Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rozhoduje se o Krejčím. Na Světovém poháru by ho měl nahradit Nestrašil

Andrej Nestrašil (uprostřed) se zřejmě dočká dodatečné nominace na Světový pohár. Pokud tedy Davidu Krejčímu start na prestižní akci nedovolí Boston | foto: AP

15 2016
Hokejová reprezentace nejspíš přijde těsně před začátkem Světového poháru o klíčového centra Davida Krejčího, jehož zdravotní stav se nelepší natolik, aby byl schopen nastoupit. Na velkolepé akci, která se kvapem blíží, by ho měl podle informací iDNES.cz nahradit Andrej Nestrašil.

Je to paradox, marod by vlastně vystřídal maroda. A dvojnásobný: zatímco u Krejčího se předpokládalo, že se stihne dát dohromady, Nestrašilovy šance byly po těžkém zranění zad spíše v rovině teorie.

Jenže situace se dramaticky změnila. Slávistický odchovanec se nečekaně rychle stihl dát dohromady a pro reprezentačního trenéra Josefa Jandače je podle informací iDNES.cz nyní náhradníkem číslo 1.

Samotný útočník k tomu říká: „Kdyby byla šance jet, tak neváhám. Je to můj sen, hodně mě to láká a tahle myšlenka pro mě vlastně byla od začátku hnacím motorem při dlouhé rekonvalescenci.“

Krejčí, jenž se v zámoří podrobil operaci kyčle, v těchto dnech absolvuje důkladné zdravotní prohlídky v Bostonu, po nichž by se mělo rozhodnout, jestli bude schopen na Světovém poháru nastoupit. Situace však zatím nevypadá příliš pozitivně a Jandač proto musí přemýšlet o náhradním řešení.

„Možná se rozhodne až po závěrečné prohlídce 4. září, která je pro všechny reprezentanty povinná. Bude to asi tip ťop,“ přiznal Jandač už na konci července během letního kempu v Rokycanech. Teď to vypadá, že rozhodnutí přijde dřív, je možné, že už v průběhu několika dní.

Nestrašilovi se poslední sezona v NHL povedla, chytil se v Carolině, kde pravidelně nastupoval a nebýt zranění, byl by už v základní nominaci. Jenže když mu před ní reprezentační kouč volal, tak mu 25letý forvard zodpovědně řekl, že nemůže slibovat, jestli se stihne dát do září dohromady.

Teď je už však stoprocentně zdravý, naplno trénuje a má od Caroliny dokonce oficiální povolení na Světový pohár jet.Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem
Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem

Nevíte, co s sebou do práce? Na oběd zkuste lehký rýžový salát

Najdete na iDNES.czmobilní verze