Vítejte u čtvrtého duelu čtvrtfinále play off Tipsport Extraligy mezi Brnem a Třincem. Už dnes může být rozhodnuto, jelikož hosté vedou 3:0 na zápasy.
Trenér domácích Libor Zábranský opět míchá sestavou. Na soupisku se vrací Peter Schneider, který se včera do řad Brňanů nevešel. Dnes nastoupí v třetí řadě spolu s Rákosem a Valským.
Dozněla státní hymna, týmy si provedou předzápasové rituály a utkání může začít.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Pešina (CZE), Hejduk (CZE) - Ondráček (CZE), Špůr (CZE)

0:00
Utkání začalo.
0:06
Úvodní vhazování ovládají hosté. Petr Vrána a jeho letka ihned ovládá útočnou třetinu a nutí domácí k zakázanému uvolnění.
1:00
Třinečtí nedovolili domácím usadit se v jejich třetině a naopak ujeli do brejku Marcinko nabil Hrňovi do tandemu a ten příklepem trefuje horní tyč.
2:13
Kometa teď obléhala třetinu Třince, do přímého zakončení se ale nedostala a Třinec se osvobozuje zakázaným uvolněním.
2:51
Třinec rychle přešel střední pásmo a začal kombinovat za brankou Vejmelky, puk nakonec doputoval k modré čáře, odkud jej nahazoval Musil a Vejmelka si nebyl úplně jistý, jestli puk drží. Rozhodčí ale přerušují, jelikož kotouč ve Vejmelkovi opravdu zmizel.
3:42
Na led vklouzla mimo pořadí druhá formace Brna a Němec hledal Pláška dlouhým pasem u pravého mantinelu. Ten ale prudkou přihrávku nedokázal zpracovat a puk končí mimo hrací plochu. VBhazovat se bude ve středním pásmu.
4:43
Domácí nemají problém získat útočné pásmo, stále jsou ale otočeni s pukem k mantinelu a nedostávají se do střeleckých pozic.
5:46
Elitní formaci hostí seď nepovedla rozehrávka a do útoku tak mohli jít Brňané. Od modré střílel Gulaši a Kacetl puk jen vyrazil před sebe. Tam se k dorážce tlačil Klepiš. Puk ale nedokázal usměrnit mezi tři tyče. Hra pak končí v ofsajdu.
6:17
Komerční přestávka skončila, vhazovat se bude před modrou čarou Třince.
6:38
Kurovský teď po kontaktu s holí jednoho ze soupeřů padá. Rozhodčí ale zůstavají klidní a Třinec bude rozehrávat od vlastní branky.
7:32
Růžička podél pravého mantinelu vyvezl kotouč a tlačil se do středu hřiště mezi kruhy před Vejmelkou. Klička mu ale nevyšla a tak s pukem budou hrát domácí.
8:19
Čtvrtá formace hostí teď dokázala uzamknout Kometu ve vlastní třetině. Střela od modré čáry sice mířila dobře, před Vejmelkou ale bylo příliš rušno a pokus tak nemohl projít.
8:50
Oba trenéři míchají s pořadím formací. Na ledě je nyní třetí formace Třince, i když před ní hrála čtvrtá. Rodewald se snažil vymyslet kombinaci s Michalem Kovařčíkem. Kometa ale zatím dobře brání slot.
10:04
Melou před Kacetlem skončila akce Komety. Rákos zatáhl puk přes modrou, hned zápěstím střílel a hned šel dorážet vlastní pokus. Kacetl ale puk podržel.
10:42
Od modré čáry střílel Zámorský, střelu ale promáchl a puk trefil špatně. Střela tak pomalu proletěla vedle brankoviště Kacetla.
11:12
Doudera věděl, že je v útočném pásmu sám a tak raději získává útočné pásmo střelou a dobruslením k Vejmelkovi. Ten přerušuje.
11:59
Hrehorčák napřáhl k pořádné ráně, po něm se puk dostal také ke Gernátovi. Ani jeho pokus ale nenadělal Vejmelkovi větší vrásky.
12:33
Klepiš (Kometa) vstřelil branku (2. gól v sezóně)
Stav zápasu Kometa - Třinec 1:0

