Základní část skončila a já vás vítám u prvního utkání v rámci vyřazovací fáze. V Pardubicích dnes začne předkolová série mezi domácím Dynamem a Karlovými Vary.
Vary se do předkola prokousaly díky výhře za pět minut dvanáct v posledním kole v Litvínově 3:1, Dynamo naopak kvůli zpackanému závěru základní části ztratilo přímý postup do čtvrtfinále.
Domácím se do sestavy vrací uzdravený útočník Anthony Camara, který však přes měsíc nebodoval. Na marodce Východočechů aktuálně jsou Matěj Blümel, Marek Hecl a Dennis Robertson.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Pražák (CZE) - Lhotský (CZE), Svoboda (CZE)
Počet diváků: 7 658

0:00
0:49
Adam Musil měl první velkou šanci zápasu, když dostal puk mezi kruhy, ale bekhendem zamířil těsně vedle!
1:34
Zakázané uvolnění Karlových Varů.
1:47
Po buly v útočném pásmu Dynama pálil Filip Koffer, ale Lukeš jeho pokus vyrazil.
2:16
Michal Plutnar napálil puk ve středním pásmu, ale Frodl má puk v pohodě ve výstroji.
2:49
Vary sice drží puk v útočném pásmu, ale šanci si zatím vypracovat nedokázaly.
3:23
Tomáš Vondráček se snažil zpoza branky bekhendem přihrát mezi kruhy, ale puk pouze prolétl do středního pásma.
4:01
Kousal čekal v dobré pozici před brankou, ale Ciencialovi se přihrávka vůbec nepovedla.
4:25
Další zakázané uvolnění Varů.
4:46
Štěpán Lukeš byl roztažený na brankovišti a Lukáši Andělovi stačilo pouze zvednout puk do sítě, bekhendem však trefil pouze beton karlovarského gólmana!
5:39
Musil s Poulíčkem jeli dva na jednoho, Musil to vzal na sebe, navedl si puk mezi kruhy, ale trefil jen Lukeše!
6:28
Na pravé křídlo si pro puk sjel obránce Michal Hrádek, ale Lukeš se proti němu přesunul.
6:35
Říčka z první od modré minul.
7:06
Rohlík (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Koffer a Anděl
Stav zápasu Pardubice - K. Vary 1:0

Dynamo dobře sebralo odražený kotouč po střele Varů a jde do vedení! Hru rychle otočil Filip Koffer, který přesnou přihrávkou vyslal do brejku Ondřeje Rohlíka a ten nedal Lukešovi šanci!
7:35
Košťálek poslal před branku Varů puk odražený od mantinelu, ale jeden z domácích hráčů před Lukešem zahrál vysokou holí.
8:00
Ofsajd Energie.
9:13
Koblasa chtěl tečovat před Frodlem nahození od modré, ale puk zamířil mimo.
9:51
Matej Paulovič si nachystal skrytou střelu přes obránce, ale Lukeš stihl zareagovat.
10:16
Matýs vložil hůl do střílené přihrávky před branku Varů, ale puk šel mimo.
11:20
Zdráhal zadovkou naslepo namazal Jiřímu Černochovi, který měl před sebou volný prostor, ale naštěstí pro Dynamo je pískán ofsajd.
12:14
Robert Říčka dostal od jmenovce Kousla pobídku mezi kruhy, ale trefil pouze obránce.
13:21
Po delší odmlce se Vary usadily v útočném pásmu, střelu Fleka i Beránka však vyrazil Frodl a Dynamo vyhodilo kotouč na zakázané uvolnění.
15:04
První i druhá lajna domácích zatápí Varům v jejich obranném pásmu, ale Lukeš prozatím zasahovat nemusel.
16:44
Paulovič se snažil před Lukešem tečovat nahozená Matýse, ale puk do karlovarské sítě neprocpal.
16:57
Vyloučen hráč Dlapa (K. Vary), 2 min. za podražení
Dynamo bude hrát první přesilovku, Ondřej Dlapa dostává dvě minuty za podrážení.
17:35
Vary zatím Dynamo k ničemu nepustily a vyhazují kotouč.
18:01
Ondřej Beránek se navíc ve vlastním oslabení dostal do zakončení, puk Frodlovi vypadl z výstroje a jen těsně minul branku!
19:04
Robert Kousal v závěru přesilovky z první už mířil do prázdné brány, ale Lukeš se parádně přesunul a vytáhl ještě lepší zákrok hokejkou!
20:00
První třetina končí, jasně lepším týmem bylo Dynamo a po zásluze vede 1:0, když se z brejku prosadil Ondřej Rohlík, v závěru mohl však v oslabení vyrovnat Ondřej Beránek, jehož pokus šel jen těsně vedle.
20:00
20:14
Hned v úvodu druhé třetiny operoval v pardubickém brankovišti Jan Hladonik, ale Frodl přikryl puk lapačkou.
20:34
Vyloučen hráč Camara (Pardubice), 2 min. za podražení
Přesilovka také pro Karlovy Vary, Anthony Camara dostává dvě minuty za podrážení.
20:46
Z první tvrdě vypálil Petr Koblasa, ale jeho střelu zblokoval Michal Hrádek.
21:24
Dynamo vyhazuje puk přes všechny čáry.
22:00
Paulovič vyvezl puk až za Lukešovu branku a šetří pro svůj tým cenné vteřiny.
22:55
Je pískán ofsajd Karlových Varů.
23:28
Po bombě Jana Košťálka od modré za Lukešem zazvonilo břevno!
25:57
Ondřej Beránek měl dobrou šanci mezi kruhy, ale z první nezakončil ideálně!
26:33
Anděl (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Košťálek a Rohlík
Stav zápasu Pardubice - K. Vary 2:0

