Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Střelec Birner: Před Ruskem jsme si řekli, že se nemusíme bát nikoho

7 2016
Moskva (Od našeho zpravodaje) - Byl úplně první, kdo ohrozil ruského brankáře Sergeje Bobrovského. Rána libereckého útočníka Michala Birnera v úvodu zaduněla o zadní mantinel. V závěru už se třicetiletý Birner při premiéře na hokejovém mistrovství světa dočkal svého prvního gólu, když trefil prázdnou branku. Česko vs. Rusko 3:0. „Ale ani jsem si nevzal puk. Jsem rád, že jsme vyhráli a hlavně mě těší, jaký jsme podali výkon.“

Jak vás potěšilo vítězství s domácím Ruskem na začátek šampionátu?
Vstup do turnaje je důležitý. Odehráli jsme utkání velice dobře. Nějaké šance Rusové měli, ale my jsme je do nich moc nepustili a sami jsme si jich vypracovali docela dost. Gólů jsme mohli dát víc. Jejich šance pochytal Dominik Furch. Podali jsme hodně dobrý týmový výkon.

Nebyli jste trochu překvapení, jak vám to proti favorizovanému domácímu týmu jde?
Nám dodal sebevědomí přípravný zápas se Švédskem. Řekli jsme si, že nemá cenu hodnotit utkání s Kanadou, to jsme nehráli v plné sestavě. Teď jsme nastoupili ve stejné jako proti Švédsku. Bylo to vidět. Řekl bych, že z nás čišelo sebevědomí. Řekli jsme si, že se nemusíme bát nikoho. Na nás není žádný tlak, ten je na úplně jiných týmech. Neříkám, že jsme si to sem jenom přijeli užít, samozřejmě chceme udělat úspěch, ale můžeme hrát uvolněně. Když budeme hrát takhle týmově jako proti Rusku, tak máme šanci tady něco udělat.

Zvýší se vám sebevědomí po výhře na silným domácím výběrem, zvlášť když se vám tolik nevěřilo?
Jak jsem říkal, my jsme si věřili, věděli jsme, že jsme s Ruskem odehráli dobré zápasy v sezoně. Kolikrát jsme je porazili?

Teď počtvrté z pěti utkání.
Tak to mluví za vše. Oni samozřejmě dovezli skvělé hráče z NHL, ale jsou taky jenom lidi, tady je na ně obrovský tlak. Řekl bych, že od první minuty jsme měli lepší pohyb, byli jsme hladovější než Rusové.

Přesilovky nebyly v přípravě ideální, ale teď jste dali jeden gól a druhá branka padla pět sekund po konci početní výhody. To je dobré znamení, že?
Řekli jsme si, že musíme hrát hlavně jednoduše, dostat co nejvíc puků na branku. Když tam budeme mít jednoho dva hráče, tak tam určitě něco padne. Potvrdilo se to. Máme na takovou hru kvalitní beky, umějí si poradit, aby netrefil prvního hráče a dostali puk až na gólmana. Pak už je na nás, kteří jsme kolem brankoviště, aby gólman neviděl a padaly góly.

Už v sobotu večer vás čeká další zápas proti Lotyšsku. Po takové výhře se bude regenerovat lépe, ne? Přece jenom utkání proti Rusku nebylo příliš snadné.
My jsme hlavně výborně točili všechny čtyři lajny, první dostává malinko víc času na ledě, jinak se snažíme střídat rovnoměrně. Víme, že jediná cesta k úspěchu je týmový výkon a oddanost kolektivu.

Koukněte se, jak hodnotil výhru proti Rusku další útočník Červenka

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze