Naposledy v této extraligové sezoně přeji krásný večer z pražské O2 areny, kde bude pokračovat finále nejvyšší české hokejové soutěže mezi Spartou a Třincem svým šestým utkáním.
Právě dnes může být korunován staronový extraligový šampión. Ocelářům po domácím vítězství 7:3 zbývá vyhrát ještě jedno utkání k tomu, aby dosáhli na mistrovský hattrick. Pod tlakem jsou Pražané, kteří na titul čekají patnáct let a musí vyhrát.
Domácí znovu požene už několik dní dopředu vyprodaná hala.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Hejduk (CZE) - Lhotský (CZE), Svoboda (CZE)
Počet diváků: 17 220

Sparta ve své sestavě nesahá k velkým změnám, co však duo Hořava–Jandač udělalo jinak, to je nasazení útočné formace, konkrétně prohodilo Kašeho a Horákovu formaci. První zmíněná by měla na led nastupovat proti bratrům Kovařčíkům a Nestrašilovi.
Třinec pak obranu i útok logicky ponechává v identickém složení.
Co Oceláři mění, a to může být pro některé diváky překvapující fakt, je jméno muže v masce. Do branky se místo Ondřeje Kacetla postaví Marek Mazanec. Sparta prostor v brankovišti ponechává v moci Júliuse Hudáčka.
Oba týmy jsou připraveny na modrých čarách, před startem šestého finále ještě zazní státní hymna.
0:00
0:22
Puk se ocitl mimo hřiště. Vhazovat se bude po Hudáčkově pravici.
0:26
První střelu má na svědomí Doudera, Hudáček ji vytěsňuje vyrážečkou.
1:27
První zásah si připisuje i Mazanec, na nějž od modré pálil Dvořák.
1:32
Icing Ocelářů přerušuje hru, která má mimořádně bouřlivou kulisu.
2:20
První sparťanská formace rozjížděla útočnou akci, po níž to zkusil Forman. Mazanec zasáhl ramenem a Slezané poté vyhazují na další zakázané uvolnění.
3:12
Horák ukořistil puk u zadního mantinelu, ale následně se jej zmocnili hosté, kteří hrají v útočném pásmu.
3:55
Thorell chtěl střílet, ale nechal puk za sebou.
4:13
Vrána se dopustil nedovoleného bránění a Pražany čeká první přesilovka.
4:13
Vyloučen hráč Vrána (Třinec), 2 min. za nedovolené bránění
4:38
Řepík pálil a puk se od nohy bránícího hráče odrazil k Sobotkovi, který trefil přesouvajícího se Mazance jen do lapačky. Střela šla zřejmě tak i tak vedle. Registrujeme ale první velkou příležitost.
4:46
Další Sobotkova rána končí v ochranné síti.
5:34
Matuškin se skvělou kličkou dostal do útočného pásma a krátce nato pálil od modré kousek vedle. Oceláři se vyhozením osvobozují.
6:13
Slezané hrají v plném počtu, Pražané nadále kombinují s pukem v útočném pásmu.
6:38
Oceláři se dostali ven z obranné ulity, na další zteč se poté vydával Vitouch. Střelu mladého útočníka sebral Mazanec s přehledem do lapačky. Na řadě je komerční pauza.
7:13
Horák promáchl těžký kotouč, s nímž nyní hrají Oceláři.
7:38
Slezané odesílají kotouč jen na další icing.
7:56
Šmerha zkoušel zblízka, ale z ostrého úhlu po levé straně, Mazancovu pozornost, brankář hostů puk kryje pod svojí lapačkou.
8:16
Sobotka dostal od Formana přihrávku do mezikruží, měl čas si ránu připravit, ale tutovku neproměnil. Následně se Pražané dopouští ofsajdu.
9:02
Růžička se dostal až k Hudáčkovi, ten jeho střelu z úhlu vyrazil i staženým levým betonem.
9:44
A hosté o sobě i posléze dávají poprvé výrazněji vědět. Hudáček rázem zapisuje další dva zákroky.
10:34
Slezané odevzdávají kotouč a pádí na střídačku, stejně jako domácí, jejichž bek drží puk za vlastní brankou.
11:13
Přizvednutá Musilova střela zatřásla ochrannou sítí, hra je přerušena.
11:40
Růžička posílal puk na Marcinka, který zblízka Hudáčka nepropálil!
12:14
Mazanec zasahuje levým betonem proti Buchteleho ráně.
12:19
Ofsajd Pražanů. Na led se vydávají úklidové čety a mezitím fanoušci po takřka celém spodním prstenci haly vytahují igelity, kterými vytváří velké sparťanské choreo.
13:08
Vitouch chtěl dohrát Draveckého, ten se však u mantinelu včas zpevnil a poslal soupeře k ledu.
13:23
A další sparťanské postavení mimo hru.
13:28
Mazanec drží kotouč, vhazování proběhne po jeho pravé ruce.
