Hezké odpoledne všem hokejovým příznivcům. Sparta a Třinec se spolu v loňském ročníku play off střetly ve finále, tentokrát se potkávají už ve čtvrtfinále. První utkání série startuje ve 14 hodin.
Pražané zakončili základní část na třetí pozici, po bídném startu ročníku jim pomohl návrat kouče Miloslava Hořavy. Ve vyřazovací fázi chtějí ukončit dlouhé čekání na mistrovský titul, který nezískali od ročníku 2006/07.
Do série vstupují v roli mírného favorita, ale Oceláři dlouhodobě nepatří mezi jejich oblíbené soupeře. Loňské finále budiž jedním z důkazů. "Budou ohromně silní. Je to téměř stejný tým, v play off hráli vždycky výborně," řekl na adresu soupeře kouč Hořava.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Hribik (CZE), Pilný (CZE) - Brejcha (CZE), Lhotský (CZE)
Počet diváků: 13 250

Úřadující trojnásobní šampioni si museli účast ve čtvrtfinále vybojovat v předkole, v základní části totiž skončili až šestí. S Litvínovem sehráli tři vyrovnané duely, ale nakonec ani jednou nezaváhali.
Třinec může na nejdůležitěšjí část sezony počítat i s udzraveným Petrm Vránou. „Zápasy budou mít tempo, bude v nich hodně emocí. Nebude to nic jednoduchého, musíme se nachystat," vyprávěl sedmatřicetiletý kapitán.
Vzájemná utkání v této sezoně patřila pokaždé domácím. Sparta před vlastními fanoušky porazila Oceláře 1:0 a 4:2, svěřenci Zdeňka Motáka vyhráli ve Werk Areně 4:2 a 2:1.
Oba týmy už jsou na ledové ploše. Následuje česká hymna, po níž už očekávaná čtvrtfinálová série odstartuje.
Oba týmy jsou na ledové ploše. Následuje česká hymna, po níž už očekávaná čtvrtfinálová série odstartuje.
0:00
Utkání začalo.
0:28
Sparta začala náporem, Kempného ránu od modré čáry tečoval do zadního mantinelu blokující útočník Marcinko.
0:58
Tentokrát už musel Marek Mazanec poprvé v zápase zasahovat, po nepříjemné ráně Davida Tomáška zkrotil kotouč až nadvakrát.
1:16
Oceláři se zatím nemohou dosta to ideálního tempa, Nestrašil vyhazuje pouze na zakázané uvolnění.
1:48
Někteří fanoušci už po další Tomáškově střele zvedali ruce, ale sparťanský útočník rozvlnil jen boční síť třinecké branky.
2:28
Další náznak domácího tlaku ukončil chytrým vyhozením Doudera. Oceláři se poprvé vydávají kupředu.
3:09
Jejich pobyt v útočném pásmu ale netrval dlouho. Puk vyváží Krejčík, který se z pozice sedmého beka zapojuje do utkání velice brzy.
3:55
Formanův vjezd do útočného pásma zaváněl ofsajdem, sudí nechali hru plynout. První formace ale nic nevymyslela.
4:31
Další Mazancův zásah, tentokrát po nahození Davida Němečka. Vhazovat se bude po pravici třineckého gólmana.
5:09
Po několika odrazech puk vyplaval na hranici Kovářova brankoviště, ale dobře postavený Dravecký ho nedokázal dorazit.
5:48
Tvrdý pokus Samuela Bučka vyrazil Kovářovi hokejky z ruky. Domácí brankář i tak o chvíli později zasáhl lapačkou proti střele Jakuba Jeřábka.
6:19
Krejčíkova rána letěla do třineckého brankoviště, ale puk se zastavil o clonícího Formana. Kupředu se vydávají hosté.
6:58
Kaše rychlým napadáním zadělal na problémy Marinčinovi, jemuž se musel vydat na pomoc Mazanec. Práci s hokejkou zvládl na výbornou.
7:34
Po Vitouchově pádu v souboji s Draveckým se domácí příznivci dožadovali odpískání faulu, ale oba rozhodčí zůstávají klidní.
8:37
Kurovský se odvážně obtáčel kolem branky, ale byl zastaven Poláškem. Na druhé straně zablokoval Jandusovu dělovku Smith.
9:31
Mazanec zasahuje proti Němečkovi a schovává kotouč ve výstroji. Následuje komerční přestávka.
10:13
Buchtele zkusil štěstí z hranice pravého kruhu, Mazanec vyrazil puk do ochranné sítě. Vhazování po levici třineckého brankáře.
10:51
Romanův pokus z ostrého úhlu neměl šanci na úspěch, Sparta navíc o chvíli později dostala puk z obranného pásma a střídá.
11:29
Safin (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Thorell
Stav zápasu Sparta - Třinec 1:0