Rána z ničeho. Klepiš zatáhl puk do třetiny ,předržoval puk a dlouho hledal, komu nahrát. Nakonec najel na kraj levéhp kruhu a přes obránce trefil na centimetr k pravé tyči. Kundrátek zaclonil výhled Kacetlovi, který neměl šanci reagovat.
13:27
Třinec reaguje na prohrávání pořádným šlápnutím do bruslí, Vránova formace rychle překonala střední pásmo a rozehrávala zpoza branky Vejmelky. Vrána ale Růžičku naslepo před klecí nenašel.
14:31
Hosté opět rychle ovládli útočné pásmo. Akci ale opět chybí střeela. Puk se nabalil na konstrukci za brankou a les těl, včetně Vejmelky jej schoval a tak rozhodčí přerušují hru.
15:30
Rodewald jel rychle podél pravého mantinelu a Třinec se rozestavuje do klasického vzorce, jako při přesilovce.
15:56
Rodewald (Třinec) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Špaček a Gernát
Stav zápasu Kometa - Třinec 1:1

Gernát vypálil, puk se dostal ke Špačkovi u pravé tyče, ten jej dokázal procedit přes brankoviště přes Vejmelku a na druhé straně stojící Rodewaldovi, který už jen uklidil puk do prázdné klece.
17:05
Marcinkova formace nyní obléhala klec Vjemleky, Hrňa si sjel až na modrou čáru, kam dostal přihrávku od Marcinka. Hrňa pálil s velkou razancí, Vejmelka na puk ale viděl.
17:28
K puku se z ničeho nic dostal Valský, čekající na útočné modré čáře. Rákos mu najížděl z levé strany. Rychlý pas před branku Rákos trefil, ale nedokázal ho usměrnit na branku. Kacetl by zřejmě reagovat nestihl.
18:30
Kometa je teď aktivnějším týmem, další pokus k obléhání Kacetlovy klece ale zastavuje ofsajd. Na vhazování se postaví první formace domácích proti třetí Třinecké.
18:54
Mueller zjednodušuje hru a hned za červenou čarou nahazuje puk do útočné třetiny. Sám americký útočník za pukm šel, ale třinečtí obránci raději stejně jednoduše vyhazují na zakázané uvolnění.
19:35
Od modré vyslal pokus zápěstím Gulaši a puk prošel mezi mnoha clonícími hráči. Kacetlův poziční zákrok ale stačil a mela po jeho zákroku na tom nic nemění.
19:56
Kousek geniality opět předvedl Mueller. Puk z výšky stáhnul rukou, hodil si jej na led a zadovkou naslepo našel Holíka na pravém kruhu. Ten se snažil trefit levý růžek Kacetlovy klece. Rána ale byla tečovaná mimo.
20:00
Skončila první třetina.
Hráči jsou zpět na ledě, vše už je připraveno na druhé dějství.
20:00
Začala druhá třetina.
20:05
Filip Král zahajuje třetinu rychlou rozehrávkou přes střední pásmo. Do zakončení se tlačili Holík a Zaťovič, ten přihrával přes brankoviště na druhou stranu Holíkovi puk ale před nimi Kacetl schoval.
20:26
Vyloučen hráč Holík (Kometa), 2+2 min. za hru vysokou holí
Holík zasáhl Vránu u modré čáry Komety do obličeje a jelikož je tam přítomna krev, trest bude dvojnásobný.
20:26
Technická četa uklidila led a vhazovat se bude po pravici Vejmelky.
20:38
Rákos s Klepišem ale dokázali puk odpálit a krátí tak přesilovku. Vrána mezi tím odešel do kabiny na šití.
21:33
Stránský (Třinec) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Kovařčík a Růžička
Stav zápasu Kometa - Třinec 1:2

