjel první útok, za středního pásma nahodil puk, který si ale domácí obrana v klidu sebrala.
1:27
Rodewald zavezl puk do útočného pásma, kde hosté chvilku drželi puk u mantinelu. Rodewald poté chtěl dát hře hloubku a vyslal žabku na modrou. Puk však přeskočil hůl i obránci a hosté musí vyklidit pásmo.
2:41
Roman se v útočném pásmu marně natahoval po přihrávce před bránu. Salák mohl zůstat v klidu.
3:27
Řepík ve vlastním pásmu vystihl přihrávku a spolu se spoluhráči se vydal do přečíslení 3 na 2. To však nemělo dlouhého trvání, neboť Dvořák poslal svou přihrávku na třinecké hole.
4:29
Marcinko se po neúspěšném nahození rozhodl k nepříjemné střele, kterou musel Salák nadvakrát likvidovat. Rodewald jej lehce klepl do výstroje, což se pochpitelně nelíbí domácím. Sudí uklidňují situaci.
5:28
Dravecký neudržel puk v útočném pásmu, u mantinelu byl zdvojen a odzbrojen. Sparta se ovšem nepřesnou rozehrávkou sama připravila o kotouč.
6:12
Přečíslení 3 na 2 se po chvíli změnilo na 4 na 3. Sukel nabil proti holi Tomášovi Dvořákovi, který vyslal směrem ke Štěpánkovi pořádnou jedovku. Hostující brankař si připisuje první vážnější zákrok, následuje komerční brejk.
6:19
O hůl Rouska se puk odrazil do ochranné sítě. Rozhodčí vykazují hru do neutrální zóny.
6:45
Marcinko od pravého mantinelu našel Rodewalda, který si nenápadně vyjel zpoza brány před Saláka. Po převzetí přihrávky byl ale zády k bráně a navíc jeho otočku do bekhendu Salák přečetl.
8:18
Růžička hledal sjíždějícího spoluhráče před bránu, ale domácí obrana byla pozorná. Do brejku se tak mohl vydat Kudrna, jenž si vylámal zuby na Štěpánkovi.
9:25
Dravecký sice nahodil puk do pásma, ale tam se nacházel jeden z jeho spoluhráčů. Hosté nemohou do pásma.
11:27
Řepík (Sparta) vstřelil branku (25. gól v sezóně) , asistence Horák
Stav zápasu Sparta - Třinec 1:0

Poláškova střela od levého mantinelu byla zblokována, ale obránce Sparty poté zavezl puk za bránu, kde jej Horák poslal mezi kruhy. Číhající Řepík trefil neomylně do pravého víka.
11:27
Sparta jakoby se nikam nehnala, Jurčina dlouho držel puk ve vlastním pásmu a příliš se mu nechtělo vpřed. Tak nastřelil puk na Pechovu hůl, která jej vychýlila mimo hřiště.
11:44
Ofsajd Sparty zavinil první šťouchanou. Němeček si něco vysvětloval s Kundrátkem.
12:35
Němeček vyvezl puk do útočného pásma, kde byl osamocen a nezbylo mu než nahodit puk směr brána. Pro Štěpánka žádný problém.
13:32
Řepík využil zaváhání v Třinecké rozehrávce a hnal se vpřed. Počkal si na Košťálka, který vyprášil výstroj Štěpánka.
14:50
Kovařčík (Třinec) vstřelil branku (12. gól v sezóně) , asistence Chmielewski a Gernát
Stav zápasu Sparta - Třinec 1:1

