Vítejte při sledování online přenosu z utkání třetího semifinále hokejové extraligy. Od 19 hodin se v Českých Budějovicích představí domácí Motor proti pražské Spartě.
Pražané vedou po úvodních dvou zápasech 2:0, když zvítězili 2:1 a 5:1.
Do sestavy Jihočechů se vrací po zranění Voženílek s Abdulem. Mimo hru zůstávají Bindulis či Toman. Do sestavy se nevešli Chlubna, Koláček či Pouzar.

Rozhodčí: Hejduk (CZE), Kika (CZE) - Lhotský (CZE), Svoboda (CZE)
Počet diváků: 6 421

Trenéři Sparty nemají moc důvodů ke změnám v sestavě. V brance bude opět zatím rozdílový hráč, brankář Július Hudáček.
Na ledě už jsou rozhodčí, brzy je doplní i hráči.
Před utkáním ještě zazní česká státní hymna.
0:00
0:49
První útok domácích skončil u hrazení, zkusí to Pech s Gulašem v tom druhém.
1:31
Karabáček se dostal k volnému puku, jeho ránu zastavil Hudáček ramenem. Domácí útočník pak z dorážky poslal kotouč do ochranné sítě.
3:07
Pražané se zatím k ničemu v útoku nedostali. Maximem byla střela Thorella, kterou brankář Hrachovina jen kontroloval.
4:13
Úvod utkání je zatím oboustranně opatrný. Žádný tým nechce udělat chybu.
5:00
Aktivita je však spíše na sparťanských hokejkách. Domácí se snaží dobře bránit střední pásmo.
6:46
Vráblík při ponechané výhodě našel křížným pasem Gulaše, který ale z první netrefil poloodkrytou branku.
7:00
Vyloučen hráč Dvořáček (Sparta), 2 min. za vražení na hrazení
7:43
Gulaš pohotově našel na hranici brankoviště nekrytého Abdula, který byl sice sám před Hudáčkem, ale už příliš blízko něj, a tak nedokázal puk zvednout nad jeho beton.
8:20
Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Pech a Voženílek
Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 1:0

