Dobrý den z O2 Areny v Praze, kam dnes zavítají k zápasu 34. kola extraligy hráči Českých Budějovic.
Domácí Sparta si sice o Vánocích příliš neodpočala, z účasti na Spenglerově poháru v Davosu si však přiváží stříbro a velmi pozitivní obrázek o své hře. Bez účasti tří klíčových beků předváděli svěřenci Miloslava Hořavy výbroný hokej a o trofej přišli až v nájezdech.
Tempo se Sparťanům teď ale rozhodně nezvolní. Pozitivní však pro ně jistě je, že tři utkání po sobě budou hrát doma. Průběžně jsou na šesté příčce, mají ale spolu s Třincem nejlepší formu z pěti posledních duelů v extralize a jeden nebo dva zápasy k dobru, oproti soupeřům ze špičky.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Horák (CZE), Sýkora (CZE) - Hynek (CZE), Komárek (CZE)
Počet diváků: 8 628

To hosté takovou fazonu nemají, nicméně už se také pomalu odepují ode dna. K týmu přišel jako asistent bývalý vynikající útočník Jiří Novotný a hlavní kouč David Čermák už měl možnost pořádně se seznámit s týmem. Soupiska by měla být navíc po delší době bez větších absencí.
Sparta není doma v letošní sezoně nezdolná, v tabulce domácích utkání je až sedmá. České Budějovice ale mají velký problém s hřišti soupeřů. Horší než oni jsou při výjezdech jen hráči Litvínova. V O2 areně se jim navíc dlouhodobě nedaří, prohráli zde čtyři poslední zápasy.
Oba týmy dnes budou hrát, dá se říci, s NHL soupiskami, tedy pouze na tři obranné páry. Motor má alespoň k dispozici třináctého útočníka, kterým je šestnáctiletý Samuel Drančák.
Hala je konečně v plném světle, hráči už jsou na ledě a ještě přejí hodně štěstí svým brankářům.
Domácí mají jako domácí sadu tu světlou, Motor tedy bude hrát ve své tmavě modré variantě.
0:00
Utkání začalo.
0:04
Buly vyhrál Pech směrem vpřed, ale Gulaš puk nedokázal mezi obránci Sparty zkrotit.
0:34
Motor se ale dokázal rychle vrátit do útoku. Gulaš se snažil mad kruhy v ose hřiště vypálit, jeho pokus ale zblokovali bránící hráči do ochranné sítě.
0:59
Hrachovinovi vypadl puk po ráně Horáka před brankou a obránci Šenkeřík s Percym museli puk rychle odpálit z brankoviště pryč. Situaci ale zvládli.
1:45
Safin protáhl puk po pravém mantinelu a před branku mu hned najížděl Buchtele, Safin to ale zkusil sám a jen těsně netrefil branku k vzdálenější tyči.
2:23
Vráblík musel zvládnout dotírání první formace domácích, Řepíka ale udržel na svých zádech. Rozehrávku ale už tak dobře nevyřešil a puk vyletěl s tečí ven z hrací plochy. Vhazuje se před Hrachovinou.
2:41
Dvořáček dostal až příliš prostoru, když vyjel s kotouče z pravého rohu za brankou Hrachoviny a snažil se forhendem zasunout puk za pravý beton maskovaného muže v brance hostí. Ten ale udržel chránič u ledu.
2:45
Motor poté hned vyhodil na zakázané uvolnění.
3:15
Sobotka nabil mezi kruhy Formanovi a ten střílel z první pohotově na branku. Ta byla ale už mimo své místo a tak i kdyby kotouč zaplul za Hrachovinu, branka by neplatila. Hrachovina však i přesto stejně zasáhl.
3:20
Řepík se snažil meziu bruslemi zadovkou hodit puk před branku, kde čekal Forman. Kotouč se však odrazil od brusle jednoho z bránících hráčů. Sparta ale zamkla Motor jako v přesilové hře i v pěti.
4:15
Gulaš ujel s pukem za obranu a už z dálky pálil zápěstím, toto byl spíše takový pozdrav Kovářovi.
4:52
Sparta ztratila kotouč ve středním pásmu a musí se rychle vrátit do obrany.
4:10
Buchtele (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Tomášek a Horák
Stav zápasu Sparta - Č. Budějovice 1:0