Chmielewski velmi dobře udržel puk i s Tomáškem na zádech a předložil puk Kovařčíkovi. Jeho rána z pokleku se zastavila až o síť.
15:38
Dravecký měl dlouhé střídání, tak pouze přejel půlku, nahodil puk a zavelel k nástupu další lajny.
16:23
Zikmund zřejmě na slepo poslal zpoza brány puk do brankoviště, kde si jej našel Sukel, ten ale nedokázal prostřelit skupinu těl.
17:26
Růžička jednoduchou přihrávkou vyslal do šance Vránu, který se z pravé strany natlačil před Saláka. Když už to vypadalo, že Vrána zakončí do prázdné brány, kde se vzal, tu se vzal pravý beton domácího brankaře.
17:36
Štěpánek šel z brány proti dlouhé přihrávce Sparty, ale od jeho hole puk doputoval ke Kudrnovi. Za hostujícího brankaře zaskočil v brankovišti Musil.
18:53
Vyloučen hráč Kurovský (Třinec), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
19:55
Sobotka (Sparta) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Řepík a Horák
Stav zápasu Sparta - Třinec 2:1

Pět vteřin před koncem třetiny jde Sparta do vedení. Úplně osamocený Sobotka před bránou převzal přihrávku z rohu a prostřelil Štěpánka
20:00
Skončila první třetina.
20:00
Začala druhá třetina.
20:28
Stránského střela od modré sice neohrozila bránu Alexandra Saláka, ale vyrazila hokejku z ruk Lukáše Rouska.
21:10
Třinec drží puk v útočném pásmu, ale dlouho bez střely. Nakonec se hostům podařilo dostat puk na modrou, kde páli Freibergs. Puk se zastavil v klubku těl před Salákem.
21:34
Kundrátek (Třinec) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Kovařčík a Kovařčík
Stav zápasu Sparta - Třinec 2:2

Třinec se dál držel v útočném pásmu a od modré to zkusil tentokrát Kundrátek. Salák toho příliš neviděl a puk prolétl kolem jeho levého ramena do sítě.
22:42
Forman ve výhodě vedl přečíslení dva na jednoho. Vzal to na sebe, což se ukázalo jako špatné řešení.
22:42
Vyloučen hráč Stránský (Třinec), 2 min. za podražení
22:52
Na úvod oslabení Třinec vyhazuje puk s Salákovi.
23:35
Koštálkova rána od modré prosvištěla mimo a hosté vyváží puk daleko od Štěpánka.
24:03
Dvojice Kurovský - Dravecký se v oslabení vydala útočit. Dravecký prokázal, že je hoden svého jména, když se dral do brankoviště za přihrávkou svého spoluhráče. Salák si připsal další zákrok.
24:59
Sukeľ (Sparta) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Polášek a Říčka
Stav zápasu Sparta - Třinec 3:2

