Domácí chtějí potvrdit formu z posledních utkání. Pod trenérem Hořavou totiž vyhráli všechny tři zápasy, navíc pokaždé inkasovali jen jeden gól. Na podobně silné defenzívě staví také Třinec, který obdržel v posledních sedmi zápasech jen devět branek.
Třinec naposledy prohrál v Plzni 1:2 a dál tak potvrzuje nelichotivou bilanci vstřelených branek. Tři zápasy a jen pět přesných ran do sítě soupeřů.
V letošní sezoně půjde už o třetí reprízu posledního finále, zatím se pokaždé radovali Oceláři, kteří na domácím ledě vyhráli 4:2 a 2:1.

Rozhodčí: Hejduk (CZE), Šindel (CZE) - Brejcha (CZE), Malý (CZE)
Počet diváků: 10 319

Hráči už vjíždí na ledovou plochu, za chvíli začínáme.
0:00
0:20
Polášek chyboval na vlastní modré, Voženílek jeho zaváhání ale nevyužil.
0:43
Poláškovi se první střídání nezdařilo, špatně rozehrál a hra se vrátí před Kováře.
1:25
Ladný průchod Sparty do útočného pásma skončil zblokovanou střelou Janduse.
1:37
Safin to zkoušel na Kacetla z úhlu, třinecký brankář si bližší tyč pohlídal.
2:35
Hudáček teď prověřil Kováře střelou z mezikruží.
4:03
Růžička dobře vybojoval kotouč v útočném rohu, jeho přihrávka ale jen proletěla brankovištěm.
4:30
Marinčinovi přistál kotouč na holi přímo mezi kruhy. Jak byl překvapený, nestihl vystřelit před dostižením.
4:53
Jandus pálil tvrdě od modré, jen těsně vedle tyče.
5:49
Doudera vyzkoušel pozornost Kováře od mantinelu, brankář Sparty byl připravený.
6:20
Čtvrtá řada Třince se usadila v útočném pásmu, ale výrazně ohrozit sparťanskou klec se ji nepovedlo.
8:06
Řepík zkoušel objet branku a nahrát zpět před ni, avšak třinečtí obránci pas stihli včas zastavit.
9:45
Tomášek krásně přešel přes střední pásmo a hledal před brankou své spoluhráče. Ti se puku nakonec nedočkali.
10:24
Největší šance zápasu. Třinec nešikovně střídal a Jandus proplul přes modrou čáru až před Kacetla. Nakonec trefil jen jeho beton.
11:10
Nakonec z toho byl závar na druhé straně, Kovář několikrát puk pouze nejistě vyrazil.
12:39
Hrňa pálí ze střední vzdálenosti mimo.
14:10
Kurovský zkoušel fintu přes obránce, ale ani on neuspěl.
15:21
Velmi dlouho se hraje bez přerušení, bohužel také velmi dlouhé bez větší šance.
16:30
Sparťanskou akci na jeden dotyk zakončil Forman střelou do připraveného třineckého bloku.
17:54
Tomášek si počkal na odražený puk od mantinelu a poslal ho na střed, kde čekal Thorell. Skákavý kotouč poslal na Kacetla, ten ho ovšem vyrazil do bezpečného prostoru.
18:46
Hrňa ukryl svou střelu mezi obránci a Kovář si ji našel až na poslední chvíli.
20:00
První třetina utekla za třicet minut. Největší šanci měl Jandus, svůj průnik avšak nezakončil přesně. Bez většího dalšího ohrožení a rovněž také vyloučení končí první třetina za bezbrankového stavu. Ta druhá začne přibližně v 19:30.
20:00
20:59
Trest týmu (Sparta), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
21:30
Třinci se nedaří usadit v útočném pásmu.
21:57
Sparťané opět vyhazují kotouč přes všechny čáry a střídají.
23:10
Až posledních dvacet vteřin Třinec kombinoval, Kováře ale neohrozil.
24:30
Hráči předvádí stejný hokej jako v první třetině. Poctivý z obrany, bez větších šancí.
25:22
Forman dobře naznačil střelu a posílal puk na branku. Pokus proletěl těsně kolem tyče.
25:25
Vyloučen hráč Forman (Sparta), 2 min. za hrubost
25:25
Vyloučen hráč Čukste (Třinec), 2 min. za hrubost
26:08
Sparťané zaváhali a Kurovský mohl střílet z mezikruží. Nakonec jeho pokus spíše připomínal přihrávku.
26:52
Jeřábek zřejmě mimo hru zasáhl Poláška, ten zůstává klečet na ledě a vyklepává bolest z levé nohy. Třinecký obránce avšak stojí nad ním a lze usoudit, že se za střet omlouvá.
27:01
Vyloučen hráč Růžička (Třinec), 2 min. za hákování
27:15
Kempný pálil od modré, Kacetl vyráží a hosté vyhazují.
27:37
Forman a Čukste opustili trestnou lavici, pokračuje sparťanská přesilovka pět na čtyři.
28:22
Řepíkova jedovka orazítkovala pouze zadní mantinel.
29:11
Formanova střela z mezikruží končí po teči obránce v ochranné síti.
30:10
Forman hledal před brankou Řepíka, do přihrávky vložil na poslední chvíli hůl jeden z třineckých obránců.
31:42
Sparta z dlouhého zámku nedokázala vytěžit větší šanci, nadále tak platí bezbrankový stav.
32:25
Zahradníčkova střela od modré doletěla až ke Kovářovi, který musel vytáhnout levý beton.
33:08
Konečný zakončil svůj průnik střelou do betonu Kacetla.
34:05
Polášek lehce zazmatkoval a vysokým lobem posílá puk na zakázané uvolnění.
35:49
Opět další dlouhou nevýraznou pasáž bez přerušení zastavuje ofsajd Třince.
36:21
Nenápadný backhand v podání Gustafa Thorella lepil Kacetl až na poslední chvíli.
37:03
Z podobné pozice to nyní zkoušel mnohem razantněji a forehandem Kempný, i tentokrát Kacetl čisté konto uhájil.
38:32
Hudáček pálí zápěstím mimo.
38:46
A opět Hudáček, tentokrát svůj únik zakončil nahrávkou do volného prostoru, kde ovšem nestál žádný z jeho spoluhráčů.
39:30
Němečkovo nahození proletělo těsně vedle tyče.
40:00
Druhá třetina kopírovala průběh té první. Tentokrát mohli diváci vidět přesilovku na obou stranách, tu nebezpečnější měla Sparta, dva střelecké pokusy od modré od Řepíka a Kempného si avšak cestu do sítě nenašly. Třetí třetina začne přibližně ve 20:11.
40:00
40:38
Růžička to zkoušel ze stoje pořádným nápřahem, Kovář jeho střelu vyrazil.
42:12
Daňo se obtočil kolem tyče i Krejčíka, pukem trefil jen Kovářův připravený beton.
42:58
Řepíkovu střílenou nahrávku na brankoviště přizvedává Kacetl do ochranné sítě.
44:15
Na hře se nic nemění, stále se útočníci nedokáží natlačit do lepších střeleckých pozic. Třeba se to změní teď po sparťanském icingu.
44:51
Nestalo se tak. Další přerušení přichází kvůli ofsajdu domácích.
45:47
Krásná klička Hrni kolem Mikliše, dostal se ovšem do horšího střeleckého úhlu.
48:14
Horák nahrával skrz brankoviště na Tomáška, k němu se kotouč nakonec nedostal.
48:33
Podobně to zkoušel na druhé straně Jeřábek na Chmielewskiho, ten na puk pro změnu nedosáhl.
49:19
Už to vypadalo, že se Gustaf Thorell probojuje skrz obranou do úniku, poslední obránce mu cestu nakonec zaterasil.
50:08
Útok Sparty zastavuje Marek Mazanec, který zastavil ze střídačky po mantinelu letící kotouč.
51:12
Hra se přelévá ze strany na stranu, kde si týmy postupně přenechávají kotouč.
53:21
Řepík pálí od mantinelu jen do břicha Kacetla.
53:58
Růžička šikovně vystřelil po ledě a Kovář vyrazil pro svůj tým ne zrovna optimálně. Pro jeho štěstí se kotouč nakonec k žádnému z hráčů Třince neodrazil.
55:21
Konečného možný průnik zastavuje ofsajd. Po přehrání záběru na kostce pravděpodobně nesprávně odpískaný.
55:21
Na utkání Sparty s Třincem dorazilo na úterní duel velmi slušných 10 319 diváků.
56:21
Řepík vyhazuje jen na zakázané uvolnění.
56:36
Únik Formana s Horákem na jediného obránce skončil nezpracováním přihrávky.
57:17
Úmyslný ofsajd hostů vrátí hru před Kacetla.
57:44
Růžička jel sám na branku, výborně se ale vrátil Krejčík a puk mu sebral. Třinecký útočník se velmi zlobí na rozhodčí, že zákrok neposoudili jako faul.
58:28
Horák (Sparta) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Tomášek
Stav zápasu Sparta - Třinec 1:0

Minutu a půl před koncem jde Sparta do vedení. Tomášek nadvakrát dostal puk před branku, kde si ho nadzvednutím hole šikovně našel Horák a ten krásnou kličkou na brankovišti překonává Kacetla.
58:50
Kovář likviduje nahození Marinčina.
58:50
Třinec si vybírá oddechový čas, Kacetl pravděpodobně zůstane na střídačce.
58:51
Třinec to zkouší v šesti.
59:00
Němeček vyhazuje až do obranného pásma Třince.
59:35
Skvělý Kovář teď zastavil puk na brankové čáře proti dotírajícím třineckým útočníkům.
59:35
Několik hráčů teď komunikuje s rozhodčími, každý se snaží získat výhodu pro svůj tým.