Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ručinský, Prospal i Fischer zůstávají u hokejové reprezentace

Realizační tým pro Světový pohár (zleva): Jiří Fischer (scout), Martin Ručinský (manažer), Petr Jaroš (trenér brankářů), Jiří Kalous (asistent trenéra), Josef Jandač (hlavní trenér), Jaroslav Špaček (asistent trenéra) a Václav Prospal (asistent trenéra). | foto: Ladislav Němec, MAFRA

11 2016
Hokejová reprezentace bude mít i ve zbytku sezony stejný realizační tým jako na Světovém poháru. Generálním manažerem tak zůstává Martin Ručinský, který měl tuto funkci původně vykonávat pouze v Torontu, stejně jako asistent Václav Prospal nebo hlavní skaut Jiří Fischer.

Složení realizačního týmu pro sezonu 2016/2017 schválil výkonný výbor hokejového svazu a v podstatě splnil všechna přání hlavního trenéra Josefa Jandače.

Ten bude mít nadále k dispozici asistenty Jiřího Kalouse s Jaroslavem Špačkem, ale také Václava Prospala. Ten však bude vzhledem k tomu, že žije na Floridě, vypomáhat národnímu týmu pouze na prosincovém Channel One Cupu v Rusku a na mistrovství světa.

Fotogalerie

Naopak všech akcí se zúčastní hlavní skaut Jiří Fischer, jehož služby si nemohl Jandač vynachválit. Na plný úvazek budou při reprezentačních akcích působit i Martin Ručinský a také jeho pobočník Milan Hnilička, jenž dosud působil u reprezentační dvacítky. Tam ho nahradí Otakar Černý, dosavadní manažer výběru do 19 let.

„Jak ukazují mezinárodní trendy a zkušenosti z dalších zemí, v současném hokeji jsou širší realizační týmy nezbytností,“ uvedl prezident svazu Tomáš Král. „Před trenérem Jandačem a spolupracovníky stojí jako nejbližší úkol mistrovství světa, ale pracovat musí i s perspektivou příští olympiády, ať už se jí zámořští hráči zúčastní či nikoli. S tím souvisí i výběr a zařazování nových kandidátů reprezentace.“

U seniorského týmu bude dál působit i trenér brankářů Petr Jaroš, videokouč Denis Havel, kondiční trenér Michal Hamršmíd, kustodi Zdeněk Šmíd a Petr Ondráček nebo tiskový mluvčí Zdeněk Zikmund. Jako lékaři se budou na turnajích střídat Dušan Singer s Tomášem Vyskočilem, jako fyzioterapeuti Pavel Kolář, Michal Truc a Radovan Sakaláš.

„Jsem rád, že všichni členové týmu potvrdili zájem pokračovat a podařilo se najít model, který odpovídá jak zájmům reprezentace, tak představám svazu,“ pochvaluje si Jandač. „Při Světovém poháru byla naše spolupráce bezproblémová, shodli jsme se, že každý našel v realizačním týmu místo, které odpovídá jeho zaměření. Navíc jsme získali řadu poznatků, na které navážeme a zúročíme je při dalších akcích.“

Právě zkušenosti ze Světového poháru – ať už jde o herní trendy, analýzu soupeřů nebo dělbu kompetencí v širších realizačních týmech – budou předmětem semináře, který trenér Jandač se spolupracovníky připravuje a který bude určen trenérům extraligových a mládežnických mužstev.Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?
Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?

Vyšumění přátelství nemusí být jen vaše vina.

Najdete na iDNES.czmobilní verze