Sukel převzal přihrávku na modré, vydal se vpřed po levém mantinelu a natáhl ke krásné střele, na kterou byl Štěpánek krátký. Hokej umí být velmi jednoduchý.
26:22
Rousek se v rychlosti snažil natlačit před bránu, dobře se však vrátil Freibergs.
27:40
Třinec byl v obraně nejistý, což vyústilo v chybu. Puk se odrazil na hůl Buchteleho, který bekhendem otestoval pozornost Štěpánka.
29:24
Rozhodčí nyní pomohl Spartě, samozřejmě omylem. Nicméně od něj se puk odrazil na sparťanské hole v útočném pásmu.
30:32
Tomášek vedl přečíslení 3 na 2. Přehrál puk na levou stranu Kudrnovi, jenž už byl ve střelecké pozici. Štěpánkovi jeho střela vypadla, ale napodruhé skryl puk pod lapačku.
31:16
Dravecký ve vlastním pásmu bojoval o kotouč, ale vše přerušil čárový rozhodčí, sparťané byli v ofsajdu.
31:30
Jeden ze sparťanů při bránění ztratil hůl, čehož třinečtí využili. Gernát pálil od modré čáry a Salák byl dle pohybu velmi rád, že puk zamířil mimo.
32:45
Rodewald měl slušnou rychlost, tak se zkusil natlačit z levé strany do brankoviště. Kalina jej tam ale nepustil, navíc třineckému křídlu utekl puk do rohu.
33:10
Kurovský poslal puk do brankoviště, kde byl velmi aktivní Marcinko. Po příjezdu dalších hráčů vznikla nepřehledná mela, která vyústila posunutím brány. Rozhodčí ještě zkoumají, zda kotouč nepřekročil brankovou čáru.
23:10
Po dlouhé komunikaci s kolegou u videa rozhodčí dospěli k názoru, že puk nepřekročil brakovou čáru.
33:42
Dvořák je velmi silný na puku. V útočném pásmu odrazil několik hráčů, objel soupeřovu branku a dostal se až k zakončení. Puk vyletěl mimo plochu, bude se vhazovat před Štěpánkem.
34:28
Němeček si vyjel od modré do střelecké pozice. Štěpánek nepředvedl nejjistější zákrok, ale podařilo se mu odrazit kotouč mimo.
34:53
Vyloučen hráč Zikmund (Sparta), 2 min. za podražení
35:30
Hosté drží puk v útočném pásmu, ale zatím vždy v poslední chvíli sparťané vloží hůl do klíčové přihrávky.
35:52
Hrňa dostal puk před bránu, ale ještě si kotouč chtěl zpracovat a prováhal tak ideální příležitost.
36:53
Přesilovka Třince je u konce.
37:23
Ze souboje ve středním pásmu se puk odrazil k nohám domácího kouče Miroslava Hořavy.
38:14
Rodewald dostal puk do velké šance, když byl sám před Salákem. Ještě chtěl vylepšit pozici pro Draveckého, ale ten byl před prázdnou bránou zablokován.
39:52
Koštálek dlouho váhal se střelou, až situaci prováhal, ve druhé třetině se již nic nestane.
40:00
Skončila druhá třetina.
40:00
Začala třetí třetina.
40:24
První akci třetí třetiny přerušil ofsajd hostů.
40:50
Marcinko přehrál puk na pravou stranu na Růžičku, jenž si srovnal puk na čepeli, podíval se a vypálil. Mířil nahoru, ale Salák zasáhl svou helmou.
41:18
V rychlosti pronikl do útočného pásma Kurovský a tlačil se do brány. Chtěl zvednout puk nahoru, ale Salák utěsnil prostor na první tyči.
42:01
Zikmundova slabá střela přes obránce nemohla nadělat Štěpánkovi žádné vrásky.
42:36
Draveckého střela Salákovi vypadla a dorážel Roman. Salák udržel stav 3:2. Poté se strhla před brankou domácích mela a je s podivem, že hosté nedopravili puk do sítě.
43:09
Vyloučen hráč Kalina (Sparta), 2 min. za podražení
44:40
Třinci se nedaří udržet v útočném pásmu, domácí vyhazují.
46:05
Štěpánek si připsal jistý zákrok proti tvrdé ráně od mantinelu.
46:54
Řepík v útočném pásmu dostal puk do jízdy, na levé straně zabrzdil, nechal přejet obránce a vystřelil. Štěpánek našel puk ve své lapačce.
47:48
Gernátova střel k Salákovi neproletěla. Následně se do šance dostal Stránský, ale Salák drží vedení Sparty.
48:30
Forman nabil ke střele Jandusovi. Štěpánek vyráží na hůl Němečka, který mu obratem poslal puk zpět. Puk končí v lapačce hostujícího golmana.
49:18
Ofsajd hostů přerušuje další akci hostů.
50:10
Hra se přiostřuje, rozhodčí přerušili hru při skrumáži u mantinelu a domlouvají hráčům. Stále častěji dochází k drobným zákrokům mimo hru.
51:20
Souboje o puk v obraném pásmu Třince končí Chmielewski. Ten vyvezl puk, nahodil a odjel střídat
51:56
Forman (Sparta) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Sukeľ a Košťálek
Stav zápasu Sparta - Třinec 4:2

