Hezké odpoledne ze Zlína, kam k souboji dvou posledních týmů tabulky přijelo Kladno.
Domácí jsou poslední, na svého rivala ztrácejí 7 bodů.
Zlín v předchozím kole padl v Karlových Varech 1:4, zatímco Kladno prohrálo v Třinci 0:2.

Rozhodčí: Hradil (CZE), Vrba (CZE) - Gebauer (CZE), Hlavatý (CZE)
Počet diváků: 5 312

V prvním vzájemném utkání v Chomutově vyhrálo Kladno 3:2 v prodloužení. V 64. minutě rozhodl obránce Kyle Wood.
Ve zlínské sestavě dnes poprvé nastoupí obránce Tomáš Hanousek, který přišel výměnou za Tomáše Mikúše z Karlových Varů. Bude hrát s Tomášem Žižkou.
Zápas začne slavnostně. Malou pozornost dostane trenér Zdeněk Čech, který se zítra dožívá 70 let. V roce 1995 byl u prvního postupu Zlína do finále extraligy.
0:00
0:33
Vyloučen hráč Dotchin (Kladno), 2 min. za zdržování hry
1:33
Zlín to zkoušel od modré, střely Hanouska a Němce se neujaly.
2:33
Kladno je kompletní.
3:05
Suhrada hezky prošel po levém křídle, Bow jeho střelu vyrazil.
3:27
Kašík dvakrát zasahoval proti střelám Plekance z levého kruhu.
4:24
Zcela volný Dvořáček si najel od zadního mantinelu před Kašíka. Zkoušel kličku, domácí gólman s pomocí spoluhráčů odolal.
5:56
Honejsek zkoušel rychlou přihrávkou vysunout do brejku Vopelku, ale poslal ji moc prudkou, takže se píská zakázané uvolnění.
6:34
Plekanec hledal u vzdálenější tyčky Hlavu, který jeho přihrávku nezpracoval.
7:07
Vyloučen hráč Ticháček (Kladno), 2 min. za držení protihráče
Bek Mamčics se prokličkoval až k hostující brance a vybojoval pro domácí druhou přesilovku.
8:17
Po šanci Karafiáta se hosté utrhli a zahrozili Plekancem. Zblízka ale Kašíka nepřekonal.
8:44
Zbořil se trošku krkolomně protlačil až k Bowovi, ale v pádu ho příliš neohrozil.
9:09
Zlín nevyužil ani druhou přesilovku.
9:35
Gazda pálil od modré a trefil tyčku.
10:16
Hezká kombinace první lajny hostů vyvrcholila tvrdou střelou obránce Dotchina, kterou Kašík vyrazil do ochranné sítě.
10:44
Na ledě zůstal ležet Okál, zřejmě má ve tváři krvavý šrám.
12:08
Strnad rychle vlétl do pásma, jeho rána z levého kruhu zamířila do Kašíkovy lapačky.
12:51
Kašík vymrštil levý beton proti svižné střele Plekance.
13:35
Zlín podruhé trefil konstrukci branky. Po průniku Flynna se o to postaral Sedláček.
14:18
Dvoráček hezky prošel do pásma, sjel si doprostřed hřiště a vypálil. Kašík předvedl efektní zákrok lapačkou.
15:04
Na ledě zůstal ležet jeden z hlavních rozhodčích a zvedá se ztěžka, zato s úsměvem. Palcem nahoru ujistil, že bude v pořádku, diváci ho odměnili potleskem.
15:08
Po vyhraném buly Kašíka otestoval Ciampini.
15:40
Plekanec je herně nezastavitelný, jeho hře chybí jen gól. Dvakrát během chvilky vyzkoušel Kašíka, který měl zejména při druhé ráně co dělat, aby to ustál a nesrazil si puk do branky.
16:27
Třikrát zasahoval Bow, nejnebezpečnější byl asi pokus Kazdy.
17:30
Po střele Sedláčka se strhla menší mela.
17:38
Suhrada propadl na modré, ale hosté toho nevyužili, protože Strnad pokazil přihrávku.
19:53
Po chybné rozehrávce Hejcmana měl vedoucí gól na holi Plekanec, jeho tyč těsně minula pravou tyčku.
20:00
První třetina nabídla svižní hokej nahoru dolů, kterému chyběly jen góly.
Střely na branku v 1. třetině: 12:14.
Šest kladenských střel, tedy skoro polovinu, vyslal Tomáš Plekanec. Na ledě strávil 8 minut a 19 vteřin - nejvíc ze všech hráčů v zápase.
20:00
20:08
Druhá třetina začala střelou Hlavy od modré, kterou Kašík vyrazil.
21:19
Honejsek zůstal volný před brankou, ale nedosáhl na přiklepnutí do Vopelky.
21:58
Úsměvná scénka. Jeden z čárových jel k Bowovi pro puk, ale poklouzl a poslal ho na led.
22:08
Kašík předvedl efektní zákrok lapačkou.
22:44
Domácí byli v přečíslení, ale Zbořil to řešil příliš individualisticky.
23:05
Hezká akce první lajny hostů. Kašíka neprostřelil Plekanec, zblízka neuspěl ani Jágr.
23:21
Další tyčka Zlína, tentokrát po střele Mamčicse.
24:47
Bow vyškrábl střelu Vopelky ke vzdálenější tyčce.
26:12
Flynn to zkoušel z hodně ostrého úhlu, Bow ovšem skulinku mezi svými betony utěsnil.
27:01
Zbořil (Zlín) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Zlín - Kladno 1:0