13:42
Třinečtí klasicky vyčkávají ve dvou na červené a ve třech na modré čáře.
14:13
Dravecký (Třinec) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Roman
Stav zápasu Sparta - Třinec 0:1

A rázem využívají první chyby k otevření skóre! Němeček se vysunul za červenou čáru proti Hrehorčákovi, kterého poslal k ledu, jenže poté nevrátil a Roman s Draveckým se prodrali do přečíslení. Roman v ideální chvíli nahrával a Vladimír Dravecký uklízel do prázdné branky za bezmocného Hudáčka.
14:37
Marcinko ujížděl sám na Hudáčka, který zastavil střelu slovenského útočníka a uchránil domácí od další pohromy!
15:48
NAŘÍZENO TRESTNÉ STŘÍLENÍ! Polášek (Sparta) za sekání
15:48
Růžička byl při dalším úniku faulován Poláškem a sudí nařizuje trestné střílení!
15:48
Svačina (Třinec) vstřelil branku (3. gól v sezóně)
Stav zápasu Sparta - Třinec 0:2

Nájezdový šikula Vladimír Svačina nájezd proměnil a přesně umístěnou střelu podél betonu zvýšil náskok hostí!
17:04
Ofsajd zaskočenou Spartu vyhání až do obranného pásma.
17:27
Muži v pruhovaném pískají zakázané uvolnění Třince.
17:40
Mazanec zastavuje střelu Chlapíka z levé strany.
17:52
Sparta udělala změnu v útoku, Chlapík nahrazuje Řepíka v elitní formaci a domácí kapitán se posouvá vedle Horáka s Thorellem.
18:23
Zakázané uvolnění Slezanů.
18:30
Třinci se nevydařil přechod přes modrou čáru – ofsajd.
18:57
Matuškin vyhrál závod o puk s Romanem a hra se stěhuje před Mazance.
19:29
Další ofsajd Sparty. Předtím měli domácí slušnou šanci, kdy Dvořáček vypálil, ale jeho spoluhráčům se nepovedlo puk dorazit za Mazance.
20:00
20:00
20:22
Pražané se hned ze začátku dostávali do přečíslení tří proti jednomu, jenže Formanovu přihrávku zablokoval třinecký obránce.
21:57
Šmerha sám před Mazancem netrefil letící kotouč. Na druhé straně Hudáček vyrazil Zbořilovu střelu mimo hrací plochu.
23:50
Ofsajd domácích. Oceláři hrají jednoduše, nekomplikují si situaci, jejich nástup do třetiny vypadá zcela jinak než v sobotu, kdy úplně vypadli z role.
24:29
Buchtele svou ranou minul Mazancovu klec.
24:43
Icing Třince, hra je nyní výrazně rozkouskovaná.
25:35
Thorell se proti hustému třineckému bloku dostal s pukem až mimo útočné pásmo.
26:12
Mazanec vyrazil Řepíkův pokus a hned nato se do úniku ze strany hnal Dravecký. Se svým bekhendovým zakončením však slovenský forvard neuspěl.
26:46
Po komerční přestávce si Pražané zahrají druhou početní převahu. Na trestnou lavici putuje Musil, který soupeře přidržel.
26:46
Vyloučen hráč Musil 8 (Třinec), 2 min. za držení protihráče
27:18
Proti Řepíkově ráně z levé strany zasáhl Mazanec lapačkou.
27:50
Doudera vytečoval sparťanský pas z obranného pásma.
28:56
Doudera odvedl skvělou práci v rohu obranného pásma, kde puk podržel minimálně dvacet sekund. Stalo se tak nedlouho po šanci Kašeho, který po sparťanské kombinaci před Mazancem nezasáhl kotouč.
30:30
Na pravé straně zůstal zcela osamocený Němeček, který dostal přihrávku, ale střelou z mírného úhlu trefil jen povyjetého Mazance.
31:22
Sudí vylučuje Kašeho za hákování, i když se sparťanský útočník vzteká. Rozhodčí trestá po ofsajdu, což je v souladu s pravidly.
31:22
Vyloučen hráč Kaše (Sparta), 2 min. za hákování
31:38
Jeden z domácích hráčů teď ukázkově sestřelil Svačinu, jenž bez helmy odjíždí na střídačku.
32:49
Pražané vyhazují a zatím se brání velmi dobře.
34:25
Pražané nyní pálili, Mazanec bez větších potíží puk zachytil. Zajímavé je, že domácí tým špatně střídal a hrál jen ve čtyřech. Na řadě je komerční přestávka.
34:57
Hrehorčák se při přechodu přes modrou čáru dopustil postavení mimo hru.
36:25
Puk sice létá třineckým obranným pásmem, ale ne na Mazance, jen kolem mantinelů, kde to hostům vyhovuje.
37:09
Svačina možná tečoval vystřelený puk, ale bylo to ještě před červenou čarou. Sudí tak pískají icing.