Sparta dělá důležitý krok ke třem bodům. Koštálek pálil od pravého buzáru a Štěpánek vyrazil kotouč přesně na hůl Formana. Ten přes prázdnou bránou nezaváhal.
52:57
Střelu Kovařčíka vyráží Salák ramenem.
53:37
Vyloučen hráč Chmielewski (Třinec), 2 min. za sekání
54:00
Na ledě zůstal ležet Michal Řepík, drží se za nohu, zřejmě nějaká sekera mimo hru, která však unikla mým očím.
54:05
Nyní velmi hlasitě diskutuje Salák směrem k rozhodčím. Vzkaz rozhodčího je jasný: "Ty chytej, já budu pískat."
55:13
Třinec opět vyhazuje. Zatím to není povedená přesilovka pražanů.
56:10
Závěr utkání je velmi kouskovaný, nyní pálil Kundrátek, ale Salák lapil kotouč a vynutil další vhazování.
56:50
Krátké přečíslení domácích zakončoval Němeček. Štěpánek jeho pokus vyrazil, následně došlo k vychýlení jeho brány.
57:30
Štěpánek míří na střídačku!
58:01
Icing domácích, dvě minuty do konce, podaří se hostům zdramatizovat toto utkání?
58:28
Další icing sparťanů, nicméně 30 vteřinek uběhlo. Domácí si berou oddechový čas.
59:10
Po krátké strkanici před Salákovou brankou si také Václav Varaďa bere time-out.
59:30
Martin Růžička dnes nemá svůj den, ve vyložené pozici trefuje tyč.
59:55
Je dobojováno, píská se zakázané uvolnění hostů pět vteřin před koncem, to už si domácí nenechají utéct.
Konec utkání.