Domácí se po Mazancově chybě ujímají vedení. Třinecký brankář u mantinelu trefil jen napadajícího Gustafa Thorella, který se dobře zorientoval a vybídl k otevření skóre Ostapa Safina.
12:00
Po vedoucí brance jsou hodně slyšet domácí fanoušci, kteří ženou Spartu vpřed. Na ledě se mezitím něco snaží vymyslet Hudáček s Voženílkem.
12:51
Vyloučen hráč Adámek (Třinec), 2 min. za hákování
12:51
Pražany čeká první přesilovka. V signalizované výhodě zamířil těsně vedle branky Moravčík, Tomáškovu ránu z první zlikvidoval připravený Mazanec.
13:09
Řepík nezachytil skákající kotouč na modré čáře, Oceláři se osvobozují a mohou vpustit na led čerstvé síly.
13:46
Hosté měli obrovskou příležitost. Zcela sám před brankou se zjevil nejlepší střelec základní části Marko Daňo, ale s forhendovou kličkou si na Kováře nepřišel.
14:23
Vauhkonen (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Tomášek a Kousal
Stav zápasu Sparta - Třinec 2:0

Domácí využívají po zdařilé kombinační akci přesilovku a vedou už o dva góly . Kousal křižným pasem našel Tomáška, po jehož rychlé nabídce jen tečoval kotouč do prázdné branky Olavi Vauhkonen.
14:42
Lehce opařený Třinec vyhazuje na zakázané uvolnění. Takový začátek čtvrtfinále si úřadující mistři určitě nepředstavovali...
15:15
Chmielewski prosvištěl do útočného pásma a jen o kousek minul domácí branku. Chvíli nato Kovář v klidu zasáhl proti Kaňákovi.
15:58
Polášek si ve středním pásmu nerozuměl s Kašem, zakázané uvolnění se píská i na druhé straně.
17:13
Vyloučen hráč Jandus (Sparta), 2 min. za hákování
Po Jeřábkově ráně poskakoval puk brankovištěm, Jandus hákoval o dorážku se snažícího Kuroského a míří na trestnou lavici.
17:26
Marcinko se neúspěšně pokoušel překvapit Kováře, po jeho zákroku následovala na hranici brankoviště strkanice zahrnující téměř všechny hráče. Vylučovat se nebude.
17:44
Domácí dvakrát nedokázali vyhodit, ale vadit jim to nemuselo, protože Třinec se po nepřesnosti v kombinaci vyhnal z útočného pásma sám.
18:22
Nestrašil naservíroval puk před poloprázdnou branku Růžičkovi, ale ten ve velice slibné pozici nezamířil přesně.
19:00
Běží poslední minuta úvodního dějství.
19:13
Jandus skáče na led, Sparta přečkala první oslabení.
20:00
Skončila první třetina.
Vstup do čtvrtfinálové série vyšel o poznání lépe Spartě. Domácí vedou po první třetině 2:0, mezi střelce se zapsali Ostap Safin a Olavi Vauhkonen. Šance měl i Třinec, v té největší Jakub Kovář v oslabení vychytal Marka Daňa.
20:00
Začala druhá třetina.
20:15
Druhá třetina začíná zakázaným uvolněním Sparty.
21:12
Moravčíkovo nahození tečoval na hranici pravého kruhu Tomášek, Mazanec si připsal snadný zákrok.
21:19
Moravčík se ihned po vhazování odhodlal k dalšímu pokusu. A tentokrát posla kotouč do tyče!
22:12
Po Marinčinově ráně puk sice Kovářovi na chvíli vypadl, ale sparťanský brankář rychle zareagoval. Vhazuje se po jeho levé ruce.
22:49
Další icing v podání svěřenců Miloslava Hořavy, druhá třetina zatím postrádá tempo.
23:09
Buček zkusil štěstí z prostoru levého kruhu, Kovář zasahovat nemusel. Oceláři zůstávají zabydlení v útočném pásmu.
23:50
Puk se šoural směrem ke třinecké brance. Marek Mazanec se rozhodl vyjet, v rychlostním souboji nakonec přeci jen o kousek předčil Safina a zažehnal nebezpečí.
24:24
Řepíkovo nahození si pohlídal Mazanec, jenž spolehlivě zasáhl také proti následnému pokusu v podání obránce Kempného.
24:41
Tomáškově ráně moc nechybělo, kotouč skončil těsně nad horní tyčí třinecké branky.
25:13
Kousal (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Krejčík
Stav zápasu Sparta - Třinec 3:0

Pražané přidávají už třetí branku. Pavel Kousal objel branku, vyměnil si kotouč s Krejčíkem a přesnou ranou pod horní tyč překonal marně se natahujícího Mazance.
25:56
Také další mírný nápor Ocelářů měla na svědomí čtvrtá formace. Hlavní hvězdy z řad úřadujících šampionů zatím nejsou vidět.
27:09
Moravčík chytře hledal rozjetého Horáka, který u vzdálenější tyče na skákající kotouč o kousek nedosáhl.
27:55
Jeřábkovo nahození zastavil Polášek. Třinec má opět problémy s tím se na delší dobu udržet v Kovářově bezprostřední blízkosti.
28:36
Vauhkonenova tečovaná střela skončila jen v ochranní sítí, následuje komerční přestávka.
29:25
Kaňák se po Jeřábkově sklepnutí ocitl v zajímavé pozici, ale Kovář si jeho střelu na bližší tyč pohlídal a zasáhl.
29:43
Do Voženílkovy rány stačil na poslední chvíli vložit hokejku vracející se Kempný, puk opět končí v ochranné síti. Vhazování před Kovářem.
30:37
Proti Chmielewskému musel Kovář vytasit levý beton. Zatím si drží neprůstřelnost, třinečí zakončovatelé na něj jen marně hledají recept.
31:15
To samé platilo nyní pro Martina Růžičku, který se dostal do samostatného úniku, ale s rychlým zakončením k tyči neuspěl.
32:23
Až Voženílkovo nenápadné nahození přivodilo Kovářovi problémy. O dorážku se ještě pokoušeli Nestrašil s Hudáčkem, Pražané složitý okamžik ustáli.
32:50
Na druhé straně táhl přečíslení tří proti dvěma Horák, po jehož přihrávce zakončoval Kaše. Mazanec odolal, následuje komerční pauza.
33:29
Doudera nahodil puk vedle branky, Sparta jen posílá kotouč do středního pásma.
33:56
Po Kaňákově ráně Kovář chvíli netušil, kde je schovaný kotouč. Nakonec ho našel, dotírající Marcinka přibrzdil důrazný Mikliš.
34:47
Marcinkův zákrok proti Krejčíkovi zaváněl podle domácích fanoušků podrážením, ale rozhodčí nechávají hru plynout.
36:00
Polášek namazal Voženílkovi, ale ten z nadějné situace nevytěžil nic. Na druhé straně se v kombinaci nevedlo Kousalovi s Vitouchem.
36:56
Kousal prožívá opravdu povedenou druhou třetinu. Teď v přečíslení dvou na jednoho přichystal jasnou šanci Vitouchovi který minul odkrytou branku.
37:37
Další závar před Mazancem způsobili Moravčík se Safinem, třinecký brankář odolal především díky včasnému zásahu pozorného Marinčina.
38:10
Po přetlačované u mantinelu v obranném pásmu Třince následovala podobná situace mezi modrými čarami. Sudí si správně všimli Růžičkovy přihrávky rukou.
39:00
Běží poslední minuta prostředního dějství.
39:29
Tomáškův povedený slalom skončil přihrávkou na Horáka, jemuž zakončení z prostoru mezi kruhy vůbec nesedlo.
40:00
Skončila druhá třetina.
Sparta ve druhé třetině ještě zvýšila vedení. Třetí trefu pražského celku přidal v šestadvacáté minutě Kousal, po jehož přihrávce mohl o několik minut později skórovat také Vitouch. Oceláři se i nadále hledají. A když u se protlačí do zakončení, naráží na připraveného Kováře.
40:00
Začala třetí třetina.
40:21
Marcinko se za brankou opřel do Kempného, který tvrdý souboj ustál a vyváží kotouč do středního pásma.
40:59
Tomášek se tlačil před branku, puk poskakoval okolo Mazance, ale nikdo z domácích hokejistů jej nezvládl dotlačit do sítě.
41:19
K zajímavé situaci došlo i na opačném konci kluziště, Kovář musel zasahovat proti Nestrašilovi, který pálil nepříjemně z ostrého úhlu.
42:00
Doudera stojí s pukem za brankou, jeho spoluhráči mezítm střídají.
42:26
Vyloučen hráč Safin (Sparta), 2 min. za zásah do oblasti hlavy a krku
43:15
Růžička (Třinec) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Marcinko a Nestrašil
Stav zápasu Sparta - Třinec 3:1

Oceláři využívají přesilovku a snižují na 1:3. Dlouhý zámek v útočném pásmu vyústil v Marcinkovu přihrávku na Růžičku, který trefil odkrytou branku a rozjásal hostující kotel.
44:02
Vránův souboj s Moravčíkem vyvolal v hledišti vlnu emocí. Nepíská se, sudí nechávají hru normálně porkačovat.
45:35
Vyloučen hráč Jandus (Sparta), 2 min. za podražení
Další šance pro Třinec, na trestnou lavici míří Martin Jandus. Hosté při signalizované výhodě tlačili, ale Kovář všechny pokusy pokryl.
46:06
Jeřábkovo nahození vyrazil Kovář jen před sebe, Nestrašil ještě nepřesně hledal Růžičku. Domácí vyhazují.
46:31
A o chvíli později se jim to daří znovu, tentokrát zásluhou Němečka.
46:43
Vyloučen hráč Marcinko (Třinec), 2 min. za nedovolené bránění
Sparta šla do přečíslení, Marcinko fauloval unikajícího Buchteleho a připravil hosty o zbytek přesilové hry.
47:19
Kempného nabídku ještě kousek před brankou tečoval aktivní Kousal, Mazanec tentokrát zasahovat nemusel.
47:53
Sparta už je kompletní a zahajuje zkrácenou přesilovku.
48:30
Zatím se ale nedokáže usadit v obranném pásmu soupeře, který kotouč opakovaně posílá přes všechny čáry do bezpečí.
49:15
Mazanec důkladně ucpal prostor u bližší tyčky a lapil Tomáškův bekhendový pokus. Na programu je komerční pauza.
49:46
Třinec vyrazil kupředu, ale sudí odpískali Daňovi ofsajd. Třinecký útočník si pak ještě něco vysvětloval s Kašem.
50:29
Sparta už přechází do opatrnějšího módu. Jakmile má puk v držení v obranném pásmu, pouze vyhazuje po mantinelech. Naopak Třinec zvyšuje aktivitu.
51:17
Daňo si najel na dlouhou přihrávku od Marinčina, ale zamířil nad branku.
51:36
O chvíli později už musel Kovář zasahovat. Proti samostatnému úniku Andreje Nerstrašila si ale počínal spolehlivě a udržel kotouč ve výstroji.
52:06
Kempný se riskantně vrhl s pukem před vlastní branku, Oceláři jeho zaváhání nepotrestali. Následuje další komerční přestávka.
52:39
Forman vzal přečíslení dvou na jednoho na sebe. Zkouše obehrát Jeřábka, ale ten jej v pádu připravil o puk.
53:11
Další zbytečná sparťanská chyba vedla k tvrdé ráně kanonýra Růžičky, proti níž se rychle reagující Kovář zvládl přesunout.
53:37
Marcinko (Třinec) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Adámek
Stav zápasu Sparta - Třinec 3:2

Máme tu zápletku, Oceláři snižují na rozdíl jedinho gólu. Kovář neudržel nahození od modré čáry, volného kotouče si na brankovišti všiml Tomáš Marcinko a dorazil jej do sítě.
54:19
Pražané jsou hodně opaření a dělají jednu chybu v obranném pásmu za druhou. Rozjetí Oceláři cítí šanci na vyrovnání.
54:56
Na Voženílka se po přerušení hry vrhl Němeček, sudí oba hráče od sebe odtáhli. Vhazovat se bude před Kovářem.
55:22
Na první utkání série dorazilo do O2 areny 13 250 diváků.
55:57
Horák vyhazuje jen na zakázané uvolnění. Druhá sparťanská formace už je na ledě poměrně dlouho.
56:23
Po několikaminutové odmlce musel zasahovat také Mazanec, jehož od pravého mantinelu prověřil Buchtele a za pukem se v brankovišti ještě dral Vitouch.
57:03
Do Voženálkovy střely stačil vložit hokejku couvající Moravčík, vhazuje se po levici Jakuba Kováře, kterého dost možná čeká krušný závěr utkání.
57:19
Ihned po vhazování vypustil zajímavou ránu Marko Daňo. Kovář se jen ohlédl, puk skončil vedle jeho branky.
58:00
Jeřábkovo nahození vyrazil Kovář, Sparta opět jen posouvá kotouč do středníh pásma.
58:42
Kempného ostrý projektil ještě tečoval Řepík, Mazanec nestačil zareagovat, ale kotouč mezi třemi tyčemi neskončil.
59:14
Mazanec míří na střídačku, hosté hrají v šesti.
59:38
Jeřábkovu ránu zablokoval Kaše, Sparta vyhazuje kotouč do bezpečí.
Konec utkání.
Utkání končí, první bod v sérii berou Pražané. Cestu za vítězstvím si ale ve třetím dějství výrazně zkomplikovali. První třinecký gól ve čtvrtfinále obstaral v přesilovce Růžička, na nějž později navázal slovenský útočník Marcinko. Vyrovnat už se ale úřadujícím šampionům nepodařilo.

Vzájemné zápasy

28. 3. 2023 17:00Třinec–Sparta 5:1
26. 3. 2023 16:30Sparta–Třinec 0:3
24. 3. 2023 19:00Třinec–Sparta 3:1
23. 3. 2023 17:00Třinec–Sparta 2:4
20. 3. 2023 19:00Sparta–Třinec 2:3
19. 3. 2023 14:00Sparta–Třinec 3:2
26. 2. 2023 16:00Sparta–Třinec 4:2
29. 11. 2022 18:30Sparta–Třinec 1:0
16. 11. 2022 17:00Třinec–Sparta 2:1
16. 10. 2022 17:00Třinec–Sparta 4:2
28. 4. 2022 19:00Sparta–Třinec 1:2
26. 4. 2022 17:00Třinec–Sparta 7:3
23. 4. 2022 17:00Sparta–Třinec 5:2
22. 4. 2022 18:30Sparta–Třinec 2:3
19. 4. 2022 17:00Třinec–Sparta 1:2
18. 4. 2022 17:00Třinec–Sparta 4:1
4. 2. 2022 17:00Třinec–Sparta 4:1
23. 12. 2021 18:30Sparta–Třinec 5:8
29. 10. 2021 17:00Třinec–Sparta 4:2
17. 9. 2021 18:30Sparta–Třinec 4:7
28. 2. 2021 17:20Sparta–Třinec 4:2
9. 2. 2021 17:20Sparta–Třinec 3:2
17. 1. 2021 17:30Třinec–Sparta 5:4
1. 12. 2020 17:00Třinec–Sparta 4:2
31. 1. 2020 17:00Třinec–Sparta 5:1
22. 12. 2019 16:00Sparta–Třinec 3:2
1. 11. 2019 17:00Třinec–Sparta 2:3
19. 9. 2019 18:30Sparta–Třinec 4:2
27. 2. 2019 18:30Sparta–Třinec 2:3
13. 1. 2019 17:30Třinec–Sparta 2:1
25. 11. 2018 15:00Sparta–Třinec 1:3
12. 10. 2018 17:00Třinec–Sparta 4:5
23. 1. 2018 17:00Třinec–Sparta 1:0
3. 1. 2018 18:30Sparta–Třinec 3:5
19. 11. 2017 15:00Sparta–Třinec 2:1
6. 10. 2017 17:00Třinec–Sparta 4:1
29. 1. 2017 17:00Sparta–Třinec 12:3
20. 12. 2016 17:00Třinec–Sparta 2:1
30. 10. 2016 15:00Třinec–Sparta 3:2
16. 9. 2016 18:30Sparta–Třinec 3:4
26. 2. 2016 17:00Třinec–Sparta 2:3
12. 1. 2016 18:30Sparta–Třinec 4:3
27. 11. 2015 17:00Třinec–Sparta 4:2
11. 10. 2015 15:00Sparta–Třinec 7:5
6. 4. 2015 18:20Sparta–Třinec 2:3
4. 4. 2015 16:20Třinec–Sparta 3:2
2. 4. 2015 18:20Sparta–Třinec 2:1
1. 4. 2015 18:20Sparta–Třinec 4:1
29. 3. 2015 17:20Třinec–Sparta 5:4
28. 3. 2015 15:00Třinec–Sparta 6:2
1. 3. 2015 18:20Sparta–Třinec 6:5
18. 1. 2015 15:00Třinec–Sparta 5:4
30. 11. 2014 17:00Sparta–Třinec 4:1
17. 10. 2014 17:20Třinec–Sparta 1:2
2. 2. 2014 15:00Třinec–Sparta 5:4
26. 12. 2013 15:10Sparta–Třinec 4:0
13. 11. 2013 18:20Třinec–Sparta 3:2
27. 9. 2013 18:30Sparta–Třinec 8:3
20. 3. 2013 17:00Třinec–Sparta 5:0
18. 3. 2013 19:10Sparta–Třinec 3:1
16. 3. 2013 17:00Třinec–Sparta 6:3
13. 3. 2013 18:30Sparta–Třinec 5:4
12. 3. 2013 18:15Sparta–Třinec 3:4
9. 3. 2013 17:00Třinec–Sparta 3:4
8. 3. 2013 18:15Třinec–Sparta 4:0
1. 2. 2013 17:00Třinec–Sparta 4:5
22. 12. 2012 17:00Sparta–Třinec 4:2
4. 11. 2012 17:00Třinec–Sparta 6:1
27. 9. 2012 18:10Sparta–Třinec 3:4
17. 2. 2012 18:10Třinec–Sparta 2:5
5. 1. 2012 18:10Sparta–Třinec 5:4
20. 11. 2011 17:00Třinec–Sparta 1:5
9. 10. 2011 17:00Sparta–Třinec 3:2
23. 1. 2011 17:00Sparta–Třinec 3:5
12. 12. 2010 17:00Třinec–Sparta 1:5
2. 11. 2010 18:00Sparta–Třinec 0:3
26. 9. 2010 17:00Třinec–Sparta 5:3
5. 2. 2010 18:00Sparta–Třinec 2:1
27. 12. 2009 18:10Třinec–Sparta 1:2
1. 11. 2009 17:00Třinec–Sparta 3:6
27. 9. 2009 17:00Sparta–Třinec 2:5
23. 1. 2009 17:00Třinec–Sparta 2:1
12. 12. 2008 18:00Sparta–Třinec 5:4
24. 10. 2008 18:00Sparta–Třinec 2:3
19. 9. 2008 17:00Třinec–Sparta 2:4

Diskuse


P62e25t56r K55o55p64e95c27k20ý 2949566603565 Třinec válcuje plech, SPARTA zase Třinec ... (16:15)

M87a84r47t35i83n V60e15s65e55l52ý 1840288887786 Třinec??? :-) (15:06)

M76o60j83m48í90r S40k44á96l47a 2340552576 Třinec!!! (9:56)