Hradec Králové vyhrál devětkrát za sebou a neztratil ani bod. Je to jeho nový klubový rekord. Proti jeho prodloužení dnes bude domácí Olomouc. Pěkný pátek a příjemnou zábavu u online přenosu.
Hradec Králové vyhrál devět z minulých jedenácti vzájemných utkání.
Obránce Alex Rašner z Olomouce si odpyká poslední díl z třízápasového disciplinárního trestu za faul na útočníka Petera Kriegera z Vítkovic.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Obadal (CZE) - Rampír (CZE), Synek (CZE)
Počet diváků: 4 568

Olomouc hlásí i citelnější ztráty - marodí kapitán Ondrušek, zadák Škůrek, elitní centr Nahodil i útočník Anděl, kteří nedohráli minulé utkání na Kladně, kde Hanáci vyhráli 5:4 v prodloužení.
Do sestavy Mory se naopak vrací centr Jan Knotek. A šanci v obraně dostane junior Tomáš Galvas, bratr obránce Chicaga.
To marodka Hradce se vylidnila. Zůstává na ní už jen Martin Štohanl. Návrat hlásí útočník Werek.
0:00
1:00
Ethen Werek udělal oblouk ve své třetině a pak našel Lalancetteho, jemuž však střela z osy nesedla a minula cíl.
3:20
První přerušení hry. Kiviaho raději přikryl kotouč před Bambulou.
3:58
Okuliar zkusil překvapit Lukáše po otočce zpoza branky, ale brankář Mory byl u tyče včas.
8:00
Týmy mají dobrý pohyb, ale do koncovky se vůbec nedostávají, střely na branku jsou 1:1.
8:27
Jergl s Klímou se vystavili do ofsajdu.
Tribuny se teď zabarvily do bílo-červena. Fanoušci slaví deset let od vzniku skupiny Ultras, která se stará o atmosféru v plecháreně.
9:15
Lukáš vyráží ránu Pavlíka před sebe, jeden z Hradeckých tam pak puk promáchl, mohl dorážet do odkryté části klece.
9:37
Dobrá kombinace první lajny Mory. Knotek si vyměnil puk s Káňou, ale zakončoval už poměrně z úhlu, Kiviaho chytá. U druhé tyče si o přihrávku říkal ještě Bambula.
11:02
Jergl to zkouší bekhendem, Lukáš vyráží.
12:35
Cingel (Hr. Králové) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Lev
Stav zápasu Olomouc - Hr. Králové 0:1

Hodně nenápadná akce. Cingel dostal přihrávku od Lva z rohu a mezi kruhy v pokleku střílí přes clonícího Švrčka k tyči.
14:00
Olesz pálí z půlky na Kiviaha, ale takhle to nejspíš nepůjde.
17:04
Jergl dostal krásný pas za obranu, ale tísněn Galvasem zakončil nájezd nepřesně bekhendem.
20:00
Hosté jsou lepší, Olomouc se nedostala do šance. Na střely 3:13.
20:00
20:24
Bambula střílí pohotově z kruhu, ale trefil přímo Kiviaha.
21:15
Perreta trefil před brankou puk nahozený od modré, ale bude v pořádku.
21:33
Marek Zachar střílí od hrazení, Lukáš kryje.
21:38
Lev (Hr. Králové) vstřelil branku (17. gól v sezóně) , asistence Jank
Stav zápasu Olomouc - Hr. Králové 0:2

Lev vyhrál buly nad Knotkem a Jank pálí z vrcholu kruhu z první nahoru, přesně pod břevno. Pěkná rána.
21:54
Cingel (Hr. Králové) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Eberle
Stav zápasu Olomouc - Hr. Králové 0:3

Tak to je k.o. Eberle u branky obral o puk Galvase a Cingel zblízka zvyšuje na 3:0.
21:54
Střídání Střídání brankářů domácích. Z branky odešel Jan Lukáš, nahradil ho Branislav Konrád
22:37
Olomouc se dnes zatím nemá čeho chytit. Nesráží se, ani není nebezpečná.
23:38
Jergl z otočky trefuje tyč!
25:25
Místo na vrcholu kruhu měl Kalina, ale v dobré pozici tvrdou střelou příklepem minul branku.
26:14
Vyloučen hráč Lalancette (Hr. Králové), 2 min. za podražení
26:18
Knotek tentokrát vyhrál buly v útočném pásmu a Musil měl dost místa na střelu, s pukem ještě zamíchal a zápěstím pak minul.
27:26
Hosté v oslabení ujeli dva na jednoho, Klíma dostal puk do tandemu a pálí, Dujsík výborně do rány zaklekává.
28:00
Navrátil krásně našel na druhé straně útočného pásma Pláška, který si puk ještě stáhl, nechal projet obránce a vypálil zápěstím, Kiviaho byl však u tyče včas.
29:06
Okuliar nabral rychlost na křídle a střílí z kruhu zápěstím, Konrád zasahuje vyrážečkou.
29:48
Kusko střílí z osy z první a těsně míjí branku!
30:56
Smoleňák našel krásně před brankou Kalinu, ale ten se nedokázal trefit mezi tři tyče.
31:00
Jan Káňa podruhé v zápase odjíždí s bolestivou grimasou na střídačku a je v péči maséra.
33:35
Vyloučen hráč Mareš (Olomouc), 2 min. za držení protihráče
Perret se už dostával před branku, Mareš jej místo bruslení objal.
35:15
Lalancette přihrává na teč po lede Okuliarovi, Konrád fantasticky mrskl lapačkou.
37:19
Vyloučen hráč Okuliar (Hr. Králové), 2 min. za držení hole
Za zákrok na obránce Černého za hradeckou brankou.
39:00
Galvas založil přesilovkový vzorec, Plášek střílí z dobré pozice z osy nad branku.
39:16
Vyloučen hráč Kusko (Olomouc), 2 min. za sekání
Kusko ztratil kotouč a pak vysekl soupeři hůl z ruky v útočném pásmu.
39:54
Švrček od hrazení pálí tvrdě, Kiviaho betonem vyráží do rohu.
40:00
40:00
Za dvě třetiny se domácí zmohli na deset střel. Dnes by jim k obratu pomohl leda kolaps soupeře. A možná ani to ne.
41:38
Krásná kombinace Mory. Plášek od hrazení, Navrátil přihrává zpoza branky a Kusko střílí z brankoviště do Kiviaha.
42:07
Lalancette střílí z kruhu do vyrážečky Konráda.
43:28
Vyloučen hráč Olesz (Olomouc), 2 min. za podražení
Olesz za brankou Hradce podrazil nohou Kalinu.
46:54
Dobré útoky na obou stranách, Menšíkovu ránu zablokoval obránce, hosté otáčí hru, rychlost nabírá Jergl, namířil si to až před Konráda, který puk podržel a bývalý útočník Olomouce pak přes něj ještě přepadl.
47:10
Okuliar (Hr. Králové) vstřelil branku (13. gól v sezóně) , asistence Lalancette
Stav zápasu Olomouc - Hr. Králové 0:4

Lalancette vyhrál buly krásně do strany, Okuliar se pak uvolnil přes obránce a překonal Konráda. Mora podruhé inkasoval hned po buly.
48:48
Černý nahazuje od modré, Kiviaho si puk našel. Předtím si poradil s nebezpečnější střelou Dujsíka i dorážkou Olesze.