Rozhodčí už krouží po ledové ploše, za chvíli vjedou na ledovou plochu i hráči obou mužstev.
Dobrý den, vítejte u sledování zápasu Třinec - Kometa.
Doma jsou sice Oceláři, z hlediště jsou ale zatím více slyšet hosté z Brna.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Šír (CZE), Mrkva (CZE) - Lederer (CZE), Rožánek (CZE)
Počet diváků: 3 415

0:00
Utkání začalo.
0:15
Buly vyhrál hostující Petr Holík, z přechodu přes modrou čáru však nic nebylo a dopředu se hrnuli domácí.
0:25
Vyloučen hráč Tomek (Kometa), 2 min. za zdržování hry
0:54
Vyloučen hráč Gulaši (Kometa), 2 min. za zdržování hry
Velice rychle se Třinec dostává k velké výhodě, po nešťastném vyhození brankáře Tomka přes mantinely se stejného přestupku dopustil Gulaši.
1:23
Třinečrí lisují hosty v nejužším boxu před Tomkem. Zakončoval Hrňa z vrcholu pravého kruhu, puk se mu ale svezl po čepeli a Tomek tak přerušuje hru.
1:57
Brno se nyní osvobozuje, Dočekal vydoloval puk od rozehrávajících domácích a tak si Tomek i jeho spoluhráči na chvíli oddechnou.
2:35
Brno už je ve čtyřech, ale puk má Marinčin, který si ho rovná ke střele zápěstím z levého kruhu. Jeho pokus ale končí na zadním mantinelu a Kometa tak dvojnásobné oslabení přežije.
3:36
Týmy už jsou ve vyrovnaném počtu, puk ale stále drží domácí a opět krouží po útočné třetině.
4:03
Na ledě teď zůstává Daňo, kterého poslal na mantinel hostující Holland. Zákrok byl čistý, Daňo ale nedopadl na mantinel čistě, protože ještě narazil do spoluhráče, který byl v jiném souboji a Daňa neviděl.
3:53
Hra už zase pokračuje, vhazování před modrou čarou Komety zvládli lépe hosté a už se rovnají k prvnímu pořádnému útoku.
4:25
Mueller teď s parťáky Zaťovičem a Holíkem kombinovali podél mantinelů. Hosté se však stále do zakončení nedostali.
4:49
Po vhazování v obranném pásmu se podél pravého mantinelu hnal Pavlík, opět ale puk neletí na připraveného Kacetla.
5:43
Třetí formaci Komety se konečně podařilo zamknout domácí, ne však na dlouho.
6:12
Nestrašil (Třinec) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Kovařčík a Kovařčík
Stav zápasu Třinec - Kometa 1:0

Kometa se pustila do útoku a tak nechala otevřená vrátka, kterých využili bratři Kovařčíkové, kteří nejprve zavezli puk do útoku, poslali jej z levého kruhu bekhendem na Tomka a ten druhou dorážku, kterou měl Andrej Nestrašil nedokázal lapit.
7:08
Hosté teď hledají recept, jak vyřešit další hádanku, jménem prohrávání na venkovním ledě. Dlouhý pas napříč středním pásmem na Muellera ale zdá se nebude tím pravým.
8:08
Nejlépe se zatím hostům jeví třetí formace, puk na levý kruh dostal Horký a dobře pálil na zadní tyčku. Kacetl ale zasahovat nakonec nemusel.
8:55
Teď ale do útoku šlapou úřadující mistři, konkrétně jejich první formace vedená Petrem Vránou. Tomek musel dělat rychlé přesuny, vážné ohrožení ale domácí nevytvořili.
9:30
Hra je přerušená, vhazovat se bude ver středovém kruhu.
9:40
Kundrátek nahazoval od modré čáry z pravé strany a Tomek moc neviděl. Puk ale končí ně některém z clonících hráčů.
10:10
Ke střele se nyní dostal také Kofroň, tedy člen čtvrté formace. Třinec vypadá zatím jistěji a hlavně se tlačí do zakončení.
11:01
Hrehorčák teď musel rozehrávat pod tlakem a tak jeho pas zpoza branky Kacetla končí až na zakázaném uvolnění.
