Vážení čtenáři, vítejte u textového přenosu z utkání 38. kola hokejové extraligy. Poprvé v letošním roce vyjedou na led kladenští rytíři, kteří v chomutovském azylu vyzvou Zlín.
Kladno pouze jednou z posledních deseti utkání vyhrálo za tři body. Rytířům se to povedlo na konci listopadu, kdy doma přehráli Mladou Boleslav. Ve zbývajících devíti zápasech poté vyhráli pouze jednou, na Štěpána po prodloužení udolali Litvínov.
Ani Berani se nemohou pyšnit bůhvíjakou formou. Poslední tři zápasy v řadě prohráli. Poslední bodový zisk zaznamenali při výhře 2:1 na ledě Vítkovic po prodloužení. Stalo se tak den před Vánocemi.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Mrkva (CZE) - Frodl (CZE), Komárek (CZE)
Počet diváků: 1 000

Předposlední Kladno a poslední Zlín dělí šest bodů. Kladno má zápas k dobru. V dnešním zápase půjde skutečně o hodně. V sestavě rytířů nechybí ani Jaromír Jágr.
Kladno právě vjelo na led! Domácí hráči zvládli oba letošní vzájemné duely. Kdo se bude radovat dnes? První indicie hádanky dostaneme už za dvě minuty.
Před utkáním následuje minuta ticha, věnovaná Zdeňku Hraběti, legendě kladenského hokeje.
0:00
0:01
Úvodní buly vyhrál Zlín. Zápas začal.
0:26
Puk opustil hrací plochu. Vhazuje se v kladenském pásmu.
0:48
Melka se na dvakrát probojoval ke střele. Kašík nechal vyniknout svoji lapačku.
2:09
Kladenskou rozehrávku zastavuje icing.
2:21
Plekanec nabral při přejezdu přes útočnou modrou, jeho střela přes obránce ale Kašíka neohrozila.
3:28
Zdeněk Okál nahodil na Bowa, který kotouč raději podržel.
3:40
Další zákrok Bowa. Tentokráte proti střele Mikhasyonoka.
3:58
A Zlín do třetice. Veselý se dostal k odraženému kotouči a pohotově pálil.
4:59
Okál si zpracoval těžkou přihrávku bruslí a následnou střelou donutil Bowa k dalšímu zákroku.
6:05
Elitní kladenský útok zamknul Zlín v jeho třetině, dvakrát se o slovo přihlásil Wood, Kašíka neohrozil.
7:09
Velký tlak Kladna skončil zmatkem před brankou Kašíka. Nejblíže ke skórování byl po pobídce Berana Zikmund.
7:12
Střídání Střídání brankářů domácích. Z branky odešel Landon Bow, nahradil ho David Stahl
8:24
Okál z úhlu zkusil překvapit Stahla, který však svým prvním zákrokem vyrážečkou změnu skóre nepřipouští.
8:30
Následuje komerční přestávka.
8:31
Střídání Střídání brankářů domácích. Z branky odešel David Stahl, nahradil ho Landon Bow
8:31
Ke krátké výměně gólmanů došlo kvůli poškozené výstroji Landona Bowa, domácí jedničky.
9:31
Vyloučen hráč Němec (Zlín), 2 min. za zdržování hry
Melka vypálil, Kašík vyrazil a Němec vyražený kotouč podržel na hrudi proti pravidlům
9:59
Jágr z pravého kruhu oslovil Kubíka, který sám na brankovišti minul branku Kašíka.
10:57
Kašík předvedl další zákrok, tentokráte ho nepřekonal Kristo.
11:42
Zlín je v plném počtu. A hra se po icingu Kladna přesune před branku domácích.
12:37
Po ofsajdu domácích následuje druhá komerční přestávka první třetiny.
14:23
Oba týmy mají teď problém přebruslit střední pásmo.
15:52
Zakázané uvolnění beranů.
16:05
Zabusovs (Zlín) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Veselý
Stav zápasu Kladno - Zlín 0:1

