Budějovice ve 40. kole extraligy přivítají Třinec a půjde o souboj třináctého se čtvrtým týmem tabulky. Hraje se od 17.20 hodin.
Všechny tři vzájemné zápasy této sezony vyhrál Motor, z toho dvakrát po nájezdech.
Oba celky prohrály své dva poslední zápasy. Jihočeši naposledy padli s Plzní v prodloužení, přestože vedli po dvou třetinách o dvě branky. Třinečtí si úspěšné období pokazili posledními prohrami s Olomoucí a v Boleslavi.

Rozhodčí: Hejduk (CZE), Sýkora (CZE) - Brejcha (CZE), Malý (CZE)
Počet diváků: 4 844

0:00
0:27
Hrachovina poprvé musel zasahovat, do lapačky stáhl ránu z první od Nestrašila.
1:52
Hrehorčák to zkusil z velkého úhlu, další jistý zákrok pro domácího brankáře.
2:25
První domácí pokus směrem k brance soupeře vyslal Šenkeřík, ale jeho rána byla sražená do ochranné sítě.
3:54
Třinečtí jsou zatím aktivnější a tlačí na domácí hráče.
4:14
První tutovka zápasu! Hrehorčák měl výrazně rychlejší start na puk než domácí obránci, dostal se do samostatného úniku, ale Hrachovinu nepropálil.
5:50
Vyloučen hráč Percy (Č. Budějovice), 2 min. za zdržování hry
6:32
Jeřábek pálil tvrdě z dobré pozice, ale Hrachovina se dostává do provozní teploty.
6:56
Nestrašil (Třinec) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Hudáček
Stav zápasu Č. Budějovice - Třinec 0:1

Oceláři vedou 1:0. Ve druhé minutě přesilovky se rozjel Andrej Nestrašil, vyměnil si puk s Hudáčkem a bekhendem z těžkého úhlu o tyč pokořil Hrachovinu.
8:20
Motor se snaží odpovědět, ale zatím naráží na pevnou obranu Třince.
8:54
Růžička se hnal do další šance, ale zastavil ho ofsajd.
10:05
Pech (Č. Budějovice) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Strnad a Gulaš
Stav zápasu Č. Budějovice - Třinec 1:1

Motor vyrovnává. Domácí veteráni se postarali o první gól. Gulaš předal puk Strnadovi, ten vyslal Lukáše Pecha do šance. Budějovický veterán zrychlil a po kličce do bekhendu poslal puk Kacetlovi mezi betony.
11:35
Hosté se radovali z rychlého návratu do vedení jen chvíli. Doudera napřáhl, ránu si ale rozmyslel a po objezdu branky poslal puk do odkryté klece. Gól ale sudí neuznali kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Třinec si trenérskou výzvu nevzal.
13:23
Vyloučen hráč Daňo (Třinec), 2 min. za krosček
14:00
Pech se zjevil sám před Kacetlem, ale podruhé v utkání ho nepřekonal.
15:18
Jihočeši přesilovku nevyužili, kromě šance Pecha se k zakončení nedostali.
16:53
Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ani jeden z týmů se nemůže déle usadit útoku.
17:58
Vyloučen hráč Valský (Č. Budějovice), 2 min. za podražení
19:04
Jihočeši se zatím dobře brání a několikrát vyhodili.
19:23
Teď ale Štencel chyboval a Růžička byl ve velké šanci, jenže domácí zachránil Hrachovina.
20:00
První třetina skončila nerozhodně 1:1, když měl Třinec víc ze hry a také vedl. Jenže Pech vyrovnal a druhá branka Ocelářů neplatila.
20:00
21:14
Třinec je aktivnější i v úvodu druhé části, Růžička pálil nepřesně.
21:54
Vyloučen hráč Šenkeřík (Č. Budějovice), 2 min. za sekání
23:14
Oceláři tlačí, ale domácí už mohou vystřídat, protože po ráně Nestrašila puk vyběhl z útočné třetiny.
24:00
Ze tří oslabení tohle zvládli Jihočeši nejlépe a dál platí nerozhodný stav.
25:06
Motor může po chvíli vydechnout, Třinec se provinil zakázaným uvolněním.
26:20
Puk v ochranné síti, komerční přestávka. Stav dál platí nerozhodný, byť má na ledě navrch hostující celek.
27:22
Po nahození od modré bylo kolem Hrachoviny hodně horko. Chvíli se zdálo, že puk zajede do branky, ale domácí situaci ustáli.
28:45
Zakázané uvolnění Motoru vrátí hru do obranné třetiny domácích. Čermákův výběr se nemůže na delší čas dostat na polovinu soupeře.
30:53
Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (17. gól v sezóně) , asistence Pech
Stav zápasu Č. Budějovice - Třinec 2:1

Z ničeho nic se Budějovice dostávají do vedení. Milan Gulaš si vzal puk ve střední třetině, vypálil přes obránce do břevna, ale dál sledoval kotouč. To se mu vyplatilo a z dorážky posílá jako správný kapitán svůj tým do vedení.
31:48
Hrachovina přerušil hru po nahození Havránka. Jihočechům se najednou dýchá daleko lépe, naopak u Ocelářů je znát frustrace.
33:43
Změna stavu znamená i změnu rozpoložení sil na ledě. Najednou je hráčů Motoru plné hřiště a ohánět se musí i Kacetl, který jinak zažíval poměrně klidné minuty.
34:49
Zlepšení nálady je znát i v Budvar aréně. Fanoušci jsou teď v při chuti, stejně jako hráči na ledě.
36:02
Valský (Č. Budějovice) vstřelil branku (9. gól v sezóně)
Stav zápasu Č. Budějovice - Třinec 3:1

Motor vede o dva. Po souboji v rohu se puku za vlastní brankou chopil Hudáček, jenže pod tlakem zazmatkoval, poslal ho nesmyslně před vlastní klec na hůl Jakubu Valského, který šanci využil.
37:05
A Třinečtí jsou hodně rozhození a v obraně kupí chyby.
38:00
Doležal ujel do přečíslení dva na jednoho, poslal těžkou přihrávku Štencelovi, který ale před brankou minul kotouč.
39:14
Oceláři jsou pod velkým tlakem a Motor ještě lační po dalším úspěchu v této třetině.
39:44
Vyloučen hráč Gulaš (Č. Budějovice), 2 min. za sekání
40:00
Budějovice ve druhé třetině dvakrát skórovaly a vedou o dvě branky. Třinec měl v úvodu třetiny navrch, ale po druhém gólu Motor převzal aktivitu a bojuje o důležité body.
40:00
40:40
Třinec začíná třetí část v početní výhodě. Růžičkova tečovaná rána skončila těsně vedle.
41:32
Marinčin se rozhodl pro nahození od modré, to nikdo netečoval, a tak si Hrachovina puk stáhl.
42:00
Vyloučen hráč Bindulis (Č. Budějovice), 2 min. za hákování
43:19
Málo pohybu mají hostující hráči. I proto se jim početní výhoda nedaří.
43:50
Motor znovu vyhazuje a je v pohodě. Ubrání i další oslabení.
45:16
Zkušená práce domácích veteránů a Kacetl musel skrýt puk po střele Šenkeříka.
46:20
Hovorka si najel do dobré pozice, ale střelu mu srazili obránce a Kacetl zůstal bez práce.
46:31
Sudí si jeli poslechnout, co jim chce sdělit videorozhodčí. Šlo však jen o technickou chybu, nic se neděje.
47:49
Jihočeši nechtějí být jen pasivní a čekat. Pech pádil dopředu, ale zastavil ho ofsajd.
48:34
Vyloučen hráč Hrehorčák (Třinec), 2 min. za hákování
49:44
Gulaš pálil z první, ale minul. Jinak se Jihočechům v útočné třetině nedaří.
50:36
Bindulis uzavřel přesilovku ranou, která byla pro Kacetla snadným soustem.
51:30
Vyloučen hráč Šenkeřík (Č. Budějovice), 2 min. za zdržování hry
52:32
Hrachovina zachránil domácí při dorážce Daňa, to byl skoro jistý gól.
53:40
Jinak ale byl Třinec téměř neškodný a Motor je zase o kus blíž výhře.
54:44
Hrachovina si našel nahození Hrachoviny a přerušuje hru.
55:25
Nestrašil (Třinec) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Daňo
Stav zápasu Č. Budějovice - Třinec 3:2

Andrej Nestrašil skóruje podruhé v utkání. Daňo obral o puk Hovorku a hned připravil pozici Nestrašilovi, který trefil přesně roh branky Hrachoviny.
56:14
A najednou mají Oceláři téměř čtyři minuty ještě na vyrovnání.
57:10
Veteráni Motoru drží puk v útočné třetině a šetří čas.
58:05
Rozběhly se poslední dvě minuty třetí třetiny.
58:27
4844 diváků dnes dorazilo na hokej v Budějovicích.
58:34
Třinec je v šesti.
59:00
Vráblík o plexisklo vyhodil puk do hlediště. Vhazovat se bude u Hrachoviny.
59:00
Oddechový čas pro Třinec.
59:05
Zakázané uvolnění Motoru, situace se bude opakovat.
59:19
Jeřábek vypálil od modré, ale Hrachovina si našel cestu k puku a ukryl ho v lapačce.
59:53
Hudáček byl zcela sám, pár centimetrů od brankové čáry ale poslal puk nepochopitelně jen do tyčky. Pak ještě obránce Štencel hlavou vyrazil puk z prázdné branky.
Kousíček scházel k tomu, aby se prodlužovalo. Ale Motor nakonec i napočtvrté porazil Třinec, tentokrát 3:2. Hosté vedli, pak domácí stav otočili. Ocelářům nepomohl ani drtivý závěr.

22. 1. 2023 17:20Č. Budějovice–Třinec 3:2
9. 12. 2022 17:00Třinec–Č. Budějovice 2:3
23. 10. 2022 17:00Č. Budějovice–Třinec 3:2
16. 9. 2022 17:00Třinec–Č. Budějovice 0:2
28. 1. 2022 17:30Č. Budějovice–Třinec 5:4
10. 12. 2021 17:00Třinec–Č. Budějovice 3:0
22. 10. 2021 17:30Č. Budějovice–Třinec 0:1
10. 9. 2021 17:00Třinec–Č. Budějovice 4:0