Do třetice už to domácím vyšlo. Jeden ze sparťanů přišel o hokejku, takže se výhoda domácích násobila. Pech našel volného Milana Gulaše, který trefil z první puk přesně pod břevno.
9:34
Takový stav v sérii zatím neznáme. Sparta poprvé prohrává a uvidíme, jak na vývoj zvládne zareagovat.
11:03
A zaplněná Budvar aréna si užívá nejen stav, ale i semifinále play off.
12:05
Buchtele se zvládl uvolnit u modré čáry a vypálil, Hrachovina jeho pokus vytěsnil.
12:56
První možnost hostů! Formanův pas našel přesně Dvořáčka, který byl sám před Hrachovinou. Ten ho vystál a hostující útočník vracel puk opuštěným brankovištěm, kde ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
14:10
Horák hned po vhazování mířil směrem k brance, Šenkeřík ale předvedl dobrou obrannou práci a zastavil sparťanského útočníka.
15:16
Abdul za brankou obral Matuškina, pak hledal před brankou spoluhráče, kteří ale byli pokrytí.
15:25
Vyloučen hráč Piskáček (Č. Budějovice), 2 min. za držení protihráče
16:16
Zatím se domácím daří držet soupeře mimo nebezpečí.
16:54
Tomášek hledal před brankou hůl Sobotky, ten ale nedokázal usměrnit jeho střílenou přihrávku.
17:44
Ještě Thorell pálil v závěru přesilovku, tu ale domácí ustáli bez změny skóre.
19:10
Tomáškovo nahození o mantinel trochu pozlobilo Hrachovinu, který si se štěstím poradil se skákajícím pukem.
19:51
Vondrka už se hnal do úniku, sledoval vyhozený puk, ale sudí mu odpískali ofsajd.
20:00
První třetina je pryč. Budějovice po ní poprvé v sérii vedou, jediný gól vstřelil v přesilovce Gulaš. Hosté měli víc ze hry, ale zatím moc nebezpeční nebyli.
Oba celky jsou na ledě, jdeme na druhou část.
20:00
20:56
Vyloučen hráč Chlapík (Sparta), 2 min. za hákování
21:36
Domácí se zatím nemohou usadit v útočné třetině.
22:24
Až teď se zjevili v dobré pozici Pech s Ondráčkem, ale situaci překombinovali.
23:13
Druhá početní výhoda Motoru vůbec nevyšla.
24:14
Do kabin zamířil podpíraný maséry Václav Karabáček. Na ledě před tím skončil po nezaviněném střetu, alespoň tak se to zdálo z tribuny.
25:50
Dvořáček po delší době prověřil Hrachovinu, ten jeho tečovaný pokus odrazil do bezpečí.
26:59
Beránek si dával pozor, aby zvládl přechod přes modrou čáru. Nakonec mu do pásma ale Hanzl přejel rychleji a píská se ofsajd.
28:53
Holec přišel o puk a Sparta vyrazila dopředu. Sobotka vytvořil pozici pro Němečka, který pálil tvrdě, ale nepřesně.
29:54
Pokus Vondrky byl sražený do ochranné sítě, hra zůstane v útočném pásmu Motoru.
30:57
Po ubráněném tlaku domácích vyrazila Sparta dopředu, na křížný pas si najel Thorell a zblízka se snažil překonat Hrachovinu. Ten odolal ostrému nájezdu.
31:52
Jandačův celek teď přidal na obrátkách, Hrachovina proto raději přikryl kotouč a dal spoluhráčům šanci vystřídat.
32:14
Přečíslení tři na dva zakončoval Řepík, křížnou střelou švihem mířil na vyrážečku, Hrachovina si poradil.
33:53
Percy fatálně chyboval u vlastní branku, o puk ho obral Thorell a připravil stoprocentní šanci Horákovi. Budějovický odchovanec ale branku minul.
35:58
Poláškovo nahození Hrachovina ukryl ve výstroji, ale úplně jistý si nebyl. Pak se to před brankovištěm trochu mlelo, Forman se Štichem půjdou pykat.
35:58
Vyloučen hráč Štich (Č. Budějovice), 2 min. za hrubost
35:58
Vyloučen hráč Forman (Sparta), 2 min. za hrubost
36:38
Chlapík si vybruslil do výhodné pozice, nikdo proti němu vystoupil, střelou do betonu ale nechal vyniknout Hrachovinu.
37:40
Hra čtyři na čtyři očividně víc sedí hostům. Motor se dlouho vůbec nemohl dostat z vlastní třetiny, přestože se hrálo v rovnovážném počtu hráčů.
38:25
Novotný skočil do rány Pavelkovi a zahájil tím budějovický únik. Zakončil ho Štencel střelou od modré, Hudáček pokus odrazil.
39:22
Gulaš s Pechem vymýšleli kouzla v útočné třetině. Na druhé straně se dostali do křížku Chlapík s Šenkeříkem. Vše si prozatím jen vyříkali a zlehka se pošťouchli.
40:00
Budějovice vedou i po druhé třetině 1:0 díky prozatím jediné brance utkání Gulaše. Domácí měli lepší start do třetiny i zajímavé náznaky šancí. Pak přebrala iniciativu Sparta a Motor několikrát podržel Hrachovina.
41:07
Gulaš pálil z nepřipravené pozice, pak Horák odvezl puk do střední třetiny.
41:15
Vyloučen hráč Gulaš (Č. Budějovice), 2 min. za hru vysokou holí
Přesilovka domácích končí. Bude se hrát tři na tři, pak si Sparta zahraje necelou minutu přesilovku pět na čtyři.
42:12
Přesilovka Sparty startuje za její brankou.
43:13
Sobotka zpoza branky našel Řepíka, Hrachovina čekal u druhé tyčky a měl velké štěstí, že kapitán Sparty netrefil ránu ideálně.
45:36
Motor se teď jen brání a posouvá puky do středního pásma. Sparta získává tlak.
46:12
Percy po delší době ozkoušel, v jaké formě je Hudáček. Ten byl pozorný a lapačkou stáhl jeho pokus.
47:37
Do otevřené obrany soupeře vyrazil Lukáš Pech, zamířil, vypálil a jeho ránu buď vytěsnil Hudáček, nebo se otřela o tyčku.
48:22
Každopádně teď Motor chytil nový dech, ožili hráči a s nimi i napěchovaná hala.
50:00
Domácí otupili nápor soupeře a sami pokouší rozšířit svůj náskok.
50:10
Voženílek (Č. Budějovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Ondráček
Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 2:0

A to se jim právě teď daří! Daniel Voženílek byl sám Hudáčkem, na zakončení si ale netroufl. Objel branku a pak šťastným odrazem o obránce Poláška dostal puk do sítě.
51:03
Ještě k Voženílkovi. Ten dostal v týdnu na tréninku pukem do obličeje, před dvěma dny byl na operaci zlomené čelisti. Dnes s celoobličejovým krytem bojuje a byl odměněn brankou.
52:25
Znovu v akci Voženílek, tentokrát bekhendem branku minul. Nicméně aktivita Motoru nepolevuje.
52:57
Hrachovina sice nepřesně rozehrál na Tomáška, ten hned hledal Buchteleho, jenž pálil bez přípravy. Domácí brankář chybu napravil, když se vytasil s pohotovým zákrokem lapačkou.
54:08
6421 diváků, vyprodaný je i čtvrtý zápas play off v Budějovicích. Zítra to bude popáté.
55:25
Vyloučen hráč Gulaš (Č. Budějovice), 5+20 min. za zásah do oblasti hlavy a krku
Gulaš trefil krosčekem Tomáška do hlavy, když klečel. Nabízí tím soupeři pětiminutovou přesilovku.
56:01
Řepík (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Moravčík a Šmerha
Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 2:1