Růžička na postu falešného obránce vypálil, Vejmelka vyrazil před sebe a Stránský byl u puku nejrychleji. Vejmelka už nestačil reagovat.
22:07
Třinec pokračuje v přesilové hře zkrácené o první trest. Na led se dostává druhá přesilovková formace. O puk se ale bojuje u mantinelů.
23:05
Hrňa dostal parádní pas od Růžičky na levé straně do prostoru pravého kruhu. Vejmelka se ještě nestačil přesunout ale Hrňovi v momentu přihrávky praskla hůl.
23:55
Kometa druhou část trestu tedy přežívá.
24:25
I po přesilovce se ale puk nachází ve třetině domácích. Druhá formace vězní Kometu a kombinuje po mantinelech.
25:01
Hrehorčák (Třinec) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Rodewald a Dravecký
Stav zápasu Kometa - Třinec 1:3

Opět vypadený puk z Vejmelky po ráně od modré, ale Hrehorčák dokázal střelu dobruslit a dorazit na dvakrát přes Vejmelku.
25:12
Brno musí začít hrát vabank. Kometa se dostala do útočného pásma, konkrétně třetí formace. K ráně se dostal Kučeřík, pokus mladéhgo obránce ale letí jen kolem branky.
26:21
V útočném pásmu jsou nyní domácí. Zámorský se dostal k další střele z podobného místa jako Kučeřík. Jeho pokus na branku mířil a vypadl Kacetlovi, hosté jsou ale u puku jako většínou v této sérii dříve a odklání Holíka z pozice před brankou.
27:48
Hra je najednou úplně proměněná. Kometa ovládá třetinu Třince a hosté jsou tím staženým týmem. Pálil Mueller a po něm i z dobré přihrávky Holíka Zaťovič z mezikruží. Vyhození třineckých srazil Mueller mimo hru. Hra je přerušena.
27:59
Marcinko s Hrňou sice pronikli do pásma Komety, tam ale přišli o kotouč a Kometa rychle jela do útoku. Puk se nakonec dostal na modrou ke Královi, který pálil z levé strany. Puk ale nenalézá cíl.
28:52
Kometa forčekuje hodně vysoko. Mueller se dostal k puku hned za modrou čarou u pravého mantinelu a zápěstím vyslal jen takovou žabku. Kacetl pokus ale neviděl a ten tak jen o malý kousek pravou tyč.
29:40
Elitní formace hostí ale dává obráncům vydechnout. Kombinuje v třetině Komety podél mantinelů. Kometa se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.
30:05
Po malé chvilce přichází další vyhození. Schneider a Mueller toho už mají dost.
30:31
Kometa se konečně dostala k vyvezení puku a může vystřídat. Formace domácích už absolutně nereflektují soupisky. Holík je nyní ve formaci se Zaťovičem a Němcem.
31:29
S pukem ale hrají hosté. Ti naopak spokojení točí formace podle plánu, naní je na ledě ta druhá a Vejmelka musel dávat pozor na pokus Hrni od pravého mantinelu.
32:23
Gernát vyslal dlouhý pas Kurovskému do útočné třetiny, toho ale obránci rychle zpracovali a odzbrojili.
32:51
Schneider zavezl puk do třetiny a pak jej předal na modrou Barinku. Ten nahodil od levého mantinelu, Kacetl ale měl snadnou práci, jelikož na puk dobře viděl.
32:58
Kometa má opět první lajnu pohromadě v původním složení, do útoku ale pádí Vránova lajna.
33:38
Freibergs s Kundrátkem si měnili puk na modré čáře. Nakonec pálil tahem druhý jmenovaný, střela ale až na branku nedoputovala.
34:41
Trest týmu (Třinec), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Třinec hrál v šesti. Trest odpyká Michal Špaček.
34:42
Kurovský s Rodewaldem ale dokázali hned po vhazování vyvézt puk a šetří čas.
35:22
Kometa už je v pásmu a hledá správné provedení nacvičeného vzorce. Král ale po přihrávce od Muellera přichází o puk.
35:58
Hodně času z přesilovky nyní uspořil Roman, který držel puk u mantinelu v pásmu Komety.
36:32
S pukem středem projel Schneider a tlačil se do zakončení. Hodně netypická akce pro přesilovou hru, ale ani jeho bekhendový pokus nekončí kontaktním gólem.
36:57
Přesilovka Brna končí a klasické zakončení ani nepřišlo.
37:29
Do hokejky se opřel Barinka, který dostal puk od Gulašiho. Tvrdá rána ale nenašla kýžený cíl, letěla mimo.
38:21
Domácí se ale nyní mnohem častěji dostávají do zakončení. Zaťovič dostal na levý kruh dobrou přihrávku od Muellera, Puk ale nedokázal ztlumit.
38:50
Parádní přihrávku křížem poslal od pravého mantinelu Zaťovič na Muellera u levé tyče. Kacetl se ale přesunul neuvěřitelně rychle a Mullerovu ránu betonem vyráží.
39:58
Kometa se nemůže probít do útoku a když se do něj dostane, nedokáže jej udržet. Nyní akci Rákose zastavuje ofsajd.
40:00
Skončila druhá třetina.
Oceláři dvakrát skórovali, jednou využili přesilovou hru a míří v nejkratší možné cestě do semifinále. Kometa má dvacet minut na to, aby ještě osud zvrátila. Fyzickou sílu na to zřejmě má, otázkou je síla psychická.
40:00
Začala třetí třetina.
40:08
Zaťovič s Holíkem odvezli puk do vlastního pásma, oba ale sledují jako se dostat blíže Kacetlovi.
40:37
Král přemýšlel, kam rezehrát puk, Kurovský ale puk za brankou sebral a zadovkou jej poslal Marcinkovi před ni. Ten puk naštěstí pro domácí netrefil.
41:04
Druhá formace Třince jde rychle střídat, Třinec teď disciplinovaně hlídá čas na ledě a zjednodušuje hru na maximum.
41:42
Gulaši si teď ve středním pásmu vyhlédl Rodewalda a poslal jej tvrdě do mantinelu. Vše ale v rámci pravidel.
42:15
Puk teď procházel brankovištěm. Vejmelka zaváhal za brankou v rozehrávce a Vrána mu puk ukradl a hned poslal před opuštěnou klec. Naštěstí pro Kometu ale před klecí nikdo z hostí nebyl.
43:12
Šance i na druhé straně, Zaťovič našel mezi kruhy Muellera, ten přenechal na pravém kruhu Holíka. Ten ale puk dostal na bekhend a nedokázal puk zpracovat dostatečně rychle.
43:57
Třetí formace Třince opět rozvážně rozehrává, nedává šanci ani na vysoký forčeking, neboť jsou daleko od sebe a hluboko ve svém pásmu.
44:45
Gernát s Draveckým a Hrehorčákem šetří čas v útočném pásmu, Gernát hledal vysokým obloukem Hrehorčáka u levé tyče, puk ale hokejku třineckého forvarda přeskočil.
45:40
Velmi zkušeně působí hosté. I při sebemenším náznaku tlaku Komety se nestydí vyhazovat snadno puky na zakázané uvolnění.
46:30
Kometa zkouší návrat k původním formacím, které ale stáhla do tří. Bondra se Střondalou a Šoustalem na led nyní nechodí.
47:25
Třinec kontroluje hru. Val pěti hráčů se ukázněně staví na modré čáře a rychle reaguje na nahození domácích.
48:23
Vyloučen hráč Barinka (Kometa), 2+10 min. za zásah do oblasti hlavy a krku
Barinka neunáší tlak a sestřelil do mantinelu Stránského s vysokou holí. Barinka sice hlasitě protestuje, ale nebude mu to nic platné.
48:23
Vyloučen hráč Barinka (Kometa), ot 10 min. za nesportovní chování
Barinka navíc dostává ještě osobní trest a odchází z ledu. Při cestě do šatny ještě stihl holí seknout do dveří.
49:01
Třinec už čaruje v přesilovce. Hrňa, Vrána a Růžička zase roztáčí kolotoč mezi vrcholy kruhů. Hrňa čekal na přihrávku, ale nedočkal se.
50:07
První formace pustila druhou. Ta pokračuje v nastaveném trendu, tedy neriskuje křiznou přihrávku, kterou by mohli domácí vypíchnout a jen šetří čas.
50:43
Hrehorčák (Třinec) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Dravecký
Stav zápasu Kometa - Třinec 1:4

