Vážení čtenáři, vítejte u textového přenosu zápasu 53. kola hokejové extraligy. V dnešním zápase změří síly olomoučtí kohouti a liberečtí tygři.
Domácí Olomouc v minulém kole padla na ledě Hradce Králové poměrem 1:4. Do sestavy se jí však na dnešní zápas vrací největší hvězda, z olympiády přiletěl centr David Krejčí.
Liberec se do extraligového kolotoče vrací po více než týdenní pauze. Naposledy 10. února zaskočil v Ostravě Vítkovice, taktéž poměrem 4:1.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Hejduk (CZE) - Gebauer (CZE), Hlavatý (CZE)
Počet diváků: 1 000

Vážení čtenáři, začátek zápasu bude opožděn kvůli nefunkční rolbě na Olomouckém Zimním stadionu.
Hráči se již rozcvičují. Vypadá to, že by se mohlo začít za půl hodiny.
Utkání začne v 18:40. Oba týmy už jsou po rozcvičce ve svých šatnách.
Hráči už jsou na ledě! Utkání začne za pár okamžiků.
0:00
0:05
Zápas začal. Úvodní buly vyhrál navrátilec David Krejčí.
0:42
Rozehrávka Olomouce je nepřesná a končí zakázaným uvolněním.
1:30
Vyloučen hráč Vlach (Liberec), 5 min. za naražení zezadu
Přesilovka pět na čtyři a rovnou pětiminutová! Jaroslav Vlach tvrdě srazil Petra Koloucha na hrazení a po ataku odchází na trestnou lavici. Petr Kolouch se těžce zvedal.
2:01
Ondrušek z dobré pozice minul.
2:49
Nahodil přiklepl kotouč Krejčímu, jeho dělovka mířila pouze do připraveného libereckého bloku.
4:00
Po kostrbaté rozehrávce se dostal ke střele Nahodil. Olomoucký útočník neuspěl a následně se neujala ani rána kapitána Ondruška.
4:41
Liberec se osvobozuje vyhozením.
5:22
Rány Olomoučanů nenašly svůj cíl. Olomouc musí začít znovu od vlastní branky.
5:58
Na Rašnerovu ránu od modré měl Petr Kváča dobrý výhled a puk bez problému chytil do lapačky.
6:15
Pětiminutová přesilovka Olomouckým příliš nevyšla, Kváču příliš neprověřili.
6:20
Vyloučen hráč Klimek (Olomouc), 2 min. za podražení
A situace se obrací. Klimek v útočném pásmu podrazil svého soka a i on míří na trestnou lavici.
7:09
Šmídova tvrdá rána uvedla do permanence Lukáše, který kotouč musel krotit nadvakrát.
8:28
Olomouc v pěti. Krátce po návratu Klimka znovu vypustil tvrdou ránu Šmíd, Lukáš byl i tentokrát připraven. Následuje komerční přestávka.
9:13
David Krejčí znovu dokazuje, jak Olomouci jeho kreativita chyběla. Šikovným prohozením uvolnil Klimka, jehož následné nahození se ale k žádnému z kohoutů neodrazilo.
10:48
Liberec je teď více u kotouče než jeho dnešní soupeř.
11:28
Kusko po ataku ve středním pásmu upadl, rozhodčí k nelibosti domácích fanoušků nereagují.
11:51
Vyloučen hráč Ivan (Liberec), 2 min. za hru vysokou holí
Ivan zasáhl holí do obličeje Jana Bambulu a Olomouc dostává další početní výhodu.
12:13
Ondruškova rána od modré vybídla k teči Nahodila, střela nakonec skončila vedle svatyně Petra Kváči, který o puku vůbec neměl ponětí.
12:43
Krejčí zpoza brány oslovil Knotka, Kváča mu rychlým přesunem zkazil gólovou radost.
12:24
Liberec je kompletní, ale v přesilovce měli Severočeši plné ruce práce. Po dalším zásahu Kváči následuje komerční přestávka.
14:35
Největší šance dosavadního průběhu! Liberec ve středním pásmu lacině ztratil kotouč. Do přečíslení vyrazil Olesz s Klimkem. První jmenovaný přichystal Klimkovi dobrou pozici, jenže skvělým zákrokem znovu vynikl Kváča.
15:31
Olomouc se po krátké liberecké pasáži znovu stala aktivnějším celkem.
18:03
Navrátil (Olomouc) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Řezníček a Kolouch
Stav zápasu Olomouc - Liberec 1:0