Wood při vyvážení ztratil puk na modré, následně se srazil s Honejskem. Toho využil Zbořil, který měl celé útočné pásmo pro sebe. Najel si z boku před Bowa a prostřelil ho.
27:11
Bow si porazil se střelou Kubiše zpoza beka. Byl to těžký zákrok.
28:31
Bowa prověřil střelou z první Sedláček.
29:40
Bow zasáhl proti střele Okála.
30:11
Němec střílel od modré z první, Bow na jeho ránu dobře viděl.
30:50
Sedláček objel branku, ale prostor u tyčky nenašel.
31:22
První lajna hostů si vytvořila tlak, Zlín se ubránil za cenu icingu.
31:44
Flynn parádně uvolnil Hejcmana, který ale přihrávku nezpracoval a puk poslal vedle levé tyčky.
32:28
Na ledě zůstal ležet Frömel, led opuští za pomocí spoluhráčů a hned míří do kabin. Rozhodčí netrestají.
32:28
Vyloučen hráč Beran (Kladno), 2 min. za krosček
32:28
Vyloučen hráč Hanousek (Zlín), 2 min. za hrubost
Hanousek se mstil, za potyčku dostali trest oba hráči. Hraje se čtyři na čtyři.
33:06
Wood (Kladno) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Baránek
Stav zápasu Zlín - Kladno 1:1

Wood se rozjel z vlastního pásma, najel si do střeleckého prostoru a ránou mezi betony zaskočil Kašíka.
33:49
Kladno je při hře čtyři na čtyři aktivní. Melka ohrozil Kašíka a následně na něj povalil jednoho z beků.
34:17
Honejsek vystřelil po otočce, jenže přestřelil.
34:29
Oba týmy jsou v pěti.
35:46
Na ledě se začíná přiostřovat.
36:53
Dvakrát střílel od modré Ticháček. První pokus Kašík vyrazil, druhý chytil.
38:39
Honejsek propadl a hosté ihned otočili hru. Střela Krista z levého kruhu skončila v Kašíkově výstroji.
39:15
Vyloučen hráč Hejcman (Zlín), 2 min. za hrubost
Kristo tak dlouho otloukal Hejcmana, až se domácí útočník neudržel a vrátil mu to pěstí. Na trestnou jde sám.
39:47
Kubík (Kladno) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Dotchin a Plekanec
Stav zápasu Zlín - Kladno 1:2

Kladno otáčí skóre. Od modré střílel Dotchin, tečoval Kubík.
40:00
Druhá třetina přinesla i góly. Domácí šli do vedení, ovšem obránce Wood s útočníkem Kubíkem otočili skóre v kladenský prospěch.
Střely na branku ve 2. třetině: 11:10, celkem: 23:24.
40:00
41:38
Kladno začalo aktivně, chce svůj náskok pojistit.
42:13
Strnad (Kladno) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Filip a Melka
Stav zápasu Zlín - Kladno 1:3

Se Zlínem to vypadá zle nedobře. Po střele od modré úspěšně dorážel Strnad.
42:53
V poslední třetině jsou střely 0:5.
44:01
Po nastřelené tyčce nedokázal vydolovat puk k nebezpečné střelc Hanousek.
46:22
Zlín už se přece jen častěji dostává před Wooda, ale Kladno výborně bruslí a moc prostoru Zlínu nenechává.
47:29
Vyloučen hráč Kubík (Kladno), 2 min. za hákování
47:41
Rána Hanouska od modré skončila v Bowově výstroji.
49:21
Zblízka neprocpal puk za Bowa Hanousek.
49:29
Kladno zvládlo i toho oslabení a o další krok se přiblížilo k důležité výhře.
52:57
Obraz hry se nemění. Domácí se tlačí dopředu, ale narážejí na výborně organizovanou obranu.
54:03
Němec nastřelil puk na Bowa od vlastní modré čáry, následuje poslední komerční přestávka.
54:18
Ticháčkova rána skončila v Kašíkově lapačce, bude se vhazovat před domácím brankářem.
55:15
Další vhazování před Kašíkem znamená klid pro hosty.
55:43
Suchánkova střela od bočního mantinelu si našla cestu do Kašíkovy lapačky.
56:14
Melka (Kladno) vstřelil branku (2. gól v sezóně)
Stav zápasu Zlín - Kladno 1:4

Je definitivně rozhodnuto. Hosté se dostali do přečíslení tři na jednoho, nahrávku Melky si srazil do vlastní branky Mamčics.