Z ničeho nic berani udeřili a vedou 1:0. Po vhazování se ke kotouči dral Veselý, který po souboji posunul chtě, nechtě kotouč na Zabusova, který pomalou, ale přesnou ránou zamířil ke vzdálenější tyči.
16:47
Novotný v dobré pozici ještě přihrával, obrana Kladna ale pozorně zasáhla.
17:02
Vyloučen hráč Okál (Zlín), 2 min. za podražení
Rytíři dostanou druhou početní výhodou v zápase.
18:02
Kladno v přesilovce zatím nevystřelilo.
19:02
Tahle přesilovka Kladnu vůbec nevyšla. Naopak se ke střele dostali Zlínští.
19:23
Vyloučen hráč Kehar (Kladno), 2 min. za podražení
Kehar nedovoleně zastavil Malleta a první přesilovku v utkání si zahraje také Zlín.
19:38
Gazda pálil z první. Bow dobře zakročil.
20:00
Po první třetině jsou na tom střelecky lépe Zlínští. Na Bowa, respektive Stahla, vystřelili celkem čtrnáctkrát. Rytíři zaměstnali Kašíka dvanácti pokusy. Do prostřední části vstoupí Zlín s početní výhodou.
20:00
20:01
Začala druhá třetina. Z oslabení Kladna zbývá 1:22.
21:01
Největší šanci utkání měl zlínský Honejsek. Po nepřesné střele Karafiáta se puk od zadního mantinelu odrazil přímo na čepel Honejska, který nepochopitelně nedokázal kotouč dopravit do zcela odkryté klece.
21:28
Bekhendem neuspěl ani Mallet a Kladno je již v plném počtu.
22:28
Okál se opět provinil proti pravidlům a Kladno si po třetí v zápase vyzkouší situaci pět na čtyři.
22:35
Kašík při střele Jaromíra Jágra posunul bránou. Čeká se na její ukotvení.
23:20
Plekancovu ránu zleva vyrazil Kašík ramenem.
24:00
Plekanec (Kladno) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Baránek a Jágr
Stav zápasu Kladno - Zlín 1:1

Baránek na modré posunul na Plkance, který se neukvapil a před bránou hledal osamoceného Hlavu. Jenže Sedláček vložil do přihrávky hůl a nešťastně kotouč upřesnil pod břevno své branky.
24:45
A Kladno je rázem při chuti. Kristo vyplaval v dobré pozici před Kašíkem, ale z mezikruží minul.
26:15
Zikmund v pádu posunul na Plekance, ten však svojí bekhendovou kličkou neuspěl.
26:15
28:36
Kristo posunul ve středním pásmu na Indráka, který ujížděl sám na Kašíka, ale tváří v tvář zlínskému gólmanovi selhal.
29:13
Kladno přeskupilo útoky. Jágr, Plekanec a Zikmund teď hrají pospolu.
31:24
Mikhasyonok prudce změnil směr a následně po lehkém kontaktu s holí Filipa upadl. Rozhodčí k nelibosti zlínské lavičky nevylučují.
31:48
Indrák z osy hřiště posunul na Routu, který z levého kruhu přinutil Kašíka k dalšímu zákroku.
32:37
Berani se dostali pod tlak, načež vyhazují na zakázané uvolnění.
32:54
Stejná situace znovu.
33:13
Kubík se dostal ke střele, Kašík reflexivně vyrazil jeho pokus pravým betonem.
33:51
Po dlouhé době v permanenci Bow. Honejsek pálil z osy hřiště, Bow vykryl jeho projektil výstrojí a následuje komerční přestávka.
34:46
Indrákovu střelu zastavuje Kašík.
35:12
Protiútok Zlína zakončoval Okál, ale Bow na bližší levé tyči zůstal pozorný.
35:13
Pozor. Jaromír Jágr odchází do kabiny. Pravděpodobně zdravotní problém s dolní končetinou.
36:47
Woodova sražená rána od modré skončila v ochranné síti.
37:06
Kehar posunul na Hlavu, který si nabruslil mezi kruhy a tvrdě vypálil. Jenže Kašíkovu svatyni minul.
38:02
Zabusovs zadovkou uvolnil Němce, který tvrdou ránou prověřil Bowa.
39:34
Suchánkovo nahození musel Kašík nadvakrát likvidovat. Vhazovat se bude po Kašíkově levici.
40:00
Kladno bylo v druhé třetině lepším týmem, a proto rytíři po zásluze vyrovnali. V prostřední periodě Kladno drtivě přestřílelo Zlín - 14:5 na střely na branku. Celkem 26:19.
40:00
40:01
Začala třetí třetina. Na ledě i vrátivší se Jaromír Jágr.
40:20
Na druhé straně pálil Gazda. Bow si s tvrdým pokusem poradil.
40:55
Kladenští hráči i fanoušci už se radovali z gólu. Jenže kotouč po nahození Kubíka skončil pouze v boční síti. Projíždějící Melka se přehlédl a svým gestem radosti zmátl všechny na stadionu.
42:35
Po nepovedené střele se dostal k puku Gazda, který nakonec bekhendem padajícího Bowa nepřekonal.
42:45
Jágrův oblouček dojížděl Plekanec, jenže arbitři jeho snažení přerušili odpískaným icingem.
43:43
Vyloučen hráč Novotný (Zlín), 5 min. za faul loktem
Novotný loktem zbytečně a tvrdě udeřil Melku, který odchází s krvavým zraněním. Novotný se se zápasem loučí. Dostává pět plus do konce! Pětiminutový trest odsedí na trestné lavici Flynn.
43:34
Baránek začal pětiminutovou přesilovku tvrdou střelou, Kašík vyrazil a k dorážce se Kladenští nedostali.
44:21
Gazda v oslabení prověřil Bowa, který včas sklapl betony.
44:35
Vyloučen hráč Melka (Kladno), 2 min. za podražení
Melka se po ošetření vrátil na led a ve snaze vybojovat kotouč v útočné třetině podrazil soka. Uvidíme dvě minuty hry čtyři na čtyři.
45:13
Pytlík vypálil přes Suhradu, který jeho ránu srazil do ochranné sítě.
46:35
Zlín byl při hře čtyři na čtyři aktivnější, Melka už se však vrátil a ještě chvíli uvidíme přesilovku Kladna.
47:02
Po teči Jágra skončil puk mimo kluziště, načež následuje komerční přestávka.
47:27
Vyloučen hráč Zikmund (Kladno), 2 min. za sekání
Jágr střílel přes obránce a po jeho střele a zásahu Kašíka rozhodčí vyloučili Zikmunda za sekání, který se snažil dorážet, byť měl Kašík kotouč v moci.
47:27
Opět jsme svědky situace čtyři na čtyři.
48:09
Začíná zkrácená přesilovka Zlína.
49:27
Zlín sice v přesilovce dobře kombinoval, ale lepší střeleckou pozici si nevypracoval.
49:42
Vyloučen hráč Hanousek (Zlín), 2 min. za podražení
A další přesilovka. Zikmund pronikal do středního pásma a Hanousek ho nešťastně podrazil. Další šance pro rytíře, kteří si navíc berou time-out.
50:36
Hlava se po teči Zikmunda dostal do dobré střelecké pozice, ale Kašíkovu bránu z osy hřiště minul.
51:42
Hosté v pěti.
52:41
Indrák ve skrumáži za brankou uzmul kotouč a z úhlu se snažil překvapit Kašíka. Netrefil.
53:16
Pytlíkova střela propadla Kašíkovi, ale za brankovou čáru nedoskákala.
54:51
Rozehrávka Kladna končí icingem.
55:25
Ferenc (Zlín) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Mallet
Stav zápasu Kladno - Zlín 1:2

To byla dělovka! Zlín se dostává do vedení. Po souboji Malleta s kladenským bekem v rohu kluziště se kotouč odrazil k modré čáře, odkud ho nemilosrdnou ránou uklidil pod břevno Bowovy brány Jakub Ferenc.
55:49
Další chaos před bránou Kašíka, nepřehlednou situaci přerušují rozhodčí hvizdem. Komerční přestávka.
55:49
Rozhodčí kontrolují předchozí situaci u videa, ale měla by to být jen formalita. Kotouč brankovou čáru z největší pravděpodobností nepřešel.
55:51
Pokračuje se ve hře. Zlín vede 2:1.
56:00
56:19
Fryšara (Zlín) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Okál
Stav zápasu Kladno - Zlín 1:3

A je rozhodnuto. Baránek při rozehrávce trefil pouze svého spoluhráče, na steč na druhé straně vyrazil Okál. Zlínský útočník prudce změnil směr, nahodil na branku a kotouč příhodně vyplaval před Štěpána Fryšaru, který nadvakrát skóroval.
57:33
Vyloučen hráč Beran (Kladno), 2 min. za hru vysokou holí
Poslední hřebíček do rakve? Beran při odehrání kotouče trefil svého soupeře do obličeje a oslabuje svůj tým.
57:56
Břevno zazvonilo za zády Bowa. Střílel Mikhasyonok.
58:35
Zlín nepřesně rozehrává - zakázané uvolnění. Do konce zápasu zbývá 85 vteřin.
59:59
Zápas končí. Zlín poprvé v letošní sezoně poráží Kladno a v souboji o přímý sestup do první ligy se svému dnešnímu soupeři přibližuje na rozdíl pouhých tří bodů. Čeká nás zajímavý souboj.
0:01
Na střely na bránu: 34:29 ve prospěch domácího Kladna. Děkujeme, že jste sledovali náš textový přenos. Krásný zbytek dne přeje Václav Havlíček.

21. 4. 2023 17:30Zlín–Kladno 0:1
20. 4. 2023 17:30Zlín–Kladno 1:7
17. 4. 2023 18:00Kladno–Zlín 3:1
16. 4. 2023 16:00Kladno–Zlín 1:0
17. 2. 2022 17:30Zlín–Kladno 3:2
4. 1. 2022 18:00Kladno–Zlín 1:3
7. 11. 2021 15:30Zlín–Kladno 1:5
26. 9. 2021 16:00Kladno–Zlín 3:2