Tohle byla paráda! Jakub Navrátil ve svému pásmu získal kotouč, nabral rychlost, přejel přes všechny lajny a z pravého kruhu zamířil přesně do bližší šibenice.
18:43
Kváča chtěl pomoci svým spoluhráčům s rozehrávkou, nicméně puk z jeho hokejky končí na zakázaném uvolnění.
19:21
Liberec se dostal do ofsajdu, krátce před koncem prvním periody se hra přesune do středního pásma.
19:49
Tak ještě přeci se Liberečtí dostali do zakončení. Ránu Birnera ukryl Lukáš v lapačce.
20:00
První třetina je u konce. Olomouc sice nevyužila sedm minut početní převahy, přesto však vede zásluhou individuální práce Jakuba Navrátila. Na střely na bránu 15:10 pro Hanáky.
20:00
20:04
Začala druhá třetina. Olomouc do ní vstupuje s jednobrankovým náskokem.
20:50
Černý nahodil puk o zadní mantinel, Káča podcenil odraz a div se k dorážce do prázdné brány nedostal Klimek.
21:51
Zachar prachbídně rozehrál, načež zakončoval Knotek. Puk skončil sražený v ochranné síti.
22:25
Aubrecht pálil z osy hřiště pouze do připraveného bloku.
22:51
Oleszův průnik byl zastaven, do útočného pásma si to na druhé straně naštrádoval liberecký Klapka, obkroužil bránu a připravil dobrou pozici pro Ordoše, který zblízka Lukáše nepřekonal.
24:29
Lichanec donutil Kváču k zákroku.
24:57
Ordoš napadáním vybojoval kotouč, v dobré střelecké pozici ho na hraně pravidel zastavil Řezníček.
26:26
Šír z úhlu vypálil, Lukáš připraven. Na druhé straně z protiútoku zahrozil Bambula.
27:14
Po pohledné kombinaci se zcela sám ocitnul na ose hřiště Birner. Jeho projektil zastavila pravá tyč Lukášovy brány.
28:04
Lukáš převedl další zákrok, po němž se před jeho brankovištěm strhla malá potyčka. Následuje komerční přestávka.
28:20
Icing Liberce.
29:45
Švrček vypustil z modré čáry tvrdou ránu. Kváča ji ukryl.
31:09
Vyloučen hráč Kolouch (Olomouc), 2 min. za sekání
Po zbytečném faulu v útočném pásmu bude hrát Liberec přesilovou hru.
32:37
Šmíd nabil Klepišovi, jeho ránu srazil Lukáš mimo nebezpečí.
33:11
Byť se v oslabení Olomouc nedostala ze své třetiny, početní nevýhodu zvládla ubránit.
34:55
Vyloučen hráč Jelínek (Liberec), 2 min. za podražení
I Olomouc bude hrát v druhé třetině přesilovku.
34:05
Po odpískání ještě dorážel Navrátil, což se nelíbilo Rychlovskému. Oba borci se následně porvali a míří na trestnou lavici.
34:05
Vyloučen hráč Rychlovský (Liberec), 2 min. za bitka
34:05
Vyloučen hráč Navrátil (Olomouc), 2 min. za bitka
34:37
Krejčí pálil z levého kruhu, Kváča však na jeho pokus dobře viděl.
35:13
Kolouch (Olomouc) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Knotek a Nahodil
Stav zápasu Olomouc - Liberec 2:0

Olomouc navyšuje vedení! V přesilovce Knotek zpoza brány našel přesně svého spoluhráče a Petr Kolouch v dobré pozici zamířil přesně mimo dosah svého jmenovce Petra Kváči.
37:09
Nahodil připravil exkluzivní pozici pro Klimka, domácí útočník ale sám před bránou nedokázal skórovat. Výtečným zákrokem se uvedl Kváča.
39:37
Kváča betonem podruhé zkazil Klimkovi gólovou radost.
40:00
V prostředním dějství Olomouc navýšila vedení a byla i nadále střelecky aktivnější - 14:7 na střely na bránu.
40:00
40:01
Začala poslední třetina. Dotáhnou bílí tygři manko?
40:26
Filippi přejel do útočného pásma, přihrál do křídla Klepišovi, který vracel zpět před bránu. Kotouč se odrazil příhodně zpět pro centra libereckého týmu, jenže se následně Filippimu poodrážel od hole i od brusle a z nadějné pozice nebylo nic.
41:03
Icing Olomouckých.
42:45
Ordoš (Liberec) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Klapka a Šmíd
Stav zápasu Olomouc - Liberec 2:1

Liberec z ničeho nic snižuje! 2:1. Liberecký útočník Jan Ordoš zůstal trestuhodně volný před Lukášem. Klapka byl u puku za olomouckou branku dříve než protihráči, přesně kotouč vrátil na hůl svého spoluhráče a Jan Ordoš precizně provedenou stahovačkou oklamal Lukáše a zasunul puk do odkryté klece.
45:11
Kváča sráží do ochranné sítě pokus Hanáků.
46:04
Liberec přišel o puk, slibně vypadající příležitost Hanáků však utnula špatná rozehrávka i na druhé straně.
47:29
Šmíd se elegantně zbavil protihráčů, načež se těsně před Lukášem natahoval po volném puku Rychlovský. Scházelo mu pár centimetrů.
48:27
Komerční přestávka.
49:31
Bambula v dobré příležitosti nechal vyniknout Kváču. Liberecký gólman působí velmi dobrým dojmem.
50:52
I Lukáš musel zasahovat. Z následného protiútoku zakončoval Lichanec.
51:40
Nahodil přihrával Krejčímu před bránu, olomoucký centr na dobrou nabídku nedosáhl.
52:11
Komerční přestávka, po níž se bude vhazovat v liberecké třetině.
53:23
Rozhodčí nejprve signalizovali zakázané uvolnění Olomouce, po konzultaci domácího kapitána s hlavními arbitry se však verdikt mění a vhazuje se ve středovém kruhu.
54:45
Bambula pálil z první po Kuskově nabídce, přízemní ránu zlikvidoval Kváča.
56:07
Brusle Rychlovského se zasekla v betonu Jana Lukáše, komická situace si vyžádala přerušení hry.
56:25
Vyloučen hráč Dujsík (Olomouc), 2 min. za naražení zezadu
Jedinečná příležitost pro tygry. Dujsík u mantinelu dohrál Birnera a rozhodčí odpískali faul.