Krásná akce domácích končí brankou, když mezi kruhy najel Jan Buchtele, který jen přijmul přiťuknutí Tomáška a poslal jej nad lapačku.
5:49
Sparta se po brance snaží držet kotouč, aby nedala soupeři možnost hned reagovat. Mikliš s Jandusem tak natahují rozehrávku.
6:31
Gustaf Thorell nahazoval z levé strany od modré a Dvořáček ještě zajímavě tečoval kotouč v letu. Hrachovina si ale poradil i se změnou směru puku.
7:19
Hra má slušný spád, a to i přes vysoký věk první formace Budějovic. Ta ale zvládá i přes průměrný věk 39 let bruslit se soupeřem.
7:55
Střela od modré zápěstím z hole Tomka Hrachovinovi nenaděla žádné vrásky, pokus schoval hned do lapačky a nechal přerušit hru. Proběhne komerční pauza.
8:16
Kempný podpořil útok akcí po levé straně, Tomášek vracel puk před branku a tam zase číhali muži v bílém. Horák se snažil plácnout do puku tak, aby letěl nad levý beton Hrachoviny, nedokázal jej ale zvednout dostatečně.
8:31
Sparta nahodila ještě před červenou čarou a tak se Motor usadí na chvíli před Kovářem.
8:38
Jenže buly jde za Spartou a Mikliš může pohodlně rozehrávat další steč.
9:00
Safin byl pod forčekingem soupeře a tak posunul zpět na Mikliše s Jandusem, Motor ale teď sympaticky přidal v napadání.
9:23
Budějovice nahozením získaly pásmo a Vráblík zápěstím skrytou střelou překvapil Kováře z ostrého úhlu z pravé strany. Na branku to ale nestačilo, puk letěl maličko vedle pravé tyče Kováře.
10:23
Thorell (Sparta) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Konečný a Moravčík
Stav zápasu Sparta - Č. Budějovice 2:0

Moravčík zvládl souboj o puk u mantinelu za Kovářem a Sparta přešla do rychlého protiútoku.Konečný se prodral na pravé straně k puku. Thorell dostal nabito mezi kruhy ideálně, zvedl hlavu, a propálil Hrachovinu pod lapačkou.
10:30
Čachotský (Č. Budějovice) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Gulaš
Stav zápasu Sparta - Č. Budějovice 2:1

Jenže Motor má okamžitou odpověď. Po buly se Gulaš protlačil mezi beky, přistrčil puk doleva Čachotskému a ten propálil Kováře.
10:52
Šílené tempo pokračuje, Tomášek se dostal také mezi kruhy s pukem a Hrachovina si připsal obrovsky důležitý zákrok vyrážečkou.
11:45
Hanzl vyvážel puk křížem středním pásmem a nebyl nikým bráněn, zkoušel nahodit, Dzierkals čekal před brankou, ale puk měl trochu dál, než by potřeboval.
12:19
Kotouč se houpe v síti nad brankou Kováře po zblokované střele a box časomíry ukazuje, že je na řadě komerční pauza.
12:31
Safin zase pronikl k puku za brankou Hrachoviny nehlídán a dával bekhendem naslepo před branku. Tam byl Konečný a málo chybělo, aby taktéž opačnou stranou hole zvýšil vedení Pražanů.
13:29
Domácí jen nahodili kotouč s tečí tak, aby mohli v klidu vystřídat. Potřebují vystřídat. Na ledě jsou tedy obě druhé formace.
14:17
Hanzl se snažil nastartovat Valského přihrávkou mezi couvající beky, Mikliš s Jandusem zavřeli cestu k brance.
15:09
Dlouhá fáze hry bez přerušení a hokejistům trochu došla šťáva. To možná změní aktivní čtvrté řady.
15:56
Šenkeřík nahazoval z levé strany modré čáry, Kovář ale vyrážečkou laxně poslal puk do rohu.
16:28
Chlubna dostal puk do jízdy na modré čáře. Mladý bek Böhm se ale nenechal přetlačit a nepustil jej do zakončení.
17:09
Až nyní se hra přeruší. Zakázané uvolnění mají na svědomí hráči hostí a tak se hra přesune zpět k Hrachovinovi.
17:28
Motor zakládá další útok, nepřesnou rozehru ale sebere ve středním pásmu Tomek.
17:50
Kempný pálil z levé strany modré čáry zápěstím. Hrachovina si všiml jeho záměru a vyrážečkou kotouč srazil do sítě nad jeho klecí.
17:58
Dominik Hrachovina teď má plné ruce práce. Opět z levé strany pálil tentokrát Jandus. Rána z nápřahu ale jen zaplula do připravené lapačky.
18:23
Mikliš zavezl kotouč k modré, nahodil jej za branku soupeře a byť je typickým bekem, sám za ním i vyrazil. To ale otevřelo prostor k protiútoku, který bekhendem z mezikruží zakončil Valský. Pro Kováře to bylo ale hodně snadné.
18:52
Další šanci už ale musel hasit v panice. Střela z levé strany byla po cestě tečovaná a propadla Kovářovi výstrojí. Tomeček se snažil ještě šťouchnout do puku, podle sudích ale puk zůstal před brankovou čarou, než jej Kovář zalehl.
18:52
Situaci si ale rozhodčí jdou prohlédnout ještě k videu.
18:52
Z opakovaného záběru jde vidět, že hůl jednoho z beků ještě posunula puk za Kovářem a ten padl na záda i přes brankovou čáru. Brankáře pak do klece ještě natlačili útočníci, to by ale nebyla platná branka.
18:52
Strnad (Č. Budějovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně)
Stav zápasu Sparta - Č. Budějovice 2:2