10:22
V útočném pásmu už se rovná elitní formace hostí. Ocelářům se ale daří vyhodit i když jen na zakázané uvolnění.
10:20
Roth se teď pošťuchuje s Romanem, bývalý Ocelář ukazuje, že sentiment nemá v hokeji co dělat.
11:47
DOudera s Daněm teď dobře forčekovali, až se Marko Daňo najednou mohl s pukem objevit mezi kruhy před Tomkem. Obránci mu ale stačili zablokovat hokejku a tak domácí hráč nemohl vystřelit.
13:08
Třinec teď v kombinované sestavě Michala Kovařčíka, Hrni a Nestrašila hrozila, puk ale na čepel Hrni nedoputoval a tak se Tomek nemusí zatím obávat.
13:50
Dlouhá pasáž bez přerušení je nyní u konce, Kometa se dopustila zakázaného uvolnění.
14:06
V útoku zase úřadují hráči první formace Třince, konkrétně má puk Růžička u levého mantinelu.
14:48
Hra je neukázněná, domácí přišli o puk hladce, ale ani hosté se rychlým nájezdem podél pravého mantinelu v útoku neuchytili, zkusí to teď prostřednictvím první formace.
15:34
Ani té se ale nedaří usídlit se před Kacetlem.
15:50
Až nyní, ale za to to byla slušná šance. Po levici Kacetla se objevil Peter Mueller a američan neváhal, co s pukem dělat. Střela na lapačku však našla konec právě v ní, odkud se sice odrazila, ale Mueller už na dorážku připravený nebyl.
17:09
Vrána hledal Růžičku v nájezdu do útočné třetiny. Pas byl ale příliš rychlý.
17:32
Daňo na levém kruhu už jen čekal na přihrávku do střely z první. Ta přišla, útočník ji ale netrefil a tak stav zůstává stejný.
18:19
Domácí teď zastavuje ofsajd a tempo zbrzdí komerční přestávka. Hokej je to zatím neurovnaný a oba týmy se spíš honí za kotoučem, než že by předváděli perfektně nacvičené akce.
18:20
Buly jde na stranu hostí, muži v červeném se okamžitě formují na své modré čáře a rychle se na kotouč po chybě Muellera vracejí.
18:54
Marinčin rozehrával akci, jeho pas však minul všechny třinecké hole a tak se píská zakázané uvolnění.
19:02
Krištofova formace se snaží usadit v útočném pásmu, Krištof se však nedostal přes Michala Kovařčíka puk v tělesném souboji u mantinelu.
20:00
Skončila první třetina.
Po trefě Andreje Nestrašila vedou domácí o jednu branku a nutno říci, že zaslouženě. Kometu opět trápí nedostatek přímočarosti, z čehož je bývalý útočník Caroliny Hurricanes vyškolil. Na střely je to zatím 8:3, i to dokládá, že nejde o extrémně atraktivní duel.
20:00
Začala druhá třetina.
20:08
A hra je opět v plném proudu, Holík se snažil překvapit Marcinka pasem na pravou stranu na Muellera, Marcinko ale puk zblokoval.
20:55
Radek Kučeřík se teď svíjí v levém rohu za Tomkem, hra byla ve středním pásmu, takže není jasné, co se Kučeříkovi přihodilo. Bek už ale jede na střídačku a vypadá, že bude rychle v pořádku.
21:16
Haščák teď s Krištofem konečně přeřadili na vyšší stupeň a je z toho zajímavá střela zápěstím z levého kruhu do Haščáka. Kacetl byl dobře připravený a pod paží lapačky prostor nenechal.
22:00
V útoku už jsou zase červení. Čtvrtá formace domácích se snaží dát prostor odpočinout elitním řadám a třeba i něco vymyslet. Kofroň s Draveckým ale zatím nerozpletli blok hostí před Tomkem a jen honí puk po mantinelech.
23:01
Snažení převzali Daňo s Růžičkou, ani oni ale uspěli.
23:28
Vyloučen hráč Mueller (Kometa), 2 min. za hákování
Nejprve mohli hosté vyrovnat, vzápětí se ale červená linie hrnula do útoku, čemuž Mueller zabraňuje faulem.
23:55
Za Tomkem zvoní tyč, když golfovým úderem pálil Hrňa.
24:25
Domácí se teď ale vyhnali sami špatnou přihrávkou ze třetiny. Kazí si tak do dnešního dne vynikající úspěšnost přesilovek, která činila 38 %
25:03
Růžička (Třinec) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Doudera a Hrňa
Stav zápasu Třinec - Kometa 2:0

Asi jsem to zakřikl. Růžička má tohle v malíku. Tak, jako Ovečkin ve Washingtonu, tak i Martin Růžička je mistr střely z voleje z levého kruhu.
25:25
Brandon Magee chce zřejmě vytrhnout tým z letargie po gólu, a tak se pere s Hrehorčákem. Ten ale výzvu k bitce nepřijímá a tak se bude pokračovat.
25:35
K slušné střele z pravého kruhu se dostal Ďaloga. Kacetl se musle přesouvat a modlit, že jej puk trefí. To se nestalo, cestu puku do branky ale zabrala tyčka. Ďaloga pak ještě pálil znovu a to ze středu modré čáry. Ani tento pokus nekončí v brance, Kacetl drží.
26:08
Kometa vypadá o hodně živěji, s dvoubrankovou ztrátou teď ale nic neudělá, dopředu jde Růžička.
26:45
Růžička dostal parádní pas na modrou čáru a jel sám na Tomka. Ostrostřelec zkouší ránu golfovým úderem, Tomek ale má beton na správném místě.
27:18
Horký (Kometa) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Krištof a Vincour
Stav zápasu Třinec - Kometa 2:1

Nedáš dostaneš po milion první. Přihrávka mířila na střed, kam si najížděl Dočekal. Puk ale nezpracovával on, ale za ním najíždějící Luboš Horký, který měl moře času a prostoru zamířit nad levý beton Kacetla.
27:55
Kometa chce okamžitě znovu hrát ve vysokém tempu. Kučeřík teď poslal přihrávku na dobrých padesát metrů, i když nechtěl a pas o mantinel za obranu pro Malleta byl spíš omyl.
29:04
Třinec ale nechce propadnout do defenzívy a tak raději buší do Tomka. Tandem Hrehorčák a Roman vypluli od levého mantinelu a druhý jmenovaný i pálil.
29:37
Vrána poslal pas za branku Růžičkovi, ten hned našel na pravém křídle Daňa, který pálil z velkého nápřahu, pas Růžičky byl ale pomalejší, a tak byl Tomek i blokující obránci připraveni.
30:50
Zápas nabral po brance Brna neskutečné tempo. Dočekal s Pavlíkem a Horkým už zase krouží po útočné třetině.
31:12
K zakončení se ale dostávají Třinečtí, za obránci na útočné modré byl Kofroň, který dostal rychlý pas a vydal si to přímo na Tomka, z vrcholu kruhu pálil, ale pravý beton Tomka byl na správním místě.
32:18
Další modrobílá vlna se valila na Kacetla, Mueller byl ale příliš rychlý a tak paas na něj od Holíka končí zakázaným uvolněním.
32:57
Kučeřík je v pořádku na ledě a v posledních dvou střídáních dobře podporuje ofenzívu. Jeho zblokovaná rána ale teď končí na střídačce a tak se hra přerušuje. Následovat bude komerční pauza.
33:10
Třetí formace domácích se teď jala provokovat Tomkovy nervy a Hrehorčák pálil tvrdě z levého rohu. Střela ale byla tečovaná kančí v ochranné síti.
33:44
Vincour pracuje za brankou Kacetla. O puk ale přichází a do útoku míří domácí.
34:01
Opět se hra přerušuje, protože na ledě leží hráč. Ďaloga však stejně jako jeho týmový kolega Kučeřík z ledu odjíždí nakonec po svých.
34:45
Brno se v druhé třetině hodně osmělilo a mohlo být vyrovnáno. Dočekal dostal skvělý pas napříč středem útočného pásma od Pavlíka. Útočníka ale vychytal kacetl, který byl výborně vyjetý a stačil totálně vynulovat střelecký úhel.
35:41
Brno je teď ale rozhodně lepší. Domácí se brání v hlubokém bloku.
36:10
Další spálená tutovka Brna. Holík byl u pravé tyče úplně sám a puk mu mířil výborně na čepel. Puk ale v brance nekončí, Holík musel kotouč trefit nějak špatně, jinak by puk skončil v síti.
36:55
Marinčin s Romanem teď osvobozují domácí od kontinuálního tlaku. Puk ale získává Bartejs a tak se hra zase přesune před Kacetla.
37:40
Bartejs pálil tvrdě od modré, po tom, co pásmem lítaly přihrávky pouze po holích hostí. Marinčin schytal Bartejsův pokus do brusle.
38:38
Další šanci ale ukazuje Třinec. Kundrátek oslovil Vránu, najíždějícího do mezikruží. Pokus bekhendem přehodit pravý beton Tomka ale neslavil úspěch.
39:20
Michal Kovařčík teď málem využil zaváhání rozehrávající obrany v jeho útočné třetině, puk ale nedokázal zpracovat tak, aby mohl pálit.
39:38
Konec třetiny s vhazováním v levém kruhu obstará první formace hostí, Roman ale puk vyhazuje ven.
40:00
Skončila druhá třetina.
40:00
Začala třetí třetina.
40:27
Do útoku se tlačí Petr Vrána.
40:43
Puk je už ale zase v moci hostí a tak můžeme být asi zvědaví, zda naváží na dobrý výkon konce druhé části.
41:24
Vincour, Dočekal a Horký jsou zřejmě nejlepší formací hostí, Vincour se teď dostal k puku mezi kruhy a z otočky pálil. Kacetla střela trefila, o úmyslný zákrok nešlo, to ale domácí nemrzí, hra míří od Kacetla pryč.
41:59
Bratři Kovařčíkové opět ukazují, že chemie mezi nimi je od mala pěstovaná a dokonalá, do rány se opřel Ondřej po přihrávce na střed od jeho bratra Michala na pravém mantinelu. Tomek ale druhou branku s rukopisem těchto bratrů nedovolil.
43:00
Oceláři ale rozbili elán Komety.
43:12
Vyloučen hráč Roman (Třinec), 2 min. za podražení
Ještě jsem nedopsal předchozí větu, když je vše jinak. Miloš Roman v útočné třetině fauluje a Kometa si zahraje první přesilovku
43:42
Na led jde Krištofova formace s Horkým a Vincourem. Horký se snažil pálit z levého kruhu, puk ale trefuje prvního clonícího hráče a Ďaloga puk v třetině ještě nestihne.
44:28
Mueller už je na ledě a s ním také jeho kamarádi.
44:51
Zaťovič (Kometa) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Mueller a Roth
Stav zápasu Třinec - Kometa 2:2

A přesilovka je využitá. Martin Zaťovič dostal puk za brankovou čáru, když převzal přihrávku na levé tyči, zamíchal s náím mezi nohama obránců a Kacetl se nestačil přesunout a zareagovat.
45:18
Skóre je tedy vyrovnané a Třinec musí znovu napnout síly do útoku. O to se bude starat Vránova letka.
45:55
Oceláři ale reagovat umí. Vrána promáchl možnost ke střele, jeho formace ale drží pásmo.
46:30
Holík už vydoloval puk a hledal Zaťoviče na útočné modré, puk ale kapitána hostí nenašel.
46:56
Hra je přerušena po zakázaném uvolnění Brna, následuje komerční přestávka a tak mají pánové trenéři Kalous a Varaďa malý čas na rady svým svěřencům.
47:19
Kometa je nadále aktivnějším týmem. Ďaloga nahodil puk od levého mantinelu, střílel ale z velkého úhlu, a tak mu zřejmě šlo hlavně o vhazování v útočném pásmu.
47:58
Horký se teď jen tak tak nedostal k odraženému puku. Pokud by se mu povedlo zkrotit skákající kotouč, byl by na levém kruhu v perfektní pozici na střelu.
48:35
Další rána Ďalogy, tentokrát bekhend z pravé strany a nutno poznamenat, že má výbornou střelu. Kacetla ale tentokrát z míry nevyvedl, pokus gólman viděl.
49:16
Domácí vyhazují na zakázané uvolnění. Na vhazování se tak rovná Holíkova formace proti unaveným domácím.
50:03
Výhody čerstvých nohou Kometa nevyužila, Malletova rána proletěla vedle pravé tyče.
50:55
Bratři Kovařčíkové opět ukázali, že jsou mocnou zbraní, Ondřej vyslal Michala na další výlet na Tomka. V brance ale neskončil puk, nýbrž Kovařčík, když jej Mikyska vychýlil z osy čistým zákrokem a útočník ztratil balanc.
51:29
Vyloučen hráč Daňo (Třinec), 2 min. za faul kolenem
Zaťovič se proletěl vzduchem po tvrdém hitu Daňa ve středním pásmu. Nebyl to čistý strom, Daňo Zaťoviče trefil zadkem a Robin Šír vylučuje
51:55
Mueller pálil z levého kruhu zápěstím, branku ale zatím netrefuje.
52:30
Kometě se teď nedařilo vykombinovat puk do střelecké pozice, už jsou ale srovnaní v klasickém obrazci.
52:55
Haščák převzal puk mezi kruhy a ještě posunul na Muellera, který najížděl za ním. Kacetl ale Američanovu kličku do forhendu vychytal.
53:25
Třinec oslabení přežije, Brno kličkuje s pukem ve středním pásmu.
53:53
Kundrátek zpracoval rukou puk letící z třetiny, stáhl si jej na led a pálil. Tomek ale celou akci viděl.
54:16
Už se zase hraje po komerční přestávce.
54:27
Za Tomkem zvoní po ráně Romana tyč, třinecký útočník střílel po ťukesu s Marcinkem z mezikruží, pod víko ale střelu nenatlačil.
55:40
Růžička dostal zadovku do plné jízdy asi metr za modrou čáru a pálil bez rozmyslu. Rána to byla tvrdá, ale na připraveného Tomka neúčinná.
56:34
Konec základní části se kvapem blíží a týmy křečovitě svírají svá pásma. Nikdo nechce udělat chybu, ale právě v tyto momenty se minela vyrobí nejsnadněji.
57:39
Holland si nechce komplikovat život a tak jen pálí hned za půlkou tak, aby o puk mohl bojovat Haščák.
58:39
Podobně to je i na druhé straně. Před 3415 diváky teď puk z těsné blízkosti tečuje Hrehorčák. Tomek byl ale hodně blízko, a tak ani změna nahození zpoza branky neznamená pro hosty problém.
58:54
Hrehorčák, Marcinko i Roman teď zkouší propálit blok hostí z dálky, puk se ale vždy pouze odráží od prvního blokujícího na hůl některého ze spoluhráčů.
59:25
Krištof vyvezl puk podél levého hrazení a nakonec sám pálil ze zákrytu jednoho z couvajících obránců. Kecetl ale nemusel zasahovat.
60:00
Skončila třetí třetina.
Duel bude za chviličku pokračovat. Jdeme do hry třech na tři.
60:00
Začalo prodloužení.
60:08
Puk berou domácí. Daňo ale brzo přichází o puk a Holík už vyšívá s útočném pásmu s Muellerem.
60:44
Puk má stále Kometa, Ďaloga zahajuje akci.
61:07
Kofroň s Nestrašilem ale získali puk a právě Kofroň zakončoval.
61:28
Krištof jel sám na Kacetla. Střela mezi betony ale neslavila úspěch.
61:40
A na druhé straně zvoní tyč po střele z mezikruží od Nestrašila.
62:25
Bartejs (Kometa) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Rákos
Stav zápasu Třinec - Kometa 2:3

Oba týmy se snad domluvily, že bránit se nebude. V úniku byl Rákos, nájezd na Kacetla ještě nestačil, ale když se k puku dostal Bartejs bez velkého nátlaku od domácích, tak pálil tak tvrdě, že Kacetl už ani nestačil reagovat. Jeho bomba tedy ukončuje zápas se šťastným koncem pro Kometu.
Konec utkání.
Děkuji za sledování utkání a přeji příjemný zbytek večera.

Vzájemné zápasy

3. 2. 2023 18:00Kometa–Třinec 5:1
13. 1. 2023 18:30Třinec–Kometa 6:1
26. 12. 2022 17:00Třinec–Kometa 7:2
27. 9. 2022 17:00Kometa–Třinec 2:4
16. 2. 2022 18:00Kometa–Třinec 3:2
26. 12. 2021 17:00Třinec–Kometa 3:2
31. 10. 2021 17:20Kometa–Třinec 2:3
19. 9. 2021 17:00Třinec–Kometa 2:3
25. 3. 2021 17:20Kometa–Třinec 1:4
24. 3. 2021 19:00Kometa–Třinec 1:4
21. 3. 2021 17:00Třinec–Kometa 7:2
20. 3. 2021 15:00Třinec–Kometa 5:0
29. 1. 2021 17:00Třinec–Kometa 4:1
26. 1. 2021 18:00Kometa–Třinec 2:3
13. 12. 2020 18:30Kometa–Třinec 1:3
7. 11. 2020 19:00Třinec–Kometa 4:3
28. 1. 2020 18:00Kometa–Třinec 1:0
16. 12. 2019 17:00Třinec–Kometa 1:4
19. 11. 2019 17:00Třinec–Kometa 6:3
15. 9. 2019 16:00Kometa–Třinec 2:1
17. 2. 2019 15:00Třinec–Kometa 0:1
4. 1. 2019 18:00Kometa–Třinec 4:1
16. 11. 2018 17:00Třinec–Kometa 4:3
30. 9. 2018 18:20Kometa–Třinec 2:1
22. 4. 2018 17:00Třinec–Kometa 1:4
19. 4. 2018 17:00Kometa–Třinec 5:2
18. 4. 2018 17:20Kometa–Třinec 3:2
15. 4. 2018 16:00Třinec–Kometa 2:3
14. 4. 2018 18:20Třinec–Kometa 5:1
14. 1. 2018 15:00Třinec–Kometa 2:5
29. 11. 2017 18:00Kometa–Třinec 2:3
17. 10. 2017 17:00Třinec–Kometa 4:1
8. 9. 2017 17:20Kometa–Třinec 5:4
24. 2. 2017 18:00Kometa–Třinec 2:5
6. 1. 2017 17:00Třinec–Kometa 4:1
20. 11. 2016 17:20Kometa–Třinec 3:2
7. 10. 2016 17:00Třinec–Kometa 4:3
23. 2. 2016 17:20Kometa–Třinec 3:1
10. 1. 2016 15:00Třinec–Kometa 1:2
22. 11. 2015 15:30Kometa–Třinec 3:2
9. 10. 2015 17:00Třinec–Kometa 1:2
22. 2. 2015 15:00Třinec–Kometa 4:1
9. 1. 2015 18:20Kometa–Třinec 3:4
23. 11. 2014 18:20Třinec–Kometa 2:3
10. 10. 2014 18:00Kometa–Třinec 1:2
2. 3. 2014 15:00Třinec–Kometa 10:2
10. 1. 2014 18:00Kometa–Třinec 3:4
24. 11. 2013 15:00Třinec–Kometa 3:0
15. 10. 2013 18:00Kometa–Třinec 6:3
20. 1. 2013 18:15Kometa–Třinec 3:7
7. 12. 2012 17:00Třinec–Kometa 5:2
26. 10. 2012 18:15Kometa–Třinec 5:3
21. 9. 2012 17:00Třinec–Kometa 2:4
20. 1. 2012 18:00Kometa–Třinec 1:0
4. 12. 2011 18:10Třinec–Kometa 5:1
23. 10. 2011 17:00Kometa–Třinec 1:2
18. 9. 2011 17:00Třinec–Kometa 1:3
14. 1. 2011 17:00Třinec–Kometa 6:4
3. 12. 2010 18:10Kometa–Třinec 4:3
22. 10. 2010 17:00Třinec–Kometa 0:3
17. 9. 2010 18:00Kometa–Třinec 2:3
24. 1. 2010 17:00Třinec–Kometa 3:2
6. 12. 2009 17:00Kometa–Třinec 4:2
20. 10. 2009 17:00Třinec–Kometa 4:3
18. 9. 2009 18:00Kometa–Třinec 1:5

Diskuse


M29o20j36m10í91r S41k63á92l68a 2670392786: Kometa!!! (17:22)