Vary začínaly trochu přidávat na tempu, ale Dynamo nátlak tlumí druhým gólem! Před obránce se procpal rozjetý Lukáš Anděl a pověsil puk pod břevno.
26:55
Zakázané uvolnění Dynama.
27:39
Cienciala dorážel jen těsně vedle branky!
28:31
Petr Koblasa sklepával puk před pardubickou branku, ale spoluhráči nezareagovali. Vary však nadále drží útočné pásmo.
29:32
Beránek (K. Vary) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Vondráček a Kulich
Stav zápasu Pardubice - K. Vary 2:1

Krásná přímočará akce Varů už končí kontaktním gólem! Vypadalo to, že na levém křídle bude zakončovat Tomáš Vondráček, jenže ten ještě narýsoval přesnou kolmici pro Ondřeje Beránka, který v klidu uklidil puk do prázdné brány!
30:45
Vary dál motají soupeře v jeho obranném pásmu.
31:46
Unavená domácí pětice nakonec procpala puk do středního pásma a maže střídat.
32:15
Vyloučen hráč Zdráhal (Pardubice), 2 min. za držení protihráče
Energie může svůj tlak ještě vystupňovat v přesilovce, protože Jan Zdráhal dostává dvě minuty za držení.
32:28
V oslabení se na útočný výlet vydal Matej Paulovič, ale zakončit nakonec nedokázal, protože karlovarská klec vypadla z postavení.
32:56
Černoch (K. Vary) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Pardubice - K. Vary 2:2

Dynamo sice dostalo puk znovu k Lukešovi, jenže z protiútoku Vary vyrovnávají! Na levém kruhu pro vhazování natáhl Jiří Černoch a Frodlovi nezbylo než se jen ohlédnout.
33:11
Cienciala (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Košťálek a Říčka
Stav zápasu Pardubice - K. Vary 3:2