A je to branka! Sudí mají za to, že puk pod Kovářem bezpochyby překročil brankovou čáru, byť jej neviděli. Střelcem je označen Jan Strnad.
19:04
Halou se ozývá pískot, hra ale pokračuje za srovnaného stavu. Sparta okamžitě aktivně dobývá pásmo Motoru.
19:28
Vyloučen hráč Hovorka (Č. Budějovice), 2 min. za podražení
A Hovorka podrazil Tomáška v levém útočném rohu Sparty.
19:34
Hosté vyhráli buly a podařilo se jim i vyhodit.
19:56
Puk znovu drží Motor a třetinu zvládne dotáhnout za remízového stavu.
20:00
Skončila první třetina.
Další vlna nevole se lyne z ochozů při odchodu rozhodčích z ledové plochy, pro nezaujatého diváka to ale byla výborná podívaná. Sparta je rozhodně aktivnějším a techničtějším týmem, Motor ale ukazuje skvělý tah na branku.
Na střely vyhráli třetinu domácí 13:7 a jsou také lepší na vhazování, skóre je ale vyrovnané.
Hráči i rozhodčí jsou zpět na ledě. Pojďme si užít druhou část tohoto duelu.
20:00
Začala druhá třetina.
20:04
Sparta vyhrála buly a může zahájit necelou minutu a půl trvající přesilovou hru.
20:33
Pražané ale musel získat pásmo zpět, když Gulaš obětavě vleže dostal puk ze třetiny.
20:59
Střelu z pravého kruhu z velkého úhlu vyslal Erik Thorell. Hrachovina na pokus viděl a už byl v pozici
21:35
Brankář Budějovic zneškodnil i další pokus z pravé strany už když byl Hovorka na ledě.
21:51
Vyloučen hráč Valský (Č. Budějovice), 2 min. za podražení
Jenže Valský podrazil Gustafa Thorella a Motor se vrátí do čtyř.
21:56
Sobotka zvládl buly proti Vopelkovi a Sparta už kombinuje v deštníku.
22:16
Erik Thorell si vyjel z pukem od pravého mantinelu a pálil z mezikruží, Hrachovina nadvakrát jeho pokus dokázal zneškodnit.
22:58
Příliš mnoho přihrávek a žádná střela. Tomášek zase raději přihrával Řepíkovi, než aby pálil.
23:22
Řepík konečně střílel z levého kruhu, pokus ale neprošel. Pak měl možnost střílet Tomášek, ale zase potvrdil, že není střelcem, nýbrž tvůrcem.
24:04
I další přesilovku tedy Sparta nedokázala přetavit v úspěch.
24:25
Hrachovina si nerozuměl se Štencelem a rozehrával před obráncem. Namazal tak soupeři a jen tak tak se stačil vrátit do branky, než se Sparťané rozkoukali.
24:52
Budějovice se usazují před Kovářem, také hostům ale nyní scházela střela.
25:21
Sobotka (Sparta) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Kempný a Kovář
Stav zápasu Sparta - Č. Budějovice 3:2

