Dobrý den z Ostravy, kam k předehrávce šestého kola extraligy přijeli hráči Mladé Boleslavi.
Domácí se musí i dnes obejít bez kapitána Lukáše Krenželoka a ofenzivní hvězdu Petera Muellera. Chybí ale také Patrik Koch nebo Mario Grman. Příležitost tak mají rezervní hráči Vítkovic jako Patrik Urbanec nebo Tomáš Gřeš z Poruby.
To hosté jsou naopak v plné síle. V brankovišti se dnes představí Filip Novotný, který dostal přednost před Gasperem Krošeljem.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Kika (CZE), Obadal (CZE) - Axman (CZE), Synek (CZE)
Počet diváků: 5 025

Vítkovice vstoupily do sezony jako černý kůň nového ročníku a očekávání naplňují. Až minule na Spartě poznali svěřenci Miloše Holaně porážku v základní hrací době, i tam ale ukazovali, že nebudou letos rozhodně jen do počtu.
Výborně si ale počínají i Bruslaři. Po pěti zápasech jsou o skóre na druhém místě a prohráli jen v druhém kole proti Olomouci. Tabulkové umístění tak slibuje parádní bitvu.
Velké věci se opět čekají od Petera Kriegera. Američana všichni pasovali do role pomocníka Petera Muellera, Krieger ale i bez svého kolegy září. Na Spartě si připsal gól a asistenci a bude zajímavé, zda si svůj apetit ponechá i dnes.
Podobně je na tom ale i na druhé straně Róbert Lantoši. Centr první formace čeká na branku, asistoval ale už šestkrát a tak se stále drží mezi desítkou nejlépe bodujících hráčů extraligy.
Hráči už se rovnají k nástupu na ledovou plochu, rozhodčí už jsou samozřejmě na ledě.
Burslaři v minulé sezoně soupeře třikrát porazili, poslední duel ale ovládla Ridera.
Tak už jen pozdravit brankáře, popřát jim hodně štěstí a jde se hrát.
Na úvodní buly se chystá Marosz, proti němu Lantoši.
0:00
Utkání začalo.
0:08
Vítkovice budou prvním týmem, který zaútočí, jenže Lakatošovi propadla přihrávka pod hokejkou a tak se k rozehrávce staví Pláněk.
0:38
Na ledě už je Lindberg a krouží s pukem po útočné třetině. K ráně se dostal u modré Kovář a Novotný už má zákrok.
1:05
Lindberg projel mezi obránci. Zkoušel kličku do forhendu, ale Novotný je připraven od první minuty. Pravým betonem zabránil střelci skórovat.
1:49
Vítkovice nahazovaly vysokým lobem, puk ale nevybojovaly.
2:03
Do rány z mezikruží se dostal Petr Kousal a Stezka musel mít rychlou levačku s lapačkou. Puk sice nechytil, rukavicí jej alespoň srazil do rohu.
2:50
Gřeš se hnal za pukem do pravého rohu za brankou Novotného. Byl ale sám a z úhlu a o puk rychle přišel.
3:08
Pláněk dostal na druhé straně nabito na pravou stranu u modré čáry. Zápěstím poslal puk na Stezku, ten ale puk viděl a dokázal jej chytit.
3:13
Lantoši vyhrál buly, jenže puk uzmul Lakatoš a hned šel spolu s Kalusem do útoku, střela z dálky ale prosvištěla kolem pravé tyče.
3:41
Boleslavští nahazovali rychle puk dopředu, pas byl ale příliš dlouhý a tak se píská zakázané uvolnění.
3:43
Fridrich nabil Kovářovi na osu hřiště, odkud bek hned pálil. Rána prošla skrz všechny clonící hráče, mířila ale těsně vedle.
4:19
Bernovský napadal rozehrávku Jánošíka, Boleslav ale situací zvládla a půjde do ofenzivy.
4:58
Hosté zvládli udržet puk v útočné třetině a Stránský se mohl položit do střely nad kruhy pro vhazování. Branku Stezky ale přestřelil a bylo to i s tečí, vhazovat se tak bude před Stezkou.
