Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágra lákají k návratu do reprezentace. Je to slušnost, říká Lener

Jaromír Jágr po MS 2015 v Praze znovu ukončil reprezentační kariéru. Národní tým jej znovu ze slušnosti oslovil. | foto:  Michal Šula, MAFRA

27 2016
Ač už v hokejové reprezentaci oficiálně skončil, tak stejně není úplně vyloučené, že přijde další comeback Jaromíra Jágra. I jeho totiž vedení národního týmu oslovilo, zda by nepřijel na světový šampionát do Moskvy a... „Během středečního večera bychom měli od něj dostat informaci,“ říká manažer Slavomír Lener. „Dá se říct, že ve hře z NHL už jsou jen on a Michal Neuvirth.“ Další hráči ze zámoří se omluvili.

Jste u Jágra optimista?
Nedokážu říct. Byl za ním osobně před pár měsíci Jarda Špaček, hovořil s ním. Znáte, jaká situace s Jardou je. My ho nikam netlačíme, ale hráče s takovou formou a výkonností je slušnost oslovit. A teď záleží na něm. Jednou se sice s reprezentací oficiálně rozloučil, to samozřejmě víme a respektujeme. Ale možnost návratu se u něj v minulosti objevila. Teď na něj máme kontakt přes agenta Petra Svobodu, který byl v úterý ve Philadelphii, kde kontaktoval Jakuba Voráčka, dnes letí na Floridu.

Jágra jste kontaktovali i přes jeho blízké přátele, že?
Ano. On musí mít někoho, kdo mu ten kontakt zprostředkuje. Prosívá telefony, tak to v minulosti fungovalo. Vždy to bylo přes někoho, kdo mu je po ruce. Ale nedá se na něj tlačit. Je tady nabídka, ovšem z jeho strany musí být chuť a zájem.

Fotogalerie

Říkal jste, že ve hře je i brankář Neuvirth.
Čekáme, jestli projde prohlídkou. Dneska by se měl ozvat, kontaktoval jsem jeho i agenta Patrika Štefana. Čekáme odpověď.

Další hráči z Philadelphie, Jakub Voráček a Radko Gudas, se omluvili. Proč?
Radko hrál s opichem zápěstí. Má ho nateklé, tam to bylo jednoznačné. Navíc nemá smlouvu. Jakub měl zlomeninu nohy, takže u něj jsme nedoufali. Ono to vypadá, že všichni odmítají, ale ty důvody jsou objektivní. Jiná věc je, že kdyby Philadelphia postupovala, tak by se to opichovalo dál, zranění by se neléčilo a možná zhoršovalo. To by hráč riskl.

Co Jiří Hudler a Jakub Kindl z Floridy?
Měli jsme zájem jen o hráče, kteří hrají, proto trenér Kindla ani neoslovoval. U Jirky Hudlera je to otázka kontraktu. Teprve o něm bude jednat, proto nepřijede.

Zpravodajství

Posily z NHL na MS? Teoreticky Jágr a Neuvirth, ostatní se omluvili

Volní jsou ještě hráči Chicaga, Tomáš Fleischmann a Michal Rozsíval.
Mluvil jsem s Fleichsmannem, který mi řekl, že se necítí na první dvě lajny. Sezonu měl všelijakou a férově mi oznámil, že není typově hráč do třetí nebo čtvrté lajny. Jinak si pozvánky velice vážil. S Michalem Rozsívalem jsem mluvil v úterý v noci. Jeden důvod, proč nepřijede, je, že nemá kontrakt. A druhý důvod je rodina. Je mu 37 let a říkal, že nebyl ještě u žádné velké rodinné oslavy a jeho syn bude mít právě ukončení školy. V Americe je to velká rodinná událost a on by to chtěl zažít. Navíc se teď rozhoduje, co bude dál, má sezení s manažerem.

Nemáte zájem o někoho ze zámořské farmy?
Chtěli jsme hráče typu Mozíka, ale ten by musel s farmou New Jersey rychle vypadnout z play-off. Ale trenér Vláďa Vůjtek už se soustředí na hráče, kteří tu jsou.

Autor:
Najdete na iDNES.cz

mobilní verze