Skrytá střela prvního centra Sparty Sobotky po dlouhém pasu ze své modré čáry z hole Koempného přeletěla levé rameno Hrachoviny a skončila v brance.
25:58
Řepík mířil do útoku po levé straně, Sparta ale střídala a tak musel podržet puk.
26:10
Z pravé strany pak pálil Moravčíka. Hrachovina podrží puk a proběhne komerční pauza.
26:24
Hrachovina se musel roztáhnout na brankovišit, když u jeho pravé tyče číhal nejprve Erik Thorell a po něm také Tomášek. "Hrášek" ale tentokrát vše zvládl bravurně.
27:00
Percy vděl, že před Kovářem je po zisku útočného pásma dost živo a tak nahodil puk zápěstím na branku. Kotouč ale i přesto skončil v lapačce brankáře domácích.
Po přerušení se ještě strhla drobná potyčka, rozhodčí ale trestat nebudou.
27:28
Valský se skvěle otočil kolem svého strážce Mikliše a chtěl ještě posunout puk Dzierkalsovi. Tomu mohl kotouč narazit do bruslí a odrazit se do branky, Lotyš byl ale příliš rychlý.
28:30
Vyloučen hráč Hovorka (Č. Budějovice), 2 min. za držení protihráče
Forman se natlačil v oblouku od pravého mantinelu před Hovorku a ten jej zezadu přidržel.
28:33
Přesilovou hru zahajuje druhá formace Sparty pro tyto účely, Horák hledal Safina na pravém kruhu, nabídku ale obránci vytečovali do rohu.
29:09
Safin pálil z pravého kruhu a Hrachovina lapačkou zasáhl. Puk mu ale vypadl zpět do hry.
29:35
Horák už měl před sebou prázdnou klec po kombinaci končící u pravé tyče Hrachovinovy branky. Centr ale trestuhodně netrefil.
30:30
Erik Thorell kulhá na střídačku když Hovorka naskakuje zpět na led. Přesilovou hru tedy Sparta opět nezužitkuje, byť měla tentokrát dobré šance.
31:12
Motor nahazoval puk dlouhou přihrávkou, tohle ale nemohou dobruslit. Potřebovali by se trochu srovnat při střídání.
31:32
To přijde nyní, protože Sparta přešla do útoku s postavením mimo hru.
31:39
Buchtele se s pukem nad kruhy v ose hřiště otočil a pohotově pálil zápěstím. Hrachovina ale měl vyrážečku připravenou.
32:06
Vyloučen hráč Mikliš (Sparta), 2 min. za krosček
Tomeček byl před střídačkami faulovaný Miklišem, který jej krosčekem poslal na mantinel.
32:10
Buly na uklizené ledové ploše zvládl lépe Motor a Gulaš už si klepe o přihrávku na levém kruhu. Jeho první rána ale končí jen v rohu po zásahu Kováře pravým betonem.
32:34
Sparta poté vyhazuje kotouč až za branku Hrachoviny.
32:59
Horák s Dvořáčkem vybojovali puk a Horák mohl i vystřelit, kotouč mu ale ale sjel po čepeli.
33:35
Štencel musí rozehrávat až zpoza Hrachoviny, Motoru se nedaří usadit před Kovářem.
34:00
Přihrávka rukou vykáže hosty z útočného pásma a to už z trestu Ondřeje Mikliše zbyde jen šest sekund.
34:18
Forman už s pukem pracuje před Hrachovinou, po výměně kotouče pak také z levého kruhu pálil. Tentokrát však dost nepřesně.
34:42
Další pokus z hole Janduse už letěl mezi tři tyče, Hrachovina jej ale snadno udržel na své hrudi.
34:58
Pech s Čachotským teď získali rychlým přechodem trochu místa před Kovářem, Žabka před branku na druhého jmenovaného ale adresáta nezastihla.
35:58
Tomek ztratil stabilitu v souboji s Valským a Motor se tak znovu dostane na kotouč v útočné třetině. Hosté ale nestřílí, na Kováře letěly za cenou druhou část pouze čtyři rány.
36:54
Hanz s Valským Dzierkalsem stále drží kotouč kolem Kováře, jsou ale sami dost unavení.
37:19
Valský nakonec srazil Mikliše u branky a Sparťané se dožadovali trestu, ten ale sudí neudělili. Kotouč pak vyletěl mimo hrací plochu a všichni tak mohou konečně vystřídat.
37:31
A podobná situace na druhé straně, nahození hostí končí po teči v hledišti. Jelikož se to ale stalo ve středním pásmu, vhazuje se na středovém kruhu.
37:59
Moravčík se dostal k puku na ose hřiště u modré čáry a vyslal dobrou ránu zápěstím. Hrachovina ji však viděl a schoval v lapačce.
38:34
Tomášek vyhodil puk přes všechny čáry, čároví ale viděli možnost hostů hrát kotouč a tak se zakázané uvolnění nepíská.
39:38
Řepík se snažil ještě vymyslet něco v útoku, viděl Kempného na modré, ten okamžitě poslal puk na levou stranu Sobotkovi a ten měl příležitost přehodit pravý beton Hrachoviny, nabídka byla ale příliš prudká.
40:00
Skončila druhá třetina.
Druhá siréna ukončila třetinu a ta upravila skóre ke spokojenosti domácích fanoušků. České Budějovice nestřílí dost a s pěti ranami se dávají góly těžko. Sparta naopak vystřelila patnáctkrát, hlavně díky přesilovkám.
Sparťané se vrací na led s větším úsměvem, hosté už jsou na ledové ploše trochu déle, zřejmě dostali od trenéra Čermáka trochu vyhubováno a nechtěli být déle v jeho dosahu.
40:00
Začala třetí třetina.
40:04
Buly vyhrál Lukáš Pech, do útočné třetiny se ale hosté dostali až napodruhé.
40:38
Tomek s Kempným ale zvládli získat kotouč zpátky.
41:17
Čachostský s Dzierkalsem si vyměnili puk, pak jej poslali na modrou čáru, odkud vyslal projektil Šenkeřík. Kovář nevěděl, kam puk vyrazil, ale následně jej našel.
41:49
Zakázané uvolnění hostů vrátí hru před Hrachovinu, střední pásmo nyní jako by neexistovalo.
41:58
Strnad protečoval kotouč do útoku a Vopelka byl u puku před obránci, hosté se ale k ničemu dalšímu nedostali, Vopelku nikdo v útoku nepodporoval.
43:04
Kempný nahazoval se středu modré čáry, branku ale netrefil a Hrachovina tak nemusel zasahovat.
43:35
Sparta využila volnějšího ledu při střídání a přešla do útoku opět hodně snadno, zpětná přihrávka ale nenašla nikoho v bílém.
43:51
Štencel se opřel do puku hned za modrou čarou. Kovář ale situaci zvládl a přerušil hru.
44:31
Sparťané zachybovali v rozehře, Böhm ale nedovolil Vopelkovi předat puk Tomečkovi na levém kruhu.
45:19
Sparta prohodila třetího a čtvrtého centra. Se Safinem a Buchtelem nyní nastupuje Gustaf Thorell a už je to tak několikáté střídání.
45:59
Buchtele mohl sám zakončovat z otočky, ještě ale předal Safinovi mezi kruhy a ten měl dobrou pozici pro ránu, Hrachovina ale jeho pokus prostřelit jej pod lapačkou zastavil.
46:11
Percy (Č. Budějovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Valský
Stav zápasu Sparta - Č. Budějovice 3:3

A za spálenou šanci domácích přichází trest. Stuart Percy si sjel od modré až meźi kruhy, kam mu po objetí branky dal puk Valský.
Je tu ale ještě výzva trenéra Sparty. Kovář upozorňuje na nedovolené bránění Valského, který zpoza branky zavadil o Kováře. To už ale byl puk v síti.
Brusle Valského zavadila o hůl Kováře a byla v brankovišti. Řeší se však otázka, jestli k tomu došlo před tím, než měl Kovář vyrazit puk.
Sudí už si sundávají sluchátka a oznámí nám verdikt.
Branka je uznána, Motor srovnává a přijde i trest za neúspěšnou trenérskou výzvu.
46:11
Trest týmu (Sparta), 2 min. za zdržování hry
Ostap Safin odpyká trest pro tým.
46:20
Sparta zahajuje oslabení vyhozením přes všechny čáry.
46:50
Pražané opět vyhazují a Forman ještě podrží puk.
47:18
Budějovice už nasazují druhou přesilovkovou řadu, jenže ani ta se neusadí v pásmu, protože Sparta opět vyhodila.
47:50
Teď už je ale Motor v útočném pásmu i s pukem na holi.
48:04
Vopelka čekal na přihrávku před Kovářem, jenže tu sebrali obránci a to už Safin pomalu skáče na led.
48:36
Budějovice ještě chvíli držely pásmo, kotouč ale už drží Sparta.
49:27
Kotouč je mimo hrací plochu na střídačce Sparty po souboji ve středním pásmu. Proběhne komerční pauza a Sparta se bude chtít otřepat z toho dvojitého direktu, kdy jim jednu ránu zasadil soupeř a druhou si dali sami neúspěšnou výzvou.
49:48
Motor je ale tím týmem, kdo vede další útok, přechod Hanzlovy řady přes střední pásmo ale nepovede k zakončením nahození seberou obránci Sparty.
50:55
Hodně kostrbatá pasáž z obou stran. Sparta ale rozjíždí nyní čisté založené útoku.
51:15
Erik Thorell to vzal na sebe, prohodil si beka a po obkroužení branky se snažil zasunout puk mezi betony Hrachoviny, tam ale nebylo místo.
52:16
Vyloučen hráč Dzierkals (Č. Budějovice), 2 min. za hákování
Dzierkals zbytečně fauluje ve středním pásmu a Sparta má šanci stáhnout si vedení zpět na svoji stranu.
52:39
Řepík dostal přihrávku do jízdy na středu a snažil se překvapit Hrachovinu falešnou kličkou, kdy puk zajede mezi betony, Hrachovina se nachytat nenechal.
53:18
A další jeho hvězdná chvíle po skvělém přesunu hry zprava doleva na nachystaného Tomáška na pravém kruhu. Brankář hostů se ale úžasně roztáhl a pravým betonem dokázal zasáhnout.
53:33
Buly po jeho pravé ruce zvládla lépe Sparta. Štencel ale získal kotouč a dokázal i vyhodit.
54:09
Buchtelemu odskočil kotouč mezi kruhy a tím Motor oslabení přečká bez újmy.
54:46
Pech už veze puk po pravé straně, jenže před ním vyrostly dva bílé stromy a Pech už nemohl změnit směr.
55:25
Budějovice ale nyní zakládají útoky s větší intenzitou, další nahození ale skončí na holích domácích.
55:38
Sobotka po překonání modré čáry pálil bez váhání, Hrachovina kotouč ale rychle schoval v lapačce a tak se hra přeruší. Proběhne poslední pauza základní hrací doby.
55:49
Valský chtěl rychle přes Dzierkalse dostat puk na druhou stranu na volného Hanzla, Lotyš ale svého centra neviděl.
56:56
Motor je v závěr rozhodně aktivnějším týmem, Sparta byla při tom jasným favoritem utkání a měla by mít větší snahu získat všechny body.
57:22
Vitouch se prosmýkl kolem Vráblíka a vystřelil. Puk se ještě od obránce odrazil do výstroje Hrachoviny.
57:49
Ofsajd hostů je vyhodnocen jako úmyslný, takže se hra přesune před Hrachovinu.
58:02
Už jen dvě minuty třetí třetiny zbývají oběma soupeřům k zisku tří bodů. Sparta bude rozehrávat od své branky.
58:44
Pech najížděl do dobré šance pro nabídku Gulaše, skvěle se ale vrátil Řepík.
59:00
Thorell (Sparta) vstřelil branku (6. gól v sezóně)
Stav zápasu Sparta - Č. Budějovice 4:3

Sparta dává branku, ale tohle bude okamžitá trenérská výzva pro postavení Tomáška v brankovišti. Thorell prostřelil Hrachovinu z pravého kruhu.
Tomášek stál jasně v brankovišti, bude argumentovat, že jej tam natlačil Vráblík. Nezávidím rozhodčím toto rozhodnutí.
Pochybuji, že rozhodčí uznají tuto branku, Tomášek ovlivnil zákrok brankáře, aniž by jevil známky snahy opustit modré pole vyhrazené pro muže s maskou.
Vráblík na druhou stranu opravdu strčil do Tomáška, aby jej natlačil do brankoviště a Tomášek se jen otáčel. Ochrana brankářů ale v hokeji většinou vítězí.
Branka platí, Vráblíkova aktivita přesvědčila sudí o tom, že si za kolizi Tomáška s brankářem může sám.
59:00
Trest týmu (Č. Budějovice), 2 min. za zdržování hry
Stejně jako při brance hostí s výzvou tedy přichází také trest pro střídačku za zdržování hry.
59:25
Sparta už nechce riskovat a tak nejde do zakončení.
59:55
Řepík (Sparta) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Forman
Stav zápasu Sparta - Č. Budějovice 5:3

Pátá od Zuzany Norisové zní halou, protože do prázdné klece se ještě trefuje Michal Řepík, když mu Forman přiťukl kotouč ve středním pásmu.
Konec utkání.
Velice zajímavé utkání pro nestranné diváky, infarktové pro oba fanouškovské tábory a hodně těžké pro rozhodčí končí spokojeností Sparty.
Pražané se tak posouvají na pátou příčku, zatímco Budějovice tímto výsledkem padají na předposlední pozici ve velice našlapané tabulce.
Já vám děkuji za sledování prvního hokejového přenosu z extraligy v tomto roce a přeji příjemný zbytek večera.

Vzájemné zápasy

17. 2. 2023 17:30Č. Budějovice–Sparta 3:4
17. 1. 2023 18:30Sparta–Č. Budějovice 5:0
3. 1. 2023 18:30Sparta–Č. Budějovice 5:3
7. 10. 2022 17:30Č. Budějovice–Sparta 2:3
11. 4. 2022 18:30Sparta–Č. Budějovice 3:2
8. 4. 2022 19:00Č. Budějovice–Sparta 3:1
7. 4. 2022 19:00Č. Budějovice–Sparta 2:3
4. 4. 2022 19:00Sparta–Č. Budějovice 5:1
3. 4. 2022 14:30Sparta–Č. Budějovice 2:1
23. 2. 2022 18:30Sparta–Č. Budějovice 2:0
9. 1. 2022 16:00Sparta–Č. Budějovice 1:5
21. 11. 2021 18:00Č. Budějovice–Sparta 2:0
1. 10. 2021 17:30Č. Budějovice–Sparta 5:2
2. 3. 2021 17:00Č. Budějovice–Sparta 2:7
19. 1. 2021 17:00Sparta–Č. Budějovice 6:2
15. 12. 2020 17:00Sparta–Č. Budějovice 2:1
3. 12. 2020 17:30Č. Budějovice–Sparta 1:5
21. 5. 2016 15:15Č. Budějovice–Č. Budějovice 0:0
27. 1. 2013 17:00Sparta–Č. Budějovice 4:2
19. 12. 2012 17:30Č. Budějovice–Sparta 2:3
2. 11. 2012 18:30Sparta–Č. Budějovice 5:4
25. 9. 2012 17:30Č. Budějovice–Sparta 3:2
3. 2. 2012 18:30Sparta–Č. Budějovice 4:2
22. 12. 2011 18:10Č. Budějovice–Sparta 1:4
6. 11. 2011 17:00Sparta–Č. Budějovice 2:3
2. 10. 2011 17:00Č. Budějovice–Sparta 1:3
6. 2. 2011 17:00Sparta–Č. Budějovice 3:5
2. 1. 2011 18:10Č. Budějovice–Sparta 2:1
21. 11. 2010 18:30Sparta–Č. Budějovice 3:4
12. 10. 2010 18:10Č. Budějovice–Sparta 4:2
3. 3. 2010 18:10Sparta–Č. Budějovice 4:1
8. 1. 2010 17:30Č. Budějovice–Sparta 3:7
19. 11. 2009 18:10Sparta–Č. Budějovice 4:3
4. 10. 2009 18:10Č. Budějovice–Sparta 2:3
11. 2. 2009 18:00Sparta–Č. Budějovice 3:2
28. 12. 2008 17:00Č. Budějovice–Sparta 1:2
14. 11. 2008 18:00Sparta–Č. Budějovice 3:2
28. 9. 2008 17:00Č. Budějovice–Sparta 4:1

Diskuse


P23e10t36r S41k96o63č81d84o88p81o82l74e 7882463614766 Zase podvod z Libně. Jdu blejt. (3:50)

D59u46š43a93n R17i58m45o31v45s47k57ý 9483297913 Motor!! (19:41)

J46a57n C29e68p85e24k 1104366630 Sparta Praha. (18:19)

M77o94j28m15í29r S61k85á63l33a 2480602406 Č. Budějovice!!! (17:28)


Advertisement