Nádhernou akci předvedl Hrehorčák, puk dostal před modrou, převzal jej, najel mezi kruhy a vypálil přes clonu od obránců. Vejmelka střelu neviděl a puk mu zamířil nad vyrážečku.
51:27
Třinec si začíná zápas užívat. Ani čtvrtý gól neukojil hlad střelců hostí. Rodewald dostal přihrávku mezi kruhy a příklepem pálil nad rameno Vejmelkovi. Ten tentokrát stačil reagovat.
52:32
Kometa se snaží přejít do pásma dlouhými pasy od obránců na levý mantinel na Klepiše. Přihrávky jsou ale signalizované a tak je Třinec překazil hned dvakrát po sobě.
53:18
Kometa se dostala dvakrát do zakončení. Z prostoru mezi kruhy pálil Šoustal a po něm Zaťovič, Kacetl byl ale připraven.
54:45
Stránský měl podobnou akci, jako při gólu Hrehorčák. Stránský ale mířil na levý beton a do tohoto prostoru příliš gólů Vejmelka nedostává. Na druhé straně přerušuje hru ofsajd domácích.
55:29
Na ledě v levém rohu za brankolu Vejmelky zůstává ležet Roman, který dostal ramenem do obličeje od Bartejse. Rozhodčí přerušují hru.
55:56
Klání mladých kohoutů. U třinecké střídačky se poprali Svozil s Hrehorčákem. Žádná pěstní výměna ale nakonec neproběhla, rozhodčí zasáhli rychle.
55:56
Vyloučen hráč Svozil (Kometa), 2 min. za hrubost
55:56
Vyloučen hráč Hrehorčák (Třinec), 2 min. za hrubost
56:23
Hraje se v pěti na každé straně. Vrána zavezl puk do pásma, přihrál na druhou stranu na Růžičku a ten ještě vyzval v mezikruží Kurovského. Ten už asi přihrávku nečekal a tak hezká akce vyšla naprázdno.
57:02
Vyloučen hráč Kurovský (Třinec), 2 min. za sekání
A další potyčka, kterou rozhodčí rychle hasí. Dlouho se ale nemohou domluvit, koho mají vlastně trestat.
57:02
Vyloučen hráč Kurovský (Třinec), 2 min. za hrubost
57:02
Vyloučen hráč Kučeřík (Kometa), 2+10 min. za hrubost
57:45
Kometa má přesilovku, kteerou ještě zesiluje odvolaný Vejmelka a šestý hráč na hřišti.
58:17
Kometa kombinuje, ale opět má problém dostat se do střelecké pozice. Třinec se osvobozuje po zachycení jedné z přihrávek.
59:04
Třinec je v plném počtu. S koncem trestu se ještě do zakončení dostal Mueller na levém kruhu po sehrávce z modré čáry. Rána ale letí mimo.
59:22
Hra je po zakázaném uvolnění hostí přerušena. Libor Zábranský si bere oddechový čas.
59:27
Další sehrávka na Muellera v roli falešného beka. Jeho příklep ale Kacetl rychle schoval v lapačce.
59:32
Mueller našel křižným pasem Zaťoviče u pravé tyče. Ten ale nestihl dostatečně rychle puk zpracovat a tak puk končí za brankou.
59:56
Poslední vhazování této série, před modrou čarou Třince.
Konec utkání.
Je konec. Třinec jde do semifinále, Kometa v play off končí.
Díky za sledování a přeji příjemný zbytek večera.