5:10
Hra už je ale na druhé straně. Dej zavezl kotouč podél levého mantinelu a vzal situaci na sebe. Ránu příklepem Novotný eliminoval a ještě zabránil v dorážce Chlánovi, protože puk nepustil z výstroje.
5:27
Kousal zachytil rozehru soupeře ve středním pásmu a hosté tak měli šanci jít do nepřipravené obrany, situaci ale nezvládli a ztratili kotouč před možností zakončit.
6:10
Lintuniemiho trefil Kovář do hlavy při ráně od modré, Fin ale bude v pořádku a kotouč ještě získají muži v zeleném.
6:42
Jánošík zkoušel nahodit z levé strany od modré, Stezka ale byl pozorný a pokus vyrazil.
7:06
Zakázané uvolnění domácích se Bukartsovi hodně nelíbí, na dlouhý pas ale nedosáhl ani on, ani soupeř a tak se píská po právu.
7:20
Stezka byl pod tlakem když pomáhal s rozehrávkou za svojí brankou, dokázal ale puk vyhodit po levém mantinelu. Vítkovičtí ale nic nevymysleli a puk už drží soupeř.
7:54
S holí se ukázal také Novotný, když rozehrával nahození soupeře. Šikovně jej poslal o mantinel pod střídačkou svého týmu, ale Bruslaři toho nijak nevyužili.
8:34
Lintuniemi je po zásahu do helmy opět na ledě a dostal se i k nahození z pravé strany modré čáry. Pokus zápěstím ale byl spíše pro teč a jelikož do nabídky nikdo nesáhl, Stezka měl snadnou práci. Následuje komerční pauza.
8:38
Boleslav vyhrála buly, Lakatoš se probil za pukem ale jen prohodil obránce a puk letěl až za klec Novotného. Hra se tak vrátí před Stezku.
8:57
Kousal nahodil puk do útočného rohu, Jánošík se pak dostal ke střele od modré čáry, Stezka zasáhl vyrážečkou.
9:36
Kalus se hnal za zakončením po pasu mezi obránce, ani holí v jedné ruce ale na puk nedosáhl.
10:01
Střítezký napřáhl ke střele na pravé straně u modré a jeho projektil schytal Rastislav Dej v bloku. Dej vytřepává nohu, jeho obranný zákrok ale má svoji cenu.
10:44
Další rána od modré z hole Eberleho, tentokrát ale stála v cestě hůl Bernovského.
11:04
V ofenzivě jsou opět hosté, Jánošík pálil z levé strany od modré, po něm se opřel do puku také Štich. Obránci Boleslavi jsou střelecky hodně aktivní.
11:48
Dlouhý tlak Boleslavi pokračuje, další rána z hole Jánošíka skončila na levém betonu Stezky.
12:20
Lintuniemi byl odzbrojený a Vítkovice tak mohou konečně vystřídat.
12:54
Kousal s Najmanem ale opět získali pásmo. Rána Åberga ale sjela Švédovi po čepeli a Bruslaři budou muset opustit útočné pásmo.
13:44
Beránek si sjel po levé straně do útočných kruhů a nadvakrát zakončoval nad pravý beton Stezky. Dvakrát jej ale dokázal brankář odmítnout.
14:30
Boleslav je při chuti, Vítkovice musí rezignovat na jindy velmi aktivní forčeking. První formace hostí už zase operuje u levého mantinelu třetiny domácích.
15:20
Šťastný poslal puk z pravého rohu na modrou Pýchovi, tomu ale přihrávka přeskočila hůl a tak se musí rychle vracet pro kotouč.
16:03
Fořt vybídl Luntera na pravém mantinelu, ten byl ale v obležení dvou protihráčů.
16:07
Raskob se dostal ke kotouči a chtěl rozehrát rychle, jenže jeho pas byl velmi nepřesný a tak se píská icing.
16:23
Bukarts nahodil puk za branku Novotného a Vítkovice byly konečně na chvilku v útoku. Lakatoš vyzkoušel z otočky Novotného, který už nějakou chvíli nemusel zasahovat, koncentraci ale neztratil a puk pohodlně vyrazil.