Vzájemné zápasy

28. 3. 2023 17:00Třinec–Sparta 5:1
26. 3. 2023 16:30Sparta–Třinec 0:3
24. 3. 2023 19:00Třinec–Sparta 3:1
23. 3. 2023 17:00Třinec–Sparta 2:4
20. 3. 2023 19:00Sparta–Třinec 2:3
19. 3. 2023 14:00Sparta–Třinec 3:2
26. 2. 2023 16:00Sparta–Třinec 4:2
29. 11. 2022 18:30Sparta–Třinec 1:0
16. 11. 2022 17:00Třinec–Sparta 2:1
16. 10. 2022 17:00Třinec–Sparta 4:2
28. 4. 2022 19:00Sparta–Třinec 1:2
26. 4. 2022 17:00Třinec–Sparta 7:3
23. 4. 2022 17:00Sparta–Třinec 5:2
22. 4. 2022 18:30Sparta–Třinec 2:3
19. 4. 2022 17:00Třinec–Sparta 1:2
18. 4. 2022 17:00Třinec–Sparta 4:1
4. 2. 2022 17:00Třinec–Sparta 4:1
23. 12. 2021 18:30Sparta–Třinec 5:8
29. 10. 2021 17:00Třinec–Sparta 4:2
17. 9. 2021 18:30Sparta–Třinec 4:7
28. 2. 2021 17:20Sparta–Třinec 4:2
9. 2. 2021 17:20Sparta–Třinec 3:2
17. 1. 2021 17:30Třinec–Sparta 5:4
1. 12. 2020 17:00Třinec–Sparta 4:2
31. 1. 2020 17:00Třinec–Sparta 5:1
22. 12. 2019 16:00Sparta–Třinec 3:2
1. 11. 2019 17:00Třinec–Sparta 2:3
19. 9. 2019 18:30Sparta–Třinec 4:2
27. 2. 2019 18:30Sparta–Třinec 2:3
13. 1. 2019 17:30Třinec–Sparta 2:1
25. 11. 2018 15:00Sparta–Třinec 1:3
12. 10. 2018 17:00Třinec–Sparta 4:5
23. 1. 2018 17:00Třinec–Sparta 1:0
3. 1. 2018 18:30Sparta–Třinec 3:5
19. 11. 2017 15:00Sparta–Třinec 2:1
6. 10. 2017 17:00Třinec–Sparta 4:1
29. 1. 2017 17:00Sparta–Třinec 12:3
20. 12. 2016 17:00Třinec–Sparta 2:1
30. 10. 2016 15:00Třinec–Sparta 3:2
16. 9. 2016 18:30Sparta–Třinec 3:4
26. 2. 2016 17:00Třinec–Sparta 2:3
12. 1. 2016 18:30Sparta–Třinec 4:3
27. 11. 2015 17:00Třinec–Sparta 4:2
11. 10. 2015 15:00Sparta–Třinec 7:5
6. 4. 2015 18:20Sparta–Třinec 2:3
4. 4. 2015 16:20Třinec–Sparta 3:2
2. 4. 2015 18:20Sparta–Třinec 2:1
1. 4. 2015 18:20Sparta–Třinec 4:1
29. 3. 2015 17:20Třinec–Sparta 5:4
28. 3. 2015 15:00Třinec–Sparta 6:2
1. 3. 2015 18:20Sparta–Třinec 6:5
18. 1. 2015 15:00Třinec–Sparta 5:4
30. 11. 2014 17:00Sparta–Třinec 4:1
17. 10. 2014 17:20Třinec–Sparta 1:2
2. 2. 2014 15:00Třinec–Sparta 5:4
26. 12. 2013 15:10Sparta–Třinec 4:0
13. 11. 2013 18:20Třinec–Sparta 3:2
27. 9. 2013 18:30Sparta–Třinec 8:3
20. 3. 2013 17:00Třinec–Sparta 5:0
18. 3. 2013 19:10Sparta–Třinec 3:1
16. 3. 2013 17:00Třinec–Sparta 6:3
13. 3. 2013 18:30Sparta–Třinec 5:4
12. 3. 2013 18:15Sparta–Třinec 3:4
9. 3. 2013 17:00Třinec–Sparta 3:4
8. 3. 2013 18:15Třinec–Sparta 4:0
1. 2. 2013 17:00Třinec–Sparta 4:5
22. 12. 2012 17:00Sparta–Třinec 4:2
4. 11. 2012 17:00Třinec–Sparta 6:1
27. 9. 2012 18:10Sparta–Třinec 3:4
17. 2. 2012 18:10Třinec–Sparta 2:5
5. 1. 2012 18:10Sparta–Třinec 5:4
20. 11. 2011 17:00Třinec–Sparta 1:5
9. 10. 2011 17:00Sparta–Třinec 3:2
23. 1. 2011 17:00Sparta–Třinec 3:5
12. 12. 2010 17:00Třinec–Sparta 1:5
2. 11. 2010 18:00Sparta–Třinec 0:3
26. 9. 2010 17:00Třinec–Sparta 5:3
5. 2. 2010 18:00Sparta–Třinec 2:1
27. 12. 2009 18:10Třinec–Sparta 1:2
1. 11. 2009 17:00Třinec–Sparta 3:6
27. 9. 2009 17:00Sparta–Třinec 2:5
23. 1. 2009 17:00Třinec–Sparta 2:1
12. 12. 2008 18:00Sparta–Třinec 5:4
24. 10. 2008 18:00Sparta–Třinec 2:3
19. 9. 2008 17:00Třinec–Sparta 2:4

Diskuse


P53e44t96r S84k15o19č89d51o63p21o35l17e 7342143644956: Nevadí, sudí rudým pomáhali, seč mohli. Ale v play-off jim jejich vliv nebude nic platný. (19:50)

S74t27a43n45i14s44l65a56v S28r87b20a 4565604968404: Koukam ze trineckym asi zase povolali dnes vic hracu do repre nez sparte (19:44)

J29a62n J49a97n54e16k 9344425198820: zakerny popelari z trince (19:30)

P56e50t80r S49k95o18č55d69o76p50o72l72e 7812533544886: času, než půjde ke dnu jako Titanic. Bolševici stejně vyletí v play-off s Kometou, jako vždy! (19:27)