37:49
A právě Svačina měl největší šanci třetiny. Vystihl přihrávku Pavelky a hnal se sám na Hudáčka, ten jeho střelu tentokrát betonem vyrazil!
38:20
Třinečtí hráči dohráli tvrdě Thorella u mantinelu. Rozhodčí nevylučují.
40:00
Sparta má posledních dvacet minut na zdramatizování finálové série, ale nic nenasvědčuje tomu, že by si Oceláři nechali ujít mistrovský hattrick. V defenzivě nedělají výraznější chyby a její fanoušci v útrobách stadionu už oslavují. Bude jejich radost předčasná, nebo nikoliv?
40:00
40:18
Sparťani vyhráli úvodní buly a okamžitě posílají puk do útočného pásma.
40:24
Třinec se s tím nepárá a rovnou vyhazuje na icing.
40:44
Pražané se po třineckém výhozu snažili opět projít přes blok do útočného pásma, ale sudí pískají ofsajd.
41:16
Pavelka nahazoval ze střední třetiny, puk ještě tečoval Thorell, ale daleko od Mazance, který v pohodě vyráží.
42:09
Moravčíkovo nahození těsně před brankou sklepával Kaše. Puk šel nakonec těsně vedle Mazancovy branky.
42:48
Na ledě zůstal ležet Doudera, možná po zásahu hokejkou do obličeje, protože třinecký obránce si na střídačce sahá na tvář. Rozhodčí přerušili, ale vylučovat nebudou.
43:58
Sparta neví jak na propracovanou defenzivu hostů. Na druhé straně sudí pískají ofsajd Ocelářů.
45:02
Prvních pět minut třetí třetiny je pryč, těžiště hry můžeme hledat kolem obranné třetiny hostí, jenže ti se skvěle brání a drží puk u mantinelů.
45:16
Mazanec schoval vysoko letící puk do lapačky.
45:40
Slezany čeká další přesilovka, na trestnou putuje Němeček, který protivníka seknul.
45:40
Vyloučen hráč Němeček (Sparta), 2 min. za sekání
45:48
Hudáček rychle zasahuje, střelu jednoho z hostujících hráčů udržel ve výstroji.
46:45
Pražané se osvobozují.
47:07
Řepík vyvezl puk až do útočného pásma. Následnou střelu sparťanského kapitána tlumí Mazanec.
47:40
Sparta hraje v plném počtu, zdá se, že přesilovky dnes výraznější roli nesehrají. Alespoň doteď to tedy platí.
47:52
Oceláři opět vyhodili na icing.
48:20
Přechod třineckých hráčů do přečíslení zastavuje ofsajd. Škoda pro hosty. Následuje reklamní přestávka.
49:36
Buchtele skvěle prošel přes blok, ale následná zpětná přihrávka jednoho z jeho spoluhráčů putovala ven z útočného pásma Pražanů.
50:50
Mazanec přikrývá odražený kotouč lapačkou a vhazovat se bude po jeho levici.
51:34
Puk vyletěl mimo kluziště, sudí nařizují další buly před Mazancem.
52:43
Horák (Sparta) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Řepík
Stav zápasu Sparta - Třinec 1:2

Nyní Pražané dostali jako na talíři první velkou šanci a snižují! Marinčin nechal při rozehrávce puk za sebou, kotouč sebral Řepík a předložil jej Horákovi do pohodlné pozice pro zakončení.
52:50
Zakázané uvolnění Ocelářů, atmosféra v hale se najednou neskutečně rozproudila.
52:55
Ještě došlo k poslednímu úklidu sněhových částeček z ledové plochy a chystá se buly před Mazancem.
53:40
Jeden ze sparťanských obránců se svíjí v bolestech. Vypadá to, že jej Růžička při pokusu o přizvednutí hole trefil koncem hokejky, ale rozhodčí situaci neviděli dobře. Na ledě jiskří první výraznější emoce, pokračovat se bude v pěti na obou stranách.
54:49
Draveckého střelu vyrazil Hudáček hrudí.
55:46
Mazanec kryje Pavelkovu ránu ze středního pásma.
55:54
Icing Třince. Hra se opět nastěhuje před Mazance.
55:54
Dnešní utkání sleduje ve vyprodané O2 areně 17 220 diváků.
57:28
Třinec je v pěti stažený mezi modrou a červenou čarou. Chlapík z levé strany prozkoušel Mazance, jenž opět spolehlivě chytá.
57:29
Hudáček odjíždí na střídačku, Sparta hraje v šesti!
57:51
Mazanec sbírá nahození domácích do lapačky. Pražané si vyžádali oddechový čas.
57:51
Na ledě jsou Moravčík, Pavelka, Řepík, Sobotka, Forman a Chlapík.
58:02
Třinecký oblouček pomalu letí vedle branky Sparty, ale icing to není.
58:49
Oceláři drží puk u mantinelu.
58:58
Řepík zůstal úplně sám a prudce se opřel do puku, Mazanec jeho střelu vyrazil zřejmě ramenem!