Dynamo si však záhy bere své vedení zpět! Od modré vypálil Jan Košťálek a puk se odrazil před Davida Ciencialu, který jej se štěstím dorazil za Lukeše.
34:02
Na modré čáře napřáhl také Jan Zdráhal, ale tvrdou ranou bolestivě sestřelil spoluhráče Filipa Koffera.
34:38
Střela Tomáše Havlína proletěla mimo.
35:14
Na levém křídle měl dost prostoru Jiří Kulich, ale Frodl jeho střelu vyrazil.
35:35
Na druhé straně Lukeš sbírá střelu Vály.
36:24
Filip Koffer byl úplně sám před Lukešem, dostal přihrávku, ale střelou mezi betony neuspěl!
37:22
Ofsajd Dynama.
38:00
Kulich zkusil vystřelit přes Zdráhala, ale Frodl vyrazil.
38:43
Parkkonen si mezi kruhy sjížděl pro přihrávku zpoza branky, ale kotouč ze vzduchu nezasáhl.
40:00
Po druhé třetině je Dynamo stále ve vedení o gól, ve své hře však výrazně polevilo. Na 2:0 nejprve zvýšil Lukáš Anděl, jenže pak vyrovnali Ondřej Beránek a Jiří Černoch. Vedení pak domácím vrátil David Cienciala.
40:00
40:18
Na úvod třetí třetiny jedno zakázané uvolnění Karlových Varů.
40:56
Mezi kruhy sebral puk Tomáš Rachůnek, ale razantní střelou rozezvučel pouze plexi za Frodlem.
41:38
Vyloučen hráč Beránek (K. Vary), 2 min. za podražení
Dynamo si vyzkouší další přesilovku, dvě minuty za podrážení dostává Ondřej Beránek.
42:17
Říčka dostal puk do kanceláře na levém křídle, ale Lukeš se proti jeho střele stihl přesunout.
43:18
Frodl vymyslel po vyhození Varů poněkud riskantní rozehrávku, ale domácí jsou na puku.
43:29
Trest týmu (Pardubice), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Dynamo však půjde také do čtyř. Pardubice špatně vystřídaly a dostávají dvě minuty, které odsedí Robert Říčka.
44:32
Dynamo i v oslabení drží puk na hokejkách a šetří vteřiny.
45:32
Vary přesilovku nevyužily, domácí už jsou kompletní.
45:51
Říčka dostal další přihrávku, Lukeš ale jeho střelu zastavil pohotovým zákrokem lapačkou!
46:51
Poulíček vypálil mezi dvěma obránci, ale Lukeš má další zákrok. Rozhodčí pak vyřešili drobnou rozmíšku.
47:32
Poulíček si nachystal další pokus z levé strany, ale i tentokrát Lukeš zasáhl.
48:35
48:51
Střela Weinholda od modré čáry byla tečována mimo tři tyče.
49:32
Vary se dál tlačí dopředu, ale znovu je zastavil ofsajd.
50:11
Adam Musil byl úplně, ale úplně sám před Lukešem, kam dostal přihrávku od Poulíčka, ale trefil pouze karlovarského gólmana!
50:45
První zápas předkola v Pardubicích sleduje 7 658 diváků.
51:48
Vyloučen hráč Paulovič (Pardubice), 2 min. za podražení
Vary mohou zkusit vyrovnat v přesilové hře, kterou už dnes jednou využili. Dvě minuty totiž dostává Matej Paulovič.
51:58
V oslabení se ke střele dostal Filip Koffer, ale Lukeš puk zkrotil na hrudi.
52:09
Vyloučen hráč Kohout (K. Vary), 2 min. za nedovolené bránění
Síly na ledě se však poměrně brzy vyrovnávají, protože dvě minuty za nedovolené bránění dostává Martin Kohout.
54:09
Oba týmy už jsou kompletní, je pískáno zakázané uvolnění Dynama.
54:43
Vary kombinují v útočném pásmu.
55:02
Střela Rohana neprošla přes beka, Dynamo znovu vyhazuje na zakázané uvolnění.
56:10
Ofsajd Karlových Varů, do konce třetí třetiny chybí necelé čtyři minuty.
57:03
Jiří Kulich šlápl do kroku a protáhl se mezi dvěma obránci, puk ale po jeho střele skončil v lapačce Frodla.
57:21
Varům dochází čas a utahují šrouby, puk má ale pro tentokrát v lapačce znovu Frodl.
57:44
Hosté ostřelují pardubickou branku i ze středního pásma, Frodl ale puk vyrazil do ochranné sítě.
58:03
Z úhlu zkusil zakončit Adam Musil, ale Štěpán Lukeš byl u tyčky připraven.
58:52
Kousal vůbec netrefil puk po přihrávce od Koláře.
59:07
Vary to v poslední minutě zkusí v šesti!
59:30
Energie má obrovský tlak, Frodl se jen otáčí za tvrdými, avšak nepřesnými střelami.
59:30
Karlovy Vary ještě berou oddechový čas.
59:49
Vyloučen hráč Pulpán (K. Vary), 2 min. za hákování
O osudu utkání je zdá se rozhodnuto, Adam Musil chtěl trefit prázdnou bránu, ale byl faulován. Dvě minuty za hákování dostává Lukáš Pulpán.
59:49
Také domácí Dynamo ještě sahá pro oddechový čas.
Utkání končí, ve třetí třetině už gól nepadl a Dynamo uhájilo těsné vedení 3:2. V sérii s Karlovými Vary se tak ujímá vedení 1:0 na zápasy. Další utkání je v Pardubicích na programu zítra od 19 hodin. Hezký zbytek večera vám přeje Marek Votke.

19. 2. 2023 15:30K. Vary–Pardubice 0:5
6. 1. 2023 18:00Pardubice–K. Vary 7:4
25. 11. 2022 17:30K. Vary–Pardubice 1:3
9. 10. 2022 18:00Pardubice–K. Vary 2:4
14. 3. 2022 19:00K. Vary–Pardubice 2:3
12. 3. 2022 19:00Pardubice–K. Vary 4:2
11. 3. 2022 18:00Pardubice–K. Vary 3:2
20. 2. 2022 15:00K. Vary–Pardubice 5:4