Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vstupenky na Ovečkina nebudou levné. Svaz chce i tak vyprodat O2 arenu

DRESY PRO SP. Hokejisté David Krejčí (vlevo) a Tomáš Plekanec představují dresy české reprezentace pro Světový pohár. | foto: Český svaz ledního hokeje

26 2016
Nepůjde o žádnou levnou záležitost, vedení hokejového svazu přesto věří, že O2 arenu vyprodá. Vstupenky na zářijový přípravný duel s Ruskem před Světovým pohárem se pohybují v rozmezí 1290 a 6980 korun. Ale lákadlo vidět největší hokejové hvězdy je velké.

„Světový pohár je naprosto výjimečná záležitost a odborníci i laici očekávají, že to bude nejlepší turnaj hokejové historie,“ upozornil Martin Urban, generální sekretář svazu. „Pro turnaj je nové to, že byl komplet přesunut do Toronta. Ale my jsme si soupeře pro přípravné utkání mohli vybrat. A největší náboj pro nás má zápas s Ruskem.“

Utkání se sbornou, která do Prahy přiveze největší hvězdy včetně Alexandra Ovečkina, Jevgenije Malkina, Pavla Dacjuka, Vladimira Tarasenka nebo Artěmije Panarina, se bude hrát v pražské O2 areně 10. září. Vstupenky jdou do prodeje 5. května.

Na dresy se vrací velký státní znak

Hokejový svaz představil v úterý v Praze dresy, v nichž bude národní tým hrát zápasy Světového poháru. Oproti původnímu návrhu na jednoduchý znak se lvem se na ně vrací velký státní znak se symboly Čech, Moravy i Slezska.

SVĚTOVÝ POHÁR. Takhle vypadají dresy české hokejové reprezentace pro Světový...

„Po diskuzi o státních symbolech jsme se rozhodli na dresy vrátit velký státní znak,“ uvedl marketingový manažer svazu Jan Černý.

Na dresech a stulpnách, které spojují tradiční vzhled s moderními prvky, se poměrně výrazně objevuje i modrá barva.

„S Ruskem máme velkou rivalitu. Myslím, že je to jedinečná příležitost vidět všechny velké hvězdy pohromadě a já věřím, že bude vyprodáno,“ prohlásil Martin Ručinský, generální manažer české reprezentace pro World Cup.

Fanoušci si mohou vybrat z celkem devíti cenových kategorií. Ta nejlevnější vyjde na 1290 korun, nejdražší na 6980.

Kromě nejlacinějších lístků jsou ještě dvě kategorie pod hranicí dvou tisíc (za 1790 a 1990 korun). Předprodej začne v 16:30 v síti společnosti Ticketportal a na pokladnách O2 areny.

Světový pohár se bude hrát v Torontu od 17. září do 1. října. Česko má ve skupině Kanadu, Tým Evropy a USA. V rámci přípravného kempu si zahraje se stejnou soupiskou jako na samotném turnaji 8. září proti Rusku v Moskvě, o dva dny později v Praze a 14. září v Pittsburghu s výběrem Severní Ameriky do 24 let.

Příjem z prodeje vstupenek je pro hokejový svaz jedním zdrojem, tím dalším je příspěvek NHL. Rozpočet na českou účast ve Světovém poháru se pohybuje mezi 25 a 30 miliony korun. „NHL hradí většinu nákladů, ale ty se týkají především samotného turnaje. Příjem ze vstupného je tak pro nás jediným zdrojem příjmů, z něhož musíme ufinancovat celou přípravu,“ řekl Urban.

V rámci akce musí svaz dodržet podmínky dané dohodou s NHL a její hráčskou asociací, které zahrnují stravné pro hokejisty, lety byznys třídou a ubytování v jednolůžkovém pokoji.

Poslední možnost vidět v Česku reprezentaci se všemi největšími hvězdami (tedy na rozdíl od mistrovství světa včetně těch, kteří na jaře hrají play-off NHL) měli diváci právě při Světovém poháru, v září 2004. Tehdy Česko porazilo Němce 7:2 a nakonec v Torontu hrálo památné semifinále s Kanadou, jež rozhodl až v prodloužení Vincent Lecavalier.

„Tehdy byla vynikající atmosféra a já věřím, že letos to bude v Praze podobné,“ uvedl Ručinský, jenž před 12 lety patřil do národního mužstva jako hráč. „Mám na to výborné vzpomínky a věřím, že úspěch můžeme udělat i letos. Přestože už nejspíš nepatříme do první čtyřky na světě.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze