Hokejisté Kladna dnes mohou rozhodnout o uhájení extraligové příslušnosti pro příští sezonu. V barážové sérii se Zlínem vedou 3:0 na zápasy a na ledě Beranů budou mít první mečbol. Zahajovací buly je na programu v 17:30.
Čtvrteční třetí zápas na hřišti vítězů první ligy vyhráli Rytíři po drtivé převaze jednoznačně 7:1. Zlínští tak po deseti předchozích domácích výhrách v play off v tomto ročníku poprvé před vlastním publikem neuspěli. Kladno vyhrálo pátý ze sedmi posledních vzájemných zápasů.
Domácí trenér Miloš Říha udělal proti včerejšku dvě změny. Sedmým bekem bude namísto Adama Buriana opět Tadeáš Talafa. V útoku schází Pavel Kubiš, hrát bude Šimon Frömel.

Rozhodčí: Hejduk (CZE), Šindel (CZE) - Hynek (CZE), Šimánek (CZE)
Počet diváků: 7 000

Kladno nasazuje úplně stejnou sestavu jako včera. Hrát bude i Jaromír Jágr, který včera na začátku druhé třetiny odstoupil.
Do zlínské branky se podle očekávání vrací Daniel Huf, jenž včera střídal po páté brance ve své síti.
0:00
0:37
Zlín promarnil obrovskou šanci. Brízgala neudržel Kindlovu střelu, ale dojíždějící Zbořil nedokázal dorazit. Puk trefil bruslí a poslal ho k Brízgalovi.
1:34
Michnáč obkroužil branku, ale škvíru u tyčky nenašel. Následně došlo k posunutí branky.
3:08
Kubík hledal před brankou Indráka, zasáhla obrana.
4:07
Huf vyrazil ramenem rychlý švih Michnáče.
4:42
Po Suhradově chybě zakončoval Bláha, Huf vyrazil betonem. Při pokračující akci střílel Pytlík, Huf zasáhl, ale měl štěstí, protože puk prolétl brankovištěm.
6:21
Indrákův bekhend přelétl branku.
6:40
Sedlák hezky prošel do pásma, jeho střelu srazil Cibulskis.
7:59
Riedl vzal do kravaty Bláhu, následovala menší strkanice, vylučovat se nebude.
8:09
Vyloučen hráč Jágr (Kladno), 2 min. za nedovolené bránění
Útočný faul kladenského majitele přinesl první vyloučení v utkání.
10:10
Jágr jen na ledě, Zlín Brízgalu vůbec neohrozil.
10:40
Brízgala neudržel nahození z pravé strany, ale Sadovikov ani natřikrát nedokázal puk dorazit.
11:35
Po promarněné přesilovce je Zlín aktivní, Brízgala vyrazil střelu Pospíšila z pravého kruhu.
12:28
Indrák se přes Novotného protlačil ke střelu, ale neuspěl.
12:56
Vyloučen hráč Kindl (Zlín), 2 min. za podražení
15:02
Už při hře pět na pět zakončoval z první Indrák. Jeho rána z pravého kruhu po křížné přihrávce mířila ke gólu, ale Huf se včas přesunul a bruslí puk vyrazil.
16:43
Agilní Indrák se opět prokličkoval k dobré šanci, jeho pokus z pravého kruhu Huf vyrazil ramenem.
17:12
Huf zmařil další tutovku, tentokrát Klepišovi. I on pálil z první, domácí brankář vyrazil puk ramenem.
17:39
Školácká chyba Talafy za brankou přinesla další tlak Kladna, Huf opět odolal.
18:10
Michnáč si vyčekal střelu, Huf zareagoval.
19:35
Po chybě Suhrady šel Jágr na Hufa, ale nedokázal pořádně zakončit a ještě brankáře zalehl.
20:00
Zlín odehrál nejlepší třetinu v baráži. Měl pár šancí, ale nedokázal je využít. Od své přesilovky Kladno zvýšilo tlak, soupeře uzavřelo před Hufem, ale rovněž nedokázalo skórovat . Proto na první gól stále čekáme.
Střely na branku v 1. třetině: 7:11.
20:00
20:38
Husa prošel z vlastního pásma až do útočného a dokonce vystřelil, jenže puk poslal nad branku.
21:06
Indrák (Kladno) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Ticháček a Klepiš
Stav zápasu Zlín - Kladno 0:1

Zblízka dorážel Indrák, který měl poměrně dost času.
21:49
Riedl z první od modré těsně minul.
23:02
Gazdovu střelu od středové čáry vyrazil Brízgala do ochranné sítě.
24:21
Brízgala vyjel za branku, kde ho o puk připravil Sedláček, ale nic z toho nebylo.
26:13
Vyloučen hráč Gazda (Zlín), 2 min. za držení protihráče
26:13
Kladno vstoupilo do druhé třetiny s velkým elánem a soupeři moc puk nepůjčuje. Prakticky neustále se hraje v Hufově blízkosti.
26:49
Cibulskis trefil tyčku.
27:39
Huf předvedl další parádní zákrok proti Indrákovi.
28:15
Zlín úpěl pod velkým náporem, přesto přežil.
29:09
Náznak zlínské šance, ale Zbořil zpoza branky přihrával nepřesně.
30:32
Pod poskakoval před Brízgalou, ovšem Sedlák na něj nedosáhl.