Sparta snižuje a její naděje výrazně ožívají. Moravčík si vyměnil puk s Michalem Řepíkem, ten zamířil a propálil vše, co mu stálo v cestě. Přesilovka pokračuje.
56:55
Matuškinovu střelu od modré Hrachovina drží, tlak Sparty ale graduje.
57:16
Novotný vyhazuje, domácí rychle střídají.
58:13
Sparta hraje v šesti, Hudáček odjel na střídačku.
58:13
Oddechový čas pražské Sparty. Hudáček se vrací do branky, hosté zatím zůstávají u klasické přesilovky 5 na 4.
58:36
Chlapík (Sparta) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Matuškin
Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 2:2

Je srovnáno! Hosté si dobře rozehráli přesilovku umocněnou o hru bez brankáře. Matuškin vrátil puk Filipu Chlapíkovi, který se trefil přesně pod břevno.
59:01
Sparta dál hraje přesilovku a může rozhodnout ještě v základní části.
59:43
Hrachovina dvakrát dobře zasáhl proti Tomáškovi, který pálil v kleče.
60:00
Budeme pokračovat v prodloužení, protože po 60 minutách platí nerozhodný stav 2:2. Domácí navýšili své vedení a zdálo se, že mají vše pod kontrolou. Pět minut před koncem ale Gulaš nesmyslně fauloval Tomáška, nabídl soupeři přesilovku, kterou Sparta dvakrát využila.
24 vteřin na úvod zahájí Sparta prodloužení v přesilovce 5 na 4.
60:51
Domácí jsou kompletní, ale vyhodili puk na zakázané uvolnění.
61:49
Sparta zahájila prodloužení náporem.
62:32
Jen za cenu zakázaného uvolnění se domácí osvobozují.
63:17
Z nejhoršího jsou Budějovičtí venku, ale po Štichově nepřesném pasu se hra vrací před Hrachovinu.
63:35
Buchtele se dostal k odraženému puku, Hrachovinu ale nepropálil.
64:33
Pech našel v mezikruží Piskáčka, ten pálil v dobré pozici, ale těsně minul.
65:50
Němeček byl první u odraženého puku a bekhendem se ho snažil dostat za Hrachovinu, který byl ale včas u své pravé tyčky.
66:44
Řepík křížnou přihrávkou našel Sobotku, ten si zvládl puk zpracovat a vypálit. Motor udržel ve hře jeho brankář!
67:26
Domácí jsou znovu pod velkým tlakem. Tomášek rychlým pasem hledal hokejku Tomáška, ten puk umístil jen těsně vedle.
68:03
Na druhé straně ujel Vondrka i přes to, že už byl na ledě dlouho. Zakončil forhendem, ale branku minul.
68:17
Hanzl objel branku a zakončil, Hudáček ale byl připraven a dobře zakročil.
69:53
Po akcích domácích je tu znovu Sparta. Proti ráně Sobotky ramenem zasáhl budějovický muž s maskou.
70:19
Puk po Vráblíkově tečované střele dokonce přeletěl i ochrannou síť za Hudáčkovo brankou.
71:15
Sparťané mají očividně víc sil, Jihočeši mnohdy končí střídání úplně vyšťavení. Zatím ale drží nerozhodný stav.
51:55
Chlapík (Sparta) vstřelil branku (4. gól v sezóně)
Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 2:3

Je rozhodnuto. Domácí tentokrát zbytečně vyhodili na zakázané uvolnění, po něm následovalo buly před Hrachovinou. To hosté získali přímo k Filipu Chlapíkovi, který se trefil přesně.
Sparta otočila stav z 0:2 na 3:2 a po triumfu v prodloužení slaví důležitý třetí bod v sérii. Zítra tedy může semifinále ukončit. Motor byl blízko výhry, kapitán Gulaš ale pět minut před koncem nesmyslně fauloval a nabídl hostům šanci na srovnání.

17. 2. 2023 17:30Č. Budějovice–Sparta 3:4
17. 1. 2023 18:30Sparta–Č. Budějovice 5:0
3. 1. 2023 18:30Sparta–Č. Budějovice 5:3
7. 10. 2022 17:30Č. Budějovice–Sparta 2:3
11. 4. 2022 18:30Sparta–Č. Budějovice 3:2
8. 4. 2022 19:00Č. Budějovice–Sparta 3:1
7. 4. 2022 19:00Č. Budějovice–Sparta 2:3
4. 4. 2022 19:00Sparta–Č. Budějovice 5:1