Vzájemné zápasy

3. 2. 2023 18:00Kometa–Třinec 5:1
13. 1. 2023 18:30Třinec–Kometa 6:1
26. 12. 2022 17:00Třinec–Kometa 7:2
27. 9. 2022 17:00Kometa–Třinec 2:4
16. 2. 2022 18:00Kometa–Třinec 3:2
26. 12. 2021 17:00Třinec–Kometa 3:2
31. 10. 2021 17:20Kometa–Třinec 2:3
19. 9. 2021 17:00Třinec–Kometa 2:3
25. 3. 2021 17:20Kometa–Třinec 1:4
24. 3. 2021 19:00Kometa–Třinec 1:4
21. 3. 2021 17:00Třinec–Kometa 7:2
20. 3. 2021 15:00Třinec–Kometa 5:0
29. 1. 2021 17:00Třinec–Kometa 4:1
26. 1. 2021 18:00Kometa–Třinec 2:3
13. 12. 2020 18:30Kometa–Třinec 1:3
7. 11. 2020 19:00Třinec–Kometa 4:3
28. 1. 2020 18:00Kometa–Třinec 1:0
16. 12. 2019 17:00Třinec–Kometa 1:4
19. 11. 2019 17:00Třinec–Kometa 6:3
15. 9. 2019 16:00Kometa–Třinec 2:1
17. 2. 2019 15:00Třinec–Kometa 0:1
4. 1. 2019 18:00Kometa–Třinec 4:1
16. 11. 2018 17:00Třinec–Kometa 4:3
30. 9. 2018 18:20Kometa–Třinec 2:1
22. 4. 2018 17:00Třinec–Kometa 1:4
19. 4. 2018 17:00Kometa–Třinec 5:2
18. 4. 2018 17:20Kometa–Třinec 3:2
15. 4. 2018 16:00Třinec–Kometa 2:3
14. 4. 2018 18:20Třinec–Kometa 5:1
14. 1. 2018 15:00Třinec–Kometa 2:5
29. 11. 2017 18:00Kometa–Třinec 2:3
17. 10. 2017 17:00Třinec–Kometa 4:1
8. 9. 2017 17:20Kometa–Třinec 5:4
24. 2. 2017 18:00Kometa–Třinec 2:5
6. 1. 2017 17:00Třinec–Kometa 4:1
20. 11. 2016 17:20Kometa–Třinec 3:2
7. 10. 2016 17:00Třinec–Kometa 4:3
23. 2. 2016 17:20Kometa–Třinec 3:1
10. 1. 2016 15:00Třinec–Kometa 1:2
22. 11. 2015 15:30Kometa–Třinec 3:2
9. 10. 2015 17:00Třinec–Kometa 1:2
22. 2. 2015 15:00Třinec–Kometa 4:1
9. 1. 2015 18:20Kometa–Třinec 3:4
23. 11. 2014 18:20Třinec–Kometa 2:3
10. 10. 2014 18:00Kometa–Třinec 1:2
2. 3. 2014 15:00Třinec–Kometa 10:2
10. 1. 2014 18:00Kometa–Třinec 3:4
24. 11. 2013 15:00Třinec–Kometa 3:0
15. 10. 2013 18:00Kometa–Třinec 6:3
20. 1. 2013 18:15Kometa–Třinec 3:7
7. 12. 2012 17:00Třinec–Kometa 5:2
26. 10. 2012 18:15Kometa–Třinec 5:3
21. 9. 2012 17:00Třinec–Kometa 2:4
20. 1. 2012 18:00Kometa–Třinec 1:0
4. 12. 2011 18:10Třinec–Kometa 5:1
23. 10. 2011 17:00Kometa–Třinec 1:2
18. 9. 2011 17:00Třinec–Kometa 1:3
14. 1. 2011 17:00Třinec–Kometa 6:4
3. 12. 2010 18:10Kometa–Třinec 4:3
22. 10. 2010 17:00Třinec–Kometa 0:3
17. 9. 2010 18:00Kometa–Třinec 2:3
24. 1. 2010 17:00Třinec–Kometa 3:2
6. 12. 2009 17:00Kometa–Třinec 4:2
20. 10. 2009 17:00Třinec–Kometa 4:3
18. 9. 2009 18:00Kometa–Třinec 1:5

Diskuse


P15e68t34r S15t26a51r46o77s83t30a 6456988420528: Pustili Kacetla do Třince a nechali si Vejmelku (18:43)

M57i69l58a65n Č62a87p59e84k 8266338317480: Tak zdá se, že je vymalováno (18:22)

M53o38j90m56í41r S97k81á59l74a 2710502246: KOMETA!!! (17:35)