17:18
Boleslav by byla v ofsajdu a tak musela kotouč dostat do útoku nadvakrát, do rozehry jim ale sáhl Bernovský a ujel na pravou stranu, jeho rána od mantionelu ale nebyla moc nebezpečná a Novotný ji snadno schoval do lapačky. Následuje komerční pauza.
17:37
Lakatoš dostal nyní ránu do ledvin od Stehlíka, který nahazoval od modré.
18:10
Gewiese chtěl rozehrát do středu mezi kruhy pro útočníky, jeho pas ale byl zoufale nepřesný a tak puk míří na hole Boleslavi.
18:50
Jeřábek kombinoval s Fořtem mezi kruh, nahození ale mířilo vedle pravé tyče. Poté ještě pálil Stříteský, jeho pokus ale trefil jen někoho před brankou Stezky.
19:44
Macias bojoval u mantinelu s Najmanem v levém rohu útočné třetiny domácích. Ti si ale pomohli přihrávkou rukou a tak se hra přesune do střední třetiny.
20:00
Skončila první třetina.
První část duelu byla v režii hostí a Stezka si pořádně zachytal. Ridera postrádá forčeking z předchozích duelů a Bruslaři dostávají svému přízvisku, protože jsou stále v pohybu. Střely na branku zatím vykazují poměr 10:6 pro hosty, ti ale přidali ještě dost ran těsně vedle.
Aktéři už se vrací na led, snad bude druhá třetina gólově bohatší.
20:00
Začala druhá třetina.
20:06
Boleslav drží kotouč po buly, Vítkovičtí ale hned jdou dopředu a napadají rozehrávku.
20:44
Lantoši vyzval Šťastného v mezikruží a rána to nebyla vůbec špatná. Stezka ale opět pohotový, když pokus vytáhl ramenem.
20:54
Marosz se na druhé straně chopil puku a střílel z pravého kruhu. Stezka vyrazil kotouč až mimo hrací plochu.
21:33
Skvělá přihrávka Fridricha před Novotného kam sjížděl Bernovský, ten měl ale kotouč trochu dál, než by potřeboval a tak jeho rána v pokleku trefila jen pravý beton brankáře.
21:53
Vhazování před Stezkou šlo to známé cestě na pravou stranu k Jeřábkovi, který pálil, ránu ale Stezka viděl a schoval v lapačce.
22:03
Åberg dostal puk na vrchol pravého kruhu a pálil. Trefil ale hráče v bloku a puk vyletěl až do ochranné sítě.
22:15
Jeřábek nahazoval od modré a puk proskákal brankoviště těsně vedle pravé tyče Stezky.
22:43
Bukarts projel přes střední pásmo a pálil z pravého kruhu, rána lízla beton Novotného a vyletěla vysoko nad zadní mantinely.
22:55
Gřeš potvrzuje, že v přestávce domácím trenér Holaň připomínal forčeking, tentokrát ale s napadáním neuspěl.
23:33
Pláněk má puk za klecí Novotného a čeká na střídání.
23:57
Marosz viděl nalevo Lakatoše a poslal mu puk na modrou. Lakatoš ale byl příliš rychlý a rozhodčí tak musí pískat ofsajd.
24:05
Buly ovládli hosté a Jánošík hned nahazuje puk po levém mantinelu do útočné třetiny. Zakončoval Fořt vysoko od modré čáry, Stezka měl ale opět lapačku připravenou.
24:32
Štich chtěl přesunout hru na levou stranu, ale nikoho v zeleném nenašel. Byl ještě před červenou čarou a tak se píská zakázané uvolnění.
24:35
Åberg vypíchl kotouč Fridrichovi, jenže puk letěl daleko do středního pásma a tam jej sebrali obránci Vítkovic.
25:08
Stehlík dostal puk na pravou stranu modré čáry a hned pálil příklepem. Novotný měl ale před sebou dálnici a celou dobu kotouč viděl. Nebyl tak problém puk schovat do lapačky.
25:25
Macias viděl, že se bude vylučovat a tak jen poslal puk na Novotného.
25:25
Vyloučen hráč Jeřábek (Ml. Boleslav), 2 min. za podražení
Podrážení ve středním pásmu se Jeřábkovi nevyplatilo.
25:35
Mikuš pálil od modré a puk se otřel o konstrukci spodního oblouku branky Novotného, puk od mantinelu pak ale vyletěl až z třetiny a tak domácí budou muset zakládat nový útok.
26:25
Lakatoš pálil příklepem z pravého kruhu, trefil ale blokujícího obránce.
26:48
Stříteský nevyhodil puk se ale dostal ze souboje u mantinelu až za modrou čáru.
27:07
Vyloučen hráč Macias (Vítkovice), 2 min. za podražení
Macias hasil propadení kolegů nedovoleně. Na osmnáct sekund se tedy srovná počet hráčů na ledě.
27:16
Lantoši si posílal puk s Štastným napříč třetinou, přihrávka na Lintuneimiho ale už byla nepřesná.
27:52
Už běží zkrácená přesilovka hostí a Lantoši se dostal k ráně z mezikruží. Zasáhl stezku a puk končí mimo hrací plochu.
28:01
Fořt vyhrál buly, puk se ale dostal k mantinelu, kde jej domácí chtěli udržet a také se jim to podařilo. Poté dokonce i vyhodili.
28:27
Gewiese čistým hitem uzemnil Šťastného, Boleslav ale zůstane v útočném pásmu.
28:52
Šťastný dostal kotouč na pravý kruh a pálil forhendem na zadní tyč. Orazítkoval ale jen horní tyč za Stezkou.
29:26
Puk je na střídačce Vítkovic, když už i domácí hrají v plném počtu. Následuje úklid ledu a komerční pauza.
Hokej v druhé třetině rozhodně neztratil tempo a Vítkovice jsou v ofenzivě lepší, než v úvodní části. Přesilovky byly rozhodně zajímavé, ani rána Davida Šťastného ale nenašla skulinu ve Stezkovi, který je, stejně jako jeho soupeř, nadále stoprocentní.
29:50
Beránek napřáhl ke střele nad levým kruhem a Stezka jen vyrazil před sebe. Nikdo v zeleném se ale k puku nedostal a tak Vítkovice pod tlakem volí vyhození na zakázané uvolnění.
30:05
Åberg se cpal do šance, kotouč měl ale před Stezkou trochu dále. Boleslav ale stále pokračuje v tlaku.
30:30
Hosté nepůjčují puk Vítkovicím a opět získaly pásmo.
31:08
Teď už ale dopředu míří Chlán. Puk zavezl až za branku Novotného, tam ale ztratil balanc a spadl. Rozehrávku hostí ale tečoval Gewiese mimo hrací plochu a tak se vhazuje ve středovém kruhu.
31:19
Gewiese trefil Kaluse do hlavy na modré čáře a puk získají hosté.
31:38
Jenže Stříteský chyboval v rozehře a Marosz se tlačil do zakončení. Boleslav ale rychle dostoupila soupeře a nedovolila mu vystřelit.
31:52
Poté se Vítkovice dopouští úmyslného ofsajdu a tak se hra přesune před Stezku.
32:22
Lantoši s Kantnerem motají soupeře v jeho obranném pásmu. Právě Lantoši se dostal do střely z úhlu od levého mantinelu. Stezka ale byl u své pravé tyče namáčknutý bezchybně a přerušuje hru.
Komerční přestávkaje u konce, na buly jde Krieger a Lantoši.
32:34
Vítkovice vytlačily soupeře ze své třetiny a Mikuš nabízel rychlý dlouhý pas útočníkům, Kriegerovu hůl ale přeletěla.
33:10
Šťastný pálil od levého hrazení pohotově, Stezka ale je stále bezchybný.
33:30
Dej napřáhl na levé straně po rychlé akci a i na druhé straně zvoní horní tyčka. Novotný neměl šanci reagovat, měl ale štěstí.
34:13
Divoká pasáž končí přihrávkou rukou hostí, kteří už se tlačili do útoku.
34:26
Kousal ztratil při bekčekingu rukavici, situaci u pravého hrazení ale zvládl i bez ní.
35:06
Åberg prokličkoval mezi beky a dostal se i ke střele z pravého kruhu, Stezka pravým betonem ale vyrazil puk ven k mantinelu.
35:41
Vysoké tempo pokračuje, Mikuš dokázal vyvézt puk z vlastní třetiny a domácí tak jdou do ofenzivy. Gewiese bojuje u levého mantinelu se Stránským.
36:23
Vyloučen hráč Stránský (Ml. Boleslav), 2 min. za podražení
Právě Stránský si pomohl nedovoleně proti Kriegerovi v souboji u mantinelu a domácí tak mají druhou přesilovou hru k dispozici.
36:30
Lindberg těsně udržel pásmo a Vítkovice se konečně rozestavují dle svých představ.
36:51
Marosz pálil z levého kruhu a Novotný nic neviděl, puk jej ale trefil. Puk už letí daleko od Novotného, obránci jej dokázali vyhodit.
37:23
A teď s rozehrávkou po nastřelení puku pomohl i Novotný, který poslal puk daleko do rohu za Stezkou.
37:45
Lakatoš dostal puk na pravý kruh a pálil. Puk si ale musel ještě srovnat a Novotný se stačil přesunout.
37:56
Vyloučen hráč Krieger (Vítkovice), 2 min. za hákování
Počty se vyrovnají Krieger si pomohl holí proti Lintuniemu a rozhodčí to nechtějí nechat být.
38:03
Stříteský si vyměnil pozici s Lantošim, ten ještě kombinoval s Fořtem. Rána z mezikruží ale skončila na prvních bruslích.
38:34
Vyloučen hráč Stříteský (Ml. Boleslav), 2 min. za držení protihráče
Vítkovice ještě dotíraly na rozehru a Stříteský si přidržel soupeře proti pravidlům.
38:40
Jánošík se dostal po buly ke kotouči první a Bruslaři tak vymýšlí, kudy vést útok.
39:03
Marosz ale získal puk a hned potí také útočnou třetinu, na ledě je hodně místa, přesto se domácí pokoušeli puk poslat po mantinelu, což jim Eberle nedovolil.
39:40
Eberle kombinoval s Lintuniemim, jeho pas na osu ale domácí zastavili.
40:00
Skončila druhá třetina.
Tak ani druhá třetina nepřinesla branku. Dvě horní tyče zněly stadionem, Stezka a Novotný ale mají dnes oba dobrý den. Vítkovice zvýšily aktivitu, přesto jsou Bruslaři dle mého názoru rychlejší a mají o něco více ze hry. Na střely na branku vedou hosté 22:15.
40:00
Začala třetí třetina.
40:15
Vítkovice jdou při krátké přesilovce do útoku. Střední pásmo mají ale hosté dobře obsazeno.
40:45
Oba týmy už jsou v plném počtu.
40:58
Puk je po Lunterem, který spadl a tak se hra přerušuje.
41:04
Jeřábek pálil po buly od modré čáry, rána byla ale zblokována před Stezkou mimo.
41:32
Nahození do levého rohu nic hostům nepřineslo a tak se Fridrich s Lindbergem pouští do útoku.
42:12
Dej dostal od Marosze nabito mezi kruhy a pálil v pokleku. Novotný měl vyrážečku na správném místě.
42:20
Boleslav vyhrála buly, ale Kalus napadáním vybojoval puk. Přihrávky po mantinelu jsou ale příliš prudké pro Kaluse za klecí Novotného.
43:00
Bukarts s Kriegerem ale pokračují v náporu a stále sehrávají puk po celé třetině. Urbanec promáchl dobrou nabídku na pravé straně modré čáry.
43:42
Kalus (Vítkovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Gewiese
Stav zápasu Vítkovice - Ml. Boleslav 1:0

Gewiese nahodil od modré čáry a puk je v brance. Před Novotným ještě tečoval puk Kalus a Novotnému puk projel mezi betony.
43:50
Boleslav bude muset přidat, do útoku se ale opět tlačí druhá řada Vítkovic.
44:20
Lindberg ale přihrával špatně křížem pásmem a tak hosté mohou zaútočit.
44:44
Z otočky u modré čáry pálil na pravou tyč Šťastný, Stezka ale zasáhl vyrážečkou.
45:24
Pýcha nahazoval příliš prudce a tak se píská zakázané uvolnění.
45:24
Štastný se pokusil vystřídat, protože má strženou hranu brusle. Rozhodčí mu ale v nepovolené výměně zabránili.
45:49
Pýcha má kotouč za brankou Novotného, Vítkovice ale hodně přidaly v napadání.
46:07
Boleslav zkusila jednoduchou akci po pravé straně a Stezka musel zasahovat proti střele od pravého mantinelu. Situaci ale viděl a neměl problém zneškodnit pokus.
46:13
Vítkovice vyhodily puk na zakázané uvolnění.
46:38
Vítkovice napadají rozehrávku Lintuniemiho opět hodně vysoko.
47:09
Vyloučen hráč Gewiese (Vítkovice), 2 min. za krosček
Gewiese fauluje a Boleslav bude mít šanci na vyrovnání.
47:20
Puk ale hned letěl přes celé kluziště a Vítkovice získávají čas.
47:20
Puk ale hned letěl přes celé kluziště a Vítkovice získávají čas.
47:50
Kantner zavezl kotouč do pásma a už se rýsuje klasický vzorec přesilovky. Lantoši hledal Fořta na levé straně. Ten ale nemohl zakončit.
48:12
Lintuniemi nahazoval od modré čáry, puk ale Stezka neztratil z dohledu a schoval jej v lapačce.
48:18
Kousal pálil z pravého kruhu, Åberg pak ještě z druhé strany, Stezka ale čaruje v brankovišti.
48:52
Kousal přestřelil z osy hřiště.
49:06
Pýcha napřáhl na ose k další bombě, Stezka ale puk vyrazil za branku. Gewiese už je zpět na hřišti.
49:38
Vítkovice se už ale osvobozují a mohou alespoň z části vystřídat.
50:00
Dej vysílal do útoku dvojici Lakatoš a Marosz, puk ale sebrali obránci hostů.
50:15
5025 diváků tleská své účasti, když se píská kotouč mimo kluziště. Vhazovat se bude po levici Stezky.
50:19
Stříteský napřáhl na modré čáře, Kantner ale měl daleko k tomu, aby tečoval nebo alespoň zastínil pokus a tak Stezka opět zasahuje.
50:40
Šťastný prošel střední pásmo a získal útočnou třetinu, poté se dostal ke střele v mezikruží, ale napálil pouze Gewieseho před ním.
51:05
A další zákrok Stezky po ráně od modré čáry. Šťastný s Kantnerem sice čekali, zda puk ještě brankáři nevypadne, to se ale nestalo.
51:29
Lakatoš dostal puk na útočnou modrou a po překřížení s Maroszem pálil. Rána mířila ale na střed a i když puk na chviličku Novotnému vypadl, napodruhé už jej brankář zkrotil.
51:32
Fridrich hned po buly provětral lapačku Novotného. I on zatím zaslouží dnes pochvalu, jenže jeho forvardi mu tento večer ne a ne pomoci.
51:45
Lindberg překvapil hosty přihrávkou před Novotného z pravého útočného rohu a Fridrich měl hodně dobrou pozici. Puk ale skákal a tak jej útočník netrefil perfektně, což Novotnému dalo šanci a čas zasáhnout.
52:48
Stezka má 32. zákrok, když lapil pokus Åberg od pravého mantinelu. Puk mířil přesně k levé tyči, Stezka byl ale naprosto připravený.
53:08
Najman vracel puk z otočky zpoza Stezkovy klece vrátit puk Kousalovi, nabídka byla ale příliš troufalá a obránci puk uklidili.
53:44
Lintuniemi našel šikovnou přihrávkou z pravého kruhu před brankou Kousala a střelec měl skvělou příležitost. Puk si přikopl na forhend a střílel, jenže ani nadvakrát proti Stezkovi neuspěl.
54:08
Pláněk sestřelil velkou bombou od modré Bernovského, ten ale dostane pochvalu za skvělý blok.
54:20
Vítkovice jsou po nějaké době opět v ofenzivě. Bukarts bojuje s Kalusem o kotouč za brankou Novotného. Poté nahazoval Mikuš, puk ale proletěl za branku Novotného.
55:09
Bruslaři mají puk za svojí brankou a střídají kompletní pětici. Vítkovicím to rozhodně nevadí, za to Boleslavi se čas rychle krátí.
55:49
Novotný musel vytáhnout pravý beton proti kombinaci Lakatoše s Maroszem.
56:03
Lakatoš (Vítkovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně)
Stav zápasu Vítkovice - Ml. Boleslav 2:0

Jenže napodruhé už Novotný nezmohl nic. Lakatoš sebral nastřelený kotouč ve středním pásmu, projel podél pravého hrazení, prohodil si Lintuniemiho a poté forhendem propálil pod lapačku Novotného.
56:02
Mladá Boleslav si bere oddechový čas. Trenér Čihák chce ještě zosnovat plán na dotažení skóre.
56:13
Urbanec žabkou vyzval Fridricha do brejku, ten byl ale překvapen, že pas prošel a nezpracoval skákající puk.
56:35
Novotný je na střídačce, Boleslav hraje v šesti.
56:53
Åberg střílel z levého kruhu, rána ale prolétla jen vedle levé tyče.
57:05
Puk drží po šermovačce Fořta u pravého hrazení Stezka. Puk k němu jen tak volně doklouzal, Fořt určitě nezakončoval.
57:11
Šťastný střílel z pravého kruhu na bližší tyč, opět puk ale letěl mimo branku a puk vyletí pryč z útočného pásma hostí.
57:46
Bukarts hledal Kriegera na středovém kruhu, Lintuniemi byl ale pohotovější.
57:49
Vyloučen hráč Krieger (Vítkovice), 2 min. za podražení
Jenže Krieger při tom ještě beka fauloval a tak se přesila umocní.
57:49
Rozhodčí ještě zkoumají video, zda zákrok nebyl na vyšší trest.
57:49
Nezdá se, že by šlo o zásadní faul s úmyslem zranit protihráče. Rozhodčí ale chtějí mít jistotu. Krieger trefil soupeře kolenem, nebylo to ale nijak zákeřné.
57:49
Rozhodčí Obadal potvrzuje verdikt z ledu a seznamuje s ním oba trenéry. Hrát se bude situace šesti proti čtyřem a trest Kriegera je opravdu dvouminutový.
57:57
Lakatoš (Vítkovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Dej
Stav zápasu Vítkovice - Ml. Boleslav 3:0

Dej vyhrál buly a Lakatoš ukazuje, že má góly v ruce. Byť stál až za brankou Stezky, trefil čistě doprostřed prázdné klece.
58:10
Lunter nahazuje po buly na Stezku, Boleslav se ještě pokusí o téměř nemožné.
58:30
Stránský střílel mimo Stezkovu branku a odražený puk letí pryč z útočné třetiny.
59:00
Kousal střílel z vrcholu levého kruhu, trefil ale Deje hned před ním.
59:24
Lakatoš (Vítkovice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Dej
Stav zápasu Vítkovice - Ml. Boleslav 4:0

A prázdná branka nedala pokoj Dominiku Lakatošovi, který kompletuje hattrick. Děkuje ale Rastislavu Dejovi, který přehrál nestíhajícího Kousala a poslal parťákovi puk na levé straně.
59:33
Duel je rozhodnut, o dočasném králi tabulky je rozhodnuto, Šťastný ale ještě chce alespoň čestný úspěch.
Konec utkání.
Je dobojováno a výsledek je jednoznačný. Byť se dlouho hrálo bez branek, diváci se mohli nakonec čtyřikrát radovat z gólu svých miláčků. Dominik Lakatoš v posledních čtyřech minutách duelu dokázal vsítit dvěma brankami do prázdné hattrick.
Vítkovice tak jdou zpět do čela extraligy, minimálně do zítřka, kdy je mohou překonat Pardubice. V Ostravě ale bude tak jako tak panovat spokojenost. Díky za sledování a přeji příjemný večer.

Vzájemné zápasy

5. 2. 2023 16:00Ml. Boleslav–Vítkovice 2:3
17. 1. 2023 17:30Ml. Boleslav–Vítkovice 3:2
28. 12. 2022 17:30Vítkovice–Ml. Boleslav 5:2
29. 9. 2022 17:30Vítkovice–Ml. Boleslav 4:0
13. 2. 2022 16:00Vítkovice–Ml. Boleslav 3:0
30. 12. 2021 17:30Ml. Boleslav–Vítkovice 5:2
5. 11. 2021 17:30Vítkovice–Ml. Boleslav 1:2
24. 9. 2021 17:30Ml. Boleslav–Vítkovice 4:1
23. 2. 2021 16:30Vítkovice–Ml. Boleslav 3:2
19. 2. 2021 16:30Ml. Boleslav–Vítkovice 1:2
8. 1. 2021 17:30Vítkovice–Ml. Boleslav 3:1
22. 11. 2020 16:00Ml. Boleslav–Vítkovice 2:4
28. 2. 2020 17:30Vítkovice–Ml. Boleslav 2:3
11. 1. 2020 16:00Ml. Boleslav–Vítkovice 6:3
28. 11. 2019 17:30Vítkovice–Ml. Boleslav 3:7
13. 10. 2019 16:00Ml. Boleslav–Vítkovice 5:3
26. 12. 2018 16:00Ml. Boleslav–Vítkovice 4:1
4. 12. 2018 17:00Vítkovice–Ml. Boleslav 2:3
2. 11. 2018 17:30Vítkovice–Ml. Boleslav 3:2
21. 9. 2018 17:30Ml. Boleslav–Vítkovice 1:3
2. 2. 2018 17:30Ml. Boleslav–Vítkovice 2:4
26. 12. 2017 16:00Vítkovice–Ml. Boleslav 7:1
5. 11. 2017 18:20Ml. Boleslav–Vítkovice 1:4
24. 9. 2017 16:00Vítkovice–Ml. Boleslav 3:2
5. 2. 2017 17:30Ml. Boleslav–Vítkovice 3:0
26. 12. 2016 15:30Vítkovice–Ml. Boleslav 3:2
11. 11. 2016 17:30Ml. Boleslav–Vítkovice 3:2
23. 9. 2016 17:10Vítkovice–Ml. Boleslav 2:5
21. 2. 2016 18:20Ml. Boleslav–Vítkovice 3:5
8. 1. 2016 17:00Vítkovice–Ml. Boleslav 4:1
8. 12. 2015 17:00Vítkovice–Ml. Boleslav 0:1
20. 11. 2015 17:20Ml. Boleslav–Vítkovice 4:2
27. 2. 2015 18:20Ml. Boleslav–Vítkovice 1:2
16. 1. 2015 17:00Vítkovice–Ml. Boleslav 4:1
28. 11. 2014 17:30Ml. Boleslav–Vítkovice 3:5
14. 10. 2014 17:00Vítkovice–Ml. Boleslav 1:4
17. 2. 2012 17:30Ml. Boleslav–Vítkovice 4:3
6. 1. 2012 17:30Vítkovice–Ml. Boleslav 4:1
20. 11. 2011 18:10Ml. Boleslav–Vítkovice 4:1
9. 10. 2011 17:00Vítkovice–Ml. Boleslav 8:4
16. 2. 2011 17:30Vítkovice–Ml. Boleslav 3:1
4. 1. 2011 18:10Ml. Boleslav–Vítkovice 2:7
26. 11. 2010 17:30Vítkovice–Ml. Boleslav 4:1
15. 10. 2010 17:30Ml. Boleslav–Vítkovice 1:2
7. 2. 2010 17:30Ml. Boleslav–Vítkovice 5:6
29. 12. 2009 17:30Vítkovice–Ml. Boleslav 2:1
13. 11. 2009 18:10Ml. Boleslav–Vítkovice 3:2
29. 9. 2009 17:30Vítkovice–Ml. Boleslav 3:0
11. 1. 2009 17:30Ml. Boleslav–Vítkovice 5:1
28. 11. 2008 17:00Vítkovice–Ml. Boleslav 1:3
12. 10. 2008 17:30Ml. Boleslav–Vítkovice 3:0
9. 9. 2008 17:00Vítkovice–Ml. Boleslav 1:0